cipo11 napísal:
BOSP ti po zničení podrážky za cca 40€ kompletne opraví a vymení celú podrážku. A môžeš cupkať ďalej.
https://bosp.sk/pozarucny-servis

Novú medzipodrážku aj podrážku v podstate nie je problém vymeniť aj inde....
Problém je, že rozpad PU keď už vznikne, je to náhle, ráno môžu topánky vyzerať normálne a poobede odpadnú podrážky. . Ja som to zažil na 4 dňovom výlete v Tatrách, našťastie posledný deň. Ale pre človeka, čo veľa chodí, to asi problém nebude, lebo asi podrážku schodí skôr ako sa PU rozpadne....
05.01.2021 - 09:31:04
01
valecek napísal:
@stanos4 u bosf to sice nepoznam, ale u policajnych resp civilnych verziach LOWA ZEPHYR je rozdiel obrovsky.


aby sme sa rozumeli, ja som reagoval hlavne na to tvrdenie o nizsej kvalite gtx membrany. Tomu verim ze "policajna" a "civilna" verzia mozu byt ine, ale to je problem lowy/pouzitych materialov a podobne, nie vec typu "zapado- vs vychodo-europsky trh", alebo "zmatky". Viem ze pri niektorych veciach sa daju kupit 2.he akosti (napr. v usa som tak kupoval polartec powerstretch tkaninu, lenze je to tam priamo uvedene, a problem bol typu - na x m2 sa nachadza par kazov vo farebnom vzore)
05.01.2021 - 09:47:26
00
gtx membrán je nespočetné množstvo
05.01.2021 - 10:02:29
00
laky.loo napísal:
to mozes povedat az o par rokov a nie po vybaleni :-)

Snáď mi nechceš hovoriť čo a kedy môžem a nemôžem povedať...som svojprávny a vidím keď je niečo kvalitné.
05.01.2021 - 10:06:24
00
5 nie je až tak nespočetné množstvo
05.01.2021 - 10:08:44
00
cipo11: podľa mňa sa to nijako nevylučuje - na prvý pohľad vidíš, ako kvalitne je napr. niečo ušité, ale niektoré veci sa môžu prejaviť až časom. BOSP považujem za dobrého výrobcu a tiež som už po ich botách pokukoval, ale keď tie moje Bushmany držia a držia... :-)
05.01.2021 - 10:23:08
00
skynet napísal:
gtx membrán je nespočetné množstvo


uz sa to mozno zmenilo, ale ~6r dozadu bola vpodstate 1 az 2 (performance vs vyssie rady), pripadne 1 extra ked sa prechadzalo medzi generaciami ("stare pro" vs "nove pro" boli rozne membrany pokial si pamatam dobre). Rozdiel medzi jednotlivymi modelovymi radmi potom bol v ochrannych vrstvach na membrane (paclite vs pro). Veci ako napr. active-shell to "komplikovali", podla mojich vedomosti bol/je active-shell ta ista PTFE membrana, ktora je ale mozno o nieco tensia ako pri napr. PRO verzii, ale hlavny rozdiel bola iny/uplne chybajuci vnutorny ochranny laminat proti soliam/spine.

Ovsem, ako som pisal vyssie, do topanok existovala IBA 1 membrana, ale pravdaze boli ine prevedenia - napr. s nalaminovanou izolaciou pre chladne podmienky. Ovsem membrana ako-taka bola ta ista ako v lahuckej letnej teniske.

Tod aspon moje vedomosti. Prepac, zdroje k tomu nedam, ako pisem vyssie, su to vedomosti z pred 6-10 rokov a su to vedomosti nadobudnute pocas rokov, citanim jednak propagacnych materialov/skoleni co sme dostavali v predajni a potom roznych zdrojov. Rychlym pohladom na gtx stranku by som tipol ze je to stale +- rovnako, ale je tam toho viac a nieje to explicitne udavane.

A ako pisem, ak spravne chapem sfsk, tak on hovori o tom, ze bosp predava v armadnych botach membranu ktora ma oznacenie to iste ako v civilnych botach, ale dava nizsiu akost - i.e. ze od gtx kupuje 2 sarze toho isteho modelu, jedna je "normalna kvalita" a druha je "nepodarok" s horsimi mechanickymi parametrami. Nevravim ze to nemoze byt, ale, opat z mojich znalosti, tipujem, ze rozdiel je v niecom inom ako v kvalitativnej triede samotnej GTX membrany.
05.01.2021 - 10:37:37
01
ale myslim ze @skynet myslel skor membrany vseobecne ako konkretne membrany od W. L. Gore and Associates. Napriklad ja momentalne pouzivam membrany od Dermizax-u (Japonsky vyrobca).
05.01.2021 - 10:51:21
10
Ja mam BOSP caledon nbk. spracovanie veľmi parádne, kvalitné a som spokojný. Jediná vec bola, že som mal vadnú pravú topánku a odliepala sa podošva. šlo to dva krát na reklamáciu. Ale odhliadnúc od toho je to skvelá topánka a ak budem potrebovať nové tak ich beriem znovu. V každodennom daždi a mokrote pri výskume pralesov jemne premokli až po týždni nosenia, práve kvôli odliepajúcej sa podrážke. druhá topánka stále držala sucho. Ale iné modely od Bosp sa mi až tak nepozdávajú a tie karpat model by som asi nebral do ťažkých podmienok (kordura na jazyku, veľa švov a lepene obvodove gumy)
05.01.2021 - 10:59:58
00
Nechystám sa skúmať pralesy ani dobíjať Everest. Chcem topánku na vysokohorskú turistiku čo znesie aj príležitostné brodenie a trvalý dážď. Punktum.
05.01.2021 - 13:04:50
02
perez napísal:
ale myslim ze @skynet myslel skor membrany vseobecne ako konkretne membrany od W. L. Gore and Associates. Napriklad ja momentalne pouzivam membrany od Dermizax-u (Japonsky vyrobca).


hej, no, jeden zo zdrojov "overenych skusenosti" typu "ale mne ten gorac premoka" :D
05.01.2021 - 13:30:37
00
Merops napísal:
...som mal vadnú pravú topánku a odliepala sa podošva. šlo to dva krát na reklamáciu. Ale odhliadnúc od toho je to skvelá topánka...


Ja by som teda topánku, ktorú musím posielať 2x na reklamáciu za skvelú nepovažoval. Ale každý má svoj pohľad.
05.01.2021 - 14:49:51
00
BOSP nahrádza v policajných skladoch Lowa zephyr gtx...lowy končia ... BOSP začína
05.01.2021 - 15:36:18
01
Aky model?
05.01.2021 - 16:02:29
00
typujem ze tactical
05.01.2021 - 16:05:47
00
keyboard_arrow_up