Mam najnovsi Firefox. Nefunguje to. Po odkliknuti v menu upravit - vystrihnut sa nic nedeje. V clipboarde nie je nic.

Prílohy:

firefox.jpg
firefox.jpg 376.2 KiB thumb_up0thumb_down

28.12.2020 - 17:58:59
00
simecek Tri bodky, nie tri ciarky :)
28.12.2020 - 18:30:10
10
Za riadkom,kde pises adresu su tie 3 bofky. Vyuzivam to tiez casto.
28.12.2020 - 18:33:41
10
greenshot
28.12.2020 - 22:24:26
00
110mat110 napísal:
Zhanam 1TB datovy disk do domaceho HTPC. Su tam filmy, su tam nejaka drobne databazy pre moje projekty a ulozisko fotiek. Nic extra. Doteraz som pouzival obycajny HDD v externom ramceku, ale chcem tam dat tiche SSD. Celkom ma zaujala cena tohto WD RED. Niekto nejake skusenosti? https://datacomp.sk/wd-red-sa500-nas-m-2-1tb_d394672.html


osobne si myslim, ze je to v podstate jedno, co pouzijes. ja by som ale zobral ssd s najvacsim tbw, napr. https://www.ingram.sk/m.2-sata/adata-su800-1tb-ssd-interni-m.2-2280-3d-tlc/ - 800tbw. wd a a ostatne znacky mali max. 600tbw. ale zase ma zaruku len 3 roky, wd ma 5 rokov. a potom este, ci je to mlc alebo qlc.

imho pouzivat jedno ssd ako storage... no neviem. jedine ze by som tam mal data, na ktorych mi vobec nezalezi.
29.12.2020 - 11:24:56
00
K poslednej vete - ja som zatiaľ nezažil výpadok SSD, zato už 2x som stratil nejaké (vcelku nepodstatné) dáta (podstatné sú zálohované), keď mi skapali normálne disky. SSD používam od roku 2010 a zatiaľ všetky (1x Toshiba (MLC), 2x Intel (MLC, TLC), 1x Samsung (TLC), 1x Adata (ani neviem aké LC, nekupoval som, prišiel s jedným počítačom - asi "Low Cost")) fungujú bez zaváhania.
29.12.2020 - 13:39:51
00
Potvrdzujem, nikdy nijaký incident s SSDčkom, zato podochnutých HD celkom dosť. Mám pocit, že USB interfejsy a boxy na externé pripojenie diskov sú disk killers, mal som vždy po výmene HD za väčšie snahu tie staré ešte používať ako "odkladiská" a každý jeden z nich pri pripojení cez tieto adaptéry, milosrdne povedané, nedobehol ďaleko. Pritom oproti BFU si myslím že nemám v rukách nasraté a tie disky boli skladované v nepoužívanej zásuvke, v antistatických obaloch etc. Pre toto mám stále veľkú dôveru v optické médiá, kde sa mi za tie roky nestratilo nič dôležité.
V PC samotnom mi odišli pokiaľ sa dobre pamätám 2, možno 3 disky.
29.12.2020 - 14:47:28
00
Pri usb diskoch je docela neprijmne pre tie hdd aj ich prekladanie - otrasy. Aj vo vypnutom stave to pre hdd nieje ziadna slast. A to je aj jeden z najhlavnejsich dovodov preco ak na "data" su imo ssd do notasov vhodnejsie (+prqvdaze druhe externe ulozisko/zaloha)
29.12.2020 - 14:52:26
00
Toto boli spravidla normálne disky len v usb pripájaných buď boxoch alebo na takých tých redukciách - hromada káblov zdroj a konektory. Príliš sa nimi nehýbalo, max zo šuplíka na stôl a späť. Ale úmrtnosť mali napriek veľmi opatrnému zaobchádzaniu desivú.
Noťas bez SSD dnes už fakt nebrať.
29.12.2020 - 15:23:31
00
tak ja mam opacnu skusenost. hdd mi "presli rukami" stovky kusov a "vzdy" chybu odhalil smart. nepamatam sa, ze by hdd len tak z nicoho nic odisiel a data boli v cudu. ssd diskov mi presli rukami radovo (nizke) desiatky a zazil som par nahlych umrti (boli v zaruke a k dosiahnutiu tbw mali fest daleko).
30.12.2020 - 02:03:37
00
Ja vnímam TBW (Terabytes Written) ako teoretickú "plánovanú" životnosť, po dosiahnutí ktorej už nebude možné na SSD zapisovať. Ale dáta, ktoré už na ňom sú, by mali byť ešte stále (aspoň nejaký čas) čitateľné. Samozrejme som mal tiež zo začiatku obavy, ale keď som po piatich rokoch používania zistil, že som na jednom 80GB SSD "spotreboval" len nejakých 5% jeho životnosti, tak som to už prestal riešiť úplne.

Iná vec je náhodné zlyhanie, ale to môže postihnúť SSD rovnako ako klasický disk. Ja už fakt vidím ako jediný benefit klasických diskov ich nižšiu cenu, inak majú SSD len výhody (nulová hlučnosť, rýchlosť a podľa mojich skúseností aj spoľahlivosť).

