Mne pomerne skoro chytili na nitoch vôľu. Už by ich znova nebral.
30.12.2020 - 09:07:51
11
Silva kým sem ešte chodila tiež spomínala, že jej muž s tým mal problémy. Uvidím koľko vydržia bez vôle mne.
30.12.2020 - 18:43:15
00
Stunty22 napísal:
Ahoj niekto kto ma skúsenost s tými pekne vypadajucimi plavajucimi kotucmi v style hope z AliExpressu???? Mam ich dokonca cez adaptér CL... Je to bezpečné??? Iba o to ide hlavne !!


Nerozumiem, ze preco o tom vobec rozmyslate ... Brzdove kotuce, platnicky, a pod. su kriticke pre bezpecnu jazdu na bicykli, kupte si original Shimano, Sram, nehazardujte.
30.12.2020 - 20:19:23
00
a skúšal tu niekto kotúče Sram Centerline 2 Piece ? Na brzdy shimano XT 8100 ? Kamarát ich ma na E biku vaha 25KG + 92 KG jazdec a po sezone žiadne znamky opotrebenia cca 3700 km
08.01.2021 - 13:23:52
01
jazdi po hradzi?
08.01.2021 - 15:44:27
00
ivast napísal:
jazdi po hradzi?


3620 km , 57 000 m , nehovorim ze to má ako nove ale urcite nie ako kotuce co mam ja Shimano RT76
08.01.2021 - 16:05:01
00
snazim sa ti napovedat ze ani kilometre ani cas ktory ich jazdi nie su smerodatne ...
08.01.2021 - 16:06:50
00
Stunty22 napísal:
Ahoj niekto kto ma skúsenost s tými pekne vypadajucimi plavajucimi kotucmi v style hope z AliExpressu???? Mam ich dokonca cez adaptér CL... Je to bezpečné??? Iba o to ide hlavne !!

Zalezi, kto je vyrobca/prebalovac .. original robi Brakco /Taiwan/ a robi ich pre kadekoho (Clarks a plno dalsich). Tieto Brakco kotuce su sice dizajnova kopia Hope, ale kvalitativne asi porovnatelne.
Lenze .. rozmohli sa kopie a robi ich bohviekto. Prve Brakco kotuce som kupoval za 40e kus asi pre 5-6 rokmi (cize ekvivalent asi tak 60e u nas) a boli vynikajuce, jazdim ich dodnes. Vtedy kopie neboli .. pred dvomi rokmi som kupil na skusku od dakej kvazi cinskej fejk znacky za 10e kus a tak to aj dopadlo :D .. jedine kotuce, ktore ked drzim brzdu, tak sa mi packa hybe, ako keby bol lech vystrihnuty do obluku :D Volodaj mal tusoim 20e kus a boli ok.

Podobne to bolo s narrow - wide prevodnikmi. Ten co som kupil za asi 18-20e vydrzal velmi dlho, pevny , tvrdy material. Niekto tu daval skusenost s inym, asi 8e kus, ze vydrzal tak 500km, bol makky. Brzdove dosticky dtto. Svetla/blikacky ..
Cinske firmy sa inspiruju zapadnymi, spravia nieco kvalitne, lacnejsie. Potom dalsia cinska firma okopiruje tu predtym, je to lacnejsie, ale horsie. A potom dalsia sfejkuje tu predoslu fejkovu spolocnost. A na konci retazca ofejkovane veci pajkuju zeny na materskej v dakej kolni /raz som mal tu cest vidiet vnutro jednej vacsej blikacky :D/.

Takze ja by som povedal, ze ak to kupis za tych 10e / kus, tak sa imho sklames. Ak 20e / kus, tak je to este loteria.
Ale ak drahsie .. tak jedine v originalnom baleni od overenej znacky. Lebo ani vysoka cena nie je zaruka, ze dostanes co chces.
A takto je to asi zo vsetkym z Ciny. Neni problem ani vyskusat, problem je, ze na druhykrat to zase bude nieco ine :(

Ale inak mal som aj trosku problem, tie nity zachytavali prasiatko, ale to je issue aj Hope. Aj povolene nity /nemal som problem/ mali myslim problem aj Hope. Ale u extra lacnych by som cakal makky hlinikovy unasac a makke nity. Tie krivo narezane ocelove casti to je extra bonus :D .. inak ani ten material nebol dobry, nebrzdilo to moc dobre myslim. Ale este horsie boli fejkove Avid kotuce z Ciny za 3e/kus.

