Tiež som si takto naobjednával Vittorie šírky 2,6 (reálne 63mm) a myslel som ako super mi to vôjde do neboostového rámu..pojazdil som týždeň a už mám orýpaný rám v spodnej časti až na holý karbón :) Ale ja som to vyriešil, že bike bude už len na regeneráciu okolo priehrady a objednal som si nový rám..poriadny ťažký karbónový na 2,6 ky plášte. A vyskladám si poriadny bicykel do terénu..nie také chrastítko ako mám :)
10.12.2020 - 19:45:58
01
Aký rám si si kúpil?
10.12.2020 - 19:53:15
00
branomelis napísal:
Tiež som si takto naobjednával Vittorie šírky 2,6 (reálne 63mm) a myslel som ako super mi to vôjde do neboostového rámu..pojazdil som týždeň a už mám orýpaný rám v spodnej časti až na holý karbón :) Ale ja som to vyriešil, že bike bude už len na regeneráciu okolo priehrady a objednal som si nový rám..poriadny ťažký karbónový na 2,6 ky plášte. A vyskladám si poriadny bicykel do terénu..nie také chrastítko ako mám :)


Taktiez to tak riesim, februar/marec by mi mal prist ram na ktorom vyskladam novu XC raketku a SUP bude zalozny bike, zimak atd.
10.12.2020 - 20:02:55
00
To až tak dlho budeš čakať na rám? to bude nejaká fajnovôstka...ja som čosi skladom zobral...týždeň už čakám. Dúfam, že zajtra bude.
10.12.2020 - 20:25:55
00
branomelis napísal:
To až tak dlho budeš čakať na rám? to bude nejaká fajnovôstka...ja som čosi skladom zobral...týždeň už čakám. Dúfam, že zajtra bude.


V lete som zacal riešiť ram ?? ale nevadi mi to, bike mam.
10.12.2020 - 20:42:44
00
skynet ..zobral som TREK FUEL EX..mali skladom vo farbe čo som chcel posledné XL. Je to vlastne aj k téme plášťov, lebo som ho bral aj kvôli možnosti použiť široký plášť vzadu :) :) XC model TOP FUEL už umožňuje len 2,4 palca max.
10.12.2020 - 20:46:23
00
Dobrý výber, tieto nové Fuel EX sa mi veľmi páčia. Jeden z potenciálnych rámov, ktorými raz nahradím Remedy.
10.12.2020 - 20:57:36
01
vie vlastne niekto dovod preco vyrobcovia nechavaju tak strasne malo miesta v okoli plasta? do lectora je 2,25 maximum a aj to len do sucha. hunt je plusko - mal by vojst 3,0 plast - no ked som videl obrazky tak tiez ltt do sucha. povedal by som ze realne max 2,8 , ideal 2,6" aby sa stym dalo jazdit v blate a nezablokovat koleso v kazdej mlake.
10.12.2020 - 21:22:41
00
branomelis napísal:
skynet ..zobral som TREK FUEL EX..mali skladom vo farbe čo som chcel posledné XL. Je to vlastne aj k téme plášťov, lebo som ho bral aj kvôli možnosti použiť široký plášť vzadu :) :) XC model TOP FUEL už umožňuje len 2,4 palca max.


Tá 2.6 vzadu teda nie je žiadna výhra, už to tak jazdím rok, a nie je to nič moc, teda ak pomýšlaš aj nad jazdením hore kopcom. Niet divu že na modely FUEL EX 2021 už dávajú dozadu 2.4. Ja osobne mám pocit že jediná výhoda toho je, že to vyzerá dobre :D
Sám uvažujem že prezujem na 2.4 alebo 2.3.
11.12.2020 - 08:15:09
01
cavte, od buducej sezony budem potrebovat novy plast dozadu a rozhodujem sa medzi conti crossking a vittoria barzo. bajk mam canyon nerve a vpredu aj vzadu mam 27,5 mountain king 2.2 s ktorymi som na 90% spokojny. jazdim duse ale ked sa mi bude chciet prehodim na bezduse. chcem tam dat nieco rychlejsie lebo zacnem nosit syna v cyklosedacke a uz neplanujem jazdit tazie tereny, a zadny plast aj tak doziva. v podstate sa budem pohybovat po malych karpatoch, traily typu vidricky, krasnansky, koziarka, zlta z kamzika, svaty vrch, jazdy na babu po cervenej a pod. cize nic narocne. som rozhodnuty ze to bude jeden z tych dvoch plastov ale neviem ako sa budu chovat na mokrom terene(kamene, korene) alebo v blate, neplanujem jazdit len za sucha, aby aj trosku podrzali, bombovat dole kopcom si to urcite nebudem, ak mate skusenosti poradte. na stranke https://www.bicyclerollingresistance.com/mtb-reviews/compare/continental-cross-king-protection-2020-vs-vittoria-barzo-tnt-g2-2019 je porovnanie a je tam lepsie hodnoteny barzo, par gramov navyse neriesim. dalsi otaznik je nad velkostou plasta, pri crosskingu by som isiel do 2.2 ale pri barzo 2.1. diky za kazdu radu :)

