Ramon1 myslíš, že všetci doktory sú poctivci ? Jáj, som zabudol, že v čase núdzového stavu sa neberú / nedávajú úplatky a všetci sú poctivci bo sú vyššie tresty. Ľudia na to...
... až kým sa ich to priamo netýka.
11.12.2020 - 22:45:26
02
MarKac80 napísal:
Ramon1 špeciálne pre teba to teda napíšem správne. Sestrička sa bola pýtať pozostalých, či doktor môže zapísať covid. OK.
MaxDamage jedine, že by tá kolegyňa bola platená. Našťastie bol tam aj jej manžel. Ale možno aj on je platený.

Kokso tu nie si na Hlavných správach medzi dezolátmi. Tento dobre známy hoax riešila aj polícia a minimálne jedného šíriteľa aj vypátrala a do*sral sa. Keď už máš potrebu šíriť kktiny, tak si vymysli niečo nové.
11.12.2020 - 22:46:57
00
A novinarov zaujima, ci si budu moct ulovit kapra v nadrzi a kupit jedlicku do obyvacky...Bud je toto vsetko velky hoax, alebo na tie tlacovky chodia Matovicovi spoluziaci z Osobitnej skoly.

MarKac80 Dochtori hlavne drzia spolu. A nebudes predsa hryzt ruku, ktora ta krmi :!:
11.12.2020 - 23:01:24
02
Ale, radsej nic.
11.12.2020 - 23:36:19
00
Keď už som tu začal písať "jeden kolega zažil", tak dám aj z druhého súdka. Kolegovi zomrel príbuzný, ale tentoraz na koronu. Rozčuľovať sa, že to napísali do úmrtného listu, lebo pohrebná služba si pri korona neboštíkovi účtuje viac ( za dezinfekciu, jednorazové oblečenie a nejaké tesné uzavretie truhly). Našťastie neviem aké sú ceny pre pohr. službu, ale platil 2000€.

Edit: až tetaz mi doplo, že všade som mal písať aj slovo "ÚDAJNE". Aby ma niekto nezažaloval, za šírenie hoaxov, paniky a či čoho. Lebo aj toto je také Slovenské :-)
11.12.2020 - 23:54:58
02
mathoso napísal:
zjavne to dozubali protestom pred mesiacom, a chcu dodzubat este aj vianoce, mozem byt nespokojny najviac na svete, ale toto je taky zbytocny sposob ako to sirit dalej, za tych 10 dni kym to tu akoze "zavru" tu bude peklicko, este ze ja asocial aj tak stale sedim doma ...


Tie protesty v Bratislave to je kvoli regionálnej proprcionalite premorovania. Sever, juh, východ, západ a tak dokola. O mesiac idu na východe rusnácke vianoce, potom odznova - vo februári Oravské diskotéky, ...
12.12.2020 - 07:11:35
00
Orava to dá, to bude o5 covidový taneček
https://bosnak.blog.sme.sk/c/545620/na-orave-tancuju-novy-svadobny-tanec-covidovy.html
12.12.2020 - 07:21:37
01
MarKac80 napísal:
Pár dní späť mi rozprávala známa, že jej zomrela príbuzná na zápal pľúc bez covidu (bola už dlhšie chorá ). V nemocníci prišla za nimi sestrička, že či môže do úmrtného listu napísať covid. Taká bola nasr..á.

neviem kolkokrat uz toto citam na roznych miestach. Zacinam mat mindrak, ze som asi uz jediny, kto nema znamu, ktorej zomrela pribuzna a sestricka chcela napisat do umrtneho listu pricinu covid :-D
12.12.2020 - 07:30:50
05
to vobec nevadi, aj tak sa tym kludne pochval, neboj sa, nikto nic nezbada ;-]
12.12.2020 - 07:33:18
01
double napísal:
Dnes mi zomrel znami na coronu za 15dni. 8 dni v nemocnici. 56, trocha nadvaha a vyssi tlak nic ine. Ak od ponedondelka nezavru vsetko a nedaju zakaz vyvhadzania tak ten tyzden nam pokazi nielen vianoce ale aj cely januar. Proste ludia sa prestali spravat ze tu je nejaky virus a politici do toho hadzu len polienka resp obrovske klaty. Kto neveri ze situacia je vazna nech ide pozriet do najblizsej nemocnice.

To skoro ako ja, vek o mesiac 58, nadvaha len trochu. Rano tabletka na tlak. Z tych 80 kil po prepustení z nemocnici som to už dal na obvyklych 85, výšku mam 177. Od 10.novembra postupne navrat na kolobežku, najprv len 3-4 kilačiky a teraz už moje 18 km trasy.
Včera som bol na CT pluc, vysledok dostanem v pondelok, ale cítim sa skvele.
12.12.2020 - 07:40:35
07
MarKac80 napísal:
Ramon1 špeciálne pre teba to teda napíšem správne. Sestrička sa bola pýtať pozostalých, či doktor môže zapísať covid. OK.
MaxDamage jedine, že by tá kolegyňa bola platená. Našťastie bol tam aj jej manžel. Ale možno aj on je platený.

