Uz ta vidim ako to robis a cakas hodinku na mestskych a este prosis tych ludi aby tam zostali 😁
Aspon nevymyslaj teplu vodu. Dostali hubovu ze tam nemaju co robit a budem dufam ze ai z toho nieco odnesu. Zo zvonceka si neodnesie nikto nic.
14.12.2020 - 09:16:30
03
podla toho co a ako pises mam prave naopak pocit z teba ze ty sa tam spravas ze ti to tam patri ;)
14.12.2020 - 09:34:53
01
A z coho mas ten pocit? Povedz ako by si to urobil ty.
A) odignoroval ich
B) zazvonil a isiel dalej
C) ospravedlnil sa ze si ich ohrozil na cyklotrase
D) zavolal policiu, cakal hodinku v zime aby si im povedal ze si stretol chodcov na tejto cyklotrase
E) skus doplnit
14.12.2020 - 09:51:23
12
ja sa vozim bud po horach, alebo po cestach. my tu ani nemame hentake cyklo cesty, ale ked som kedysi chodieval s partiou na Kysuce po cyklotrase so znackou C8 a niekto tam bol /pesi, korculiari, kociky a pod/ tak sme zazvonili, spomalili a presli okolo. to nie je robene na to aby som tadial svihal 40tkou na cestaku, aj ked zakazane to nie je, ale ked raz viem ze tam mozem byt obmedzovany tak jazdim tam kde ma nikto neobmedzuje. to nepisem v zlom na Teba, len svoj pohlad. ja proste nie som na taketo strojene pravidlami okresane zalezitosti.
A samozrejme ta chapem o co ti ide, no Slovaci maju na haku nejake pravidla /cest vynimkam/ a ja nemam cas ani chut niekoho riesit
14.12.2020 - 10:03:36
00
scarinko napísal:
A z coho mas ten pocit? Povedz ako by si to urobil ty.
A) odignoroval ich
B) zazvonil a isiel dalej
C) ospravedlnil sa ze si ich ohrozil na cyklotrase
D) zavolal policiu, cakal hodinku v zime aby si im povedal ze si stretol chodcov na tejto cyklotrase
E) skus doplnit

F) pochválil sa tým na internetoch
14.12.2020 - 10:06:05
03
V tomto pripade, najrozumnejsie je v predstihu zazvonit a ak zvonenie nezaregistruju, tak o par metrov este raz. Ak to zahras na hulvata, ono sa to moze casom vratit, ak nie tebe, tak mozno inemu cyklistovi, lebo ten chodec vklude moze byt zaroven aj vodicom a ak to bude nejaky frustrat, ako cyklista urcite nechces, aby si ten frustrat pamatal, ze ho nejaky cyklista raz "zj.bal".


Naposledy upravil user_id dňa 14.12.2020 - 10:08:55, celkovo upravené 1 krát.

14.12.2020 - 10:08:19
10
ja by som zazvonil alebo inak požiadal o dovolenie a potom poďakoval
14.12.2020 - 10:08:52
01
Cize riesenie je ignoracia. Ja to riesim represiou. Ak by isli normalne prsvdepodobne by som presiel okolo a nic by sa nestalo. Kedze sa spravali tak ako sa spravali prislo k nasledkom.
Ale je to tak aj na uliciach. Ked sa nie o stane tak ludia hodia ignore a idu dalej. Nezaujem.
Astro? Ak mi chces nieco povedat, kludne napis SS.
Hacker, citaj poriadne, isiel som 22kmh nie 40.
Obhajujes stale ludi co porusuju zakaz, ohrozuju po tme cyklistov, su bez akychkolvek reflexnych prvkov.
"ja nemam cas ani chut niekoho riesit" - ani ja kym ma neohrozi, potom uz mu k tomu nieco aj poviem a nebude to potichu

Lapaloma, humoooor 🙂
14.12.2020 - 10:16:27
11
potom sa necuduj, ked bude niekto represiou resit teba - napriklad ked prekracujes rychlost v aute na sidlisku v zone 30
14.12.2020 - 10:20:04
01
to nie je humor, proste ja mám ľudí v renaulte a preto mi nestoja zato aby som riešil čo kto môže alebo nemôže a tobôž aby som sa rozčuľoval. Ja som zodpovedný len za seba a svoje deti, za nikoho iného. Ty kľudne vychovávaj, ale hľaď aby si sám NIKDY neporušil ŽIADNE pravidlo
14.12.2020 - 10:21:21
03
Ja vždy poprosím a ako osobu míňam, tak poďakujem. Aj na cyklocestách aj TZT a nie je problém, podľa situácie uhnem alebo zastavím aj ja a niekedy chodci tiež poďakujú, niekedy prehodíme aj pár slov, či pozdrav. Asi len raz ma vytočila pani (ak mala problém so sluchom, tak sa ospravedlňujem) som jej za chrbtom, kričím na ňu, prosím ju pomaly na kolenách a nič, sotiť ju nechcem, potom už zaregistrovala, že na ňu niekto huláka. Sluchátka nemala, ale robila niečo s telefonom :tmi:

Ale už mi pár ľudí vravelo prečo nemám zvonček a nezvoním, ale mne to nepríde nutné. Našťastie u nás nie sú preplnené cestičky...
14.12.2020 - 10:22:12
00
Ani by som necudoval, ale to velmi ani nejde. Ak to niekto robi tak jeho problem.

Chalani ale to co opisujete je spravanie na spolocnej cykloceste a chodniku, nie tam kde chodci nemaju vobec chodit. A to nie je ze omylom prisli niekam kam nemaju ale tam sa chodi na prechadzky naschval.
Nebudem predsa prosit niekoho aby ma pustil ked tam nema co robit.
Uz som tu raz pisal ze ked pojdem bikom po dialnici tiez ma nebude nikto prosit a dakovat ze som mu uhol.
14.12.2020 - 10:25:22
02
Ja to robím čo popisujem aj na čistej cykloceste...
14.12.2020 - 10:26:51
01
No tak potom sa nedivme ze chodci chodia tam kde nemaju ked ich este aj cyklisti prosia o dovolenie prejst 🙄
14.12.2020 - 10:27:54
11
scarinko Skus oslovit samospravu cez odkazprestarostu.sk alebo priamo a ziadaj viac obchodzkarov na cestickach pre cyklistov. Oslov cyklo organizacie nech nerobia len kampan poukazujucu na odparkovane auta na cyklopruhoch, ale nech sa zameraju aj na chodcov na cyklo cestickach ... Nenechaj sa odbit a bud slusny :-D .
14.12.2020 - 10:36:16
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up