V com su tie gumy take super? Tvar vzoru vyzera byt ovela menej sofistikovany ako u velkych vyrobcov
14.12.2020 - 22:09:06
00
lubo_j napísal:
V com su tie gumy take super? Tvar vzoru vyzera byt ovela menej sofistikovany ako u velkych vyrobcov


Nikde sa nepise ze su tie gumy super ? tieto Crossy mam prvykrat. Od Wolfpacku som jazdil plaste Speed a tie su fakt rychle a adekvatne aj podrzia.
Uvidim po zime a jari ako natom budu tieto.
15.12.2020 - 11:58:46
00
lubo_j napísal:
V com su tie gumy take super? Tvar vzoru vyzera byt ovela menej sofistikovany ako u velkych vyrobcov

Menej je niekedy viac...
15.12.2020 - 12:46:33
01
Moje kombo za MAXXIS: DHF 3C EXO + Forekaster EXO; za Schwalbe: MagicMary Addix Soft + RockRazor Addix Speed. MAXXIS wins :D
15.12.2020 - 17:36:44
00
Jazdíte niekto Schwalbe Hans Dampf z tej novej rady, ktoré sa značia Super (Ground/Trail/Gravity)? To fakt oproti minulej generácia skočila hmotnosť o 200 gramov hore? Predtým Evolution Appex Soft mal 795g, po novom Super trail Soft 1000g. Ako nie som nejaký gramár ale toto sa mi už zdá dosť rozdiel. Predtým to bol fajn univerzálny plášť, stále slušne šľapateľný aj na celodenné výjazdy, teraz som trochu na pochybách čo idem vziať miesto neho. Asi zase návrat k Maxxisu aj keď môžem povedať, že túto sezónu som bol so Schwalbe veľmi spokojný.
18.12.2020 - 21:02:45
00
volodaj napísal:
Jazdíte niekto Schwalbe Hans Dampf z tej novej rady, ktoré sa značia Super (Ground/Trail/Gravity)? To fakt oproti minulej generácia skočila hmotnosť o 200 gramov hore? Predtým Evolution Appex Soft mal 795g, po novom Super trail Soft 1000g. Ako nie som nejaký gramár ale toto sa mi už zdá dosť rozdiel. Predtým to bol fajn univerzálny plášť, stále slušne šľapateľný aj na celodenné výjazdy, teraz som trochu na pochybách čo idem vziať miesto neho. Asi zase návrat k Maxxisu aj keď môžem povedať, že túto sezónu som bol so Schwalbe veľmi spokojný.


A to iste Nobby Nic... ja som kvoli tomu bral na zimne jazdenie Forekaster.
18.12.2020 - 21:16:41
00
Hej aj nad NN som uvažoval, ale tiež kvalitne pribral. Najprv som myslel, že ho posunuli na miesto HD, ale je ešte ťažší ako predchádzajúca generácia HD. Vozím vzadu Panzer na ochranu proti prerazeniu a keď to spočítam dokopy, tak som na hmotnosti DH plášťov nedávnej éry. Beriem, že jazdenie sa posúva, ale veď za chvíľu budú len buď ľahké, tenké plášte alebo plášte do parkov cez kilo. Začína byť problém nájsť niečo s normálnym gripom a hmotnosťou 800-900 gramov, na čom sa dá odjazdiť celodenka aj v ťažšom teréne. Dissector vraj vo vlhkom nič moc, z Forekaster-u mám obavy, že 2,35 bude úzky a 2,6 už hovädo. Asi nakoniec skončím pri osvedčenom DHRII aj keď to tiež nie je žiadny rýchlik.
18.12.2020 - 21:24:44
00
Tak Schwalbe nova generacia pod kilo nist. Na Forekaster zabudni, mam ho sezonu a pol. Nejde o to, ze je uzky, nie je, je to lahky plastik s bocnicami ako z papiera. Tak na xc/trail...😀 Mozne dat stretko v MT, uvidis... Ad Dissector- ok, ale co je na vlhke super? Agressor, Rekon? a nevazi to cez kilo? Nic... Proste vsetci by sme chceli celorocny univerzal 800 g s exo+, ale nic take neexistuje... 😀
18.12.2020 - 21:45:22
00
Preto mi práve HD celkom sedel a ako naschvál ho zase prerobili :D. Asi prehľadám obchody či ho niekto ešte nemá skladom a dilemu presuniem na ďalšiu sezónu. Ako píšeš, nekonečné hľadanie ideálneho plášťa :D

