triki napísal:
ak katastrofa bude pokračovať tak je odhad 20% premorenosť a to bude znamenať možno 10 tisíc mŕtvych.


Nechce sa mi robit presnu matiku urcite je tu niekto co to da lavou zadnou. Ale moj odhad. Na kolektivnu imunitu treba okolo 70% imunnych.
To by sme mohli pri sucastnom exponencialnom raste dosiahnut nikedy koncom jula. Tazko sa to urcuje lebo ani vysledky PCR ani plosneho testovania neukazuju realne cisla, kolko je nakazenych napriec populaciou.
Pri umrtnosti okolo 1% mozeme ratat so stratou cca 50 000 zivotov na Covid plus vsetci co budu potrebovat zdravotnu pomoc a nedostane sa im pre kolaps zdravotneho systemu. Toto cislo bude nikolkonasobne vacsie, ako straty na Covid. Ak mate cisla kolko zivot ohrozujucich pripadov sa denne osetri, tak sem s tym mozeme to zratat. Alebo mozeme prestat osetrovat pacientov s Covid, ale v tom pripade mozeme pocitat so stratami na urovni 8-10% na Covid. Cize 400 000-500 000 zivotov. Ak kazdy poznate 10 ludi tak kazdy bude mat aspon jedneho mrtveho kamarata, alebo rodinneho prislusinika.

Ktorykolvek stat prisiel s tymto napadom, velmi rychlo od neho upustil, akonahle si urobil matiku. Napr Svedsko ktore je velmi bohata krajina ma zdravotnictvo na top urovni a malu hustotu obyvatelov, cize na taketo riesenie idelane podmienky. Napriek tomu velmi rychlo otocili, uz po par mesiacoch od zacatia pandemie.

Edit: Som si uvedomil ze zdravotny system nedokaze uz osetrit ani vyrazne viac covid pacientov cize som moc velky optimista. Spolu s poctami aktivnych pripadov, bude narastat aj umrtnost a to dost strmo. Cize mozeme kludne pocitat s umrtnostou okolo 8% na covid nie 1% ako som ratal + pacienti s inymy chorobami a urazmi, Zrejme tych 500 000 zivotov bude este velmi optimisticky scenar.
05.01.2021 - 14:26:51
00
samozrejme,že kolektívna imunita premorením je blbosť,to už je na úrovni holokaustu.
05.01.2021 - 14:56:08
02
to nevymyslis :-D

Prvým bol verejný list farára z Brezovice Jaroslava Barta adresovaný hygieničke, v ktorom opatrenia proti šíreniu COVID-19 nazýva intervenciou, žiada jej rezignáciu.

Barta okrem listu vyzýva na stránke farnosti, aby ľudia opakovane písali úradu listy ako reakciu „proti hrubému pošliapavaniu ústavných práv veriacich slobodne vyznávať a praktizovať svoju vieru."

Nasledoval list od farára zo Zuberca a telefonáty od ľudí. Keď sa teda ku každodenným pracovným peripetiám spojeným s koronavírusom pridal tlak veriacich, vo vyhrotenej situácii sa podľa Varmusovej nedalo pracovať.

https://www.aktuality.sk/clanok/853260/veriaci-a-knazi-z-oravy-atakovali-hygienicku-kvoli-zrusenym-bohosluzbam-zavolala-biskupovi/
05.01.2021 - 15:53:54
01
Nech nam vsetci svati pomahaju, lebo zdravy rozum uz ocividne slovensko opustil. : :facepalm:
05.01.2021 - 16:05:51
03
Pre kktov by mohli vymyslieť vakcínu.
05.01.2021 - 16:07:30
03
Lubik tak si to vcul vlastne vyriesil, staci aby tulenik uvaril vakcinu na kktizmus a budeme sa mat dobre ;-] ...
05.01.2021 - 16:13:01
10
Aj pre kktov je liek. Jednu spakruky po frňáku...
05.01.2021 - 16:13:33
01
ivast napísal:
Lubik tak si to vcul vlastne vyriesil, staci aby tulenik uvaril vakcinu na kktizmus a budeme sa mat dobre ;-] ...

