Mám možnosť používať dva bicykle na dennej báze.
Mestský bicykel Dema s Bafangom v zadnom náboji a horský so shimanom e8000.
Jazdím každý deň okolo 40km. Bagang je o dosť použivateľsky komplikovanejší. Nezaberá prirodzene a treba rozmýšľať kedy prestať šľapať, do kopca je podstatne slabší. Shimano je neskutočne intuitívne. Rozdiel v cene je jasný. Demu mám ledva dva mesiace a budem rád ak bude po dvoch rokoch ešte pojazdný. Shimano sa tvári zatiaľ okej. Plánujem domov kúpiť ešte jeden mestský no vidím to na bosch/shimano. Uživateľsky prijatelnejšie, silnejšie a lepší pocit z jazdy.
Brzdy hydrauliky sú pri váhe ebiku podľa mňa nutnosť, v brake doštičky miznú ako divé. Z doplnkov sa mi na ňom nepáčili blatníky a osvetlenie. Nechcelo sa mi to dávať dole no prišiel dážď a skoré stmievanie a sú to výborné doplnky.

Ak to plánuješ aj čipovať hľadal by som niečo silnejšie a overené.Skúsil by som pohľadat niečo z výpredaja z minulého roku, zvyknú byť zaujímavé modely. Mňa napríklad oslovil Kellys E Carson.
31.12.2020 - 17:10:38
01
Ja nie som odborník na tie motory ale na cestných ebajkoch tie motory v zadnom kolese používajú aj svetoví výrobcovia. Ten jeho bicykel by bol využívaný ako cesťák. A naopak pri výmene zadného kolesa to môže byť aj výhoda, že nahodí koleso bez motora, vyhodí baterku a má klasický bicykel. Pri stredovom motore, nech si PR výrobcu hovorí čo chce, ten odpor motora vždy treba prekonávať, pokiaľ to nie je FAZUA.
31.12.2020 - 17:25:13
00
:) no vidis. je to dost subjektivne. ja to vidim ako nevyhodu, ty a mozno on ako vyhodu. Kazda minca ma dve strany.

rozlicne nazory tu uz dostal, on to bude platit. Nech sa rozhodne.
31.12.2020 - 17:31:28
00
jj.. ja motor v zadnom naboji vnímam ako miernu vyhodu ( preto som sem dal aj jednu tu 29" )...

Trápi ma ale možnosť ( teda skor nemoznost ) vyskusat si bajk. Vacsinou cross co som pisal nikde skladom.. ze objednaju. Teda a co ak sa mi nebude pacit.

Este ba teda zaujala
https://eshop.merida.sk/espresso-200-matny-ocelovo-modry-strieborny-_d26951.html#prettyPhoto

Sucastou je dokonca aj osvetlenie a zamok.

Celkom slusna hmotnost Shimano E5000.
Ani som nevedel ze je do 1500€ tolko moznosti ...

Skoda ze mnohe starsie prispevky kde ludia ziadaju o radu a aj nieco kupili v lacnejsej triede skoncili bez hodnotenia .. tj. ludia napisali ze kupili a ziadny dalsi prispevok. ( zas to mozno znamena ze su spokojny .. keby nesluzilo mozno by sa prisli stazovat ).

Inak pekny silvester :)
31.12.2020 - 21:48:34
00
Shimano motor si vieš jednoducho cez zakúpenú app tretej strany nastaviť na US región, vypínanie motora pri 32kmh + je tam kopec ďaľších možností nastavenia, ktoré originál app E-tube nemá
https://www.stunlocker.com/
01.01.2021 - 12:00:18
00
Uz mam par kandidátov, napisal som par miestnym predajcom... snad sa podarí do 2 tyzdnov nieco vyskusat/otestovat ... tato doba zrovna nie je idealna na nakup biku ( max eshop a vracat ak nesadne ).
Ale snad sa podari.., kedze sezonu so uz na klasickom biku zahajil :) .. a priznam sa ze som ratak ze najneskor februar uz budem chodit na ebiku... ( teda zrejme nie do prace, ale priprava ).
03.01.2021 - 21:13:05
00
Dnes som sa bol pozriet na eSPRESSO 200 ... co som spominal vyssie.
Ako pekne plne vybaveny bike... ( vlastne okrem blatnikov ma vsetko zakladne uz osadene... svetla, zakladnu zamku, stojan aj moznost pouzit 1ks flase... ).
Ale na zivo take totalne nezaujimave, matna farba ... take trochu az hrackarske. Zaskocila hmotnost necelych 22kg... na zivo to rozhodne nie je take hrozne. Jedine co trochu chyba je display ..., ma len tlacitka. ( treba pouzit na zobrazenie udajov telefon ).
Tento model vsak urcite nie je pre mna ... :(
21.01.2021 - 19:52:19
00
Takze ozivim svoju staru otazku ....
Minuli rok som vyskusal jazdenie do prace na klasickom MTB zistil som co ano a co nie ...
Zistil som aj aké jazdenie ma bavi.

Tento rok som uz rozhodnuty upgradovat a pozeram aj nieco elektricke ... poziadavky trochu upravim ...
Cena cca. do 2200€ ...

