dotm napísal:
je možné, aby človek, ktorý bol niekedy v septembri pozitívny podľa PCR, to teraz schytal a leží šiesty deň s teplotami 40+?


Áno.
Toto je to, čo antivax dezoláti nevedia getnúť. Že aj človek, čo už ochorenie prekonal, pokojne nemusí byť imúnny, rovnako ako očkovaný. A dôvodov je samozrejme celý rad, a opäť žiadny z nich dezoláti, ako tuná menovec podúrovňových monitorov, nemajú šancu getnúť.
Napr. ak dostaneš osýpky (čo antivaxi radi dostávajú), tak máš viacmenej automaticky výpadok účinku predchádzajúcich očkovaní aj prekonaní chorôb na nejaké cca mesiace:
https://www.nationalgeographic.com/science/2019/03/measles-vaccine-protect-disease-immune-amnesia/
a pre schopných getnúť viac
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2908915/
alebo tí čo majú transplantované orgány (dnes naozaj žiadna výnimka) a teda musia samozrejme žrať imunosupresíva, tí môžu tiež pretančiť slabšou infekciou síce bez príznakov, ale aj bez imunitnej odozvy, podobne tí, čo užívajú napr. metotrexát (nemusia mať zrovna leukémie/lymfómy, metotrexát sa podáva aj pri autoimunitných ochoreniach, napr. reumatických, alebo pri ťažkých formách psoriázy, hoci tam ako masť, čo by na druhej strane nemalo bůhvíjak vadiť) či iné cytostatiká (nie všetky zas), steroidy, no a samozrejme dávkovanie očkovacích látok sa tiež nastavuje tak aby si dosiahol nejakú potrebnú účinnosť, napr. 95+ % (v podstate je to funkcia "nebrzdeného" reprodukčného čísla a percenta antivax dezolátov v populácii), a VŽDY je nejaké... promile? ... ľudí, ktorých imunitný systém si vakcínu "nevšimne", z rôznych dôvodov, ktoré by si možno nezistil ani keby si ho zachloštil, rozložil na súčiastky a 20 rokov sa v nich rýpal
v biológii (a medicíne, coby aplikovanej biológii) sú tak asi 2 istoty:
1. organizmus, ktorý sa okotil, skôr či neskôr chcípne
2. organizmus sa za starostlivo kontrolovaných experimentálnych podmienok správa tak, ako sa mu práve chce
29.12.2020 - 15:02:30
04
Hazard napísal:
Ono je to práve ten strach z neznámeho a ešte aj podporovaný všadeprítomnými klamstvami...

Ake nezname? Sam som zazil po ockovani problemy, spoluziaci a kolegovia v praci tiez.
Keby ste boli na stretnuti vozickarov a 20 z nich ziskali darcek vozicek od ockovania proti obrne, ked to ockovanie este len zacinalo, mozno by sa vam z toho tisli slzy do oci.
Aj CSSR dokazalo ututlavat pripady vedlajsich ucinkov.
Ked uz chvalit ockovanie, nezabudat spomenut aj opacnu stranku.
Jaaj, to by poskodzovalo ockovaci program a zaockovanost by bola nizka. Polovica neockovanych by ochorela, 10% ockovanych tiez. A niektori aj vedlajsie ucinky.


Naposledy upravil Hosť dňa 29.12.2020 - 15:13:03, celkovo upravené 2 krát.

29.12.2020 - 15:09:00
00
Laro22 napísal:
Who the fuck is that guy? 😄

Hehe. To je jeden z tých, čo ich preliečiť baseballkou by pravdepodobne signifikantne redukovalo výskyt kapitálok v príspevkoch diskusných fór :D
29.12.2020 - 15:10:38
02
Hosť napísal:
Sam som zazil po ockovani problemy, spoluziaci a kolegovia v praci tiez.

A aké? Že ste sa pokakali, keď ste videli ihlu? Ale to nie je problém, to je tvoja predposratosť. Ktorá je, mimochodom, asi najpodstatnejšou príčinou antivaxu.
Za sociku by ťa pod ihlu dopravili dvaja pupkatí príslušníci a prípadne by ti pomohli obsedieť putami. Tak si bol s tým "vyrovnaný" (ale ostalo ti "vnútorné pnutie"). Keďže nedokážeš regulovať strach z ihly a už ti nehrozí dopravenie pod ihlu použitím brachiálnej sily, ale na druhej strane sa posratosť z ihly považuje za... no, posratosť, tak aby si nevyzeral posratý, vymýšľaš si racionalizácie.
Mimochodom, "po tom" neznamená "preto". Už v tomto bode má odhadom 80 % populácie základné problémy s mentálnou sebareguláciou.
29.12.2020 - 15:17:32
04
Mame 104 mrtvych s resp na covid denne, to je 75% dennej umrtnosti z mineho roka. 140ludi umieralo denne minuly rok. A cele Vianoce vsetci riesia nejake ockovanie.
Kde to ludstvo smeruje.
29.12.2020 - 15:22:21
04
ešte som zabudol dodať, že v tom septembri bol ten človek bez príznakov ochorenia
29.12.2020 - 15:24:06
00
Tak to mohol byť aj false positive.
29.12.2020 - 15:25:35
00
double napísal:
Mame 104 mrtvych s resp na covid denne, to je 75% dennej umrtnosti z mineho roka. 140ludi umieralo denne minuly rok. A cele Vianoce vsetci riesia nejake ockovanie.
Kde to ludstvo smeruje.

