Od vtedy si davam na kolena este aj navleky ked je chladno (okolo 5 stupnov), ale hlavne ked dotoho este aj fuka silny vietor. Ale je cudne, ze len s tym lavym kolenom som mal problem
25.03.2016 - 08:02:12
00
JoKo napísal:
Stará dobrá literatúra hovorí o problémoch s kolenami:
Bolesť ventrálnej (predne) časti kolena:
- zlá flexibilita kvadricepsu - pomôže pravidelný a kvalitný strečing
- chybné nastavenie kufrov - nepoužívaš, takže zle postavená noha na pedále - nízko sedlo - dať vyššie
- na pedálovaní sa nadmerne podielajú kvadricepsy - zvýšiť kadenciu
- nízka kadencia - zvyšiť kadenciu
- príliš dlhé kľuky

Bolesť mediálnej (vnútornej) časti kolena:
- slabé laterálne svalstvo v bedernej oblasti - posilňovať
- chybné nastavenie kufrov, špičky smerujú von - nepoužívaš, takže zle postavená noha na pedále
- široký rozstup pedálov

Odhadujem, že v tvojom prípade to bude nízka kadencia a ťažký prevod a to nielen pri jazde do kopca, pričom to ešte znásobuješ zlým postavením nohy na pedáloch. Predpokladám, že osku pedálu máš niekde pod nártom, mala by byť pod najväčším kĺbom palca.



Keď ma začalo pobolievat prave koleno, tak nižšie na vnútorné strane, tak kufre by som mal posunúť trochu dopredu ci dozadu? Alebo sa riadiť len pokus omyl?
25.03.2016 - 17:43:05
00
Mne pomohlo posunúť nohu bližšie k rámu
25.03.2016 - 22:02:56
00
birkovnik napísal:
.. kolagen na obnovu chrupaviek ubuda chlapom po 25tke rovnako rychlo

Šťastný to človek, že ti kolagén obnovuje chrupavky... Lebo mne len pomáha premazávať klzné plochy chrupaviek.
25.03.2016 - 22:08:16
00
moja skusenost s bolestou laveho kolena a málinko aj laveho bedroveho klbu-pojedol som kadečo od kamzikov,želatín,huspenin.condrococotín.nakoniec pomohol dobry ortoped.mal som zablokovane 2 krcne stavce.pritom bolesti chrbtice ziadne.bol toasi j.kristus.volako ma schmatol urobilo puk,puk a povedal VSTAN A BAJKUJ
26.03.2016 - 09:56:23
00
matko001 napísal:
Mne pomohlo posunúť nohu bližšie k rámu


bližšie k rámu čiže kufor posunúť smerom von? čiže na pravej tretre posunúť kufor smerom do prava? ide o to, že som vymenil sedlo a odvtedy mám bolesť ale len v pravom kolene..
26.03.2016 - 10:15:03
00
Tak to si mohol hneď napísať. Iné sedlo- iná výška - sedlovku si tiež nastavil?

Môj problém bol nakoniec v tom, že som tam mal zlý stred (od výroby). Pravý pedál bol tuším o 6mm viac vonku ako ľavý. Iný stred, ľavý o 4mm von, pravý o 2 mm dovnútra a je kľud.
26.03.2016 - 10:29:30
00
Mne pomohlo zmenit vysku sedla, dal som ho 3-4mm vyssie a je po probleme.
26.03.2016 - 10:42:15
00
matko001 napísal:
Tak to si mohol hneď napísať. Iné sedlo- iná výška - sedlovku si tiež nastavil?

Môj problém bol nakoniec v tom, že som tam mal zlý stred (od výroby). Pravý pedál bol tuším o 6mm viac vonku ako ľavý. Iný stred, ľavý o 4mm von, pravý o 2 mm dovnútra a je kľud.

hej skúšal som, najskôr trochu hore, bez zmeny a momentálne skúšam posúvať postupne nižšie ale stále nič
26.03.2016 - 10:50:22
00
Ahojte. Mal by som taký problém s kolenami, že keď idem do podrepu (stačí len do polovičného, ako keby som si sadal na stoličku), kolená hlasno vrzgajú. Nie je to jedno puknutie, ale dlhé pukanie, a keď ruku dám na koleno, cítim v nich otrasy.
Chodím k ortopédovi, v kolenách mám zatiaľ 4 x Hyalgam, už rok beriem prípravky s chondoitínom, ale pozitívne účinky necítim.
Keď kráčam dole schodmi, niekedy ich cítim. Nie je to výrazná bolesť.
Nejaké skúsenosti, alebo niekto podobne?
17.03.2018 - 18:50:49
00
ahojte, ak mozem spisat vlastne skusenosti - po vaznom uraze mam za sebou 3 operacie kolena vratane plastiky ACL, ruptury lateralneho vazu, odlupenej chrupavky, lezie latealneho menisku atd.
1) mobilita - dost podstatne cvienim pracovat na spravnej mobilite pately (jablcka) ale rovnako na mobilite a funkcnosti celeho retazca brucho-krize-bedra-kolena-clenky
2) omega 3/6/9 denne nie len pre chrupavky ale aj pre nervy/mozog + vit D (regulacia vstrebavania vapnika a fosforu)
3) black roll, black roll ball, black roll duoball - fascialna masaz pomaha uvolnmit upony, zlepsit mobilitu, zrychlit regeneraciu atd.
4) domaca kostihojova mast, konopna mast, ortho 3000 gel, ortoho 3000 tablety (1x za 6mes), alavis pre kone v konskych davkach (6g denne, 1x za 6mes)
5) 2x do roka inekcia do kolena Sinovial ONE 2% 2,5ml, koli poskodeniu chrupaviek u mna nutnost a najvacsia ulava, poznam ludi co na to chodia po 30tke preventivne

Znie to mozno hrozivo, ale 1-2-3 nie je len o kolenach ale o celkovom pristupe ku zdraviu, 4-5 je uz "damage control" :)
17.03.2018 - 19:24:19
01
Alavis už beriem 15 mesiacov. Necítim z nich žiadne pozitívá. Ale keby som ich nebral, možno že by to bolo horšie ...
17.03.2018 - 19:29:32
00
preco to potom beries,ked ti to neprinasa ziadne pozitiva.........ci treba to dotovat/PR ovat?
17.03.2018 - 20:44:17
00
Na chrupavky je (že vraj) dobre naťahovanie kĺbov alebo ako to nazvať. Ide o to, že sa pod chrupavky dostane "plazma" a chrupavky sa premastia. Údajne sa takto dali dokopy aj (pre lekárov) beznade prípady.
17.03.2018 - 21:40:46
00
Na tom je kus pravdy, chrupavky sú jediné časti tela ktoré nie sú prekrvované a jediné čo ich dáva dohromady je to "mazivo" ktoré odtiaľ pri záťaži vytláčame. Takže účinná pomoc je pohyb - premazávanie v plnom rozsahu, ale bez záťaže, aby sa dostalo kam treba. Napr. plávanie alebo cvičenie naprázdno, alebo aj tie hlboké drepy napríklad ktosi doporučoval, tam už je to spojené aj s posilňovaním väzov. Ale skrátka ide o to mazivo :)
06.12.2020 - 09:58:30
00
keyboard_arrow_up