Já jsem s tím úplně v pohodě... :-) Já jezdím z 99% En traily, které se snažím využívat/zneužívat, ale na stranu druhou i přispět s údržbou, výstvabou nových věci/prvků... Ty "Vaše" XC traily/chodníčky využívám jen zřídka a popravdě- čím jsou zerodovanější, technicky náročnější kvůli postupně vylézajícím kořenům/šutrům, tím víc mně osobně baví...ale co na to řekně ten zbytek bikerů, kteří je využívají na těch 99%? Jsou rok od roku těžší, zerodovanější, nebezpečnější apod. ? Kde se mají naučit jezdit? Vzít ssebou na vyjížďku svoje drahé polovičky, děti? Nemysleme prosím jen na sebe... ;-)
11.12.2020 - 22:00:41
00
Presne. XC-ckari nie su schopni zalozit resp. udrzat pri zivote jedno posrate obcianske zdruzenie v ramci ktoreho by si spravovali a budovali svoje XC traily. Pritom ich je aspon 10x tolko ako bikerov s vyssimi zdvihmi. A namiesto toho aby sa sami nejak zorganizovali, budu len otvarat hubu ze ine OZ stavia (legalne) ine traily ako by oni chceli :facepalm:

Hlavne ze ziadny XC trail nema spravcu. Ani Cerovka - BSPckari to zjavne uz davno zabalili a maju uplne na haku. Je to uz len na ochote nahodnych foristov ze sa niekto prevezie s pilou na chrbte a nieco prepili. A rovnako nahodne (a nelegalne) sa budu aj nove XC traily. Ale hlavne ze tu vsetci budu vyplakavat ze sa stavaju len zjazdove traily a nikto nebuduje XC...
11.12.2020 - 22:39:11
01
blato pri asfaltke....a čo ako?,komu to vadí,CD je trail s ľahkou obtiažnosťou nikto nemá problém,len hopsasácka menšina.Ale ako je vidno menšiny majú stále nejaký pseudoproblém.už ste tu toho za bývalého vedenia mlb dodrbali dosť.stále o tom istom.
11.12.2020 - 23:10:52
02
triki Ako pisem, citim sa tu ako keby ste tie prispevky vobec necitali

iron.hide napísal:
Robio - ano to je dalsia vec - ked chcete niekto nieco na cerovke silou-mocou riesit a udrzovat, tak prosim vas pekne, zamerajte sa skor na ten strasny blatovy usek co je hned pri kacinskej asfaltke (myslim ten vacsi smerom od nej na juh)
Tam je to uz take zle, ze berem bajk radsej na plece a prebehnem to.
11.12.2020 - 23:16:44
00
no ono to tak už býva keď v lese naprší tak niekde je proste blato.stačí sa pozrieť pár rokov nazad čo ste budovali čo tam malo byť a čo tam nakoniec po vás zostalo.
11.12.2020 - 23:25:42
01
Netrep blbosti co som ti uz davno vyvratil. Urcite zase myslis pedal trail ku ktoremu som ti uz pisal ze a) nie je nasa praca (tbk) b) tiez na to nadavame
11.12.2020 - 23:30:35
00
Pedal trail je co?
11.12.2020 - 23:51:15
00
Parodia na trail 😁
11.12.2020 - 23:57:47
03
Na trailforkse to nie je, kde to ma byt?
12.12.2020 - 00:03:07
00
Pedal trail su tie pokracovania Krasnanskeho.

