Je to o serioznosti predajcu, že ak si robil objednávku a dával aj zálohu , tak má platiť tá cena , ktorá bola aktuálna v deň objednávky. Ale možné je všetko. Bohužiaľ
24.12.2020 - 20:25:15
01
Zálohu som nedával, keďže predajca ju nepožadoval, len si ma poznačil, keďže daný typ biku chcel tak či tak objednávať a určite sa predá, aj keby som ho ja nezobral.
24.12.2020 - 20:42:00
00
Tak Ti zostáva už len čakať. Ja osobne by som sa ho na to spýtal, že ako to on vidí. Nič za to nedáš a budeš vedieť ako to vlastne je , poprípade sa ešte vieš poohliadnuť po niečom inom .
24.12.2020 - 20:48:09
00
keď som bol v local bike store tak zhruba zaciatkom decembra predavac hovoril ze im dodavatel specialized-u zdvihol ceny na uz objednane veci, bolo to aj cez sto eur. Cize oni su v tom zrejme nevinne. Otazne kolko znesu znizenie svojej marze v tomto covid case...
24.12.2020 - 20:50:33
00
Ceny sú väčšinou odporúčané a predajcovia ešte vedia nimi hýbať. Boa teraz sa na bicykle čaká dlhšie ako na autá. Tiež mi minule kamarát vykladal ako chcel objednať treka a taká čakačka tam bola, že to zavrhol a keď sa na ten model ešte raz po týždni informoval, tak mu vraveli , že už sa ani nedá objednať :-)
24.12.2020 - 20:59:36
00
Ja som len sestre ukazoval, čo nám objednané na CTM stránke a tam som si všimol, že cena narástla a pozrel som si aj pár ďalších modelov, kde cena išla hore. V každom prípade, po sviatkoch sa stavím v predajni, že ako to bude. Chápem, že predajňa v tom môže byť nevinne, ako neobviňujem ju, ale príde mi neférové, že napríklad v októbri sa uzatvárali objednávky a bike majú dodať v máji a medzitým sa 3x zmení cena a vyššie. Výrobca predsa dopredu musel vedieť náklady, tak keď stanovoval cenu. Tak prečo má zákazník znášať zvýšenie ceny?

Mal by som jednu otázku. Ako sú na tom brzdy TRP SPYRE MD-C610C, FLAT MOUNT? Viem, sú to mechaniky, nie hydro, ale pre prípad, že by som menil bike. Predtým som mal na reklamovanom biku Shimano BRRS305, tiež mechaniky a brzdili dobre.
24.12.2020 - 21:08:49
00
Tieto brzdy mám na cesťáku a sú v pohode. Na gravel by tiež mohli stačiť.
24.12.2020 - 21:22:19
00
keď som bol v local bike store tak zhruba zaciatkom decembra predavac hovoril ze im dodavatel specialized-u zdvihol ceny na uz objednane veci, bolo to aj cez sto eur. Cize oni su v tom zrejme nevinne. Otazne kolko znesu znizenie svojej marze v tomto covid case...

Ale napr. v kaktus bike zdrazeli aj tie diverge, ktore mali v predajni.
24.12.2020 - 21:44:14
00
Chlapi, tu máte takú malú nápovedu že prečo a čo cca očakávať v roku 2021...
https://blog.kolasvorada.cz/aktuality/co-ceka-cyklobyznys-v-roce-2021-problemy/

A môžem Vám z prvej ruky potvrdiť že všetko čo tam je napísané je pravda. Aj napr to že kedysi som za krabicu rafkov platil fedexu 120USD a momentálne takmer 300USD ( všetci ostatní platia rovnaké rakety ). Plus dostupnosť vo výrobe a následne termíny čistá tragédia. A potom, keď Vám konečne nejaký tovar letecky pošlú, tak prejde mesiac a stále čakáte kedy to dorazí...
24.12.2020 - 22:11:32
05
B-rh-positivo napísal:
Ja si svoj predstavujem nejako takto na tomto ráme, ale kúpim si ho z číny za 400eur


400 stoji so vsetkymi poplatkami?
24.12.2020 - 22:58:28
00
Pochybujem... 400€ stojí možno tak len samotný rám. K tomu treba prirátať clo a dph, náklady na prepravu a stále tu je riziko, že to bude zadržané na colnici pre podozrenie, že to je fake. Neviem ako samotné rámy, ale ázijský výrobcovia bicyklov sú extra zdaňovaní pri predaji na EU trhu, aby nepodliezali ceny (ide hlavne o low cost bicykle). Výnimku má GIANT myslím, ale ten veľmi low cost biky nerobí.
24.12.2020 - 23:14:32
00
Je to komplet cena za rámovú sadu aj s dopravou aj s XDB ak Ti to niečo hovor. íZa 420 na komplet to mám v košíku aj so sedlovkou , objímkou a hlavovým zložením. Je pravda, že nie každý predajca to ponúka. Asi len tí čo majú sklady v európe. Minule ako som si kupoval ráfiky, tak tam bola doprava 23 eur a navrhli mi priplatiť si 12 eur a prišli mi cez DPD domov bez toho, aby sa potrebovali zastavovať na nejakých vybavovačkách. Ak by to len predsa šlo cez colnicu ,tak antidampingovému clu podliehajú predmety obchodného charakteru , ktoré sú výrazne lacnejšie ako predmety takého istého charakteru vyrábané u nás pre ochranu domácich výrobcov. a tuším to musí byť nad 150ks mesačne. Neviem, aby niekto na Slovensku vyrábal karbonové rámy :-) Ďalšie dôležité je, že ten rám nie je fake.
25.12.2020 - 06:46:54
02
Domaci vyrobcovia sa uz nejakych x rokov beru cela EU, takze taketo zdovodnenia su uplne mimo misu, napr aj Poliaci si pecu karbonove ramy...
25.12.2020 - 11:29:00
00
Beztak predrazeny Diverge este drahsi, to je pecka😁 Ak budu nechutne navysovat ceny, bojkotovat kupu novych bajkov a hotovo...
25.12.2020 - 11:56:17
02
Hybridne brzdy nevozite dakto? Klasicka brzdova paka+lanko a hydro brzda
25.12.2020 - 12:23:44
00
keyboard_arrow_up