foobar napísal:
Myslim ze pochopil. Vadi mu ze horska cyklistika uz nie je vysadou uzkej komunity ludi a stal sa z nej mainstreamovy sport ktory moze dnes vykonavat uplne kazdy.

trt. Ide len o to aky charakter mtb clovek prave preferuje, ci vykorytkovany, vymostikovany, fluent trail, alebo prirodny, s novymi prekazkami kazdy tyzden. Demograficky to asi vyhra priroda, mladych je coraz menej a fotri nebudu mat chut ani cas utapkavat klopky. Co mne celkom vyhovuje.
11.12.2020 - 19:16:07
01
ved staci odbocit na lubovolny neoznaceny lesny chodnik a najde(te) tam presne co hlada(te) - ziadni ludia, same listie, bordel, konare a padnute stromy kazdych 30 metrov - dokonca aj v takych "auparkovych" lokalitach ako je Kamzik, Kacin a pod
11.12.2020 - 19:32:09
00
No biely kriz je uplny aupark :D ja mam z toho hroznu srandu vzdy ked idem okolo, nebodaj este ked som zadychany z vyslapu, tak kujaku ludia ze co tu robim :D nebodaj neprisiel bicyklovat. Ale dalej to uz je fajn, tam fukar nestretnete. A myslim ze na to aka je zapadna cast MK mala a ako je obkolesena relativne velkym mestom je to este docela slusna priroda. Byt niekde v amerike, tak tam je uz lunapark pri kamziku.
11.12.2020 - 19:39:00
00
vrabc0 ja v podstate vobec nerozumiem co riesis a preco podla teba cerovka tak urgentne potrebuje spravcu. Si z TBK ? Robite s si tu PR a chcete to prebrat ? Mate rozdrbane traily na troch kopcoch, to vam nestaci ? Potrebujete premenit XCckove singlace na nieco ako vas posledny spickovy vytvor pod kolibou ? Myslis, ze toto ludia chcu ? Myslim tym 95% ludi, nie vasa enduristicka uvrieskana mensina ??? Mas trochu predstavu kolko desatroci su tu traily ako patbojar, povodny krasnansky ? Myslis, ze tie mali spravcu ? Sa zobudte uz..
11.12.2020 - 20:49:16
01
Wow, toľko emócií kvôli Cerovke
11.12.2020 - 21:02:27
00
na cerovke sa bežná údržba vykonáva počas celého roka.Padnuté stromy sa postupne vždy odstránia.nevidím žiaden problém s CD.
11.12.2020 - 21:10:11
02
martin_p napísal:
vrabc0 ja v podstate vobec nerozumiem co riesis a preco podla teba cerovka tak urgentne potrebuje spravcu. Si z TBK ? Robite s si tu PR a chcete to prebrat ? Mate rozdrbane traily na troch kopcoch, to vam nestaci ? Potrebujete premenit XCckove singlace na nieco ako vas posledny spickovy vytvor pod kolibou ? Myslis, ze toto ludia chcu ? Myslim tym 95% ludi, nie vasa enduristicka uvrieskana mensina ??? Mas trochu predstavu kolko desatroci su tu traily ako patbojar, povodny krasnansky ? Myslis, ze tie mali spravcu ? Sa zobudte uz..




Keby nejaka uvrieskana mensina neukradla 5bojara Cckom bezcom a chodcom, tak by si tam legalne bikom nemal ani pachnut. Opytaj sa ich, aki su nadseni z toho, ze je to uz den i noc cyklodialnica plna nebezpecnych bezohladnych individuii. A to nehovorim o tom, kolko h prace bolo odrobenych aby to bolo prejazdne tie roky. Sa zobud uz.
11.12.2020 - 21:16:45
01
Myslim, ze aj kociky tam uz chodia :lol: .. som zvedavy, kedy dojdu do mody svetla na kocik a daky ma sepali fotonovym torpedom v noci :lol: .. este si pamatam casy, ked jedine emocie sa dvihali ked napadol sneh a bojovalo sa proti bezkarom :D .. mozno to raz pride , az budu na lyziach aj kociky brazdit MK.
11.12.2020 - 21:22:45
01
Ved napadne sneh, komunita sa opat spoji, proti bezkarom :lol:
11.12.2020 - 21:24:37
04
martin_p napísal:
vrabc0 ja v podstate vobec nerozumiem co riesis a preco podla teba cerovka tak urgentne potrebuje spravcu. Si z TBK ? Robite s si tu PR a chcete to prebrat ? Mate rozdrbane traily na troch kopcoch, to vam nestaci ? Potrebujete premenit XCckove singlace na nieco ako vas posledny spickovy vytvor pod kolibou ? Myslis, ze toto ludia chcu ? Myslim tym 95% ludi, nie vasa enduristicka uvrieskana mensina ??? Mas trochu predstavu kolko desatroci su tu traily ako patbojar, povodny krasnansky ? Myslis, ze tie mali spravcu ? Sa zobudte uz..

