hmm tak iba v ciernej je k dispozicii, s pripadnymi reklamaciami nahodou nemame skusenosti?
03.08.2020 - 12:02:06
00
zihadlo 5 zajtra idem do dk kuknut ci mate viacej v ponuke ako v RK, tu nieje nic :DDD
btw a keby som siel napr do http://www.skvarka.sk/katalog/149-29quot/specialized-epic-comp-carbon-2
a casom upgradol? :D mal som predtym special a bol som mega spokojny a na rozlucke som mal moznost mat s-work epic a super sa slo na tom
akruat neviem ci NX vybava za nieco stoji
04.08.2020 - 18:13:31
00
základ je dobrý NX tak na rok :D
04.08.2020 - 18:16:16
00
takze ozivujem temu,
Nastal cas na vymenu. kedze preferujem presne ten styl ako ostogiske "styl mam skor jazdenie na tempo do kopcov a chill dole, ziadne extremne zjazdy" uvazujem momentalne nad dvoma bicyklami. Nanestastie su to urcenim rozne bicykle:
Mondraker F-podium 2020
- Kedze som "Shimanista" F-podium by chcel casom dostat na uroven XT (brzdy + radenie) - investicia navyse
- Sadne na moj styl jazdy - mam radsej ist v tempe hore kopcom
- Lepsia vaha
Canyon Neuron CF9
- Neuron je uz full na XT = ziadna dalsia investicia
- Pohodlnejsi posed + pohodlnejsia jazda smerom dole
Príloha:
Snímka.JPG
Snímka.JPG 63.54 KiB thumb_up0thumb_down



Cena je pri oboch vyssia a tak je rozhodovanie tazke.
Co by ste uprednostnili? Pomer "cena vs vybava" alebo styl jazdy ktory mate radi?

    03.01.2021 - 13:23:23
    01
    Ak jazdíš vyslovene do kopcov na čas, tak jednoznačne F-Podium. Ten Canyon to je už trail bike. Ja som teraz prešiel z Mondrakeru Chrono na Trek FUEL EX a k časom do kopca sa už ani len nepriblížim. Ale s tým som rátal. Mňa už do kopca prestalo baviť jazdiť na nejaký čas. Teraz si musím zvykať na prírastok hmotnosti. Je to len 2,5kg navyše, ale pocitovo sa ťahá ako keby to bolo 10 kíl navyše. Posed taký čudný, hlavne sklon sedlovej trubky a sedí sa na tom tak akosi vzadu a rýchlo sa to dvíha na zadné. Musím sa len zacvičiť, lebo nechcem na tom bicykli ubrať z dĺžky trás, ale len z intenzity jazdy do kopca. Tam nemám absolútne čo stratiť. Zas dolu kopcom sa aj teraz v zime dá zajazdiť lepší čas ako na Mondrakeri v lete na suchom traili.
    03.01.2021 - 16:40:04
    00
    No nepovedal by som ze chodim hore na cas. Skor mam radsej ist do kopca ako z kopca.
    Osobne urcite vyslovene nevyhladavam technicke traily smerom dole. Ale ani ich uplne nezavrhujem. Sem tam si to zidem.
    Takze o "casy" mi ani tak nejde.
    03.01.2021 - 17:17:18
    00
    Neuron sa mi vidi ze ma jemnu nadvahu (asi tak 2kila... :) )
    03.01.2021 - 18:20:35
    00
    No to ma...
    03.01.2021 - 18:32:18
    00
    Ak neplanujes jazdit dolukopcom divociny tak mi pride od Canyonu vhodnejsi Lux. 100mm zdvihu v kombinacii s 29tkami je pohodlne az az...
    03.01.2021 - 18:45:16
    00
    Lenze Lux uz je cenovi trosicku inde. Lux CF 7 je 3599 co je 300 nad Mondraker - OK je na XT, ale za 300E sa viem na XT dostat aj s Mon.
    Zvazoval som aj Rose, tam je cena lepsia, ale nieco mi na tom biku vzhladovo "nesedi"
    03.01.2021 - 18:52:55
    00
    ...no ja ked som videl Lux nazivo tak som rad ze som ho nezohnal 🙂
    03.01.2021 - 19:04:33
    00
    ja_michalko napísal:
    takze ozivujem temu,
    Nastal cas na vymenu. kedze preferujem presne ten styl ako ostogiske "styl mam skor jazdenie na tempo do kopcov a chill dole, ziadne extremne zjazdy" uvazujem momentalne nad dvoma bicyklami. Nanestastie su to urcenim rozne bicykle:
    Mondraker F-podium 2020
    - Kedze som "Shimanista" F-podium by chcel casom dostat na uroven XT (brzdy + radenie) - investicia navyse
    - Sadne na moj styl jazdy - mam radsej ist v tempe hore kopcom
    - Lepsia vaha
    Canyon Neuron CF9
    - Neuron je uz full na XT = ziadna dalsia investicia
    - Pohodlnejsi posed + pohodlnejsia jazda smerom dole
    Príloha:
    Snímka.JPG


    Cena je pri oboch vyssia a tak je rozhodovanie tazke.
    Co by ste uprednostnili? Pomer "cena vs vybava" alebo styl jazdy ktory mate radi?

    mondraker ma vyššie stred budeš viac na bikom akou u ganonu... neuron je už skorej na trail ako na lahke švihanie do kopcov, oba su pomerne ťažke, toho mondrakera som chcel, len ma odradila dosť vysoká hmotnosť na to že je to XC full.
    orbeu oiz si nezvažoval? velmi lahký svižný XC fulik v cene 3500 by už bola aj slušne osadená
    ta M30ka je už celkom fajn, velmi dobrý základ, ram aj odpruženie ešte ti zostane na nejké výmeny.
    https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/orbea-oiz-29-m30-model-2021.html

      03.01.2021 - 19:17:42
      01
      Orbea 2020 v karbone jeden z najkrajsich XC fullov co som videl :) .. a je to lahky bajk. Ale modely dako vymizli co som pozeral a ktovie ako je to s dodanim ...
      03.01.2021 - 19:25:26
      03
      Orbeu som pozeral, no je nedostupna.
      Dokonca tu na mtbiker by som vedel mat ako VIP M30ku za 3239.
      Neviem preco, ale mne subjektivne na tych novych XCckach vadi ten trojuholnik hore. Pre mna to kazi tu vizualnu liniu. aka je napr pri HTckach.
      Príloha:
      Snímka2.JPG
      Snímka2.JPG 104.13 KiB thumb_up0thumb_down


      Samozrejme je to skor moj problem a mozno sa s tym budem musiet zmierit. Zjavne je to vsak trend, kedze to maju skoro vsetci - od Orbei, cez BH, Rose,....
      03.01.2021 - 20:08:29
      00
      ...ta subjektivne pocity nepustia... 🙂
      Na tom Mondrakeri mne osobne nesedi to umiestnenie tlmica. Mam pocit ze tam nie je dostatocne chraneny pred spinou..
      03.01.2021 - 20:13:40
      00
      keyboard_arrow_up