AdMich
Drž sa !!
19.12.2020 - 20:51:03
03
Dredd napísal:
Presne tak. Ale ani keby boli niečím viazaní vo Švajčiarsku (akože nie sú), nič sa nedeje a nie je dôvod hnevať sa na Švajčiarov.

Napríklad pretože :
“Several vaccines are awaiting approval by health authorities. But even before the official go-ahead has been given, the United States and European countries have signed contracts and secured the rights to billions of doses from several companies, including Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson and Johnson, CureVac, SanofiGSK.

If the vaccines all get approval, the European Union has secured more than enough vaccines for its population, even though two doses have to be administered to induce immunity.”

Zdroj : DW


Prípadne :

The European Commission has secured close to 2 billion doses of different coronavirus vaccines in development.

That includes 200 million doses and possibly another 100 million from Pfizer/BioNTech. It’s also ordered 300 million doses of a Sanofi/GSK vaccine; 200 million and the possibility of purchasing another 200 million from Johnson & Johnson; an initial 300 million and possibly another 100 million of AstraZeneca/University of Oxford’s candidate; and 225 million and possibly another 180 million vaccines from CureVac.

A deal that could be completed in the coming weeks would provide the EU with 80 million doses of Moderna’s vaccine, with the possibility to buy another 80 million.

If all of these vaccines are shown to be safe and effective and all these orders go through, this would be over 1.2 billion shots guaranteed and just shy of 2 billion possible — for the roughly 448 million people in the EU. That said, many of these vaccines require two shots per person.

Zdroj : politico.eu

A hlavne :
The Commission has insisted that all EU countries will get any successful vaccine at the same time based on a “pro rata population distribution key.

Tiež dávam do pozornosti, len pre zaujímavosť :

https://www.washingtonpost.com/world/eu-coronavirus-vaccines-cheaper-than-united-states/2020/12/18/06677e34-4139-11eb-b58b-1623f6267960_story.html

Summa summarum, v priebehu roka bude vakcíny zrejme dosť pre potreby SR podľa plánu prioritizácie vakcinácie. Keď berieme do úvahy počet ľudí, ktorí nebudú ochotní sa dať zaočkovať z rôznych dôvodov (a je ich u nás požehnane), niet dôvodu, že by sa postupne na niekoho “nedostalo”. Ak sa o rok ukáže, že to tak nie je, a Slovensko bude v nedostatku vakcín, pozadu s plánom vakcinácie, a teda ukrátené, rád poviem mea culpa, a vynadám Švajčiarom?


... ale tu nejde , či bude v priebehu roku !!! S každým dnom , čo nie si zaockovany pri súčasnej rapídne sa zhoršujúcej epidemiologickej situácii totiž rastie šanca že tu k*rvu dostaneš ! Čas hra proti nám priateľu . Keby že je už na SK už “ stojím v rade “ . Chcem už konečne “ voľne dýchať “ a minimalizovať zdravotné rizika pre každého pri výkone svojej profesie a svoju rodinu a priateľov .
19.12.2020 - 20:56:04
01
AdMich napísal:
Tak stratený čuch a únava aj u mňa a ženy...

Ako je to s tym cuchom? To si akoze otvoris olomoucke syrecky a nic? :o
19.12.2020 - 21:08:51
00
Kolega s manzelkou su uz vyse mesiaca zdravi a cuch sa im stale nevratil. Maju male decko a ked sa posere, tak to necitia. Ked varia, tiez necitia, ci nieco zhorelo. Mimo to mali ale len relativne mierny priebeh.
19.12.2020 - 21:13:08
00
Napríklad...ja som to zistil pri poobednej káve. Mlel som a nič, resp, len taka bieda... Podľa výpočtov je dnes 4 deň od kontaktu s infikovanou mamou/babkou/pracujúcou zdravotnou asistentkou.
19.12.2020 - 21:13:36
00
Ramon1 napísal:
Švajčiarsko nakupilo dvojnásobný počet vakcín proti Sars CoV2 ako ma reálny počet obyvateľov ... takto vyzerá “ láska k blížnemu svojmu “ v praxi . Hovädá !!!

Jedno očkovanie sú 2 dávky. EU objednala 1.3 mld a má iba okolo 500 mil obyvateľov. A je pripravená to navýšiť o 500 mil. Tie vakcíny neprídu naraz. To potrvá viac ako rok. Takže sa predpokladá, že ľudia sa budú očkovať opakovane, aj keď zatiaľ netušia ako často.
19.12.2020 - 21:13:42
02
Daniel6669 vďaka.23.12 PCR testy...
19.12.2020 - 21:18:19
00
@fradog ja som bol týždeň bez čuchu, postupne som ho strácal, kyslé a slané najneskor. Proste otvoríš sýrečky a nič :D Ale presne za týždeň sa mi vrátil, ale stále sa mi zdá, že to nie je ono.
19.12.2020 - 21:25:54
00
Tie cisla objednavok netreba brat velmi vazne. Su to len rezervacie. Kedze sa nevie, kedy bude ktora vakcina schvalena, ake budu lehoty dodania atd, bohate krajiny si pre istotu zarezervovali vakciny od viacerych vyrobcov. Realne ich ale vsetky neodoberu.
19.12.2020 - 21:37:52
01
Hosť napísal:
To som napisal vseobecne obrazne.
Tak to funguje v prirode s virusmi.
Su urcite zakony prirody.
Ked niekto umrie je to krvilacne pre pozemsky zivot.
Ked ta na bicykli v lese prekvapi medved a krvilacne ta rozthra, tak to bude rovnake. Priroda.
Videl som film Noemova archa, kde chcela Noemova zena vyhodit tarantulu a pasomnicu v sklenom poharku z archy.
Samozrejme je to tiez obrazne znazornene.
Aj otec Damien sa nakazil leprou.
K medvedovi urcite nepojdes a pojdes od neho prec. Tak nieje zakazane ani bojovat proti virusom. Vacsina ludi nieje pripravenych umriet. Maju strach ak citia ohrozenie. Hlavne ti zdravi.
Ito krvilacne je uz to ze sa musime trapit tu na zemi s virusmi a ze sme boli vyhnani z raja aj ked mozu za to nasi predkovia.

