Aha, no tak asi vymením. Videla som ako nedrží pás ale to bol ten bezepidlový či ako sa volá tá "super" vychytavka 😄 ok, idem kukať lepidlá, videla som aj také na fólii
03.01.2021 - 20:55:56
01
To na fólií som mal. Podložil som kartón, položil naň očistený pás, naň tú fóliu, prežehlil a hotovo. Bezlepidlové Gecko boli topka keď som bol na Elbruse. Pod -15 nefungovali a na sklznici z nich ostávala nejaká sračka, takže lyže vôbec nešli. Chalani ich musel čistiť a prevoskovávať :D
03.01.2021 - 20:59:30
01
fixska napísal:
Aha, no tak asi vymením. Videla som ako nedrží pás ale to bol ten bezepidlový či ako sa volá tá "super" vychytavka 😄 ok, idem kukať lepidlá, videla som aj také na fólii

mne lepidlo minulu sezonu vymenil tento borec - https://eshop.activeplanet.sk/servis - poslal som mu pasy postou vo vacsej obalke, za 3 dni som to mal doma naspat, luxusne spravene.

ako hej, ak mas dom alebo garaz, tak si to spravis aj sama. ale do bytovky nie je ta vymena lepidla idealna aktivita
05.01.2021 - 12:38:18
00
Dík, inak keď bol active planet ešte v BB, bývala som o vchod vedľa :) raz ma ujo rozplakal keď som si tam chcela kúpiť nohavice a odvtedy sa ho bojím. Vždy keď som z tade niečo potrebovala, číhala som za rohom kedy pôjde na obed a vtedy som tam nakúpila :) ....tak v bytovke síce som ale mám jednu izbu len na športové veci a slúži zároveň ako dielňa takže taká garáž v paneláku. Len ja som nervák tak preto to nie je dobrý nápad. Ale hej asi keby som to dávala meniť tak to zanesiem tam alebo možno v BB do Hudy, uvidím. ĎAKUJEM
05.01.2021 - 12:48:13
00
v Hudy take nerobia, minimalne v KE nie. tam ti odporucia kupit nove :D


Naposledy upravil m4jo dňa 05.01.2021 - 12:53:15, celkovo upravené 1 krát.

05.01.2021 - 12:52:28
00
Nie nie, u nás je iný Hudy, dobrý :) lebo to je frenčajz a záleží kto ho vlastní EDIT: minulý rok som počula keď som tam bola ako sa na to niekto pýta a že robili, na webe je napríklad, že v KE, BA a Žiline to nerobia ale BB tam nie je uvedená. Dúfam, že ešte fungujú lebo ako tak kukám, v BB už nemajú predajňu ani na webe uvedenú!
05.01.2021 - 12:53:12
00
fixska bol som v HUDY BB pred Vianocami a teta tam vkuse do telefónu vysvetľovala, že už nie sú HUDY, že teraz fungujú ako horskamania.sk
osadenstvo/majiteľ to isté, možno trochu iný sortiment značiek ako HUDY

a k activeplanet, stále sú v BB na ul. 29. augusta, ale ten ujo, čo ťa rozplakal (asi Leitner?) má druhú pobočku v Mýte pod Ďumbierom, tak je asi zašitý tam

