No ja som isiel pred 2 mesiacmi do MT500 II. Konkretne som skusal aj MT500 ale ako posies boli viac volnejsie, tie II mi lepsie sedeli. Z hladiska velkosti, zalezi aj ako to chces pouzit. Kupil som nakoniec o cislo vacsie ako som planoval aby som ich mohol natiahnut aj na ine nohavice/kratase v pripade dazda. A viac sa mi pacila aj odvetravanie (MT500 II tam maju taku sietku) lepsie to sedi, Nezaparil som sa. Minulo tyzdnovy blatovy marast zvladli v pohode, a tom to pustil cez od 3kk cez Senkarku , a blato som mal aj spredu komplet.

A Singletrack II mam sice iba kratase, ale tie moc vode odpudive nie su.

Najlepsie ist si vyskusat osobne (ked otvoria). A oba prispevky najlepsie presunut do temy oblecenie.
19.12.2020 - 20:13:12
01
zaklad su poriadne blatniky :)
19.12.2020 - 20:29:40
06
lubo_j napísal:
...asi offtopic, ale v com jazdite v takychto prasacich podmienkach?
Ja som posledne 3 vyjazdy skoncil predcasne lebo som mal totalne premocene nohy a rit. Jazdim podobne ako Imro vo videach - zateplene dlhe termo gate , ktore su akoze trochu odpudive... na tom Sportul Perfomance overshorts ale v tomto mokre je to nafigu.
Rozmyslal som nad niecim takymto: https://www.sportservis.sk/dlhe-nohavice/nohavice-endura-singletrack-trouser-ii-green-forest/
Ale neviem, ci aj to nepremokne.... zas ta verzia MT500 uz je dost draha a nepaci sa mi ten volny strih pri nej. Jazdim XC/trail - intenzivnejsie vyjazdy 30-45km a neviem, ci sa v tom zas nezaparim.
Jo a idealne by bolo aby som sa na konci vyjazdu mohol vyvapkovat, lebo sa bojim, ze zachvilu si upcham sifon na vani :D

Jasne, podobne jak Imro, si sa zbláznil????
19.12.2020 - 20:37:10
00
Tak som nasiel naozaj dobre rukavice. Kupil som pred dvoma tyzdnami Specialized element 1.0 https://www.kaktusbike.sk/rukavice/specialized-element-1.0-rukavice+55152/ za velmi dobru cenu v akcii v cechach. Pred tym som pouzival rukavice Force, ale ked bolo menej ako 3 stupne, tak uz som pri zjazde pouzival tie trojprstove inak bola zima. Tento rok som skusil Castelli spettacolo Ros a nato ake su tenke, tak vydrzali dost velku zimu a aj velmi dobre odvadzali vlhkost. Ale boli mi velke a pri dlhsich zjazdoch uz bola zima. Tak som rozmyslal nad tymi Shimanami co tu viaceri kupovali, ale nemali uz velkost M. Kamos si ich kupil v L-ku a moc spokojny s nimi nebol. Tak som pri dobrej cene kupil tieto specialized, ze vyskusam, lebo cital som nejaky test a mali dobre hodnotenia. No a su naozaj paradne. 100g Primaloftu uz je poriadna izolacia. Su sice na pocit celkom tucne, ale dnu absolutne nic netlaci, ruka ako v perinke a napr. dnes pri zjazde z Baby cez les do Pezinka absolutne pohodicka, to skor zimne tretry uz premrzali, lebo toe warmer uz prestali hriat. Takze ak chce niekto vyskusat, mozem odporucit. Myslim, ze ani cena nie je taka hrozna. Kupil som velkost S. Normalne nosim rukavice od Castelli a Force velkost M. A este som kupil castelli tutto nano rukavicky. Velmi tenke, ale pri dlhych stupaniach ( napr. pri vyslap na BK z Race) su skvele. Hore uz potom davam spominane Speciky.
19.12.2020 - 20:39:18
00
Jazdime :), alez ucty ku komponentom po asfalte, s blatnikmi, 2h vyjazd, dobre oblecko pod ktorym je clovek v pohode a suchy
19.12.2020 - 20:39:30
00
zadna cast sortiek Endura MT500 ma podlepene svy, takze rit by mala zostat sucha ;)
neviem, ci to maju aj novsie MT500 II, ale predpokladam, ze ano
cize vymen vodeodpudive sortky za vodeodolne (v zadnej casti)
a poradny blatnik samozrejme :)
19.12.2020 - 20:46:08
01
Roman74 napísal:
Jasne, podobne jak Imro, si sa zbláznil????


