Kenai Mas ist druhou stranou, kde je krasny novy asfalt az do Komarna ;P Ono ani cesta od Gabcikova do Cunova na tej strane nie je najlepsia. Najhorsie je, ked ides krasnou cestou, nie si pripraveny na nerovnosti, nedajboze mas spotene ruky, drzis sa len jemne hore a nabehnes na nejaky koren pod asfaltom - stalo sa mi to tento rok a dobre som sa rozbil :)
07.12.2020 - 19:08:19
01
Kenai napísal:
nesmu nikoho obmedzovat, ohrozovat, alebo nicit majetok. Ak je na vychovu nutne, aby sme obmedzovali nezainteresovanych ludi, je nieco zle.


Bavíme sa ešte o kráčaní 3r po lesnej ceste? Sry ale ja toto myslenie fakt nedokážem pochopiť. Chceš mi tvrdiť, že keď ty ideš niekde po chodníku alebo uličke v potravinách, každému uskakuješ a nikto kvôli tebe nemusí meniť rýchlosť alebo smer? Vážne? A to prosím pekne nie je niekde v prdeli v lese a nemáš 3r. Dospelý chlap, ktorému robí problém spomaliť a pohnúť riadidlami? A tak žiada od trojročných, aby mali viac rozumu a on sa mohol nerušene bicyklovať? :D Sorry to nepochopím
08.12.2020 - 00:30:33
12
randy napísal:
Kenai Mas ist druhou stranou, kde je krasny novy asfalt az do Komarna ;P Ono ani cesta od Gabcikova do Cunova na tej strane nie je najlepsia. ...


Ja viem ze je, len mam trocha problem, ze sa tam musim najskor dostat. Byvam vo Vojke nad Dunajom a ked je takto zima sa mi na kompu cakat nechce. Tiez vela ludi to jazdi ako okruh BA- Kyselica- Gabcikovo - Vojka-Cunovo-BA cize bolo by fajn s tym nieco urobit. Cesta dolu je hlavne o hubu kvoli premavke. Neradim nikomu ani ak ma dobru zivotku. Ja sa tadial bojim aj autom. Od vtedy co tam obcas meravaju podaktori zacali chodit predpisovo 70 ,50, 30 a v kombinacii s tym, ze aj autobus SAD ide 100 su tam kolizne situacie pri predbiehani na beznom programe.
08.12.2020 - 13:24:28
00
cokupit napísal:
Bavíme sa ešte o kráčaní 3r po lesnej ceste? Sry ale ja toto myslenie fakt nedokážem pochopiť. Chceš mi tvrdiť, že keď ty ideš niekde po chodníku alebo uličke v potravinách, každému uskakuješ a nikto kvôli tebe nemusí meniť rýchlosť alebo smer? Vážne? A to prosím pekne nie je niekde v prdeli v lese a nemáš 3r. Dospelý chlap, ktorému robí problém spomaliť a pohnúť riadidlami? A tak žiada od trojročných, aby mali viac rozumu a on sa mohol nerušene bicyklovať? :D Sorry to nepochopím


Ja som to napisal vseobecne. Cize nie len o lesnej ceste, lebo aj tovj predosli prispevok som pochopil ako vseobecnu uvahu.
Ano, ja napr v potravinach ludom uhnem, aj ked pozeram do regalu a neviem co si chcme kupit a niekto sa tam potrebuje dostat vezmem vyrobky do ruk a idem citat zlozenia do kuta. Vozik nechavam, kde je miesto, aby som niekomu nebranil a tovar si don odnesiem (nohy mi este sluzia). Ak ma niekto nakup, kde is berie len veceru domov, tak ho pustim pred seba v rade. Tomu sa hovori vychova. Nemusim kvoli sebe obmedozvat ostatnych ak sa to da inak.
Skusim ti dat priklad. Ked budem na tej lesnej ceste so psom a ten sa tam bude motat po tej ceste. Bude to len 4 mesacny, chudak nevycviceny este co o sebe poriadne nevie. Povies mi to iste. Ze dospely chlap ma mat viac rozumu ako pes a spomalit aby psa nezrazil? Alebo zrychlit, aby ho pes nezakusol, ked to bude dospely vlciak s pohybovou agresivitou ? To je mysleniue ktore zase ja nepochopim. Za dieta je zodpovedny rodic, ten ma mat rozum za psa majitel. Tu mame takych psickarov co ked ich pes vyleti na moju mamu na mojom pozemku, podlezie moj plot a ta skoro dostane infarkt. Tak mi majitel povie, ze si mam opravit plot a ze kam ma toho psa chodit vencit. Ako by nevedel kde byva ked si ho kupoval.

Da sa ist s detmi do prirody tak, aby som nikoho neobmedzoval, alebo to aspon minimalizovat? Da! Tak preco, to tak nerobit ? To zase nepochopim ja.