no a tretí koment k pásom: asi 10 rokov mám len Pomoca, podľa mňa majú najlepšie lepidlo, vydrží toľko, čo pás samotný (mohér), netreba riešiť nové lepidlo
na BC bežkách mám pásy Contour, kde je také klasické lepidlo a po 2 sezónach začína lepidlo "žmolkovatieť"
05.01.2021 - 13:14:22
00
Aha, lebo v Hudy vždy mali paralelne web horskamania a nevedela som si na to ani za svet spoenúť, včera som to hľadala :) dík
Activ planet má adresu 29.8 ale keď ešte boli na ČSL armády a bola som tam naposledy, mi tam nejaký chlapec hovoril, že skialp už presunuli na Mýto ale tam sa bojím ísť :) ako ja ho chápem, že je to starý harcovník ale zas nemusí pohŕdať každým, kto to robí pre radosť a ide hore pomaly :) teda ako vysmial ma, že chcem tenké hardshell gate a že ak to robím poriadne, nemôže mi byť zima a ak hej tak to nemám robiť :D asi mal zlý deň ale teda nie každý má pretekárske tempo, nevadí :D No mohla by som risknúť toho 29.8 keď na to príde, skúsim prv "Hudy", tam sú taký viac kompatibilní s mojou psychikou :D pásy mám Dynafit k lyžiam, počkám do konca lockoutu a zanesiem Jirkovi, nech na to kukne a povie mi, či treba alebo nie, on je taký nohami na zemi predajca
05.01.2021 - 13:34:22
00
áno, presne rovnakú story s nohavicami zažil s Leitnerom kamarát :)
Leitner sa v skialpe bez debaty vyzná, len jeho videnie sveta je poznačené jeho pretekárskou kariérou,
preto núka na bežný skitouring race výstroj...
05.01.2021 - 13:47:17
10
Mne ani nič nenúkal, rovno mi oznámil, že nemám robiť zimný šport :D chcela som jedny gate na skialp, s dobrými spodkami na lyžovačku, zo zipsami aby to bolo aj na zimnú turistiku a snažila som sa mu vysvetliť, že ja viem, prečo to chcem a nemám peniaze na troje gate na všetko ale nedalo sa, normálne som sa rozrevala a s vedomím, že som úplný lúzer išla preč a kúpila si ich inde :) mohol zarobiť dve kilá.
05.01.2021 - 13:58:27
00
A mám ešte jeden problém, ktorý musím riešiť ale nechcem robiť výmenu lyžiarok lebo sú super, sú mi pohodlné, dobre sa v nich lyžuje aj šliape a obídu mi moje mega hrubé lýtka. Lenže, mám strašne nízky priehlavok/nárt, takže aj po úplnom dotiahnutí spodnej časti na fest, že to viac fyzicky nie je možné mám medzi priehlavkom a lyžiarkou mega fugu. A to aj keď som dala pod pätu také gélové podložky a vložky navyše aby som si chodidlo zdvihla. AJ tak mám medzi priehlavkom a lyžiarkou viac ako centi na výšku :( Neodiera ma päta ani mi to nevadí pri zjazde lebo sa opieram do komínov ale pri šliapaní mi to vadí, lebo sa cítim ako v gumákoch po otcovi. Na dĺžku sú mi len tak tak, čiže veľkosť menšiu nepotrebujem, už sú aj tak menšia ako každé iné topánky, ktoré nosím. Robilo mi to aj v predchádzajúcich Scarpa Maestrale, spodné klipsy na poslednom zúbku zapnuté, micro nastavenie zakrútené na fest a stále málo. teraz mám Fischer Traverse s BOA a tie plasty skeletu sa už dotýkajú a viac to nejde.
Máte tip na nejakú výplň čo si nalepím na ponožku alebo dačo také? :D Ja ich zas ledva obujem, lebo sú mi fakt na šírku aj dĺžku tesné. Pre lepšiu predstavu prikladám nákres prierezu :D

Prílohy:

136085781_159552448916172_9187181036349918814_n.jpg
136085781_159552448916172_9187181036349918814_n.jpg 55.22 KiB thumb_up1thumb_down

05.01.2021 - 14:19:58
01
Ja mám v tej fuge takisto výplň- vyrezal som si ju z podložky čo sa dáva medzi geberit a stenu. Je to taká tuhšia pena..
05.01.2021 - 14:27:45
00
Dobrý nákres 😀👍.. možno by sa dala dať nejaká výplň medzi skelet a papuču v oblasti nartu
05.01.2021 - 14:32:40
00
ak teda nechceš investovať do nových s menším vnútorným objemom, tak skús pozrieť skôr lyžiarske fóra, tam asi nájdeš viac o tuningu.
Napr. aj takéto papuče od SIDAS existujú https://www.youtube.com/watch?v=7onHKotLnec&ab_channel=IntersportChomutov , ale netuším koľko stoja ani či sa to dá na SK zohnať...

Minulú jar som kupoval nové lyžiarky, rozdiely vo vnútornom objeme sú dosť veľké aj u tej istej značky.
Maestrale mi boli voľné nad priehlavkom ako aj ty popisuješ a F1 EVO sedeli jak šerbel, ale nepáčil sa mi komín len na suché zipsy....
Kúpil som Dynafit HOJI, tie mi po 4 túrach sedia výborne (trochu tlačí pravý malíček) a budú ešte lepšie po vypečení.
05.01.2021 - 14:37:00
00
IanPP: možno by to stálo za pokus, predstavy mám rôzne ako by to mohlo fungovať ale prax je komplikovaná lebo tam neviem nič napchať. a ten skelet má taký integrovaný "rukáv" a ťažko sa tam dostať :(

Germanv: A ako to tam zasúvaš? Samostatne po obutí to tam narveš alebo to máš nejak už nalepené v papuči alebo do ponožky alebo tak nejak? :) Nestláča sa to pohybom? Mne napadli tie vypchávky čo sa dávali na ramená v 80. rokoch...ale to je mäkké
05.01.2021 - 14:38:31
00
keyboard_arrow_up