Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 74% [ 814 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 120 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 79 ]
Nie, okuliare nenosim. 8% [ 92 ]
Celkový počet hlasov : 1105
Ja už asi mesiac, nosím Oakley Prizm Trail Torch, dostal som ako darček od Brata a veľká spokojnosť. Musím povedať, že jazdil som už kadečo, rôzne značky, no tieto sú zatiaľ top hlavne tie farby, nechápem ako som mohol doteraz jazdiť na šedých filtroch :)
14.06.2020 - 07:58:39
13
neviete niekto ci (a kde) sa da kupit nahradna nosovka na UVEX sportstyle 202? Zlomila sa mi, ale je to samostatny, priskrutkovany a teda vymenitelny diel...
23.06.2020 - 08:37:44
00
Skus oslovit https://www.uvexsports.sk/?gclid=EAIaIQobChMI757OpqyX6gIVyhsYCh1vyQHiEAAYASAAEgKGhPD_BwE
23.06.2020 - 08:51:11
01
Kto si nevie vybrať, tak tu má test 12-tich modelov
https://www.mtb-news.de/news/12-mountainbike-brillen-im-test/

Prílohy:

aHR0cHM6Ly93d3cubXRiLW5ld3MuZGUvbmV3cy93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAyMC8wNy8zMjhBOTkzOS5qcGc.jpg
aHR0cHM6Ly93d3cubXRiLW5ld3MuZGUvbmV3cy93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAyMC8wNy8zMjhBOTkzOS5qcGc.jpg 154.84 KiB thumb_up1thumb_down

09.07.2020 - 09:39:01
32
Má niekto skúsenosti s Melon optics?
14.10.2020 - 12:02:16
00
Viem, že pár ľudí to tu už riešilo a chel som to už aj ja, no na novú sezónu už budem musieť. Tak sa spýtam kto má skúsenosť a dával si robiť dioptrie do športových okuliarov? Malo by to byť teda prevažne na mtb. Teraz mál klip ale to už nechcem a rovnako nechem ísť ani do nejak extrímne drahých okuliarov. Viem že pá značiek ako napr. Rudy Project, alebo Oakley to robia, len zas tá cena...Teda rád by som sa zmestil tak do 200 € s fotochromatickými sklami. Viete niečo poradiť? Viem že do každého rámu sa to spraviť nedá, teda aj keď v 1 optike mi hovorili, že to nie je problém, no skôr by som veril optikovi s dlhoročnými skúsenosťami :) Teda Rudy okuliare sa mi fakt páčia, cena tam je okolo 150 €. no je to dosť dilema. Veď kto máte s tým skúsenosti, tak dajte nejaké svoje postrehy, čo, prípadne kde vybrať. Vďaka :)
15.10.2020 - 11:29:46
00
vozi tu niekto 100% bryle?

prave mi jedny dorazili, ale vobec nie som spokojny s kvalitou laku - odlupuje sa v mieste, kde sklo dosada do ramu... okuliare su white matt... mam to brat ako standard alebo len nepodareny kus?
30.10.2020 - 15:05:10
00
Ja som kúpil tieto https://www.siroko.com/products/sunglasses-k3s-photochromic-grey k nim dioptrickú vložku a jedno žlté sklo. Všetky sklá majú s polarizačnou úpravou. Fotochromatika funguje na výbornú - jazdil som s nimi aj za šera a raz bola vlastne už dokonca tma a ani ma nenapadlo si ich dať dolu, pretože by ma obmedzovali. Odvetrávanie funguje tiež perfektne - iba keď dlhšie zastavím a odkvapkáva zo mňa, tak sa trochu zarosia - stačí sa pohnúť a pohoda. Žlté sklá nemám na hmlu, ale na lepšiu náladu a samozrejme do lesa, no. Volil som K3s na MTB kvôli tomu, že K3 mi idú strašne do čela a narážala by mi do nich prilba. K3 má kamarát, nevie si ich vynachváliť. Jednu maličkú výtku však mám - mierne skreslujú v rámci periférneho videnia - avšak pozor, toto môže byť spôsobené aj kombináciou vady zraku a okuliarov.

Výmena skiel, prvý krát 15 minút. Ostatné výmeny 10 - 15 sekúnd.

Doručenie zo Španielska? Bleskovo! A no problém. Dokonca po doručení príjemný pokec priamo s pracovníkom/majiteľom skrz email z jeho iniciatívy. Palec hore.
23.11.2020 - 02:23:04
02
máte niekto vyskúšanú optiku ImpactX Photochromic od Rudy Project?
23.11.2020 - 08:39:32
00
schmeter napísal:
máte niekto vyskúšanú optiku ImpactX Photochromic od Rudy Project?


