scarinko lebo ani ty nikdy nejdeš na biku tam kde nemáš ísť...
14.12.2020 - 10:47:57
01
Milos urcite sa nechodim vedome bajkovat po pesej zone 😉

user_id a co budes potom robit ty 😁
14.12.2020 - 10:53:52
00
scarinko neboj, stale je co riesit. Okrem toho, chodci su skor tvoja parketa (alebo skor srdcova zalezitost?. :-D )
14.12.2020 - 10:57:32
03
scarinko, ideš niekedy napr hviezdoslavovým námestím?
14.12.2020 - 11:01:42
00
Ani nehovor, uz som aj zabudol na toho blbca co sa vcera nechtiac zahnal takou dvojmetrovou palicou ked som ho akurat chcel obist nad spariskami. Klasika 4 ludia vedla seba a ten najviac vlavo drzi v ruke papek ako svina. Ale teda po smere a nezavadzia. Do momentu kedy ho zrazu otoci kolmo a urobi zavoru 😁
Dostal som pekne rusko a hrdo ho nosim. Vela ludom sa to paci a pytaju sa kde som to zohnal.

lapaloma asi nie, co tam, predierat sa cez ludi? Ked tak chodim od zamockej popri bibiane na most snp ale aj tam je cyklopruh ktory vsetci ignoruju a mam pocit ze ta zelena na zemi tych ludia viac pritahuje 😁

Prílohy:

IMG_20201214_110144.jpg
IMG_20201214_110144.jpg 414.74 KiB thumb_up1thumb_down

14.12.2020 - 11:03:32
00
a preco si na nich nezazvonil zvoncekom?
14.12.2020 - 11:58:13
00
Nemal som dovod kedze sa dali obist nejako, s palicou pred ksichtom som neratal
14.12.2020 - 12:00:46
00
Zavolať políciu a nečakať, polícii do tel vysvetliť, že nie si obeť a nemáš čas, nahlásuješ porušenie, zavolať x-krát. Legálna cesta.
E) použiť podtlakový klaksón
14.12.2020 - 12:43:34
00
Tomu sam neveris ze toto ma zmysel
E) pouzil som, podtlakovym hlasom som im zatrubil a znelo to ako practe sa z cyklochodnika 😁
14.12.2020 - 12:58:16
00
Hack3r napísal:
scarinkoo Cestičku alebo pruh pre cyklistov /C8/ môže použiť aj osoba pohybujúca sa na kolieskových korčuliach, lyžiach alebo na obdobnom športovom vybavení, ak tým neobmedzí ani neohrozí cyklistov; cestičku alebo pruh smie použiť aj osoba tlačiaca bicykel.


Neobmedzí ani neohrozí
Pozri ale aj definiciu tohto. Ak si to dobre pamatam znamena to, ze ak si musel zmenit smer alebo rychlost bol si obmedzeny ak vyrazne a nahle tak ohrozeny.
Cize moze pouzit ak tam ziaden cyklista nie je, alebo tam nie je premavka je ju kadial bezpecne predchadzat, inak cyklistov prakticky neustale obmedzuje.
14.12.2020 - 17:14:40
11
aJoN napísal:
To je podľa Teba riešenie?
Kúp si zvonček, a skús z dostatočnej diaľky zacinkáť, podľa mňa Ti uvoľnia priestor.
Aj keď neviem, či cyklochodník je určený na jazdu vysokou rýchlosťou.
Ten čo prichádza vyššou rýchlosťou by ju mal prispôsobiť situácii pred ním.


Nefunguje, to by som potreboval lodnu trubu, alebo ten zvoncek z elektricky. Kazdy ma na hlave v zime capicu a kapucu. V lete sluchatka. Po novom BT repeak na pleci a hudbu na plne gule, iduc na prechadzku po hradzi. V meste tiez bez sance pre hluk. Dalsia specialita je ze tu chodi v zime tak malo cyklistov ze nikto ich necaka, cize na zvoncek proste nikto nereguje z principu.
Aj keď neviem, či cyklochodník je určený na jazdu vysokou rýchlosťou.
Ten čo prichádza vyššou rýchlosťou by ju mal prispôsobiť situácii pred ním

Nie je, mal by byt. Je dimenzovavy cca na 15km/h ,ale ak chcu aby niekto dochadal na nejakych aspon 20km do prace musia zabezpecit, aby mohol ista aspon 25km/h lebo nikto nebude vstavato 2 hod skor aby mohol ist na biuku. A to nehovorim o dochadzni na vacie vzdielenosti. Co viem na biku dochadzju iba ludia co maju pohyblivu pracovnu dobu alebo to maju pod 20km.

