je fajn, ze aj polovnici myslia na chore deti, ale ja som si pri tom spomenul na toto https://www.mtbiker.sk/forum/post1672089.html#p1672089 :lol:
Igonda boduje :facepalm:
20.12.2020 - 16:59:09
00
lto napísal:
Charitativna polovacka ? Vau .. tak to je dobry oxymoron :D :D .. akoze v zasade nemam nic proti polovnictvu, ale mam a dost proti potrebe zabijania ziveho len tka, pre zabavu. Co polovacka celkom isto je. Ale tak na mojom nazore nezalezi :)

Dopredu upozorňujem že poľovník nie som. Nerob z toho drámu. Až také bezhlavé zabíjanie to nie je. Veď čo sa strelí, sa určite spotrebuje a konkrétne táto poľovačka mala byť v bažantnici, kde sú tie bažanty na to vychované.
20.12.2020 - 17:10:14
00
Nechcel by som byt bazantom, chovany na strelenie .. auu :tmi: . dramu z toho nerobim,ale uz som co to videl/zazil ... tak ... no nic :D

edit: asi spravnejse je ... kde su ti bazanti na to vychovani, ale to skor astro :lol:
20.12.2020 - 17:20:50
00
tak ja som si vzdy myslel ze polovacky su na to aby sa znizili stavy urcitych druhov - kedze to uz nema prirodzeneho nepriatela. a ze to nieje ziadna novinka ale zapocalo to pekne davno a teraz uz je to len take dedicstvo. pokial viem tam dole zacinate mat celkom slusny problem s danielmi? v oborach sa to koti jak blaznive a nevedia co stym - strielat sa to uz nikomu nechce, zrat to uz tiez nikto nechce. vypustit to nemozu lebo to zozerie polia naokolo.

