Ahojte, za toto ma možno zdissujete a gramáry ugramujete, stoji mi tu jeden bajk ktory vyuzivam len na mestske presuny po asfalte... Supol som tam aj košik na predek. Našiel som doma kabeláž na auto/moto 12v s relátkom tak ma hned napadlo ako to využiť... Na to moje mestské presuvadlo som sa rozhodol nainštalovať klakson z auta na 12v, všetko som to aplikoval do cykloflašky , ktoru som trocha vytuningoval a aj drziak flasky som posunul asi o 7 cm nizsie pomocou din listy ( navod tiez na mtbikeri cez moj profil najdete) .

Potrebujete k tomu :
Relátko 12v na klakson (3€) autosuciastky
Tlačítko ktoré sa vracia do povodnej polohy , to stlačacie so strunkou (aliexpres 5ks cca 2e)
kabeláž 4€ aspon 0.75 qmm
klakson ( aliexpres) 2€ baterka 12v 13800mah ( aliexpres) 9€
Cykloflaša + držiak na flašku
vagospojky na 2 vodice
idealne aj dutinky

Cele to je velmi jednoducho a primitivne vyriesene, kabliky si treba prisposobit na mieru aby neboli zbytocne dlhe a nebolo to v tej flaske zbytocne natlacene.. ja som lisoval na kazde ukoncenie vodiča dutinku ale mozte aj pocinovat konce ..Prepajal som to vagospojkami , je to lepsie ako nejake cokolady, hlavne menej miesta zabere a rychle to je. cykloflasu treba rozrezat na polku , kedze moja 650 ml sa zuzovala v strede ako aj vacsina pre lepsi uchop... Nasledne to zlepite izolepou , dobre je vyviest nabíjaci kontakt von na flasku aby ste to opatovne nemoseli rozeberať zas... Pre istotu som este stahovacima eleketrikarskyma paskama ukotvil flasku s drziakom na niekokkych bodoch o rám keby sa to dakomu zapačilo :D .. Celkovo to ukradnut by bolo docela pracne, a na rychlo by sa to neobislo bez poskodenia , tak k čomu by to kradli ked to poskodia a sami si take urobit asi nevedia ked kradnut musia , poskodene si asi tazko sami opravia.

Je to síce zbytocnost a mozno aj 400 g na vahe do plusu ... Ale ja osobne na tom bajku neriesim hmotnost je to len take mestske presuvadlo 3- km hore dole max.

Ak mate aj vy nejake podobne instalacie svetiel klaksonov , poslite do komentu mozno exiwstuje aj lepsie a jednoduchsie rieseníčko :)

Inak trubi to brutalne nahlas !

PS : tu powerbanku 5v si nevsimajhte na ramovej trubke ta je na napajanie ledpásu na spodnej trubke ramu od stredu po krk :D

Zdarec a ať to jazdí !
11.09.2020 - 11:36:48
17
thumb_up0thumb_down
11.09.2020 - 12:15:55
014
Ono vzdy je lahsie hodit koment ako niečo vyrobiť :) a az tolko prace to nebolo to ze je to Zbytočnosť a blbosť viem, ale funkčná :)
12.09.2020 - 19:48:21
01
Kokos to na koho trúbiš keď potrebuješ klaksón? :D pekná jednoduchá práca, šlo by to aj v menšom prevedení. ale osobne by som sa asi posral keby za mnou zatrúbiš :D
06.10.2020 - 09:15:31
00
Tak mensi upgrade... Tak toto uz je počuť a riadne :D prikladam link z yt... Inak trubi to oveľa hlasnejšie ako auta... Keby s tým na mna dakto zatrubi tak by som mu asi odkopel hlavu. Neplasim s tým ludi no v premávke v meste s ttm je sranda. Nenapadlo ma plasit ludi to by sa nikomu nepáčilo.. na to tam je zvoncek no ked ma dakto sluchadla preco nie .
https://m.youtube.com/watch?v=ySY9cQyoCww
29.12.2020 - 23:40:28
00
14e https://www.yachtershop.sk/product_info.php?language=sk&products_id=12792-
https://www.youtube.com/watch?v=3sFKRFLsraU

Na pesiakov v MK potom toto https://www.youtube.com/watch?v=rCL2NbbI8fc scarinko
30.12.2020 - 00:33:31
02
Otazka ci sa v tej prvej da doma kompressorom dotlacit vzducch :D alebo mines kupis novu .. hentie pet fľaše natlakovane.... To uz iny pacienti, pomaly hasicak tlakovu nadobu dat na chrbat a klakson z americkeho nakladneho vlaku freight train :D tych pet flas by som sa bál, casom sa aj plastove zavity na vrchnaku unavia
30.12.2020 - 00:41:05
00
Myslim, ze len nove .. to ma len zaujala tato tema a spomenul som si na tlakove nadoby, na youtube je plno videii ako strasia ludi vlakovym hukadlom (v aute) :D .. ale dnes ... dnes by som ho vyuzil .. na BK by som zahukal parkrat a cesta nadol by bola volna :D
30.12.2020 - 00:47:43
02
V meste na psickarov a dementych chodcov na cyklochodnikoch priam idealne zahulakat im z pol metra ...
30.12.2020 - 09:37:04
02
😄👍
30.12.2020 - 19:30:15
00
O vytrubujucich plechovkaroch si myslím svoje,no toto je,hm,ešte vyššia úroveň!
30.12.2020 - 20:40:11
00
keyboard_arrow_up