Zakazali respiratory s vydychovym ventilom. Respirator bez ventilu mozes nosit stale.
22.12.2020 - 23:34:07
08
Od samého začiatku som nenašiel žiadnu postupnú logiku v opatreniach,
Absolútny chaos a absencia sedliackeho rozumu.
napr. súčasný akože lockdown je paródia


Naposledy upravil Srsen dňa 22.12.2020 - 23:59:33, celkovo upravené 1 krát.

22.12.2020 - 23:40:55
03
Dospelí obyvatelia Slovenska, ktorí nepatria medzi rizikové skupiny obyvateľstva ani nepracujú v zamestnaniach, ktoré sú kľúčové pre chod spoločnosti, budú mať možnosť zaočkovať sa vakcínou proti Covidu-19 až okolo Veľkej noci.

Veľkonočná nedeľa bude 4. apríla 2021. Takto svoj odhad prístupnosti vakcíny pre bežných ľudí v pondelok spresnilo ministerstvo zdravotníctva.

Na očkovanie sa bude dať objednať na konkrétne miesto v presnom čase prostredníctvom portálu www.korona.gov.sk

https://domov.sme.sk/c/22559831/koronavirus-slovensko-ockovanie-covid-19-vakcina.html
22.12.2020 - 23:53:05
10
darebak napísal:
Zakazali respiratory s vydychovym ventilom. Respirator bez ventilu mozes nosit stale.

Asi sa vyjadrujem moc zložito. Ja neviem, či existuje respirátor bez výdychu. Podstatné je, že respirátor FFP2, ktorý prikázali nosiť "nakazeným", nechráni okolie, ale chráni jeho nositeľa. Tak respirátory fungujú. Filtrujú vdychovaný vzduch a neriešia, čo sa vypúšťa von. Je to nezmysel, ktorý predpokladám zajtra opravia novou vyhláškou.
23.12.2020 - 00:03:00
00
iron.hide napísal:
Dospelí obyvatelia Slovenska, ktorí nepatria medzi rizikové skupiny obyvateľstva ani nepracujú v zamestnaniach, ktoré sú kľúčové pre chod spoločnosti, budú mať možnosť zaočkovať sa vakcínou proti Covidu-19 až okolo Veľkej noci.

Veľkonočná nedeľa bude 4. apríla 2021. Takto svoj odhad prístupnosti vakcíny pre bežných ľudí v pondelok spresnilo ministerstvo zdravotníctva.

Na očkovanie sa bude dať objednať na konkrétne miesto v presnom čase prostredníctvom portálu www.korona.gov.sk

https://domov.sme.sk/c/22559831/koronavirus-slovensko-ockovanie-covid-19-vakcina.html


Ja som pred týždňom určil podobný dátum - 3 dni pred štvrtým aprílom :D
23.12.2020 - 00:09:47
00
Joe70 napísal:
Asi sa vyjadrujem moc zložito. Ja neviem, či existuje respirátor bez výdychu. Podstatné je, že respirátor FFP2, ktorý prikázali nosiť "nakazeným", nechráni okolie, ale chráni jeho nositeľa. Tak respirátory fungujú. Filtrujú vdychovaný vzduch a neriešia, čo sa vypúšťa von. Je to nezmysel, ktorý predpokladám zajtra opravia novou vyhláškou.


Som myslel , ze už je každému nad slnko jasne čo je respirátor s vydychovym a bez vydychoveho ventilu . Bez ventilu chrániš aj seba aj okolie ak si infekcny . Vyššia účinnosť ako tie plienky cez xichty . S ventilom sa lepšie dýcha , nerosia sa okuliare , vydržia v nich pracovať hodiny . Preto je to hlavne pracovný respirátor . Nakoľko obsahujú vydychovy ventil , prechádza cez neho jednosmerne vydychovaný vzduch z casti von . Môžeš infikovať okolie . FFP2 ochránia na 90-95% . Ffp3 takmer na 99% ... chápeš už rozdiel ? .


Naposledy upravil Ramon1 dňa 23.12.2020 - 00:20:58, celkovo upravené 1 krát.

23.12.2020 - 00:19:55
03
Joe70 napísal:
Asi sa vyjadrujem moc zložito. Ja neviem, či existuje respirátor bez výdychu. Podstatné je, že respirátor FFP2, ktorý prikázali nosiť "nakazeným", nechráni okolie, ale chráni jeho nositeľa. Tak respirátory fungujú. Filtrujú vdychovaný vzduch a neriešia, čo sa vypúšťa von. Je to nezmysel, ktorý predpokladám zajtra opravia novou vyhláškou.