a s polovnikmi som v minulosti nikdy neprisiel ani do kontaktu - lebo byvali zimy a ja som bol bud na lyziach alebo turistike na znacenom vychodenom chodniku - pocul som akurat tak strelbu kdesi v doline. no lenze teraz sa da jazdit skoro celu zimu tak sa ucim snimi zit v miery. je to ich obdobie a povedal by som ze im do toho zacali jazdit cyklisti, chodit turisti na ktorych neboli zvyknuti tak sa im to nepaci co je pochopitelne.
20.12.2020 - 20:54:17
00
Gusto0:minule, ked som siel pojazdit nieco nad Piestanmi, tak som sa tak trochu dostal do konflitku s panom Jelenich Jam .. teda ani nie tak konflikt, pretoze chalan bol fakt velmi fajn. Pokecali sme dost dlho, hodne dlho, az som potom nestihol co som chcel, ale to nevadilo. Okrem inych veci, prislo na pretras aj srncia zver, ano .. daniele. Ja som neni polovnik, ale on to mi to povedal, ze je to invazivna zver a je premnozena (BA & okolie). Myslim, ze ano .. lebo daniele su typicke skackajucim sposobom .. a je toho fakt vela v okoli BA. A tiez diviaky .. ale to je zas parketa polovnika iron.hidea :lol:
Problematika polovnictva je inde .. nie o premnozeni .. je toho vela, revir, nastavene stavy, hospodarstvo, a neviem co vsetko. Aj ked pan Jelenich Jam urcite hrial vlastnu polievocku, tak je to cele trosku komplikovane.Kazdy chce to svoje. Ale to co chceme, je klud od ludi ... No a ked do toho primiesas potrebu polovacky a idealne politiku, lebo vsak kde najlepsie riesit take veci (viz. nemenovani politici v minulosti) .. opojenie vlastnou mocou z titulu strelnej zbrane ... fakt nechcem obhajovat toho pana, ale v kazdom pripade , ak beriem jeho argumenty z hladiska ludskej historie... dobre to podal.
Je to tak... dokial bolo ludi malo, nikto nic neriesil .. a teraz sa rozdavaju karty ...
21.12.2020 - 22:18:49
12
dnes som siel kus po asfalte a bola nuda (pohoda) tak som rozmyslal :lol: invazivni sme vlastne my cyklisti - cesty sa stavali pre auta, turisticke chodniky su znacene pre turistov, lesne cesty si spravili tazbari, rozne cesticky v lesoch polovnici a do tohto vsetkeho sme prisli my cyklisti - je jasne ze nas nikde nechcu, sme skodna :-D
21.12.2020 - 22:30:55
02
Nemyslim ... v terene sa na bicykli jazdilo uz viac ako pred viac ako 100 rokmi .. ja beriem bajk ako turistiku pomocku, nie vozidlo. No a na sucasnych bajkoch ( 20-30 rokov dozadu a novsich) v pohode vies jazdit krizom po lese, nepotrebujes ziadne cesticky, aj ked tie, samozrejme urychlia presun. Existuju ale veci, ktore dokazu zrychlit pesiaka ... a neni su to ziadne kolesove veci, co potom ... proste a jednoducho, dokial plati volny pohyb v lese, tak polovnik nema pravdu. Otazka, do kedy tomu tak bude :/ .. ci potom nebude nutne sa ozbrojovat pre vlastnu ochranu. Zazil som totiz na vlastnej kozi jednu neskutocne arogantnu dievcinu - polovnicku ... ktoru bolo treba rovno nafackovat a poslat s placom domov, aby sa uvedomila. Holt, nie som ten typ .. ale ktovie ... v buducnosti to mozno bude inak :) .. zacinam byt alergicky na supermanov s puskou. Raz som tu spominal, ze opity polovnik ma chcel zbit, lebo vraj som sa usmieval :) .. jeho normalny kamarat ho drzal .. no neviem teda .. treba na bajku/pesky snad vozit magnum, aby dali tito exoti pokoj ?
21.12.2020 - 22:38:45
00
Čo je to “skackajuci spôsob” typický pre daniele? A ako sa dá zrýchliť pešiak bez použitia kolies?
22.12.2020 - 10:33:20
00
https://www.youtube.com/watch?v=1OdqRf8YsWw
23.12.2020 - 18:30:07
00
https://youtu.be/w1QwjQleuTk?t=364
23.12.2020 - 18:40:40
01
tak Vlka zaradili do zoznamu celorocne chraneneho, takze uz sa lovit nebude :)

Prílohy:

Snímka obrazovky (109).png
Snímka obrazovky (109).png 2.45 MiB thumb_up6thumb_down

07.01.2021 - 19:48:22
01
oficialne sa lovit nebude ;)
07.01.2021 - 21:24:50
00
to je ale tak z kazdou zverou..obcas sa ulovi aj to co sa nema, ale bezny clovek sa to nema ako dozvediet
07.01.2021 - 23:48:48
00
Vsak to,co poznam niektorych polovnikov,su to pytliaci s papiermi,ale na druhu stranu,v zime sa o zver staraju a nosia im zradlo.
07.01.2021 - 23:58:26
00
A to je práve jedna z vecí, ktorá tvorí večný cyklus produkcie falošných argumentov.
- Príkrmom vyvolám premnoženie.
- Vymárujem veľké šelmy, takže to ešte zhorším.
- Potom argumentujem tým, že ma je treba, lebo je zver premnožená.
- Keďže v dôsledku druhej odrážky nemá kto robiť poriadky so slabšími kusmi, ktoré prežili v dôsledku prvej aj druhej odrážky, tak to ide s kvalitou populácie do kytek.
- Takže v dôsledku predch. bodu budem ešte plačkať, ako mi ide genofond do márie.
Celé toto tzv. obhospodarovanie je samozrejme ešte väčší nezmysel, toto je len prvý, pre ľudí nenaviazaných na poľotrtov úplne dostačujúci náčrt absurdity ozbrojeného zelenoborovičkárstva.
08.01.2021 - 02:22:20
09

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up