No vsak tade prejde spusta ludi,neda sa tomu divit, ale ak sa to vyasfaltuje, tak bude dobre :)
12.12.2020 - 20:41:27
02
Ale potom ho treba trochu aj znicit ten asfalt aby sa to pacilo aj tebe 😁
12.12.2020 - 20:48:34
01
Lto, musis extremizovat alebo len chces?
12.12.2020 - 20:49:10
00
Ja jazdim MTB od 90tych rokov. Zacinal som v Malej a Velkej Fatre a oblubujem neupravene kameniste, koreniste a hnusne zasypane cesticky ako vsetci nostalgicki extremisti. Ale ked raz je nejaka oficialna cesticka s urcitou narocnostou a su na nej useky kde stoji voda aj uprostred augusta a robia sa tam 40cm hlboke blatove jamy... tak by bolo dobre s tym nieco asi spravit. A nie sa tvarit, ze tak je to dobre, lebo to je v lese...
12.12.2020 - 20:58:45
04
scarinko: tak, tak :D
lapaloma: co zle som napisal, sak tak sa to robi v lesoch, nie ? Ked je problemovy usek, lebo sa vela po nom jazdi, tak sa zabetonuje, vyasafltuje a vybavene :D
ferisko: vsak ale sa robilo, ale ako spomenul milsu, prestalo ich to bavit. Odvodnovanie obcas robim na blbych miestach aj ja, s tym co mam poruke. Ale 40cm na cerovke je kde prosim ta :D .. taku hlboku dieru nenajdem asi nikde po Pezinsku Babu. Apropo, vsak v Lucanskej Fatre je stale taky hnusny usek na hrebeni a nikto s tym nic nespravil, pekne obchadzka cez kosku a je .. alebo popod. Inak dik za nalepku .. som teda nostalgicky extremista. Ja som vedel, ze to raz pride :D .. a vedel som aj, ze za tym bude lapaloma :lol: Vlastne este mam este zopar inych :)
12.12.2020 - 21:45:39
01
lto napísal:
Ked je problemovy usek, lebo sa vela po nom jazdi, tak sa zabetonuje, vyasafltuje a vybavene :D

Ktoryze to usek ktory nemal asfalt bol vyasfaltovany?
12.12.2020 - 21:49:07
00
Minuly rok napr. zvaznica pod Velkym Chocom. Velmi smutny pribeh. Pred asi dvomi rokmi zvaznica, co ide pri Veterline. To len tak narychlo co mi napadlo. A este tento rok z CR strany na Velku Javorinu, skoro ulne hore. Jasna lobby ziletrakov :lol:

Ale co sa tyka viac kontextu, v ktorom pisem, tak u nas este moc nie, nechce sa mi rozmyslat, to robia v CR, taketo finty. Najviac si pamatam tie Brdy. U nas zatial len ta sotolina, to bolo tiez pekne hnusne, ale uz sa to vsiaklo. Ale aj tak jeden pekny rozbity kamenovy stupak je uz prec :( (pri 3 duboch)
12.12.2020 - 22:03:04
01
Hosť napísal:
Pedal trail su tie pokracovania Krasnanskeho.