Vyhlaska vravi ze cyklista nesmie byt na cesticke pre cyklistov obmedzeny ani ohrozeny, ak musi zmenit rychlost alebo smer bol obmedzeny.


Naposledy upravil Kenai dňa 14.12.2020 - 17:46:28, celkovo upravené 1 krát.

14.12.2020 - 17:18:58
04
Uf mas uzasnu definicii obmedzenia. Dufajme ze si jeden z mala co to takto vidi lebo potom spanom bohom zdravy rozum
14.12.2020 - 17:22:54
00
To je este z autoskoly. Hladam vyklad. Ale povedz mi tovju. Ako definujes obmedzenie a ako ohrozenie v zmysle premavky na pozemnych komunikaciach ?
14.12.2020 - 17:34:12
00
to je potom obmedzeny kazdy kazdym a nikto nikam by teda nemal chodit. nikde nikoho --> problem sa samo-vyriesil :lol:
(je mi "uplne jedno" aky je realny vyklad "obmedzenia", keby ale nahodou bol tak ako ho kenai napisal, tak je to uplne pritiahnute za hlavu, a myslimze tak to ozaj nieje. Je mi ale smutne ak/ked sa ludia takym sposobom spravaju. Obmedzenie skoro iste nieje ze kvoli inemu ucastnikovy premavky ty musis zmenit rychlost/smer jazdy pri jeho obiehani. )
Ja si obmedzenie predstavujem na sposob - stromcekujem s bezkami/lyzami/skialpami na cyklochodniku kde ma vidno desiatky/stovky metrov dopredu, "idem ustalenym, rovnomernym pohybom".

Ohrozenie - zacnem stromcekovat tesne pred cyklistom, ktory musi nahle zmenit smer/rychlost jazdy, aby v poslednej chvili reagoval na (prenho) nudzovu situaciu.
14.12.2020 - 17:54:18
00
XSžd/X/XXXX zo dňa XX.XX.XXXX
Merito Zmeňujúce
... autobusu mohol pokračovať v jazde bez zmeny smeru jazdy a aj bez zmeny rýchlosti jazdy, teda žalobca ho nijakým spôsobom neohrozil ani neobmedzil , o čom svedčí skutočnosť, že zastavil cca 7 metrov pred vozidlom žalobcu, ktoré stálo v dostatočne širokom jazdnom pruhu asi .
Súvisiace predpisy:
372/1990, 71/1967, 8/2009

Z judikatov, uz nemem platne clenstvo tak mam len uryvok, ale poukazuje to na podobnu interpretaciu.

stanos4 Nie, procitaj si §fy kde sa spomina ohroziť ani obmedziť vsadje je jasne situacia ktorej sa to tyka. Napr nesmies sa zaradit tak ze auto v priebeznom prude bude musiet zmenit smer alebo rychlost, inak si ho obmedzil. Ma to loginu, zamysli sa nad tym. Ked chces nieco vykonat bez toho aby si niekoho cinnost obmedzil must to urobit tak aby nebol na tvoje konanie nuteny reagovat. Ohrozenie ani riesit nejdem, to uz su uhybne manevre a brzdnie nadoraz cpanie predku na chodnik a podobne. Najcastejsie sa obmedznie deje pri spominanom pripajani, pri predchadzani ked musis ako predchadzane vozidlo menit smer, alebo rychlost,

Klucove tu je, ze neobmezit plati pre kzdeho ucastnika premavky rovnako. Ked to posles na tvrdo z vedlajsej pred bicykel motorku auto autobus je to jedno obmedzil si. Tak isto ked vlezie chodec pored auto, bicykel.. obmedzil, Ta definicia C8 je trocha triky, ale musi platit rovnako ako v pripadoch, ktore som napisal hore, nech je uz definica akakolvek.


Naposledy upravil Kenai dňa 14.12.2020 - 18:20:01, celkovo upravené 1 krát.

14.12.2020 - 18:02:33
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up