capulo napísal:
noo este ze trenujes len na bajku a nie na aute... to by bolo potom ze: musim trenvat v meste, lebo ist 30km na okruh je strata casu

vyhovorky typu nemam nieco pod nosom tak mam dovolene si to nahradit ako chcem su prinajmensom divne. ale roia to tak vsetci. nemam volne miesto na parkovanie tak parknem na hulvata lebo susedne parkovisko kde je volne je o 20m dalej a to by som uz neprezil. treba sa z mierit s tym ze nieco je tak ako je a nevymyslat. ja by som tiez chcel mat vedla baraku 2000+m kopec ale nemam.

asi preto je napr viac lyziarov v norsku nez v afrike... prosta hlavne to co maju poblizko. ak to niekomu nevyhovuje, stale sa da prestahovat


Vobec si nepochopil podstatu, alebo som to zle napisal. Ked nemam pod domom C8 tak pojdem trenovat na najblizsiu C8. Tak ako ked nemam pod domom strelnicu pojdem trenovat na najblizsiu strelnicu. Ale nehovor mi ze je v poriadku ked C8 pouzivaju chodci a ja preto musim ist trenovat na nieco co ani C8 nie je len pre to, ze je to chodcom daleko,

Ked je priorita chodci na C8 zrusme to znacenie a prioznajme, ze na cyklistov na slovensku serieme. Ale nevykazujme v planoch rozne podpory sportu a cyklistickej infrastrukturi pre to aby sme sadli do auta a isli bicyklovat niekam mimo mesto lebo v meste su chodci.
31.12.2020 - 12:32:22
13
Jano1987 Mas uplnu pravdu, mam pocit ze Cyklokoalicia svojim pristupom nedotkuntelnosti cyklistov ich v konecnom dosledku viac poskodzuje, ako im pomaha. Ich cielom by malo byt spravit si poriadok vo vlastnych radoch a az potom ukazovat na ostatnych. Cyklisti su najmenej disciplinovana cast ucastnikov cestej premavky. V zavese s chodcami. Na druhej strane to co PZ predviedlo, ako snahu o postihovanie cyklistov bola zase len uakzka ich mentality. Chodte pokutovat cyklistov, tak pokutovali bez ohladu na spolocensku nebezpecnost len aby ukazali ako prisne postihuju. Davat pokuty cyklistom iducim 3km/h po chodniku za chodcami, bez snahy o predchadzanie, pripadne po prazdnom chodniku, jednou nohou sa odrazajuc cez prechod....

K tvojej statistike len doplnim, ked cyklista/chodec sposobi dopravnu nehodu a trebarz aj nikto nepride o zivot. Tak ci tak sposobil nemale skody na majetku (nema PZP) na dusevnom zdravi vodica. Ak to je ale tipicky pripad, ked svojou nedbanlivostou alebo dokonca snahou o asistovanu samovrazdu sposobi svoju smrt a nejakym zazrakom sa to spravodlivo vysetri, tak ci tak ten vodic bude mat z toho do konca zivota traumu. Ak sa to vysetri ako vacsina pripadov na slovensku, tak toho vodica este aj odsudia, lebo nemal v aute najnovsi model kristalovej gule, termovizie a nesiel rychlostou cyklistu, ked nevidel za roh. Uz som tu cital pripady, ked cyklista narazil do auta z boku, ktore uz stalo a policia to uzavrela ze nedali cyklistovi prednost. Az ked vodic nasiel svedkov, ktori dosvedcili, ze cyklista isiel na cervenu to prehodnotili na vinu cyklistu. Mne cyklista odrel naraznik pedalom, ked som stal na cervenej a samozrejme usiel. Keby spadol pod vedlajsie auto, este povie ze som ho zrazil. Odstup 1.5m zrejme plati iba pre auta, cyklista ho dodrziavat zjavne nemusi.
31.12.2020 - 12:58:34
02
luky64 napísal:
toto bude na dlho...idem si urobiť pukance... :lol:

Dlhe -> necitam :D
assets.amuniversal.com
31.12.2020 - 14:07:53
11
randy A presne tak sa stava ze ludia maju extremisticke pohlady na svet a nerozumeju kauzalite. Lebo dlehe necitaju a zaver si urobia s populistickeho vyjadrenia vytrhnuteho z kontextu. Dal by som ti priklady, ale bolo by to na dlho.
31.12.2020 - 14:26:53
02
už nedávaj nič, už teraz je to na dlho...
31.12.2020 - 15:10:03
00
mailer napísal:
isiel som tade pred 3 dnami. Pekna praca, este keby sa podaril ten cca 500m usek lesom popri M. Dunaji od konca Amarelkovej.


Buduci rok to urcite daju :-)

Ja dufam tiez v pokracovanie oddelenej cyklotrasy z Novej Dedinky do Senca. Medzi Bernolakovom a Novou Dedinkou to vyzera pekne.
Fotky z dneska

Prílohy:

IMG_20201231_103724517.jpg
IMG_20201231_103724517.jpg 785.1 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20201231_104525197_HDR.jpg
IMG_20201231_104525197_HDR.jpg 761.85 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20201231_104640703_HDR.jpg
IMG_20201231_104640703_HDR.jpg 935.58 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20201231_105333968_HDR.jpg
IMG_20201231_105333968_HDR.jpg 713.17 KiB thumb_up0thumb_down

31.12.2020 - 18:00:09
07
Chcel by som sa spýtať, dnes som prvý raz skúšal trasu popri Malom Dunaji, vo Vrakuni od kruháču je čiastočne spravený asfalt, asi nová budúca cyklotrasa, potom trocha divočiny a zase asfaltová cyklotrasa až som došiel k letisku k mostu, čo asi most nie je, ale skôr potrubia cez Malý Dunaj. Odtiaľ vedie nejaká cesta pre cestné biky? Alebo len pre gravel až MTB?
31.12.2020 - 21:51:16
00
Ehm ano, okolo letiska, az na juravu, do svataho jura atd ale niektore useky pri letisku su celkom graveloidne 😁
https://mapy.cz/s/fejeduredu


Naposledy upravil scarinko dňa 31.12.2020 - 21:58:14, celkovo upravené 1 krát.