V Anglicku sa tomu možno hovorí že si sa vyjadril zložito, na Slovensku sa tomu hovorí že píšeš blbosti. Respirátor je zariadenie určené na ochranu nositeľa pred vdychovaním škodlivých látok v ovzduší.

https://en.wikipedia.org/wiki/Respirator
23.12.2020 - 00:20:40
00
Už si dowatoval Jevane ? Mal by si ubrať z intenzity a objemov ... predsa už si v rokoch. Aby ta nejblo 🧐
23.12.2020 - 00:22:59
00
ivan napísal:
V Anglicku sa tomu možno hovorí že si sa vyjadril zložito, na Slovensku sa tomu hovorí že píšeš blbosti. Respirátor je zariadenie určené na ochranu nositeľa pred vdychovaním škodlivých látok v ovzduší.
https://en.wikipedia.org/wiki/Respirator

No ja som napísal, že respirátor filtruje vdychovaný vzduch. Podľa teba, "Respirátor je zariadenie určené na ochranu nositeľa pred vdychovaním škodlivých látok v ovzduší".
Asi to bude tým, že žijem v Anglicku, ale proste nerozumiem rozdielu a prečo je moja definícia blbosť.
23.12.2020 - 00:30:30
00
A prečo nechceš pochopiť , čo som napísal ja ? Nechápem ...
23.12.2020 - 00:32:24
00
Srsen napísal:
Od samého začiatku som nenašiel žiadnu postupnú logiku v opatreniach,
Absolútny chaos a absencia sedliackeho rozumu.
napr. súčasný akože lockdown je paródia


Pšššt , ticho ... dozvie sa to hladný hygienik s pacientom a zatvoria nás natvrdo 😜
23.12.2020 - 00:35:24
02
Ramon1 napísal:
Som myslel , ze už je každému nad slnko jasne čo je respirátor s vydychovym a bez vydychoveho ventilu . Bez ventilu chrániš aj seba aj okolie ak si infekcny . Vyššia účinnosť ako tie plienky cez xichty . S ventilom sa lepšie dýcha , nerosia sa okuliare , vydržia v nich pracovať hodiny . Preto je to hlavne pracovný respirátor . Nakoľko obsahujú vydychovy ventil , prechádza cez neho jednosmerne vydychovaný vzduch z casti von . Môžeš infikovať okolie . FFP2 ochránia na 90-95% . Ffp3 takmer na 99% ... chápeš už rozdiel ? .

Neviem ako jednoduchšie to napísať. Prikázali "infekčným" nosiť respirátory bez definície výdychového ventilu, namiesto rúška. Vieš mi vysvetliť, čo ochráni okolie pred infekciou viac? Rúško, ktoré chráni do určitej miery okolie nakazeného, alebo respirátor FFP2, ktorý väčšinou má výdychový ventil?
Alebo jednoduchšie. Prečo musí mať "nakazený" "VDYCHOVÝ" ventilil / filter, keď už je nakazený alebo pocenciálne nakazený a nemá sa pred čím chrániť. Ale nemusí mať respirátor bez výdychového ventila. Kde tam je logika?
23.12.2020 - 00:37:16
00
Zacal by som definiciou rozdielu medzi vdychovym a vydychovym. Predpokladam, ze vydychovy sluzi na rychlejsie vydychnutie teda bez filtracie. No a taky by nakazeni zrejme nemali mat.
23.12.2020 - 00:47:33
00
Ramon1 napísal:
Už si dowatoval Jevane ? Mal by si ubrať z intenzity a objemov ... predsa už si v rokoch. Aby ta nejblo 🧐


No pravdaže. A dopadnem jak ty. :D
23.12.2020 - 00:56:46
00
Hosť napísal:
Zacal by som definiciou rozdielu medzi vdychovym a vydychovym. Predpokladam, ze vydychovy sluzi na rychlejsie vydychnutie teda bez filtracie. No a taky by nakazeni zrejme nemali mat.

Tiež to tak vnímam. Ramon1 je doktor, tak snáď vysvetlí, prečo to tak zrazu nie je.
23.12.2020 - 01:00:09
00
keyboard_arrow_up