A halvne je rozdiel ci dieta beha po lese, alebo sa vytrhne z ruky rodica a vbehne pod bycikel. To prve je predvidatelne to druhe nie. A hlavne to druhe, je problem vychovy. Hovorim hlavne o detoch co sa vytrhnu meme z ruky a vbehnu pod auto, bicykel ... to je problem. Nie dieta predvidatelne sa niekde hrajuce, ak to nie je v strede cesty. Totiz ako vsetci vieme, cesta ma iny ucel ako decke ihrisko. Ale asi je to marne, lebo zvacsa ludia co im nevadi ked im dieta, pes beha kade tade a obmedzuje ostatnych, su ti isti ludia, co sa kludne rozlozia na celu sirku cesticky pre cyklistov a ani ich nenapadne, ze by tadial mohol ist bicykel. Na hlavu si daju ciapku kapucu, aby im zima nebolo a idu. Dalsia kategoria su sluchatka v usoch. Vcera zom musel zastavit, lebo ani kricanie nebolo pocit. Druhych som obysiel na tesno, lebo ked sa rozhodli obzriet spravili krok do jedineho miesta ktore tam este bolo. Nemam nic proti turistike na cesticke pre cyklistov, ale preco musia 2 ja ludia zabrat celu sirku a nemozu sa raz za minutu obzriet nechapem. Asi pre to, ze je im to jedno, lebo bycikel ma brzdy a riaditka predsa.
08.12.2020 - 14:20:25
01
Laco Findl Na koho by som sa mohol obratit v pripade nefunkcnych semaforov na JuRaVe pri Metre. Uz je tomu niekolko dni, co nefunguju.
08.12.2020 - 19:26:25
00
user_id: spolocnost D4/R7, ta je zodpovedna za dopravne znacenie, ale i za semafory.
Rano to skusim aj ja, nech je to cim skor fungujuce
08.12.2020 - 19:35:40
10
Hmm, tak to asi bude trvat. Pred 2 tyzdnami mali zaplatat vytlky na JuRaVe medzi Sv. Jurom a Racou a stale sa nic neudialo. Potreby cyklistov idu bokom.
08.12.2020 - 19:55:20
00
Ono ani počasie nebolo ideálne zrovna posledné 2 týždne.
08.12.2020 - 20:30:38
00
V tom tyzdni,na ktory bol prislub opravy, som bol na bicykli az 5x a to dost znaci o pocasi :-)
09.12.2020 - 06:34:43
00
Ak človek nie je fajnovka a má vhodné oblečenie, dá sa bicyklovať aj za sneženia, dažďa, či pri -30°C. Ak má byť to plátanie kvalitne spravené, tak treba dodržať nejaké technologické postupy a mali by byť dodržané aj poveternostné podmienky. Ak išlo o plátanie v štýle hodím tam lopatu asfaltu a ubijem to, ok, to sa tak do cca 0°C, ale aj potom kvalita opravy bude mizerná a reálne to je dočasná oprava. Ak to má byť seriózne plátanie (ak teda ide o výtlky) tak sú 2 možné postupy, oba predpokladajú teplotu nad 5°C a sucho:
1) vyreže sa poškodené miesto do pravidelného tvaru, najčastejšie štvorec/obdĺžnik aj s presahom, aby sme to celé pokryli a nevznikli nám praskliny hneď vedľa. Poškodená čas vo vnútri sa vyberie, dá sa tam podkladová/penetračná emulzia a položí sa nový asfalt, uvalcuje sa a spoje sa zalejú smolou/živicou, alebo čo sa používa. Táto metóda sa dá používať na ľubovoľné veľké výtlky, či praskliny. Táto sa používa najčastejšie.
2) použije sa infražiarič (v Žiline boli 2 čo viem, ako to je inde neviem). Infražiarič zohreje asfalt na poškodenom mieste, pridá sa nový na doplnenie a znova sa to zahreje a uvalcuje. Výhodou je, že nevznikajú spoje (starý a nový asfalt sa premiešajú a vytvoria jednoliatu vrstvu), je to rýchlejšie, menej pracné, treba menej materiálu. Nevýhodou je, že sa takto dajú opravovať výtlky len do istých rozmerov, záleží od veľkosti toho infražiariča (je to platňa, ktorá sa prikladá na zem, takže musí byť prenosná autom, takže max rozmer asi bude tak 2x2m, možno sú aj väčšie, neviem) a samotné zariadenia je pomerne drahé (v Žiline, čo ich kupovali stálo myslím 1 kus 100 000€). Takže sa to oplatí len tým, čo plánujú veľa plátať.
V momente, kedy je to viac poškodené, že je prepadnutá cesta, alebo hlbšie to ide, je poškodená nosná časť cesty a oprava je komplikovanejšia.
09.12.2020 - 08:43:27
01
user_id:
Dostal som info, ze na moju vyzvu tam ihned D4/R7 posiela svojich ludi, aby semafor spojazdnili....
Prosim dajte spatnu info, ak to uz bude fungovat...
Vdaka
09.12.2020 - 09:52:11
23
Jano1987 Bolo okolo 0C, mozno trochu viac, bez snezenia

"Výtlky se dočasně vyplní frézovaným materiálem. Po ukončení výstavby by měla být cesta kompletně opravena."
09.12.2020 - 12:04:26
00
user_id potom neviem, prečo to nespravili...
09.12.2020 - 13:32:51
00
\o/ :party: \o/ :party:

Prílohy:

IMG-20201209-WA0005.jpg
IMG-20201209-WA0005.jpg 303.71 KiB thumb_up0thumb_down

IMG-20201209-WA0006.jpg
IMG-20201209-WA0006.jpg 131.39 KiB thumb_up0thumb_down

IMG-20201209-WA0007.jpg
IMG-20201209-WA0007.jpg 171.89 KiB thumb_up0thumb_down

09.12.2020 - 22:17:16
02
No, to nem-dobre vyzera...
09.12.2020 - 22:25:50
00
keyboard_arrow_up