Tak to je tazke, ja nemam rad konflikty tiez, ale pocit nespravodlivosti neznasam este viac. A vysledok je, ze okrem ludi co ma poznaju cely zivot by nikto nepovedal, ze som nekomfliktny introvert :-) Proste zivort ma donutil. Dufam, ze sa ti podri preplavat zivotom bez nutnosti ist do konfliktov, Bohuzial ludska spolocnost je postavena tak, ze kazdemu sa skace po hlave do vtedy, kym si necha. Cize tazko dufat, ze niekto niekde zjedna napravu, bez toho, aby to clovek musel sam pretlacit. Skus sa obratit na nejake cyklo zdruzenie. Mozno ked ich trocha namotivujes pojdu po tom. Ak tam nikoho nemate skus kludne cyklokoaliciu, mozno pomozu.
08.12.2020 - 20:11:16
00
Celý ten popis aj zákruta v kopci mi pripomenul cestu na Popradské pleso. Zaujímavé, že niekde ľudia problém nemajú a koexistujú, ale inde je to ukrutný problém. Tie eurofondové C8 nám bol čert dlžen.
08.12.2020 - 23:30:17
00
Na Popradské pleso je cyklocesta so zákazom všetkých okrem bicyklov? Však tam je len značená cyklotrasa a turistická trasa s možnosťou vstupu motorových vozidiel s výnimkou od TANAPu. Na Popradskom plese koexistujem normálne, aj na turistických trasách. Však ani tu mi nevadia chodci, ani na cykloceste do Noweho Targu, nevadí mi tam žiaden nemotorový účasník. Vadia mi len auta na cykloceste, skúsim ísť na biku na diaľnicu a či to budú všetci bagatelizovať, že nech si koexistuje s autami... :?:
08.12.2020 - 23:52:07
02
...a pritom odstavne pruhy na dialniciach su idealne na premalovanie na cesticky pre cyklistov. Premarnena sanca na masivne rozsirenie cykloinfrastruktury s trochou farby. Samozrejme, vjazd len pre tych, ktori maju aj vodicak. :-D
09.12.2020 - 06:57:18
05
milos21 napísal:
, skúsim ísť na biku na diaľnicu

Na R3 okolo Podzámku prejdeš ako nič ? (dávno) vyskúšané ?
09.12.2020 - 07:10:32
00
Kenai prišla mi už prvá odpoveď:

Mesto Tvrdošín realizovala novú cyklotrasu Medvedzie – Štefanov v zmysle projektovej dokumentácie z finančných prostriedkov programu Interreg PL-SK. Súčasťou projektu bolo aj dopravné značenie cyklochodníka. Vzhľadom na to, že predmetné dielo nie je štruktúrou chodníka riešené pre ťažké motorové vozidlá, bolo potrebné dopravnými značkami riešiť aj určité obmedzenia a to jednak z dôvodu udržateľnosti technického stavu cyklochodníka, ale hlavne vytvorenie bezpečnosti chodcov a cyklistov, čo je možné iba zákazovým a príkazovým dopravným značením. To, či označenie je správne tak, ako to pripomienkujete, dáme určite preveriť.


Tak som im ešte odpísal, čo to znamená z pohľadu eurofondov, a čo takto označená cyklocesta značkou C8 môže obnášať, spomenul som aj to nahlasovanie motorových vozidiel PZ SR, ešte som im navrhol aj zančky C12 a C13, ale tiež zo zákazom motorových vozidiel :)

Ako napísal cokupit - tie eurofondové C8 nám bol čert dlžen...
09.12.2020 - 13:11:41
01
Interreg PL-SK nie je tipicky eurofond. Neviem presne ale tam to bude asi inac. Trebalo by nastudovat. Nesuhlasim ale s tym ze C8 nam bol cert dlzen. To mozes napisat o kazdej prikazovaj a zakazovej znacke. Ked exzistuju pesia zony a chodniky, dialnice a cesty zo zakazom vjazdu bicyklov, je podla mna prirodzene, ze budu exzistovat aj cesty vyhradene len pre bicykle. Uz sa to pisalo vsede milion krat, ale asi treba milion prvy. Chodec cyklista a auto su tak odlisne dopravne prostriedky, pohybujuce sa tak odlisnymi ruchlostami, zo specifickymi poziadavkami na komunikaciu, ze v idealnom svete musia byt oddelene. Cim sa viac k tomu idelu priblizime tym lepsie. Pokrocile krajiny s vybudovanou ifrastrukturou su toho prikladom. A s masovym rozsirenim ebikov si myslim, ze by mali prehodnotit aj parametre podla ktorych sa stavaju chylotrasy. Lebo tie na 25km/h stavane nie su. Tam sa rata s 15 v priemere, podla coho vyzeraju zatacky, odbocky, prekazky v strede, rozdelenie a sirka pruhov. My mame problem s rezervovanim asfaltoveho pasu cyklistom a v zahranici sa stavaju cyklo dialnice s pruhmi pre cyklistov iducich roznou rychlostou, odbocovacimi a pripajacimi pruhmi a oddelene plotmi od ostatnych ucastnikov. Bez biku sa tam ani nedostanes. Miesat cyklistov chodcocv a auta nie je dobre ani pre jedneho z nich. Ak je premavka tak mala, ze sa ani nestretnu, aj ked pouzivaju tu istu cestu, tak OK. Ale to uz aspon 50 rokov neplati. A su mista, kde si cyklisti zavadzaju na vzajom a vznikaju problemy a nehody kvoli pretazenosti, netreba ani auta a chodcov na uplny chaos.
Takto si C8 vykladaju v Norsku. Od toho statu sa je naozaj vela co ucit, aj o ekologii, aj o socialnej politike, ekonomike ....


