Ahoj, ako si sa dajú spraviť
mapy pre TB s rozličným zoomom ked je pôvodná
mapa zoskenovaná len v jednom rozlišení? Mne tie mapy zobrazuje stále v rovnakej mierke. Pokúšal som sa rozrezať ich v TBcutteri v inej veľkosti kachličiek ale stále je to to isté.
Píšem, že je to atlas s troma vrstvami. Každá vrstva je vlastne iná mapa.
Tie tri mapy som nazval zoom 1, zoom 0,75 a zoom 0,5. Zoom 1 je pôvodná mapa o rozmeroch napr. 10000 px x 10000 px. Zoom 0,5 si vyrobím v nejakom grafickom programe tak, že pôvodnú mapu zmenším na 5000 px x 5000 px. Podobne vytvorím aj zoom 0,75, t.j. 7500px x 7500 px. Pôvodnú mapu, zoom 1 mám skalibrovanú. Ostatné dve musím skalibrovať nanovo, ale keď si verím v matike, tak kalibráciu podľa prvej prepočítam a prepíšem údaje v map súboroch. Potom z týchto podkladov vytvorím pre TB mapy a z nich poskladám atlas. To už ale podľa návodov od Krucha na TrekBuddy.
BTW, až teraz som si uvedomil, že tie názvy zoomov sú trochu mimo misu. Podľa vyššie uvedeného by sa mapa zoom 0,5 mala logickejšie volať zoom 0,25 x.