triki
Alebo takto, ten pedal/krasnansky trail je dosledok prave toho ze neexistuje xc-ckove zdruzenie. Bola to jedna z veci ktore boli a su naplanovane ako spojky existujucich nazvime to trailov. Ak ta to zaujima tak to nakoniec robil OZ Pedal prave preto ze to nemal robit kto iny. Ja som tam bol na dvoch brigadach, vzdy az po brigade na TBK. Nepacilo sa mi to, aj som im tam hovoril ze to co robia nie je obojsmerne ...tak som tam viac nebol. Nevidel som tam ale ziadneho xc-ckara alebo teda ludi pre ktorych to bolo povodne planovane a bohuzial pedal sa tam s tym trailom uplne utrhol. MLBA maju ale na ten trail alebo teda na tie tri casti trailu celkom dost negativneho feedbacku. Za mna to pokracovanie troch jam a tieto tri casti krasnanskeho su dva z troch najhorsich trailov-singlacov co som kedy isiel. Namiesto prijemneho flowu to je na singlespeede boj o zivot - brzda-slapanie-brzda-slapanie-brzda-slapanie atd. S prevodmi to je o nieco lepsie ale stale to ma daleko od toho co to malo povodne byt. Zbytocne vlny, zbytocne klopky, prilis velke opakujuce sa stupania/klesania a namiesto obojsmerneho trailu je ten krasnansky jednosmerny. A kedze na krasnansky bol negativny feedback a na TBK pozitivny, tak tu vec co je na Kamziku dali robit MLBA prave TBK. A ten trail je urobeny podla poziadaviek MLBA ktore to chcelo na styl trailov TBK. Teda ja by som povedal ze poziadavky MLBA boli este viac technickejsie, my TBK sme sa to snazili spravit tak aby to zvladol prejst kazdy.
Vypisujem to tu preto ze krasnansky a pokracovanie troch jam neboli jedinne planovane spojky xc trailov. Je tam toho planovaneho viac. A teraz ti dam triki otazku: Co myslis komu to daju MLBA riesit? Chces to zmenit alebo budes i nabuduce vypisovat ze sa zase strasna blbost postavila?

Nemáš pravdu.
Pedál tie prepojky chcel robiť od začiatku. Urobili projekt, ktorý bol schválený. Pri budovaní sa toho cytila AM časť pedálu a výsledok vidíte.
CD máme na starosti my.
MageZ každý trail v MLBA má svojho správcu podchyteného zmluvou. Toto zabezpečil už Kutka.
Každý správca (oz) to robí na vlastné náklady.
12.12.2020 - 22:17:19
00
Inak ten pedal trail, to je ten kusok, co ide od Sparisk krizovatky popri asfaltke az k a altanku (dalej sa uz pokracuje povodne) ? To je hrozny trail :tmi: :tmi: , je to asi to co pise vrabc0 .
12.12.2020 - 22:22:38
00
Inak k tym blatoviskam .. vsak ak to ide odvodnit, tak ak to niekomu vadi, nech tam dojde a spravi to. Ved s rozumom sa vsetko da .. napr. skoky ako na krasnanskom je nieco, pekne pri cesticke, kto chce skoci , kto nechce, ide normalne. Ale napr. ten mostik ma dobre najedoval. To je zas to, ze neviem to prejst, tak pozadujem mostik. Kociky cez to neprejdu, tak sa to musi vyasfaltovat. Ale ked to neviem, tak naco sa tam tlacim ? Mam predsa asfaltky. To mi pripomenulo to, ako ML dali odstranit ten kamenny schod na singli pod malym kamenakom. Tiez taka vec .. naco? Naco preboha. Pesiakom to nevadi, cyklista to bud prejde, alebo zosadne. Ak mu vadi, dole je asfaltka. Moze po nej. Alebo odrezany koren na 3jamach, nebudem menovat dotycneho ebikera. Neviem to prejst, tak tade nejazdim nie ? Alebo sa to naucim.
12.12.2020 - 22:34:13
04
Ten vyslap od peknej na 3 duby ser...ie aj mna. To neviem naco vysypali tym jemnym strkom.
Cerovku som kedysi jazdil viac ale posledny rok dva uz menej lebo mam pocit ze niektore casti su bud jazdenim alebo skor vplyvom pocasia uz nie tak dobre jazditelne. Kamene a korene viac vystupene zo zeme, chodniky stracaju hranu k svahu dole a vlastne je cely chodnik sikmo ku svahu. Viem ze to tak nebolo a teraz uz je. Zopar endurakom to tak vyhovuje lebo je to uz narocnejsie a to sa im paci preto to nechcu aby sa nieco opravovalo. Nikdy som to nejazdil na cas ale teraz tam uz idem s tym ze to nebude radost ale obava kde sa na tom vysypem.
12.12.2020 - 22:45:23
00
milsu Mas z casti pravdu a uznavam napisal som to tak ze sa to da vylozit dvomi sposobmi. V com mas pravdu je to ze povodne s tym prisiel Pedal. V tom texte na ktory reagujes som to myslel z casti tak ze uz s povodnou myslienkou mohol prijst niekto iny ale zaroven i tak ze pri zhotoveni mohol spolupracovat s Pedalom. Ale ani samotny dokument rozvoja mtb na uzemi mlba (dohladal som len navrh) nijak nezavazuje jednotlive zdruzenia o vybudovanie navrhovanych trailov a singlacov. https://zastupitelstvo.bratislava.sk/data/att/6385.pdf Aj ked je tam ten trail uz v stave realizacie tak mal 3 etapy.

