Ešte som nesiel žiadne takéto podujatie a chcem sa opýtať či by som absolvoval uvedený maratón s bicyklom AUTHOR STRATOS. Ide mi hlavne o plášte trekingové a neodpruženú vidlicu. Co som pozeral propozície tak vačsia časť trate ide poľnými cestami, lúkami a štrkom a asfalt len sem tam. Som vďačný za každú radu.
27.04.2008 - 17:45:35
00
a ktory ze to je ten DEMA maraton?:D
27.04.2008 - 20:11:50
00
zeby banskostiavnicky?
27.04.2008 - 20:18:10
00
ja som dlho jazdil s pevnou vidlou na horskom maratony. da sa to, ale v zjazdoch sa vyrazne straca. zato v stupaniach to bola vyhoda. (nizsia hmotnost, tuhsi bicykel...) kazdy MTB maraton sa da jazdit aj na krosovom bicykli, ale dolu kopcami a na hrbolatych ci technickych usekoch, kde je prilnavost plášťov či ich schopnosť pružiť dôlezita, budes stracat. kludne na preteky chod. je to hlavne o zazitku, skusenostiach a zasutazeni. TAK ŠUP ŠUP na ŠTART! a opatrne! :wink:
27.04.2008 - 20:29:45
00
Ešte som nesiel žiadne takéto podujatie a chcem sa opýtať či by som absolvoval uvedený maratón s bicyklom AUTHOR STRATOS. Ide mi hlavne o plášte trekingové a neodpruženú vidlicu. Co som pozeral propozície tak vačsia časť trate ide poľnými cestami, lúkami a štrkom a asfalt len sem tam. Som vďačný za každú radu.

Podľa bydliska usudzujem, že sa Ti jedná o Dema fatranský MTB maratón. S Lordom Klaymenom a Terrym poznáme všetky dĺžky. Trate sú prejazdné :D . Sú tam úseky, kde nie je vhodný trekingový bicykel, ale dajú sa prejsť. Asfaltu a trekingových úsekov je tam dosť - Stráňavy-Višňové a späť, Višňovskou dolinou, do Sedla Javorina, zjazd do Strečna :lol: .
Poznámka: Na preteku v Svätom Jure ma predbiehal a skončil predo mnou práve pretekár na neodpruženom bicykli a normálnych plášťoch a ver mi nešiel som vôbec pomaly :wink: !
28.04.2008 - 19:05:49
00
Ďakujem za rady. Jedná sa o DEMA Fatranský maratón. Rozhodol som sa prihlásiť a skúsim to. Aspoň sa otestujem a uvidím na čo mám. Veď nejde o víťaztvo, ale o pekný pretek v peknom okolí a dokončiť ho. To je moje hlavné motto. Takže 31.5. 2008 sa stretneme.
28.04.2008 - 19:41:07
00
Ďakujem za rady. Jedná sa o DEMA Fatranský maratón. Rozhodol som sa prihlásiť a skúsim to. Aspoň sa otestujem a uvidím na čo mám. Veď nejde o víťaztvo, ale o pekný pretek v peknom okolí a dokončiť ho. To je moje hlavné motto. Takže 31.5. 2008 sa stretneme.

Mám z Teba radosť, sleduj fórum Dema fatranský MTB maratón. Organizujeme aj tréningy, prejazdy trate a na stránke Cyklopozitívu dáme textový popis trate a k tomu na Bambino asi 20 fotiek, na Mediano 40 fotiek a na najdlhšiu Brutale asi 46 fotiek. Teraz som to dopísal, učešem to a dám to chlapcom na stránku.
A čo je podstatné - budeme Ti všetci držať palce na trati :D
28.04.2008 - 22:35:31
00
Nevravim, ze sa to neda zvladnut, ale bude to adrenalin, na to sa priprav. Ak na tom bicykli zvyknes chodit nejake tazsie veci, tak ok, ale su tam fakt useky dost nebezpecne na takyto bike. Napr. zjazd ku tunelu Visnove. Ale da sa.
21.05.2008 - 08:42:42
00
kedysi, ked v nasich koncinach este neboli MTB, som sa u nas po zobore premaval na favorite (hlavne zjazdy, lebo do kpca s tymi prevodmi sa nedalo), ale uzival som si to vtedy
myslim, ze zvladnut sa to da, prinajhorsom potlacis :-)
21.05.2008 - 08:59:31
00
Ja som mal hadam druhe MTB v meste - ocelak favorit 16" velkost.
Keby som teraz zjazdoval aspon z 2/3 tak ako vtedy bol by som pysni na seba :-D
No hold prisiel som na to ze som neni nerozbitny :wink:
K teme - cross ma 28" kolesa , tak sa tvar ze mas 29" a hned je z toho
MTB 29er
Btw: na dubnicaku startoval typek co mal trekac a ocelovymi blatniky 8)
21.05.2008 - 09:07:00
00
Chcel by som vyjadrit podakovanie jarozovi za podporu ako aj ostatnym, ktory takto pritahuju ludi k dobrej veci. Zucastnil som sa fatranského maratónu a podarilo sa mi dotiahnut na tuto akciu dalsich dvoch kamosov bikerov, ktori tam boli tiez prvy raz. Boli sme z toho vsetci nadseny bolo to super a uvidime sa v sulove.
Je vsak pravda a musim priznat ze niekedy to bolo o drzku na trekaci, ja osobne som aj spadol pri zjazde do strecna ale iba odreniny a to patri k tomu. Som rád, ze sme vsetci traja dosli do ciela.
03.06.2008 - 21:10:11
00
Chcel by som vyjadrit podakovanie jarozovi za podporu ako aj ostatnym, ktory takto pritahuju ludi k dobrej veci. Zucastnil som sa fatranského maratónu a podarilo sa mi dotiahnut na tuto akciu dalsich dvoch kamosov bikerov, ktori tam boli tiez prvy raz. Boli sme z toho vsetci nadseny bolo to super a uvidime sa v sulove.
Je vsak pravda a musim priznat ze niekedy to bolo o drzku na trekaci, ja osobne som aj spadol pri zjazde do strecna ale iba odreniny a to patri k tomu. Som rád, ze sme vsetci traja dosli do ciela.

Pred očami sa mi vybavuje hlavne pretekár na trekáčiku v Svätom Jure. Pri úzkom zjazde stále jednou nohou šúchal po zemi s lístim a asi tak aj pribrzďoval. Išiel som za ním a nechcel som ho bezohľadne vytlačiť z trate a driapať sa dopredu. Zakrátko začalo stúpanie a on mi odfrčal preč a v cieli skončil predo mnou. Nevidieť na vlastné oči :shock: tak neuverím :D .
03.06.2008 - 21:54:52
00
..ja osobne som predbiehal na dema fatranskom maratone dvojicu-chlap na starom favorite :!: :!: :!: doprevádzal priateľku alebo manželku /ona na mtb/....respect...
03.06.2008 - 22:18:40
00
keyboard_arrow_up