Puvodne jsem se vubec nechtel zapojit do teto debaty, ale nakonec jsem podlehl...kdyz to cele shrnu:
Vrabco jako clen OZ TBK urcite nechce(aspon si myslim...) prebrat Cerovku, jen se snazi poukazat na fakt, ze za poslednich cca 5 let, je na vzestupu EN jezdeni v MLBA a s tim souvisi i vystavba/udrzba novych EN trailu v MLBA...ktere maji jasne danne autorske OZtko, sveho spravce, vynikaji stale nove veci/moderni prvky jako klopene zatackz/skoky, apod. probiihaji na nich cca pravidelane behem celeho roku udzba- odvodneni, prusek od bodlavych keru, vyfoukani listu na podzim, apod. A tyto traily vyuziva XY bikeru... Na strane druhe jsou tu v MLBA "XC" traily typu Cerovka, 5bojar, atd. ktere maji presný opak- vyziva je XY bikeru, kteri stale jen "hejtuji" že "kdyby", "naco" "proč" apod. mezitím tyto "traily" chatraji, vekem se rozpadaji, eroduji, apod. A misto to toho, aby si tito "XC" bikeři přiznali a hledali řešení...tak budou dál "hejtovat" jakoukoliv snahu o pomoc...nechápu... :-(
11.12.2020 - 21:26:28
04
lto
11.12.2020 - 21:26:49
01
user_id napísal:
Ved napadne sneh, komunita sa opat spoji, proti bezkarom :lol:

Kiezby napadol /ale nie do mesta, len to nie :D/, minula zima to bola bieda, ale zas dobre na bajk. Aby z toho nebolo ani tak ani tak :D
lapaloma: a vidis .. ale to je skor lyzovozik, skor som si predstavoval nieco, co tlacis, ako ked chodia behat/korculovat :D
11.12.2020 - 21:28:59
00
Cak to druhe das namiesto prednych koliesok na hocaky kocik
A to prve je proste sportovy kocik/cyklovozik... urcite aj tu na fore mal niekto nejaky ten chariot
11.12.2020 - 21:31:03
00
Tomasek: 5bojar nie je bike trail, ako pisal MageZ , budme radi, ze tade mozme. A udrziava sa bezne standardnym sposobom. Cerova draha je vycisteny povodny polovnicky chodnik, rovnako ako 5bojar, Vydricky, 3jamy a par dalsich. Je aj pre ludi , pre bezcov a udrzuje sa normalnym sposobom, ako uz bolo vysvetlene. A celkom urcite sa nerozpada :) ...ty zijes v bubline vybudovanych trailov s "modernymi" prvkami. Tam treba neustale zasahovat, pretoze klopky a odpaly degraduju rychlo a bez nich by to neslo. Ale prirodne cesticky vazne nechajte na pokoji. Nejake veci sa spravit museli, ako raz vytryskol pramen neocakavane, lebo dlho bol vyschnuty, ale sem tam bolo nieco, ako polovnici, ktori si vynutili, aby to neslo po povodnej trase chodnika, lebo tam musia striela (2 miesta). Ale je normalne ze taketo chodniky sem tam maju problem .. povacsine so spadnutymi stromami. Alebo kriky .. presne tak ako inde, sa to riesi aj tam. Ale naozaj .. Cerova draha ani 5bojar nie su bajkove "moderne" traily, tak ich prosim nechajte na pokoji. Ziadne klopky, ani skoky cez cely chodnik .. ako ste to naposledy predviedli pod Kamzikom. Vazne nie. Neznasilnujte les svojim videnim "moderneho" . Ja viem, ze vas to bavi, ale zas odtial-potial.

lapaloma: ale pride mi to moc velke, to sa na 5bojara asi nezmesti :D
11.12.2020 - 21:41:13
05
martin_p a kludne dalsi ktorich to zaujima. Uz Tomasek to viacmenej zhrnul.