Pripadne hotovy prijekt v Cine
p9.pstatp.com
p1.pstatp.com


Naposledy upravil Kenai dňa 09.12.2020 - 15:44:29, celkovo upravené 1 krát.

09.12.2020 - 15:16:37
02
Heh, značky hneď záhadne zmizli :lol:
A poslednú raritku som si ozaj nevšimol, vynovená obytná ulica z eurofondov so zákazom pre peších a motorové vozidlá. Neviem kedy ju tam osadili... Je to ešte horšie ako som si myslel :tmi:

Prílohy:

4E367923-F0C3-43B1-87F4-5C753A82B388.jpeg
4E367923-F0C3-43B1-87F4-5C753A82B388.jpeg 282.47 KiB thumb_up0thumb_down

00C42A3C-1248-4AF9-B67E-9B68C5B6DD71.jpeg
00C42A3C-1248-4AF9-B67E-9B68C5B6DD71.jpeg 219.36 KiB thumb_up0thumb_down

11327148-8615-42EB-BDBC-B78716687FA7.jpeg
11327148-8615-42EB-BDBC-B78716687FA7.jpeg 230.04 KiB thumb_up0thumb_down

09.12.2020 - 15:42:49
20
LOL, su rychlejsi ako som si myslel. Tie tvoje fotky zo slovenska pod tymi mojimi su uplne dokonale. :tmi:
09.12.2020 - 15:47:03
00
Mám čakať rozbité okná na aute? :lol:
09.12.2020 - 15:50:05
00
pri tvojom stasti by som bol na bajku ostrazity :)
09.12.2020 - 15:51:40
04
milos21Nie , este si asi nikoho nenastval, to by muselo niekoho stat naozaj kopec penazi. Ale zacinam mat chut si nastudovat Interreg PL-SK.... I ked ak som to spravne pochopil tak ty po tom aby to bola cesticka pre cyklistov ani nejako netuzis.

Inak ono je to teraz pre nich hlava XII. Lebo ak tam nedaju C8 tak predpokladam, ze nesplnia vyzvu. Cize mozu prepatit vsetko zo svojho a peniaze vratit. Ak ju tam daju tak tadial budes moct len na biku a zozeru ich obcania co tam byvaju. Ak tam tu znacku daju a zastriekaju ju, alebo nejako inak zvandalizuju tak, az to niekto ohlasi budu ju musiet zasa vymenit. Cize maju pekny problem. Asi budu robit mrtveho chrobaka kym nepride kontrola alebo to niekto neohlasi. Potom priznaju chybu a obcania sa zlozia na cele naklady aj so vsimnym a uplatkami ktore vykazu. Ked to totiz ide z cudzieho tak sa to zasadne musi aspon o 300% predrazit. :devil:
09.12.2020 - 15:52:22
00
Nie že netúžim, myslel som si, že od záhradiek to bude naozaj cyklocesta ale nie takéto pro forma bezprávne riešenie naprieč obytnou ulicou, až do druhej dediny. Netúžim po tom, aby sa tam cyklistovi niečo stalo a bude to on, čo bude hodený do bezprávnej diery...
Napr. dnes som sa musel ísť takmer do priekopy pre veľký traktor.
09.12.2020 - 16:29:18
01
Skus pozriet ci tam niekde nie je tabula v zmysle realizovane na zaklade vyzvy c........ z programu Interreg PL-SK... Ten Interreg PL-SK ma velmi vela vyziev a netusim na ktou to nasili. Ale tie informacie musia byt verejne. Mozes napisat spravcovi komunikacie na zaklade zakona 211/2000 Z.z a ziadat tieto informacie. Aj cely projekt, ako bol schvaleny by ti mali poslat. Potom mozes pozriet co vlastne mali urobit. Ak nesplnili co maju schvalene upozornit Ministerstva fondov a regionálnej politiky Poľskej republiky co je riadiaci organ pre dany operacny program. ]:)
09.12.2020 - 16:38:55
00
V pozadí na prvej fotke vidno tabuľu, môžem tam pozrieť. Ale zatiaľ to asi riešiť nejako intenzívne nejdem. Len pred pár hodinami zistili, že majú zarobené na problém, tak uvidím ako sa z toho chcú dostať von :?:
09.12.2020 - 17:10:21
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up