A ako spravny vedec to moze prve otestovt na sebe, aby overil ci to funguje.
05.01.2021 - 16:22:49
02
randy napísal:
iron.hide Ano, vyzera to tak, ze ten druhy riadok je zle odsadeny. Ale zas >65 su prevazne vsetci pacienti.


a co ak nie? tak si pockaju rok vo stvrtej skupine?


---

btw :D

Prílohy:

aeAjDQq_700b.jpg
aeAjDQq_700b.jpg 74.99 KiB thumb_up0thumb_down

05.01.2021 - 16:58:45
06
iron.hide Tak nejake obrazocky su nepodstatne, podstatne je co je vo vyhlaske. Napr na https://korona.gov.sk/vakcinacia/ pisu, aze v druhej vlne idu len a len pacienti. Takze to pacienti sa vztahuje na vsetko a malo byt bez odsadenia, ako to je v tretej vlne.
05.01.2021 - 17:07:57
00
ok dik.
---

aktualne:
Podľa Matoviča je situácie v okrese Nitre horšia, ako bola na Orave, a hrozí katastrofa. Vyzdvihol nemocnicu v Nitre a vytkol neochotu okolitým súkromným nemocniciam v rukách finančných skupín. Premiér hovorí, že je dobré vrátiť sa k tomu, čo zafungovalo na Orave - boli tam tri poctivé plošné testovania. ,,Rozhodli sme sa, že presne to isté urobíme v nitrianskom okrese," povedal Matovič. Bez negatívneho testu ľudia nebudú môcť chodiť ani do práce. Od budúceho pondelku v nasledujúcich troch týždňoch budú môcť ísť obyvatelia do práce len s potvrdením o negatívnom teste nie staršom ako sedem dní.
05.01.2021 - 17:22:38
00
Dnes som sa doprehrabaval verejne dostupnyumi datami a ohladom Comirnaty (vakcina od Pfizer na covid). Na to co napisem nemam jediny priamy dokaz, ale dam za to ruku do ohna. Mozete mi to otlct o hlavu, az to bude vseobecne znamy fakt. Absencia akychkolvek dokazov, ze to je inak, poskytnutych Pfizer/Biontech, je pre mna dostatocne preukazujuca tento fakt.

Comirnaty neznizuje zasadne rychlost sirenia, znizuje len zavaznost priebehu ochorenia. Cize vakcina chrani len toho, kto sa zaockoval. Tiez nikto nikde nepublikoval, ako dlho bude vakciana ucinna (ako casto ju bude treba reaplykovat) to sa este len ma zistit. Moje obavy som si len potvrdil. Ak sa stretnene s niekym, kto je zaockovany nie je to zaruka ze vas nenakzi. Ak ste ockovany neznamena to, ze sa nenakazite, len vas to chrani proti tazkemu priebehu. S najvacsou pravdepodobnosto v takom pripade ani nebudete vediet ze covid mate, ale sirit ho budete dalej.


Naposledy upravil Kenai dňa 05.01.2021 - 18:58:49, celkovo upravené 1 krát.

05.01.2021 - 17:30:36
04
iron.hide napísal:
Premiér hovorí, že je dobré vrátiť sa k tomu, čo zafungovalo na Orave - boli tam tri poctivé plošné testovania. ,,Rozhodli sme sa, že presne to isté urobíme v nitrianskom okrese," povedal Matovič. ...


Toto je na tom citáte asi najsmutnejšie - a opäť to znižuje pre mňa šancu, že ešte od neho zažijem zmienku o tom, že akokoľvek rozsiahle Ag testovanie samo osebe v boji s pandémiou žiadnou ničivou zbraňou nie je ...
05.01.2021 - 17:33:05
11
Sa mi "paci" ako predseda vlady vytyka neochotu sukromnym nemocniciam. Medzi sviatkami robili foliovnik v parlamente na upravu ustavy. Tuto by im mohol stacit jeden videochat jeho vlady ukonceny uznesenim. Oni s Pentou nebojuju, oni sa jej podliezaju.
05.01.2021 - 17:34:47
00
Matovic napisal "urobime". To akoze stat? Nebude to zase riesit za nich samosprava?
05.01.2021 - 17:36:14
00
keyboard_arrow_up