mikkaeeel napísal:
Ak niekto, doteraz jazdiaci MTB ci cestu, zacne jazdit gravel, nemal by ocakavat iba pozitiva.


Ja som začal jazdiť gravel práve pre jeho pozitíva. Môžem sa na jednom výjazde vyšantiť na ceste aj v spevnenom teréne (smerom hore nevadí ani rozbitejší), kedy by mi bol full zbytočný. A na ceste či nejakej pohodovej zvážnici som o niečo rýchlejší ako predtým na HT, keďže sa viac môžem zložiť nad riadenie. Jediné negatívum je pohyb v rozbitom teréne smerom dolu...
22.12.2020 - 18:33:52
02
takže si zas pomalší, to si mohol nechať MTB s 40mm plašťami:D
22.12.2020 - 19:51:11
00
Tak ale ja si vždy naplanujem tak, že dolu po asfalte :)
22.12.2020 - 19:55:00
01
Ja uz gravel pouzivam viac menej ako cestak. Skusal som to aj v lese, ked som predal MTB ale nebolo to ono. Nejake tie sotolinky sa daju v pohode.
22.12.2020 - 19:58:47
00
no vidiš a s MTB by si nebol vobec obmedzený asfaltom :D
ja som tiež chcel gravel ,ale nakoniec som zistil že stačí len odtučniť a prezuť zimáka... a prejdem s ním kadečo a ked sa chcem čisto asflatovať a švihať dlhé trasy,mám bazarový cesták
22.12.2020 - 19:59:14
01
Mas pravdu, gravel bude sice o cosi rychlejsi na tom asfalte ale ktoreho hobika mozu trapit sekundy ze. Ja mam lacny gravel a dve sady kolies, na zimu mam nazute prave tie gravel plaste/kolesa. A do lesa uz beriem len mtb.
22.12.2020 - 20:13:19
01
Veď áno. Ale gravel je pre mňa taký celoročák, do starého zimáka sa mi už nechce dať euricka, aj keď do bordelu a snehu ešte funguje. Tie moje trasy, čo som si za ten rok a pol vyčlenil na gravela sú plne zjazdné. Osobne mi to tak vyhovuje, ja zase čisto svihať cestu a nejaké 100+ km trasy nemusím, preto som šiel do gravela a nie čisto žiletky. Mne stačí mix trás a nejaké prevýšenie - 40 do max 80 km. Samozrejme sem tam aj čisto cestu, ale jazdím sám takže mi nevadí, že na 42kach gumách nie som strela. Ale človeka to musí samozrejme baviť. Aj ja som to všetko jazdil predtým na HT, ale išiel dom do fullu, tak som chcel niečo univerzálne k tomu...
22.12.2020 - 20:15:51
02
Ja som s gravelom tiež spokojný. Nevidím dôvod aby som okrem aktuálneho MTB mal ďalšie MTB na zvažnice a cesťák. Takto mám full a gravel a príde mi to super kombinácia a akurátny počet bicyklov. Viac by mi už len zavadzalo a týmito bez problémov pokryjem všetko čo jazdím.
22.12.2020 - 20:20:18
07
Hmm ja keby som mal kde a za co tak by tych bajkov bolo o dost viac ?
Kludne fulla, gravel som mal ale uz je v cudu, endurance cestak na kotucoch by sa zisiel, HT 29" chrtitko, trailove HT tiez nie je na skodu ?
22.12.2020 - 20:54:35
00
To už mi príde len taká prepačmanosť, že človek už nevie čo od radosti :). Voľný čas nenafúknem a o veľa viac by som asi teda nejazdil. Takže by som mal len väčšiu dilemu, ktorý bike zobrať. Ale kto chce nech má aj 10, ja to vidím takto a som spokojný.
22.12.2020 - 20:58:47
02
Nejde o to najazdit viac ale a HT si neuzijes niektore traily tak ako s fullom, full za vsade tahat hore kopcom po zvazniciach tiez nic moc, gravela som mal na taky mix terenov kedy nevies kam ta to zavedie, endurance cestak na pohodove ziletkovanie, vrcharsky special do alp ?
Ja by som vedel vyuzit ale tak som na zemi a nemam macku ako niektori ani nie som dochtor
Preto mam len 2 bajky.
22.12.2020 - 21:07:54
00
Ja by som fakt pri dlhych trasach nad 50km uz mtb nesedlal, proste gravel je rychlejsi a pohodlnejsi, naposledy som bol na graveli s kamosmi co mali MTB a tolko som ich cakal na kopcoch ze som myslel ze sa stratili alebo maju defekt... na ceste ten gravel nejde jak na krave, a tiez mam 14kg fulla ktoreho mam rad a daju sa no nom uzit zjazdy inak ako na HT a obavam sa ze HT by bolo uz asi luxus.. ale je to velmi aj o vybere trasy a mieste kde clovek byva a jazdi a tiez kazdy ma nieco ine rad :)
22.12.2020 - 21:24:58
03
Ja uzivim tiez len 2 bajky a full + gravel pokryva to co jazdim. S tym ze gravel je pre mna hlavne cestak a presuvadlo do roboty + zimak. Bolo by mi luto keby na to sada prach.
22.12.2020 - 22:01:23
03
Ja som sa dlho rozhodoval medzi gravelom a 29 HT ako univerzalnym bicyklom, nakoniec som zobral HT, no momentalne by som uz chcel gravel, lebo predsa len jazdenie po ceste je lepsie, ale zas by som nemohol na traily a zjazdy po hrbolatych cestach, ale to HT ma podobnu geometriu ako gravely takze ked tam dam cestne plaste a odpruzenu vidlicu vymenim za pevnu tak moze byt z toho gravel bez baranov alebo fitness/cross bicykel, spodny uchop aj tak by som vyuzival minimalne.
22.12.2020 - 22:09:54
03
Ja som po vrátení peňazí za gravel dlho rozmýšľal a rozhodol som sa nakoniec pre 29' XC HT, keďže gravel dosť zdražel... Ale na leto si obstarám nejaký jazdený cesťák, stačí niečo, kde je 2x9 tak do 300-400€. A na celoročné flákanie sa do mesta nejaký pár € Favorit, či niečo podobné, spravím z toho singlespeed a hotovo. Aspoň sa o to nebudem musieť báť, ak to nechám niekde a dostane nohy.
22.12.2020 - 22:35:21
00
keyboard_arrow_up