Zblaznil? Vsak nosi dlhe termo gate Castelli a na tom Sportful oveshorts. Ja mam to iste akurat elastaky mam pearl izumi.
19.12.2020 - 20:52:34
00
To je už bez komentu
19.12.2020 - 20:55:42
00
ennio napísal:
zadna cast sortiek Endura MT500 ma podlepene svy, takze rit by mala zostat sucha ;)
neviem, ci to maju aj novsie MT500 II, ale predpokladam, ze ano
cize vymen vodeodpudive sortky za vodeodolne (v zadnej casti)
a poradny blatnik samozrejme :)


Shortky nepomozu na totalne premocene lytka :)
19.12.2020 - 20:57:54
00
Roman74 napísal:
To je už bez komentu

Neviem co si potrebujes rypnut alebp sa hras na mudreho, ale robis zo seba skor blbca.
19.12.2020 - 20:58:48
00
Hmmmm, rozmýšľaj co píšeš
a porovnavaš a invektivy si nechaj na doma
19.12.2020 - 21:03:42
00
ja som dnes odskusal tieto a su vyborne https://www.bergsport.sk/sk/elektronicky-obchod/produkt/rukavice-viking-solano-windstopper-s-infuznou-membranou-gore-tex-od-windstopper/26250 kym som siel do mierneho stupania a svietilo mi na ruky slnko mal som tensie z Decathlonu a ked som sa otocil a siel rychlejsie a uz som mal ruky v tieni nahodil som po chvili tieto a bolo mi teplo az kym som neprisiel domov. za tu cenu super. a vo vnutri je miesto ak by som moc chcel este aj na tenucke ak by moc mrzlo. mam kopec rukavic a aj zimnych a tieto su zatial naj. a su sice trochu objemnejsie, no v pohode som v nich urobil fotku aj si napraval okuliare a buffku, takze manipuplacia sa s nim tiez da zvladnut.
19.12.2020 - 22:28:16
01
Hack3r vyzerajú dobre, budem si aj ja musieť niečo podobné zaobstarať, lebo pri teplotách pod 5 stupňov mi moje nestačia. Aký je v nich úchop? Nie je na dlaniach príliš veľa materiálu?
20.12.2020 - 09:02:16
00
kecinko ja teraz jazdim v Gore windstoper C3 gatiach a vysokych turistickych topankach s GTX. S mokrymy lytkami problem nemam, hoci spinave od blata po vyjazde su. Tak ako napisal MageZ zakladom su blatniky, aj ked nezachytia vsetko. Pre mna boli problemove prsty na nohach, ale teraz pouzivam jednorazove vyhrevne vankusiky z decathlonu a ked mi zacne byt na ne zima, tak ich pouzijem. Su male, v ruksaku nosim 2 balenia. Takto som v piatok v blate, vode a mokrom snehu absolvoval jazdu na Skalnatu, vyrazal som 7:30 a domov dosiel 16:30. Na ochranu zadku okrem blatnikov mi dobre funguje bunda castelli perfetto ktora ma vzadu predlzeny diel siahajuci az po zadok - po vyjazde je to najspinavsia cast oblecenia. Este minuly rok som rozmyslal nad turistickymi navlekmi na nohy (od topanky po koleno) nie koli mokrym lytkam, ale koli tomu ze ked tlacim v snehu bike tak mi do topanok zvrchu ide sneh. No nic vhodneho som nenasiel.
20.12.2020 - 09:11:50
02
MAREK-TT napísal:
Hack3r vyzerajú dobre, budem si aj ja musieť niečo podobné zaobstarať, lebo pri teplotách pod 5 stupňov mi moje nestačia. Aký je v nich úchop? Nie je na dlaniach príliš veľa materiálu?

ber to tak ze nie su cyklisticke, ale da sa v nich jazdit. a nie nie je tam prilis materialu na dlaniach, je tam len ta kozenka, alebo cosi take. no maju tam velkost uz len 7 a 10. mozno aj ine eshopy ich maju, to som nepozeral. su volnejsie,nie tak napasovane, ale mne je v tych napasovanych prave zima. siel som vcera na nich na cestaku a nemal som problem, akurat podratit obcas trosku, ale to vzhladom na tepelny komfort prezijem :)
20.12.2020 - 10:01:04
00
keyboard_arrow_up