Co riesim? Pisal som to niekolko krat. Ze Cerovka je budovany trail ktoru potrebuje vacsiu starostlivost ako obcasne prepilenie popadanych stromov a prestikanie malincia. Ze su tam problemove useky uz od zaciatku, ze su casti co neboli vybudovane poriadne a ze su miesta ktore sa jazdenim nicia ... blatove jamy pri asfaltke, blatove jamy pod vedenim, blatove jamy pri papradiach, krosuje to vyjazdene kolaje, postrhavane casti trailu, atd - proste erozia ktorej sa nikto nevenuje a ta sa len dalej rozsiruje. Cim viac sa na to bude kaslat tym horsie to bude. Riesim ze spravca ak vobec nejaky je len prikyvuje na zakladnu udrzbu ako odfukanie lista, prepilenie stromov a prestikanie porastu. Ze za celu dobu tam nebola poriadna brigada. Podla mna konstruktivna kritika za ktoru tu schytavam bezdovodne jeden kopanec za druhym. Forum opat nesklamalo.
Som ochotny sa o tom v klude pobavit, prijst na brigadu i priespiet na udrzbu. Najradsej by som bol keby existovalo zdruzenie ktore by si zobralo pod palec "XC-ckove" traily, zdruzenie ktore by ich udrziavalo, zdruzenie ktore by rozsirilo siet o planovane traily, ktoremu by sme mohli prispievat, ktore by vyhlasovalo verejne brigady, ktore by spolupracovalo s MLBA a ktoremu by dalo MLBA zhotovit tebou hejteny trail namiesto nas z TBK. Pokial viem ziadne take zdruzenie nie je a ak je tak nefunguje. Takze ako XC-ckar (ked uz chces skatulkovat) nemas ziadne pravo navazat sa na traily za ktorymi su stovky odpracovanych hodin. Hodin ktore tam mimo trailu na Kamziku boli zhotovene bez naroku na odmenu, pre druhych, namiesto jazdenia.
Neviem odkial si zobral ze sa chce TBK chytit Cerovky, osobne ani nepisem za TBK ktore ma nejaku Cerovku a XC-ckove traily uplne u prdele. Ani neviem odkial mas ze chcem zmenit charakter Cerovky. Presne takto funguje tunajsie forum - ludia si domyslaju co sa im hodi k tomu aby si mohli do druhych kopnut ale to dolezite im casto pretecie pomedzi prsty. Tbk som spominal len preto ze s chalanmi kopem a udrziavam a viem kolko je tam roboty. Davam to ako priklad zdruzenia ktore funguje a zdruzenie ktoremu sa ozvali MLBA prave preto ze vedia ze su na nas dobre ohlasy. Takze i ty sa zamysli nad tym aky si na fore geroj. Myslim ze sa budes cudovat ked ti poviem ze i poslednu udrzbu na Cerovke v skutocnosti robili bajkulaci.

A mozeme rozobrat i krasnansky a patbojar ktore nie su stavane mtb traily ale turisticke chodnicky. Ako take boli vychodene ci postavene spravne. Voda sa tam nedrzi ale odteka, tym padom sa tam nevyjazdievaju nejake brutalne jamy. Ano postupom casu a coraz vacsieho poctu bajkerov uz i tam dochadza k erozii ale nie je to nic strasne ked to porovnas s Cerovkou. Som rad ze si tie traily spomenul pretoze to je presne stav v ktorom by som ako jazdec rad videl Cerovku. Ako trail kde nebude stat voda, trail co bude mat priblizne rovnaku obtiaznost v celej svojej dlzke, trail na ktory i o 10 rokov bez problemov vyrazia rodinky s detmi, kde i o 10 rokov stretnes gravel jazdcov. A precitaj si to poriadne lebo nepisem a nikdy som nepisal o ziadnom endure.

A aj to tvoje skatulkovanie na moju uvrieskanu enduro mensinu je celkom vtipne s ohladom na to ze som pisal i o tom ze som rovnako ako plno ludi na fore chodil pomahat so stavbou Cerovky. A tiez nerobim len enduro (nech uz to znamena cokolvek) ale jazdim vsetko mozne, aj tu Cerovku. Aj cyklotrasy. Aj dlhe trasy, aj hrebene, aj plno spoznavacieho nosenia, aj tyzdnove bikepackingy, aj vikendove prespavacky.

A aby my zase niekto nenapisal ci sa toho nechcem chytit ja tak rovno napisem ze nie. Pretoze 1.) ak mam cas uz dobrovolnicim za TBK 2.) Je mi do grcu z tunajsich kecov miestnych XC-borcov na technickejsie traily takze im necham moznost realizovat sa

Sam by som ale velmi rad uvital funkcne xc-zdruzenie. Nielek koli Cerovke ale i koli dalsim planovanym trailom ktore bez xc-ckoveho zdruzenia nakoniec zase bude riesit TBK alebo ine "enduro" zdruzenie. A vzhladom na miestne hejty na "enduro" traily to nechcete.

Dufam ze som zodpovedal. Ak mate niekto k tomu pripomienky tak sa pytajte, diskutujte. Nekopte do mna ani do ostatnych. Nerobte tu zo mna blbca lebo ja tu blbec vazne nie som.
11.12.2020 - 21:59:36
22
keyboard_arrow_up