Mohol by si prípadne trochu podrobnejšie rozpísať, aké SSD Ti odišli (kapacita, typ, značka) a za akých okolností?
30.12.2020 - 07:40:50
00
tbw je mnozstvo dat, ktore to ssd musi vydrzat, potom uz mozu prist problemy.

jedna nevyhoda ssd oproti hdd je dlzka ulozenia dat bez napajania - po urcitom case (radovo roky) moze ssd "stratit" data. pri hdd je to ovela dlhsia doba.

mne osobne odisiel crucial mx300 275gb. mal som ho v desktope v raid-e asi 2 roky a 3 mesiace, zapisanych 10tb. system disk videl, ale pri citani dat hodil chybu a zase pomohol len reboot, reps. odpojenie/pripojenie disku.

druhy disk bol tusim samsung 850 pro 1tb, ktory ale asi nebol velmi v hodne pouzity (virtualizacia). presne okolnosti uz neviem, ale myslim, ze mal nabehany 1 rok a zapisanych dat velmi malo (vzhladom na tbw).
30.12.2020 - 16:37:55
00
Problem s odlozenim klasickeho disku do suflika su casto loziska. Ano, je v obale, nikto na neho nesiahne , lenze .. lozisko postupne zatuhava /neni to gulockove, ale i tak/ .. potom sa pripne, doska dostane prudovu naloz a niektore usmerovnace potom zhoria...
TBW su teoreticka zivotnost prepisov buniek, ale zalezi ako to vyrobca deklaruje /a nikto nikdy nevie ako to mysli, preto su take vyznamne a nepochopitelne rozdiely ako pri rovnakej kapacite a technologii jeden ma 80TBW a druhy 300/ .. dajme tomu, ze bunka vydrzi 1000 prepisov a potom je out. Interny radic sa stara o rozhadzovanie, presuvanie (TRIM), lenze min. velkost bloku na zapis je 4MB /sektor na disku 512bajtov/. Za urcitych okolnosti /kompresia,firmware,atd/. staci ked sa zapise na SSDcko 1GB, ale zozerie to kludne 20-30GB z celeho TBW. Vola sa to write amplification. V smartinfo to nie je polozka "total host writes" ale "total NAND writes". Ak to smart nevidi, je problem.
/Bunky co su "weared" uz su mimo mapping, SSD disky mavaju nejaku nahradnu cast, ktora sa vyuzije, podobne aj HDD./
Ale ani tak to nemusi byt problem .. ale dalsie veci, ako medzicache, fw ... Pred par rokmi velmi radi odchadzali niektore Intelacke SSD. Zivotnost prepisov daleko daleko pred koncom a voala .. zrazu mrtvy.
Vypreparovat data z mrtveho SSD je velmi tazke az skoro nemozne /ak to neberieme v urovni NSA/. Z HDD uz za posledne roky je problem tiez, nestaci vymenit elektroniku .. ale je to pravdepodobnejsie. Nic nie je spolahlive v zmysle, ze bezim a neriesim. Uz to nie je ako kedysi .. jednoduchy radic a magneticky pruzok. Na druhej strane je tu omnoho viac moznosti v kapacite a rychlosti. A preto to treba vyuzit .. a zalohovat, zalohovat, zalohovat. Eventualne realtime mirroring. Pripadne cloud mirroring, ak nevadi. No a samozrejme, skontrolovat, ci dokazem zo zalohy vratit co treba. Aj samotne Windows poskytuju relativne fajn moznost zalohovania. Akurat teda sa tomu clovek musi povenovat.
30.12.2020 - 17:21:18
00
Preto sa aj doporučuje mať aspoň 2 záložné kópie dát na rôznych médiách a podľa možností aj rôznych miestach. Ja mám primárne dáta (kvôli rýchlosti) na SSD, prvá kópia je na internom disku a druhá na externom USB. Plus niečo ešte aj vypálené a v rôznych cloudoch. Nemám nejako veľa (pre mňa) dôležitých dát (cca. do 500GB a aj to počítam, že by sa po poriadnom pretriedení scvrklo na možno pätinu :-)), takže je to ešte celkom manažovateľné...
30.12.2020 - 19:02:57
00
Nemate nahodou niekto odskusany tento zdroj? https://www.alza.sk/silentiumpc-elementum-e2-350w-d5579334.htm Mam objednane 2ks do, povedzme, office PC,ale.. ma cinske kondiky, skupinovy menic (nie DC-DC) a len zakladnu 80+ ucinnost. Dost silno uvazujem nad zamenou, aj napriek cene, za tento https://datacomp.sk/seasonic-ssp-350gt-80-gold-apfc-12-fan-bulk_d148812.html - ma lepsie osadenie, vyssiu ucinnost a DC-DC menic/e. Len ci ho uz nedomrvili casom tiez..? (cital som recenziu z 2013..)
03.01.2021 - 21:51:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up