Kúp radšej ten Dissector a otestuj. Potom naň prídem hodiť očko :)
18.12.2020 - 22:02:38
00
volodaj, momentalne mam nahodene vpredu MagicMary SuperTrail 2.6 a vzadu BigBetty SuperTrail 2.4. MM ma nieco cez 1.3 kg, BB nieco malo pod 1.3 kg. Je to kusisko gumy. Ak hladas nieco, ako bol stary SnakeSkin, tak je to po novom myslim SuperGround. Min. rok som jazdil MM s Apexom v rovnakom rozmere a bol o cca 100g lahsi. Mne ta hmotnost az tak nevadi, beriem to ako trening (aj ked niekedy je to v tom blate fakt dobry zaberak).
19.12.2020 - 10:49:17
10
Ani Super Ground nie je to co byvaly SnakeSkin - SS mal zvysenu ochranu iba bocnic, Super Ground ju ma natiahnutu na celu sirku plasta, aj preto ta vyssia vaha. Mam novy NN (Super Ground) a mal som aj stary NN.. nedaju sa vobec porovnat, novy NN je ovela masivnejsi plast, tuhsi.. viac sa mi podoba na MM snakeskin
19.12.2020 - 11:50:35
10
volodaj napísal:
Hej aj nad NN som uvažoval, ale tiež kvalitne pribral. Najprv som myslel, že ho posunuli na miesto HD, ale je ešte ťažší ako predchádzajúca generácia HD. Vozím vzadu Panzer na ochranu proti prerazeniu a keď to spočítam dokopy, tak som na hmotnosti DH plášťov nedávnej éry. Beriem, že jazdenie sa posúva, ale veď za chvíľu budú len buď ľahké, tenké plášte alebo plášte do parkov cez kilo. Začína byť problém nájsť niečo s normálnym gripom a hmotnosťou 800-900 gramov, na čom sa dá odjazdiť celodenka aj v ťažšom teréne. Dissector vraj vo vlhkom nič moc, z Forekaster-u mám obavy, že 2,35 bude úzky a 2,6 už hovädo. Asi nakoniec skončím pri osvedčenom DHRII aj keď to tiež nie je žiadny rýchlik.


Forekster 2,35 ma u mna realne 2,3. A nema bocnice ako papier. Urcite hrubsie ako schwalbe snake skin.
2,6ka ma nieco medzi 2,4 a 2,5 realne.
Inak vzadu vozim teraz Specialized Ground Control 2,3 a ten ma realnu sirku 2,4. Ale mam pocit ze Forekaster drzi lepsie na blate. Ma redsi vzor.
19.12.2020 - 12:10:12
10
Majú Magic Mary užšiu alternatívu? Alebo niečo do hnusného lepivého blata, max asi do 2.2 (ráfik 19mm a vbrake) čo vydrží... Hmotnosť je asi nepodstatná...
23.12.2020 - 19:50:38
00
Najuzsie MM co viem, su 29 x 2.25.. ak potrebujes uzsie, tak viem, ze Dirty Dan sa este minuly rok robil tusim aj v 2.1 sirke, ale v aktualnej ponuke ho uz nevidim.. no DD je velmi specificky plast do blata a nikde mimo neho, by som sa s nim nechcel ocitnut, bude extremne pomaly..
23.12.2020 - 20:23:25
01
No a zabudol som, že do 20eur 😀
23.12.2020 - 21:16:34
01
keyboard_arrow_up