tieto plaste:
https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/mtb/275/vittoria-barzo-275x21-tnt-anth-blk.html
https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/mtb/275/continental-cross-king-27-5x2-2-protection-kevlar-tubeless-ready.html
11.12.2020 - 10:18:46
00
Presne ako píšeš Top Fuel do zadu max. 2.4 aby sa zmestilo aj blato (cca 8mm priestor okolo) hoc maxxis udáva min.6mm pod 8mm by som už nešiel. Síce medzi rámom a plášťom je dosť miesta blato už schytáva reťaz a potom celý pohon

branomelis napísal:
skynet ..zobral som TREK FUEL EX..mali skladom vo farbe čo som chcel posledné XL. Je to vlastne aj k téme plášťov, lebo som ho bral aj kvôli možnosti použiť široký plášť vzadu :) :) XC model TOP FUEL už umožňuje len 2,4 palca max.
11.12.2020 - 10:25:39
01
To je jasné Encore, že 2,6ky budú riadne kotvy. Len ty to máš asi na originálnych Bontrageroch? To sú fakt riadne plášte. Ja si 2,6ky predstavujem Vittorie. Reálne sa jedná o 2,5ky, len teraz sa mi to do Mondrakeru nezmestí dozadu. Všeobecne ten FUEL EX budem ladiť, aby sa nebál jazdiť hlavne do kopca, ale dolu kopcom potrebujem tiež tu u nás na skaly odolný bicykel, ktorý krásne požehlí skaly. V štýle: Hore kopcom už nebudem nakladať, tak ako som nakladal a dolu kopcom budem viac nakladať :)

No a ty fruitikk nad Barzom 2,1 namiesto crossking 2,2 ani neuvažuj. Ak Barzo tak len 2,25, ale lepšie 2,35...aby si z toho s tou 2,1 kou neurobil gravel :) :) jedine teda že máš aspoň 25mm vnútornú šírku ráfov...
11.12.2020 - 11:26:46
00
branomelis áno mám tam pôvodne Bontrager XR4, a je to skutočné balón. Ako som spomínal vyzerá to super, len tie jazdné vlastnosti hlavne hore kopcom niesú nič moc.
Zadný už bude pomaly zrelý na výmenu, tak uvažujem niečo od maxxisu ale neviem sa rozhodnúť medzi Assegai,Dissector, DHF. A určite pôjdem do 2.4 alebo 2.3. Zatial som najviac priklonený tomu DHFku kedže by mal byť univerzálnejší ako Aggressor, a Assegai je zase taký hybrid medzi DHF a DHR II, DIssector moc nepoznám. Tak ak máte niekto skúsenosti s týmito plášťami tak kľudne ocením recenziu, čo je najvhodnejšie na také celoročné AM jazdenie.
11.12.2020 - 11:54:06
00
Chceš oba rovnaké alebo kombináciu? Dopredu by som dal DHF a dozadu Dissector. Ak náročný terén a agresívna jazda tak Assegai + DHRII.
11.12.2020 - 12:01:31
00
Dopredu som už rozhodnutý o DHF 2.6, už len špekulujem že čo dozadu. Aby to aj odvalovalo v rámci možnosti, kedže ten FUEL EX mam ako taký univerzál a jazdím na tom všetko od XC po Enduro. DHRII nechcem, tie lopatkové plášte sú vyslovene určené na zjazd, čiže hore kopcom by to bol pain si myslím. Preto mi príde ako zaujímavý kompromis ten Assegai. Ked by si mal porovnať Dissector a DHF ?
11.12.2020 - 12:09:25
00
keyboard_arrow_up