Mam. Mam okuliare Rudy Project Zyon s fotochromatickymi sklami a dioptrickou vlozkou (kupoval som to v r. 2017). Mam tie klasiky ImpactX 2black. Ked som ich skusal, tak sa mi viac pacili fotochromy ImpactX 2laserbrown, ale tie uz staly mega nekrestanske prachy. I tak som ale za komplet bryle vysolil cca 300e.
Ja som s tymi mojimi RP velmi spokojny. Pouzivam ich na bike, bezky, turistiku - prakticky stale pri outdoorovych aktivitach. Co sa tyka tych skiel samotnych, tak napr na snehu je najvyraznejsie vidno, ze kusok tahaju do modra. Co sa tyka rychlosti zmien stmavovania, tak stmavnu velmi rychlo. Co sa tyke nejakeho "adaptovania sa", ci ako to nazvat, tak su OK, ale este viac by mi vyhovovalo, keby boli "nastavene" ako keby na svetlejsie.Teda ze pri nejakom sere su stmavene na nejake % a viac by mi vyhovovalo, keby boli stmavene menej. V noci ale idu uplne do cira. Co je na nich dobre je, ze v pohode stmavuju aj v aute. Za tie tri roky, co ich mam, tak ich nemam poskrabane a tu vlastnost, ze su super ohybne som nikdy nevyskusal, kedze za tie tri roky, som ich nikdy z okuliarov nevyberal. Oproti prvemu pouzitiu pred 3 r. nebadam nejake zmeny v rychlosti a schopnosti stmavovat sa.

Inak taky mensi neduh je s tou dioptrickou vlozkou - pri urcitom uhle dopadu lucov od slnka zboku, mi dioptricka vlozka vrha tien na skla a potom sa mi urobi taky flak v spodnej casti zorneho pola. Strati sa to tak po 10min, ked sa adoptuju, Ale to aspon viem, ze este funguju :-D
24.11.2020 - 07:26:44
21
Ahojte!

Ako je to s okuliarmi v zime? Dnes teplota mínus 1 a v bežných cyklo okuliaroch, s kt. som inak spokojný, mi bola zima na oči. Čo s tým? Znamená to že mi zle sedia (prefukuju) alebo je vhodne na zimu mat iný typ okuliarov? Aký? Bolo to tu riešené v tejto téme?
Nabudúce plánujem vyskúšať lyžiarske, ale asi to nebude ideál. Uvidí sa.

Diky...
02.12.2020 - 22:11:33
00
ahojte,
chcem sa opýtať, čím čistíte vnútornú stranu skiel, ktoré majú takú drsnejšiu protizahmlievaciu vrstvu? odporúča sa mydlovou vodou, nejaké vlhčené obrúsky určené na okuliare nie sú na to tiež vhodné, neskúšali ste náhodou niekto?
26.01.2021 - 01:22:09
00
imro1 napísal:
Na novú sezónu by som si chcel kúpiť nové cyklo okuliare, teda prevažne na bike, no mohlo by byť aj univerzálne, teda také multišport :) . A keďže nosím dioptrické okuliare a v cyklistických dioptrickú vložku, ktorej by som sa chcel zbaviť. uvažujem kúpť okliare, prípadne ideálne iba rámy, ak by to bolo možné a dať si do nich spraviť sklá na mieru, Samozrejme, ideálne pred kúpov vyskúšať. Viete tí čo ste to riešili poradiť nejaké vhodné rámy, kde to bude možné takto spraviť? Podmienka je čo možno najlepšie odvetranie a samozrejme keďže to nebude najlacnejšie, tak nech aj pár rokov vydržia, takže aj rám by mal niečo zniesť. Ideálne by to bolo komplet s fotochromatickými sklami tak do 200 €. Ak niekto máte, prípadne viete o niečom dobrom tak budem rád za tipy, prípadne aj na odkaz na nejakú dobrú optiku. Ideálne v okresoch PD, PE, TO, NR. Dosť sa mi páčia okuliare od Rudy Project. Viem, že tam aspoň v niektorých to bolo možné, finančne by to bolo asi tak na hrane, no uvidíme. Možno niekto poradí niečo iné :) Samozrejme, nemusia to byť len top značky, rád si pozriem aj niečo lacnejšie, ale ideálne niečo čo je už odskúšané a má aspoň nejakú kvalitu :)


Ako si to prosím ťa nakoniec vyriešil? Díky.
07.02.2021 - 19:16:02
00
Kúpil som klasické bez klipu a som spokojný aj tak. Ten klip mi už nejak vadil a čo som zistil, tak sa zobídem aj bez neho, dioptrie som nemal silné, takže pohoda. Bral som tieto https://www.suncycle.sk/sk/produkt/hqbc-qx2-carl-zeiss-cierne/9303
23.02.2021 - 19:25:52
00
Nevie niekto aku maju priepustnost svetla ALPINA S-WAY CM+? Neviem to nikde najst.
27.02.2021 - 14:25:06
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up