Zistil som ze odpruzena vidla mi je viac menej zbytocna, vacsinou jazdim zamknutu ... radsej usetrit hmotnost.
Geometria idealne nieco medzi gravel a cross ( skor taka pohodlnejsia vzpriamena )... nebudem instalovat ziadne blatniky.. atd.
Ziadne uchytenia, nosice, blatniky, svetla, zamky netreba ako sucast.
Pocet prevodou 9-10 , v predu jednoplacka 40-44...
Kapacita bateria nie je extra dolezita ... co som mal moznost vyskusat ebyke minuli rok 10ah mi stacila tak na 50-70km, 13ah okolo 90-110km a 16ah cez 130km... tj. naozaj neriesim.
Ono sa jedna skor o to ze do prace sa islo dobre, ale po praci uz clovek nema az tak chut niekam ist ... co by predpokladam ebike celkom zmenil a umozniil pridat nejake tie km.
Inak najcastejsi profil trate je 25km a +/-50m prevysenie :).

Podmienka je moznost aspon prepnut do US rezimu, nech dopomoc funguje do vacsej rychlosti ako 25km/h...
aspon ked to budem chciet .

Rocny najazd ... cca. 5500 - 6500km.

hmotnost max 18kg....

Tak skuste nieco poradit ... priznam sa ze ja som nenasiel nic co by ma uplne zaujalo ...
Snad trochu Lapierre e-Sensium , ale zas tenke plaste... skor cestne.
26.01.2022 - 15:02:05
00
niečo takéto? bafang by sa mal dať odblokovať a za 200€ vymeň brzdy ;)
https://www.ctm.sk/bicykle/ebike/senze-man/bronzova-siva-cervena/

prípadne tento, ale či sa dá motor odblokovať netuším
https://www.giant-bicycles.com/sk/roam-eplus-gts-2022
26.01.2022 - 18:57:33
01
Dik za reakciu
Oboje vyzera skor ako cross.. odpruzena vidla ... az zbytocne velka bateria a tazke.
To CTM nema na stranke ani popis geometrie ( alebo zle pozeram )...
Giant ... teda na fotkach vyzera hrozostasne :( ...

Chapem ze ponuka v tom co chcem je horsia, ale nejestvuje aj nieco co viac zodpoveda tomu co chcem a nestoji 4000+ ....
26.01.2022 - 19:57:14
00
s tým rozpočtom budeš musieť urobiť nejaké kompromisy. toto by ešte mohlo byť pre teba zaujímavé, len nájsť predajcu
https://www.cannondale.com/en-eu/bikes/electric/e-fitness/quick-neo-sl/quick-neo-sl-2
26.01.2022 - 20:11:44
01
Tak to je celkom zaujimave :)...

Tak nejak si to predstavujem. A ani cena nie je uplne zla ...
Obutie tiez +/- ok 700x38 ( radsej by som 40/42 ) ale da sa.
Ale dostupnost niekde v okoli, ta je uz horsia.

Pozeram ze oni maju viac peknych kusok ani Quick Neo nie je na zahodenie.
https://www.cannondale.com/en-eu/bikes/electric/e-fitness/quick-neo/quick-neo
26.01.2022 - 20:28:36
01
Tak som dnes počas dovolenky obišiel par predajni ...

Jednak pozriet zasoby a moznosti a jednak na par otazok ...

Celkom ma prekvapilo ze vacsina firiem nechce riesit aj napriek nalepkam na dverach servis u nich nezakupenych bikov ( ani zarucny ).. dokonca niektory po tejto otazke zostali dost nehnevany.
Tak nechapem na co je na strankach bike firiem siet ich obchodov ked servis na inde zakupeneho bike nerobia.
Tj. viac menej pada moznost objednat lepsi ebike priamo zo zahranicia a nechat si ho servisovat tu ...
Za mna celkom sklamanie takehoto pristupu, neviem si predstavit ze by som si kupil auto a susednom meste by mi ho nechceli zobrat do opravi, zo slovami ze oni servisu len o nich zakupene auto ... ( dosadte si znacku aku chcete skoda, vw, hyundai.... mercedes... ). Na co je potom k bikom dodavany zarucny list?
To je potom najlepsia moznost kupit v nejakej sieti obchodov, kde nerobia problem ked je to od nich ...
Za mna naozaj sklamanie a .. hlavne ked som dlhe roky robil v servise inej techniky a neviem si predstavit ze by som niekoho takto odbil ... ved za zmluvny servis su nejake peniaze.

Naviac dodat nevedia, objednat nevedia ... dokonca sa cuduju ... skusene predajne bb/zv
28.01.2022 - 13:21:25
00
Skús ešte Ziar nad Hronom, obchod Cykloziar. P. Krajmer je podľa mna veľmi OK.
28.01.2022 - 21:07:22
00
To, že záručné opravy sa riešia iba v predajni, kde bol bajk zakúpený (resp. ak pod jednu firmu spadá viac predajní tak v každej z nich), je úplne normálne... Je to o zmluve medzi predajcom a dodávateľom/výrobcom... Predajca nemôže riešiť záruku bajku, ktorý od dodávateľa predtým nekúpil - nemá na to dosah... Toto nie je franšíza, ani komis ako predajne áut, alebo Intersport, tu má každý jeden konkrétny predajca spísanú zmluvu s dodávateľom a tú musí dodržiavať, to sme si nevymysleli... A ten záver? No dodať by sme vedeli, keby sa vyrábalo, a taktiež objednať nie je problém - ale koho bude baviť čakať rok, či možno viac? PS. Čo si má človek predstaviť pod pojmom zmluvný servis?
28.01.2022 - 21:55:22
00
keyboard_arrow_up