Ok, chapem. Pokial sa ale odvolavas na zakony prirody, tak ziadna priroda ziadne zakony nevymyslela. Zakon moze vymysliet len inteligentna bytost. Rovnako ako sa dom nedokaze postavit sam , nie je mozne, aby existovala inteligencia, ktoru nazyvame "priroda", ktora by "akoze" nieco stvorila. Niektori sice tomu radi veria, ale to je slepa viera .. nieco podobne ako "plochozemci".
To preto, aby nemuseli riesit zodpovednost. Podobne ako somari, co idu na demonstraciu a nedaju si rusko. Co sa tyka filmov .. no, filmy su filmy a realita je realita :)
Medved este asi ziadneho bajkera krvilacne neroztrhal :D .. ale puma ano, zial ano :/ .. v USA par takych pripadov bolo. Puma je horsia ako medved. K medvedovi nechce ist asi nikto, lebo smrdi :D :D ... a ano, nikto z nas nemoze sa to, co sa stalo. Ale celkom isto co mozeme, je zmenit myslenie a sposob dalsieho zivota. Teda ano, zhodneme sa :)
No, ale povodna otazka bola, kto je ten Boh, alebo boh :) .. ono totiz, ked si pozries vsetky nabozenstva skrz, kazde jedno svojich bohov nazyva menom. Nenazyva ich boh, Boh, ani nic podobne. Napr. co sa tyka krvilacnosti .. v minulosti, za cias davnej historie Izraelskeho naroda, narody zvykli obetovat svojim bohom vlastne deti. Upalovali ich. Ich boh mal meno .. Baal. Dnes sa to nerobi. Dnes je to "prerusenie tehotenstva". Ale vysledok je rovnaky.
Preto je dobre vediet, akeho boha mas na mysli .. jeho meno... ako sa vola. Priroda to urcite nie je. Ta o nicom nevie :) Nie je bytost, aj ked snad vsade jej prisudzuju take vlastnosti :lol:

ad: cuch .. presne ten problem /oi/ som mal .. asi 2 tyzdne(mozno viac) som prakticky nic necitil, nikdy predtym sa mi nic take nestalo. Ale to bol asi najmensi problem. Horsie bolo, ze som na par dni musel prestat jazdit na bajku :D Je to zakerna pliaga a votrie sa aj do chladnicky, sa mi zda, ze nieco som dnes take cital, ze pisal premier :lol:
19.12.2020 - 21:38:40
00
ja už som 11den od nakazenia stale mam dusivý kašel, čuch a chut som nestratil, mal som 2dni teploty 39 aj s triaškou. 2 negatívne AG , na 6 den pozit pcr
19.12.2020 - 21:40:00
00
To ako každý druhý deň si išiel chorý na test?
19.12.2020 - 21:42:40
00
ja s tým bojujem už siedmy deň, príznaky všetky popísané okrem straty chuti a čuchu...teploty do 38,, ale pocit akoby som mal 41, bolesť hlavy na paralen nereaguje a k tomu bolesť očí a veľká zimnica...zvláštnosť je, že sa to strieda v dvojdňových intervaloch - jeden deň zlepšenie, na ďalší deň krok naspäť, že človek ani nevládze vstať, dnes je ten o niečo lepší deň...zo šiestich nocí som prespal jednu...nikto s ľudí, s ktorými som bol päť a menej dní pred vypuknutím v kontakte, nemal a nemá žiadne ani najmenšie príznaky...testovaný som bol ag testom tak, že výsledok mi dali do 1 minúty od odberu, čo hovorí samé za seba
19.12.2020 - 21:45:09
00
Ito: zakon pozemskej fyzickej smrti teda vymyslela inteligentna bytost. A smrt je krvilacna - (ako pises ze puma)
19.12.2020 - 21:47:12
00
Pekne sa tu premorujete , ako to tu tak čítam ... a pritom nikto z vás nemá rizikovú prácu ? . A to je asi najväčší dôvod . Nepredpokladaš , neveríš že to ma tvoja babka, matka , parťák z spoločného výjazdu . Ja som už mesiace v osobnom lockdowne , deti sa ustriehnuť nedajú . Možno som to tiež už od nich mal , no ockovat sa chcem hneď keď to bude možné . Potom poinformujem . V utorok očkovanie proti chrípke , bikujem , robím a každého považujem za infikovaného ? . Infikovaným želám silu , pokoj , psychickú vyrovnanosť a vieru ?.


Naposledy upravil Ramon1 dňa 19.12.2020 - 22:22:11, celkovo upravené 1 krát.

19.12.2020 - 22:19:13
05
keyboard_arrow_up