No pozri si diskusiu. Na prvom mieste je dobre známy hoax o mŕtvej mame/tete/známej ktorá covid nemala a covid neexistuje.
29.12.2020 - 15:30:54
00
tulenik napísal:
A aké? Že ste sa pokakali, keď ste videli ihlu? Ale to nie je problém, to je tvoja predposratosť. Ktorá je, mimochodom, .

Sprosty rezistentny stafylokok. Po ockovani som sa do par hodin zacal citit zle. Miesto vpichu na zadku ma bolelo ako po tetanovke, 2 tyzdne nezaberali ziadne antibiotika a potom mi zistili rsa.
Imunita trvalo znizena na 60%. Viac ako 50 angin, zjazvena sliznica po nich. Trosku ma ofukne alebo som niekde v dave ludi v uzavretom proestore a hned vysoke teploty, silna bolest hlavy a neustala bolest v mieste vpichu.
Ze vraj kontaminovana vakcina. Ze mam lozisko rsa a napada mi uz aj kosti. Uz som rok na pnke a pojdem vybavovat invalidne.
Do toho ockovania som nevedel co su choroby. Nechcem byt obetny baranok aby sa vacsina ludi mala dobre.
29.12.2020 - 15:47:47
00
https://echo24.cz/a/S2CxH/po-prodelani-covidu-je-clovek-minimalne-rok-chranen-mini-brnenska-vedkyne
29.12.2020 - 15:51:35
00
Chodim sem len raz za den a fb som uz prestal citat. Proste 30%naroda su dementi ked to mam tak povedat ktorych nic nepresvedci. Treba cas minat inak ako presviedcat niekoho ktory sa presvedcit neda. Sustredit sa treba na deti a skolstvo inak to pojde stale dolu.
29.12.2020 - 15:59:41
05
Niektori ludia mozu byt kontraindikovani na ockovani, ale nie vzdy sa to da odhalit pred ockovanim. Niektore detske lekarky ockuju ako na pase. Sople az po zem a ze to nevadi. Ziadne testy pred ockovanim.
Zatazovy test na cukrovku, skryte infekcie.


Naposledy upravil Hosť dňa 29.12.2020 - 16:28:13, celkovo upravené 1 krát.

29.12.2020 - 16:15:38
00
hansol710 napísal:
triki mas pravdu to som si nevsimol, tak potom dufam ze to nemali ti nakazeni kedze to rusko smrtelny virus moc nezasavi


To je vúl , to je vúl ... o5 sprostosť a o5 gramaticky nesprávne 🤦‍♂️
29.12.2020 - 16:18:36
10
Hosť napísal:
Niektori ludia mozu byt kontraindikovani na ockovani, ale nie vzdy sa to da odhalit pred ockovanim. Niektore detske lekarky ockuju ako na pase. Sople az po zem a ze to nevadi. Ziadne testy pred ockovanim.
Zatazovy test na cukrovku, skryte infekcie.

Bežný nefebrilný infekt (rozumej napr. nádcha) nie je kontraindikácia k väčšine očkovaní, sám tak očkujem, len podľa štádia osobne zvážim či odkladám, väčšinou ale nie. Horšie sú odložené očkovania, keď niektoré doktorky očkujú až nad 5 kg, čiže hlavne prematúrne deti, ktoré sa majú očkovať podľa skutočného (nie korigovaného) veku majú smolu, dokonca sa môžu očkovať systémom 3+1 a nie 2+1 ako je to bežné (2 nárazové a jedna booster dávka). A ako si predstavuješ oGTT test u polročného dojčaťa?

thumb_up0thumb_down
29.12.2020 - 16:37:38
12
dotm napísal:
ešte som zabudol dodať, že v tom septembri bol ten človek bez príznakov ochorenia

Kamaratova svokra to tak mala. Najprv bola v lete pozitivna ale bez priznakov. A o par mesiacpv to chytila znovu aj s priznakmi.
Takze to je tak ako v tom vtipe co tu bol pred 500 stranami: Ked to prekonas, tak si uz imunny, alebo aj nie.
29.12.2020 - 16:43:55
00
keyboard_arrow_up