Ale podobne vyhadzovanie penazi je podla mna aj kupa drahych Shimano sendvicovych kotucov. Vzdy ma pobavilo, ked vyrobia velmi lahku brzdu, kde neni ani gram zbytocneho tuku na prasiatku, namiesto klasiky daju keramicke piesty, aby cele teplo slo do kotuca a dosticiek a potom s velkou slavou vymyslia chladic na dosticky a kotuc, ktorym riesia neschopnost brzdy a pridaju tolko vahy, ze cely komplet vazi viac, ako normalny kotuc s prasiatkom a kuskom materialu naviac. Ale .. vyzera to dobre, tak co .. :) Mal som uplne prve Shimano XTR kotuce s hlinikovym unasacom, mali sice daku tu muchu, ale boli to vyborne kotuce /len trosku tazsie, okrem 200tky, tam sa unasac dost oplatil/.Dnes kvoli usetreniu vahy robia od vyroby kotuce 1.8mm .. uzasne. Ked oskrabem blato zo spodnej ramovej trubky, tak usetrim viac hmotnosti ako toto :D

Predaj veci, ktore nic nevydrzia a nedaju sa opravit /netyka sa kotucov/ je silne neekologicke. Zatazuje to planetu nadmernou spotrebou. Je to daleko vacsi, radovo vacsi problem, ako cele CO2. Rovnako ako neustala potreba kupovat nove a nove, lebo vlanajsi model ma "nemodernu" geometriu. A to iste kotuce. Daky marketingovy mag vyblafne prezku, kde novy kotuc ma ucinok o 12.231231% lepsi ako predosly /malickym pismenkami v tajomnom rohu pdfka je pisane, za specifickych podmienok testovania .. cize prakticky nikdy :lol:/. Ze ma vydrz polovicnu nevadi, vyrobca zarobi. Hlavne ak prestane robit tie povodne, osvedcene a ine, lacnejsie su este horsie /viz 6e kotuce, na ktore nesmu ist metaliky/.

Ale to bolo len kratke filozoficke okienko na margo vsetkych tych cinskych /a inych/ somarin, ktorymi zaplavuju svet. le moze byt aj horsie. Az to zacnu robit v Indii :D

ps: este technicka poznamka, tie kotuce nie su plavajuce, plavajuce kotuce myslim na bajk ani neexistuju, alebo ak ano, tak boli len v pripade Magura Gustav (a mozno este jedna). Toto volaju semi-floating, co sice navodzuje dojem plavajuceho kotuca ale zle. Realne plavajuce kotuce su na motorkach/autach. Pripadne ma opravi Volodaj :lol:
08.01.2021 - 16:30:44
13
ivast napísal:
snazim sa ti napovedat ze ani kilometre ani cas ktory ich jazdi nie su smerodatne ...

Akože ja ti verim ja len chcem vediet ci to uz niekto tak mal alebo co by to povedalo
08.01.2021 - 17:05:47
00
lto auta a motorky majú plávajúce strmene, ktoré sa hýbu na čapoch. Kotúče majú z jedného kusu skrz pevnosť. Hentie sú normálne plávajúce. Semi sa z nich stanu, keď zatuhnú nity ?
08.01.2021 - 17:12:03
02
Indy9o centerline vydrzia viac ako shimana bez icetech. nekrutia sa. ak mas 6 dierove daju sa tu v shope kupit nebalene za peknu sumu.
08.01.2021 - 17:20:38
00
Gusto0 napísal:
Indy9o centerline vydrzia viac ako shimana bez icetech. nekrutia sa. ak mas 6 dierove daju sa tu v shope kupit nebalene za peknu sumu.

Takze na shimano brzdic to bude pohode sram kotuc ? Ktory myslis ?
08.01.2021 - 17:22:08
00
tieto - momentalne nedostupne :
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-kotuce/sram-kotuc-centerline-180mm-6dier-rounded--nebaleny.html
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-kotuce/sram-centerline-160mm-kotuc-6-dier-rounded--nebaleny.html
08.01.2021 - 18:02:25
00
Fuuu vdaka Ito za brutalny koment :). Určite sa toho zbavim a dam tam normalne brzdy nie mt200 co su teraz ale magura mt5 / mt7 a kotuce z wbikubore extremnu zataz , a to magura mdr-p , avsak mam cl.naboje... slahol by si toto kombo aj cez adaptéry??? Díky :) Aďo
08.01.2021 - 18:33:15
00
tiez chcem skusit mdr-p (mam 6bolt) ale je na nich napis NOT FOR CL ADAPTER USE
08.01.2021 - 19:40:30
01
keyboard_arrow_up