A ked som to uz sem capol tak su tam nejake planovane volne xc-ckove singlace a prepojky. Niekto mimo amen-akov by sa toho mohol konecne chytit.

lto Z mojho pohladu ide o dve rozne veci. Ked budem trochu parafrazovat tak erodovane vyjazdnene useky na CD su ako vyjazdene kolaje a vymole na asfaltkach. Postupom casu sa zvacsuju az do havarijneho stavu. Z toho co pises nevidim dovod ze by sa mali opravovat ked vodic moze v problemovych usekoch spomalit. Ale opravuju sa a dovody su kazdemu jasne. Rovnako ako cesty by sa mali udrziavat i budovane traily.
A teraz napriklad tie skaly pri malom kamenaku. Nebol to budovany mtb singlac, bol to chodnik ktory sa len oznacil C-ckom a vzhladom na to sa postupne upravil aby zapadal do celkovej koncepcie - aj ked ty, ja a plno dalsich ludi vie ze tam nebolo treba ani mostiky ani zbijacku tak plno ludi ktori to zacali jazdit to vyzadovali. To mas ako s offroad zasobovacou cestou kdesi na kopanice z ktorej sa stane cesta druhej triedy. Tiez je ju nutne upravit a nestaci vyhovorka ze to ludia zvladali prejst na tereniakoch.
12.12.2020 - 22:58:46
00
Rozumiem co pises, chapem a davam ti za pravdu .. proste moc ludi a kazdy chce nieco /neni to len toto , je to takto aj mimo bike/. Najlepsie jazdit po asfaltke na light mtb bajku/graveli a mat pokoj :D .. preto som ale raz pisal o Indianoch .. ti nemali papier na podu, tak ich vytlacili do rezervacii. Pravo starousadlikov dnes neexistuje :D Mna bavilo vyrabat Cerovku, ale nebavilo ma velmi po nej jazdit. Teraz je z toho naviac dialnica :lol: .. proste sa nerad tlacim :)
12.12.2020 - 23:03:39
00
Ja tomu rozumiem, tiez by som rad jazdil to co pred 20-15 rokmi rovnako ako by som chcel byt na skialpoch v celej doline sam tak ako pred 20 rokmi. Lenze su miesta kde to uz nejde. To ale este neznamena ze sa treba vykaslat na to co tu komunita pre seba vybudovala. CD tiez nejak casto nejazdim, ale ked tam uz som a vidim v akom je stave tak s tym proste chcem nieco urobit.
12.12.2020 - 23:15:19
00
Asi sa tam budem musiet pozriet :D .. ale vsak opravit nieco neni problem, ani prerezat, pocistit.Ak niekomu nieco vadi, nech si to opravi .. snad nezacnu argumenty o tom, ze plati dane :D .. ale vsetko zacalo len s tym, ze tam dosli s fukarom. Naco preboha fukar. Je tam blato, tak sa tade nema jazdit, lebo sa to rozbije. Uzaviet a basta. Asi len tak :( .. ako vo velkych civilizaciach. Rychleby :lol: Vela ludi = erozia = uzavera. A diviaky dostanu zakaz tiez :)
12.12.2020 - 23:37:54
00
keyboard_arrow_up