KINGofFAILS napísal:
Tak dnes celá rodina priateľky pozitívna, okrem jednej sestry (5ks). Priateľka bola len s nimi, od štedrého dňa so mnou. Očakávam, že čoskoro to postretne aj mňa. PS. stalo sa niekomu, že v rodine bolo viacero pozitívnych naraz a jeden člen bol negatívny? Je šanca, žeby to človek "nechytil"? Každopádne ostávam s nimi doma, aby som nezavliekol tu pliagu ku naším. O 2 dni skúsim zasa antigénový test.

Vírus je naozaj neobyčajne infekčný. Ak to má niekto v domácnosti, ostatných to neminie. Jedine ak sa spraví v byte karanténa zóna. Aj to je neisté.
28.12.2020 - 21:41:33
00
KINGofFAILS napísal:
Ja dnes 6ty krát na antigénovom... V stredu ďaľší.... Ako som písal vyššie priateľka pozitívna.... Uvidíme, čo povie hygiena, nakoľko vraj na PCR už zavolajú len ľudí s príznakmi aj keď budem nahlásený ako kontakt.... Pripadne budem uvažovať o samoplatcovi, aj keď na druhu stranu najbližší voľný termín 10.1.2021. Dovtedy môžem byť negatívny už xkrát. Zostávajú mi teda len 2 možnosti, bud chodiť na antigenový každé 3 dní, pokiaľ bude priateľka v karanténe alebo pred hygienou povedať, že mám príznaky aj ak nebudem mat...


U nás doma 50/50. Žena so synom pozitívni s ľahkými príznakmi, ja s dcérou negatívni (PCR testy). Už sme týždeň po karanténe. A mali sme doma úplne bežný režim.
28.12.2020 - 22:09:50
00
Už budú v zozname neočkovancov 😎

https://www.cas.sk/clanok/1068611/razny-krok-spanielov-odmietnete-sa-ockovat-proti-koronavirusu-zapisu-vas-do-zoznamu/
28.12.2020 - 22:22:00
00
Dávajte na seba a starých rodičov pozor.
Manželka sa cítila 6 dní zle, potom Ag test pozitív, ja som bol dalších 7 dní OK a bum. PCR pozitív. A už čuchom nerozoznám mandarínku od klobásy.
A infekčný som mohol byť další týždeň.
Takže sa s tým ťaháme už 3.week....
28.12.2020 - 22:25:46
00
Ramon1 napísal:
Tak tak, rovno im mali dat zidovske hviezdy ako znak menej cennosti.
Smejdi.
28.12.2020 - 22:28:09
06
Ano, očkovanie bude dobrovoľné, ale ked sa nedate, pojdete na zoznam .. to uz pozname. Kedysi sa posielalo do gulagu, dnes sa to robi takto. Moderna doba :)
28.12.2020 - 22:32:08
08
KINGofFAILS napísal:
Ja dnes 6ty krát na antigénovom... V stredu ďaľší.... Ako som písal vyššie priateľka pozitívna.... Uvidíme, čo povie hygiena, nakoľko vraj na PCR už zavolajú len ľudí s príznakmi aj keď budem nahlásený ako kontakt.... Pripadne budem uvažovať o samoplatcovi, aj keď na druhu stranu najbližší voľný termín 10.1.2021. Dovtedy môžem byť negatívny už xkrát. Zostávajú mi teda len 2 možnosti, bud chodiť na antigenový každé 3 dní, pokiaľ bude priateľka v karanténe alebo pred hygienou povedať, že mám príznaky aj ak nebudem mat...


Keď sa nahlásiš cez korona.gov.sk ako kontakt s príznakmi tak dostaneš určite skorší termín
28.12.2020 - 22:38:18
00
KINGofFAILS napísal:
Tak dnes celá rodina priateľky pozitívna, okrem jednej sestry (5ks). Priateľka bola len s nimi, od štedrého dňa so mnou. Očakávam, že čoskoro to postretne aj mňa. PS. stalo sa niekomu, že v rodine bolo viacero pozitívnych naraz a jeden člen bol negatívny? Je šanca, žeby to človek "nechytil"? Každopádne ostávam s nimi doma, aby som nezavliekol tu pliagu ku naším. O 2 dni skúsim zasa antigénový test.
ano,moji viaceri kolegovia,aj ich rodiny........aj pri nedodrziavani domacich opatrni boli negativni,cudne,ale je to tak
28.12.2020 - 22:52:48
00
Predtým než sme doma ochoreli, sme sa chránili ako sa dalo. Doma, v autách aj v práci, všade pakle rúšok, rukavíc a dezinfekcie. Aj tak sa stalo.
Žena ležala s horúčkou, dcéra mala teplotu a kašeľ. Volal som obvodným lekárom, ako prikazujú v SMS ale stále nikto nedvíha. Ani na druhý deň. Kontaktuje ma hygiena: “ak by lapali po vzduchu volajte záchranku” super.. zostali sme v tom sami. Ako v stredoveku. Nie “moderná doba”.....
28.12.2020 - 23:00:20
00
Aspon vies, ze mas zmenit obvodaka (ale fakt myslis, ze robia cez sviatky?) A co by si chcel, aby ti nejaky obvodak poradil? Akurat ti vypise pnku. Liecba je symptomaticka, kludovy rezim..
28.12.2020 - 23:21:25
01
lto napísal:
Ano, očkovanie bude dobrovoľné, ale ked sa nedate, pojdete na zoznam .. to uz pozname. Kedysi sa posielalo do gulagu, dnes sa to robi takto. Moderna doba :)



Aha, cize ked ta bez dovodu uniesli do cudzej krajiny a utyrali v koncentracnom tabore, to je to iste, ako ked sa dostanes na nejaky zoznam.
28.12.2020 - 23:23:58
015
cokupit napísal:
Aspon vies, ze mas zmenit obvodaka (ale fakt myslis, ze robia cez sviatky?) A co by si chcel, aby ti nejaky obvodak poradil? Akurat ti vypise pnku. Liecba je symptomaticka, kludovy rezim..

Však hej, PN nepotrebujem. Len som sa chcel možno poradiť, či má dcéra prerušiť lieky na zimnú liečbu peľovej alergie.
28.12.2020 - 23:42:58
00
Nie je obvoďák ako obvoďák, mal som najprv fakt strašnú <> niečo ako píše cokupit a potom ešte raz,
a potom som natrafil na obvoďáka, ktorý sa fakt zaujímal o pacoša, po predošlých skúsenostiach mi padla sánka
škoda, že pred piatimi rokmi skonal na infarkt, plusom je ,že prevzal to jeho syn a takmer sa mu vyrovná :)
je to hlavne o človeku.
28.12.2020 - 23:55:18
09
letecké spoločnosti budú vyžadovať covid pasy to je istá vec a keď sa dá naozaj zaočkovať 70% nemcov tak ako to deklarujú tak bez očkovania budete sedieť akurát doma na zadku.Ja s tým súhlasím.
29.12.2020 - 09:53:10
01
Doteraz boli antivaxery spravne vnimani ako idioti co ohrozuju v podstate vsetkych kedze znizuju kolektivnu imunitu....

A zrazu aj ludia co som ich doteraz povazoval za normalnych, maju problem s tym sa nechat zaockovat....
29.12.2020 - 10:12:17
02
keyboard_arrow_up