Toto som počul aj z iných zdrojov, vyzerá to na ľudový folklór.

Inak verím tomu, že ak je pri úmrtí prítomná aj korona tak si každý môže z toho zobrať čo chce. Už som počul o takom úmrtí od známych (z ich rodiny)
12.12.2020 - 08:50:55
00
MarKac80 napísal:
Ramon1 myslíš, že všetci doktory sú poctivci ? Jáj, som zabudol, že v čase núdzového stavu sa neberú / nedávajú úplatky a všetci sú poctivci bo sú vyššie tresty. Ľudia na to...
... až kým sa ich to priamo netýka.


Toto myslím nikto netvrdil, čisto štatisticky by som povedal že je to podobné ako v ľubovoľnej inej profesii. Väčší problém sú podľa mňa skôr títo blahosklonní pozostalí, ktorých je vzhľadom na vždy jedného-dvoch-troch svedkov násobne viac. Za posledného pol roka som to počul alebo čítal odhadom 50x z rôznych zdrojov - ani raz ale nebolo spomenuté riešenie s riaditeľom nemocnice, ÚVZ, ÚDZS, PZ SR pod., vždy len presviedčanie o absolútnej pravdivosti v potravinách, v autobuse, v kaderníctve, na FB alebo v cyklofóre ...
Vzhľadom na aktuálnu situáciu to beriem ako nechutne nepremyslenú kravinu, niečo v kategórii „známy robí na brigádu testovanie po domácnostiach (!!!), minule zabudol na stolíku test (!!!) a na druhý deň ráno pánovi volali, že je pozitívny!!! takto sa to falšuje! a bolo to na 100 % tak, nie onak!!!“.
V tom ďalšom komentári bolo spomenuté, aký to má zhruba „zmysel“ - pohrebné služby tie špeciálne príplatky majú, platí vtedy sprísnený režim, takisto to pomerne dobre vidno na vyúčtovaní. A smútiace rodiny nad tým, že niekto by im neoprávnenou zmenou kolónky spôsobil rozlúčku pri zatvorenej rakve a nárast účtu o takových nejmíň skupinovo mávajú rukou :tmi:
12.12.2020 - 09:12:07
01
Moja osobná skúsenosť je nasledovná: pred niekoľkými rokmi mi umrela v nemocnici mamka. Bola onkologický pacient, operácia bola posledná možnosť. Bohužiaľ dopadla, ako dopadla. Mali sme potom stretnutie s lekárom (neviem, či z operačného tímu alebo ošetrujúcim), ktorý nám (rodine) vysvetlil situáciu a opýtal sa, či budeme požadovať pitvu. Nepožadovali sme, lebo sme nemali žiadny dôvod pochybovať o tom, že lekári urobili všetko, čo bolo v ich silách. Ak je podozrenie na COVID, robí sa podľa vyjadrenia hlavného patológa teraz pitva automaticky. Nevidím tu žiadny priestor na manipuláciu. Sestrička môže maximálne ukázať pozostalým, kde sa nachádzajú osobné veci zosnulých.
12.12.2020 - 09:13:28
01
Ja už opatrenia ani nesledujem. Všade pre istotu nosím rúško, v Lidli ked mi povedia vydenzifikujte ruky tak poslúchnem, tento kýbel si vylejte na hlavu tak si vylejem, ... Dcéra chcela aby som jej kúpil šijací stroj tak som kúpil. Samozrejme že trikrát ho oskúšala, prestalo ju to bavit a namiesto
toho si na koronu nastahovala do domu kocúra. Kúpila mu srací box, privlekla z Kauflandu piesok. Druhá dcéra pricestovla z Ružomberka zo školy a v kuse šije na novom stroji rúška. Asi ich niekde predáva alebo co s nimi robí neviem.
Ked pojdem do Kauflandu na mleko a bude už zavreté tak je zrejme tvrdý lockdown. Neni žiadny problém. Podojím prvú kravu ktorú stretnem na ceste domov. :D

Prílohy:

stredoškolská dištančná korona výuka - náš Kit Kat.jpg
stredoškolská dištančná korona výuka - náš Kit Kat.jpg 508.17 KiB thumb_up3thumb_down

12.12.2020 - 09:19:23
07
Kocúra vykastruj , bo ti zašika cely byt . A keď záciti mačacie pindy v harani , dôjde ti domov o pár dni rozmr*dany jak sovietsky vojak ... alebo vôbec nie
12.12.2020 - 10:31:47
00
keyboard_arrow_up