triki
Alebo takto, ten pedal/krasnansky trail je dosledok prave toho ze neexistuje xc-ckove zdruzenie. Bola to jedna z veci ktore boli a su naplanovane ako spojky existujucich nazvime to trailov. Ak ta to zaujima tak to nakoniec robil OZ Pedal prave preto ze to nemal robit kto iny. Ja som tam bol na dvoch brigadach, vzdy az po brigade na TBK. Nepacilo sa mi to, aj som im tam hovoril ze to co robia nie je obojsmerne ...tak som tam viac nebol. Nevidel som tam ale ziadneho xc-ckara alebo teda ludi pre ktorych to bolo povodne planovane a bohuzial pedal sa tam s tym trailom uplne utrhol. MLBA maju ale na ten trail alebo teda na tie tri casti trailu celkom dost negativneho feedbacku. Za mna to pokracovanie troch jam a tieto tri casti krasnanskeho su dva z troch najhorsich trailov-singlacov co som kedy isiel. Namiesto prijemneho flowu to je na singlespeede boj o zivot - brzda-slapanie-brzda-slapanie-brzda-slapanie atd. S prevodmi to je o nieco lepsie ale stale to ma daleko od toho co to malo povodne byt. Zbytocne vlny, zbytocne klopky, prilis velke opakujuce sa stupania/klesania a namiesto obojsmerneho trailu je ten krasnansky jednosmerny. A kedze na krasnansky bol negativny feedback a na TBK pozitivny, tak tu vec co je na Kamziku dali robit MLBA prave TBK. A ten trail je urobeny podla poziadaviek MLBA ktore to chcelo na styl trailov TBK. Teda ja by som povedal ze poziadavky MLBA boli este viac technickejsie, my TBK sme sa to snazili spravit tak aby to zvladol prejst kazdy.
Vypisujem to tu preto ze krasnansky a pokracovanie troch jam neboli jedinne planovane spojky xc trailov. Je tam toho planovaneho viac. A teraz ti dam triki otazku: Co myslis komu to daju MLBA riesit? Chces to zmenit alebo budes i nabuduce vypisovat ze sa zase strasna blbost postavila?
12.12.2020 - 00:12:39
11
Boa nechcete spraviť extra tému o Cerovke?
12.12.2020 - 00:25:21
11
diskusia nie je len o Cerovke, ale o XC singloch v MK vseobecne

...ok, Bratislavskych XC singloch v MK :D
12.12.2020 - 00:28:18
00
mdfk napísal:
Boa nechcete spraviť extra tému o Cerovke?


mame taku :) a je tam vsetko od zaciatku jej budovania
https://www.mtbiker.sk/forum/cyklotrasy-navigacie/singletrack-cerova-draha-bratislava-t18547.html
12.12.2020 - 00:56:15
11
inak dnes bola v lese zase velka hmla, uz je to trochu na moral, furt len velke blato + hmla

Prílohy:

PC111442.jpg
PC111442.jpg 476.13 KiB thumb_up0thumb_down

12.12.2020 - 01:34:24
04
vrabc0, tu spojku pod kolibou som isiel raz, ak si to dobre pamatam, je to cisto jednosmerne, su tam dost uzavrete klopky a skoky (nic proti robote, rad si to pojdem zaskakat znovu), ale si si isty ze naozaj takto znelo zadanie od MLB ? To sa mi nechce verit, podla mna ste si to skor vy tak nejak vysvetlili. A to je presne to coho sa tu asi vsetci co najviac boja, ze podobne veci porobite aj na vsetkom dalsom co perspektivne dostanete pod ruky. Z mojho pohladu sa to v nicom nelisi od toho co spravil pedal na vydrici.

Ja na toto forum neprispievam, ale citam ho od jeho vzniku. To preco som sa vyjadril teraz je, ze to co tu pisete sa uz neda citat (sorry za urazku, ale je to tak). Kedysi tu boli fotky z vyjazdov a pod, ktore ludi motivovali a teraz sa tu kazdy tyzden na 10 stran rozobera blbost stylu - cerovka ma 3 jamy blata - poj**me sa, je to uplne na p**cu, ako je mozne ze tade este niekto jazdi, vsak to sa ani hadam neda.. A ako je mozne ze XC komunita nema svoje zoskupenie.. A stale dookola to iste.. Najblizsie bude co ? Ze preco zvaznice nemaju spravcu ? Alebo ze preco sa este XC komunita nestara o zvaznice ?? Ako je to mozne ?? Len sa proste trochu zamyslite co tu riesite a na co je to dobre.

MageZ neviem presne o com mal byt tvoj prispevok, ja som samozrejme vdacny za vsetku pracu, ktora bola vykonana v zaujme vyznacenia / zoficialnenia existujucich trailov, na druhej strane nevidim ako problem, ze na tych trailoch neprebieha kazdy tyzden udrzba, resp., ze sa nezasypava kazda jama. A ano mam deti a zachvilu budem stary a prave preto by som bol rad, aby kazdy mozny singlac ostal v co najnormalnejsom stave a nie posiaty klopkami a skokmi, tod vsjo.. Piece out..
12.12.2020 - 02:17:33
03
keyboard_arrow_up