Plánovač je celkom ok. Len mapové podklady mi pripomínajú slepé mapy zo zemepisu na ZŠ či ako sa to volalo ?. Keby existoval pre GC v Chrome prepínač ako pre stravu tak by to bolo super.

Celkom použiteľný je aj Komoot. Na 90% výjazdov mi stačia mapy čo tam mám zadarmo, podklady sú fajn, plánovač a synchronizácia s Garmin zariadeniami tiež.
18.12.2020 - 12:02:36
00
A Komoot mapy nie su "slepe"? Obe sluzby pouzivaju OSM mapy, tak je najmenej tam pridat aj turisticku ci cyklo vrstvu. Nechapem, preco to neurobili...

Inac na GC je zaujimave oznamenie "Dráhy vytvorené pomocou mapy OpenStreetMap sú verejné a môže si ich zobraziť a používať celá komunita služby Garmin Connect." - nechapem preco len v pripade OSM ?
18.12.2020 - 12:23:32
00
Ja to robim tak, ze stiahnem trasu zo Stravy, ako gpx, nahram do planovaca na Connecte, popridavam si body a nastavim priemerku.
Je to kostrbate, ale funguje to. Lebo uz sa mi parkrat stalo, ze trasa nahrata zo Stravy cez Strava Routes, neobsahovala vyskovy profil,resp.na Strave bol, ale v Garmine nie.
18.12.2020 - 12:29:50
00
volodaj napísal:
Plánovač je celkom ok. Len mapové podklady mi pripomínajú slepé mapy zo zemepisu na ZŠ či ako sa to volalo ?. Keby existoval pre GC v Chrome prepínač ako pre stravu tak by to bolo super.

Celkom použiteľný je aj Komoot. Na 90% výjazdov mi stačia mapy čo tam mám zadarmo, podklady sú fajn, plánovač a synchronizácia s Garmin zariadeniami tiež.

Na Garmin Connecte si mozes prepinat podkladove mapy Google satelit, google maps, Here mapy, hear satelit a OSM. prepinac stravy je to same a su to u oboch pripadoch externe zdroje.
Pri planovani tras v connecte mozes vyuzivat ich routing a aj garminacku analogiu heatmaps a routuje to podla google maps, here a osm routingu, je tam ciastocne licencny limit ze drahy cez OSM routing budu verejne... Mozes planovat aj bez vyuzitia routingu.
Segmenty su v connecte tiez plno implementovane.
Asi si uz davno nevyuzil tieto funkcie v connecte
18.12.2020 - 13:52:52
00
O tomto všetkom viem a občas používam. Vôbec tým ale nie som nadšený. Vďaka strava-máp-switcher môžem používať ako Freemap Slovakia, tak mapy.cz mapové podklady, ktoré sú podstatne lepšie a použiteľnejšie.

Segmenty ma osobne moc netrápia, v Edge ich mám vypnuté.
18.12.2020 - 13:57:11
00
misko_hrasko napísal:
jachmel Ak pouzivas stravu tak by sa mal trochu lepsie zmysliet nad svojou otazkou


Nemam sa nad akou, ziadnu som nepolozil. Len som skonstatoval, ze za tie prachy nemaju co ponuknut. Rovnakych 7€ platim za Spotify a to je oproti tomu co ponuka Strava nebo a zem. Nejake rebricky a krivku, ktora mi akoze povie kedy mam byt unaveny. Je mi jasne, ze to stoji peniaze. Rozdiel nakladov vo vyvoji a prevadzke medzi hlupostou a uzitocnou vecou nie je ziaden. Moj nazor..
18.12.2020 - 14:09:46
01
Ono zase, naco platit spotify ked mas radio antena rock :) napr
18.12.2020 - 14:27:41
01
volodaj napísal:
O tomto všetkom viem a občas používam. Vôbec tým ale nie som nadšený. Vďaka strava-máp-switcher môžem používať ako Freemap Slovakia, tak mapy.cz mapové podklady, ktoré sú podstatne lepšie a použiteľnejšie.

Segmenty ma osobne moc netrápia, v Edge ich mám vypnuté.

OK, len pre poradecek... Freemap.sk je identicka s osm, len s inou farebnou schemou, sam som prispievatel, a dnes aj mapy.cz su to same. A aj garmin mapy v mapovych pristrojoch (edge, fenix, gpsmap) su odvodenina OSM. Uz skoro vsetci maju svoju mamku totoznu....
Edit - mapy.cz pre Cesko maju svoje data, ale pre zvysok vesmiru beru od OSM. Este zostava shocart alias cykloserver (len CZ a SK) a SK vladny mapovy server zbgis...


Naposledy upravil rasto_t dňa 18.12.2020 - 14:48:20, celkovo upravené 1 krát.

18.12.2020 - 14:30:44
00
jachmel
Aj spotify ma verziu zdarma preco i platis?

Verzia spotify zdarma ma reklamu kazdu chvilu. Predstav si to v analogii stravy. Vsetko by bolo zdarma ale kazdu chvilu by ti zaznam prerusila reklama pripadne by si mal vyrazne horsie zaznamenanu trasu. Nevedel by si si ani svoje vyjazdy pozerat ani ukladat. Akurat po vyjazde by si si mohol pozriet suhrn a po zatvoreni by sa vymazal. Rovnako by si nepoznal svoj najazd km ani svojich kamosov ako a kade jazdia. Ale teda strava by ti ponukla ze za 5e mesacne dostanes cely vymakany balik sluzieb. Zobral by si to alebo by si to stale povazoval za zlodejinu?
18.12.2020 - 14:47:47
00
rasto_t tiež občas prispejem. Práve tá farebná téma je to, prečo uprednostňujem Stravu s prepnutím na FM.sk a tak isto ju používam aj v Edge. Keby som toto zobrazenie dokázal zapnúť v GC, tak by som stratil asi posledný dôvod používať Stravu. Príde mi to naj mapa Slovenska čo sa týka prehľadnosti. Možno časom niekto naprogramuje podobný extension pre Chrome pre GC.

Teraz uvažujem, že možno by stálo za to osloviť autora. Možno to nie je ani moc zložité.
18.12.2020 - 14:53:03
00
ano suhlasim, ze freemap schema je pre nas omnoho lepsia hlavne kvoli farebnemu znacenu a tiez ju mam aj v garmine. Len na margo routingu je to uplne jedno.
18.12.2020 - 15:14:41
00
volodaj autora toho doplnku som sa asi pred rokom pýtal, či je možné urobiť podobný doplnok pre Garmin Connect - pravdepodobne áno ale on Garmin Connect nepoužíva takže nemá dôvod.
18.12.2020 - 19:44:18
10
Aha, škoda ☹️
18.12.2020 - 20:12:23
00
Viete mi prosím poradiť ako zistím svoje nájazdy za roky. Zabudol som si poznačit a tento rok už dáva sumár za rok 2020,tak som zvedavý.
26.12.2020 - 21:05:04
00
no ved tam mas na vyber akykolvek rok ...
26.12.2020 - 21:06:28
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up