31.12.2020 - 21:55:49
00
oficialne tam cyklotrasa nie je, neoficialne sa jazdi popri plote k mohyle a odtial mozes pokracovat po cyklotrase na juravu
ta divocina sa ma riesit na jar
31.12.2020 - 21:56:05
00
Je tam oficialna cyklotrasa ktoru zaviedol BSK ale dali ju cez sukromny pozemok letiska kde je zakaz vjazdu. Lenze letisko na to kasle a kedze nema zodpovednost tak neriesia ze tam jazdia ludia
31.12.2020 - 21:59:32
00
ciara na mape je, ale nikdy to nebolo legalne len tolerovane
a povrch ma svoje muchy, hlavne ta velka mlaka a jej blatovy obchvat
31.12.2020 - 22:10:22
00
Jano1987 napísal:
Kenai ... Dám teraz príklad, známy mi hovoril, že niekde u nich v hore v lese majiteľ lesa chcel spraviť si tam spraviť bike park. Žiadne lanovky, spraviť altánky na oddych, normálne cestičky a rôzne typy zjazdov a trailov, od vyslovene enduro/downhill až po flow traily. Malo to byť nejaký dohromady 90-100km prepojených trás. Keďže údržba nie je lacná ani zadarmo, chcel vstupné 5€ na deň. Všetci naokolo keď sa to dozvedeli, ho začali hejtovať, že to má byť zadarmo a že chce na nich ryžovať, je to nenažrané prasa a podobne. Tak sa na to vykašľal. Ale za sviňu je aj tak, keďže za posledné 3 roky miestnym zrušil a zničil 7 nelegálnych trailov a vymáha si peniaze za spôsobené škody. Keďže ako majiteľ lesa má svoje povinnosti. Nejak podobne by to dopadlo aj v BA. Postavíme cyklistický štadión? Omg tie svine budú chcieť platiť vstupné. Postavíme bike park? Ako za to môžu pýtať peniaze omg. Síce to nie je BA, ale názorná ukážka ako si ľudia nevážia, ak sa pre nich niečo vybuduje https://www.biker.sk/43171/turzov-flow-trail-je-uzavrety-pretoze-cyklisti-nerespektovali-podmienky-majitela-pozemkov/ a pritom majiteľ až tak veľa toho nechcel, len mali dodržiavať jednoduché pravidlá. Alebo netreba ísť ďaleko, Cesta mládeže, na časti kade chodia aurobusy, je tam normálne 30tka. Pomaly každý druhý cyklista si to tam valí dole kopcom aspoň 40tkou. To pre veľa cyklistov problém nie je. Pre nich je problém ten, že autobus tam ide 32km/h.


Este som som sa chcel dotknut tohto bodu. Treba podla mna jasne rozlisovat pracu statu ako podporu sportu, zdraveho zivotneho stylu a aleternativnej prepravy, a bikeparky ktore ja vnimam ako zabavne zariadenia za ucelom zisku. Bikepark plateny, urcite ano ak je na sukromnom pozemku a udrziava ho majitel. Ale chyba statna infrastruktura. Vsetci platime dane, ked sa mozu robit pesie zony a cesty pre auta z nasich dani tak by sa primerane tomu mali vytvarat aj cesticky pre cyklistov. Ked moze mat obec verejne futbalove ihrisko preco nie bikepark ? V zahrannici bezna vec a da sa to nasit aj na rozvoj turizmu. Koniec koncov vytazenost toho mala co je v bratislavskych mestskych lesoch je ukazka, ako velmi take projekty chybaju aj inde.
31.12.2020 - 22:16:52
01
Chces povedat ze oficialna cyklotrasa Sacravelo N2002 je nelegalna 😁
https://ba.cykloportal.sk/modre-trasy/663-n2002-sacravelo
31.12.2020 - 22:18:18
00
nakreslit ciaru na mapu je jednoduche, kazdopadne po dokonceni obchvatu sa ma spravit aj oficialna cyklotrasa takze tato velmi stara dilema zmizne
inac to Sacravelo ide aj tym "luxusnym" gravelom pod vinohradmi v raci, akurat tato trasa mi pride len ako niekoho cmaranie po mape a nie skutocna cyklotrasa


Naposledy upravil elpha dňa 31.12.2020 - 22:24:25, celkovo upravené 1 krát.

31.12.2020 - 22:21:13
03
Stale nechapes, to je skutocna oficialna cyklotrasa platena z eurofondov, ziadna nakreslena ciara 😁
https://bratislavskykraj.sk/urad-bsk/eurofondy-a-regionalny-rozvoj/projekty-bsk-ktore-su-financovane-z-externych-zdrojov/sacra-velo-siet-cezhranicnych-cyklistickych-putnickych-cyklotras-v-podunajsku/
31.12.2020 - 22:23:27
01
keyboard_arrow_up