mám to na jazyku, pod šnúrkami, takže to netreba triafať pri obúvaní na miesto - má to cca 6mm hrúbku
05.01.2021 - 14:43:08
10
bikemartin napísal:
ak teda nechceš investova ...

No práveže nechcem (teda chcela by som ale nemám prostriedky) vôbec investovať :) tie papuče vyzerajú, že by stáli viac ako celé nové lyžiarky. Chcem to vyriešiť nejak ala čo by robil Premek Podlaha :D ...vieš čo, všetko som už mala na nohe, F1 vôbec, tie majú hrozné jazyky a na holennej kosti sa mi neopierajú plošne ale len na jednom mieste, to je ako lyžovať opretá roxorovú tyč. Dynyfit žiadne mi nesedeli ani v obchode, tie Maestrale som mala dve zimy tie ma tlačili všade a stále akonáhle som v nich začala lyžovať, v predajni boli super. Tieto Fischer sú jediné, ktoré vydržím na šírku chodidla aj na holeni, lýtku aj na pätách... Ešte tie Alien RS vyzerali byť pohodlné ale to by som musela dať aspoň jednu jazdu aby som sa rozhodla kúpiť.
05.01.2021 - 14:48:44
00
tak to musíš asi nejakú penu zbastliť ako popisuje germanv
alebo navštív profi technika v nejakom obchode, možno poradí zadarmo
https://www.najsport.sk/tvarovanie-lyziarok-bootfitting-bratislava#fotogaleria
v tom videu, ak vedia lyžiarky zväčšovať, tak určite majú niečo aj na vyplnenie ´hluchého´ priestoru
05.01.2021 - 15:02:37
00
Dík, skúsim im napísať, či riešia aj hluché miesta :) potom ešte plastika ...dobrý ujo doktor, chcem silikónové implantáty...cecky? ...nie, priehlavky :D :D
05.01.2021 - 16:52:55
06
😂
05.01.2021 - 16:57:44
10
fixska napísal:
Aha, lebo v Hudy vždy mali paralelne web horskamania a nevedela som si na to ani za svet spoenúť, včera som to hľadala :) dík
Activ planet má adresu 29.8 ale keď ešte boli na ČSL armády a bola som tam naposledy, mi tam nejaký chlapec hovoril, že skialp už presunuli na Mýto ale tam sa bojím ísť :) ako ja ho chápem, že je to starý harcovník ale zas nemusí pohŕdať každým, kto to robí pre radosť a ide hore pomaly :) teda ako vysmial ma, že chcem tenké hardshell gate a že ak to robím poriadne, nemôže mi byť zima a ak hej tak to nemám robiť :D asi mal zlý deň ale teda nie každý má pretekárske tempo, nevadí :D No mohla by som risknúť toho 29.8 keď na to príde, skúsim prv "Hudy", tam sú taký viac kompatibilní s mojou psychikou :D pásy mám Dynafit k lyžiam, počkám do konca lockoutu a zanesiem Jirkovi, nech na to kukne a povie mi, či treba alebo nie, on je taký nohami na zemi predajca


fixska, hlavu hore! :-) netreba sa nechat odradit necitlivym pristupom predajcu, ak je niekto makac a pretekar este nemusi byt aj dobry obchodnik, a uz vobec si nemoze taky ventilovat emocie na zakaznikoch. Ak by bol empaticky iste pochopi aj ine typy sportovcov, ich dovody a sposoby ako chodia do prirody...uzivaj :-)
05.01.2021 - 17:48:21
00
ono ani ten obchodník nemá nervy zo železa :D viem o čom hovorím....
05.01.2021 - 17:59:09
00
tak ale jasné ak niekto s tebou dve hodiny rieši *****, ... som ani nechcela poradiť, len vošla, dobrý deň, kukala, či také gate ako chcem majú na vešiakoch a on sa dal do reči so mnou :) ....to ako keby si došiel do reštiky, spýtaš sa či majú kura s ryžou a skončí to po troch vetách, že vlastne ak si hladný tak si padavka, lebo človek vydrží aj dva týždne bez jedla tak niečo robíš zle :D
05.01.2021 - 18:08:45
01
ked zakazník vie čo chce tak je to fajn, ja len dám alternatívy, a vyberie si :) išiel sam proti sebe
a neskušala si dať pod vložku ešte jednu rovnu vložku, nech maš nohu vyššie o 2mm?ja mám v atomicoch F1 kovu papuču a nič pohodlnejšie som asi nemal
05.01.2021 - 18:18:38
00
Ešte k tomu chlapovi, to by si musel zažiť čo myslím. Za tie roky som v bikeshope nikdy nedala zákazníkovi pocítiť, že je neschopný preto, že si chce niečo kúpiť. To, či je produkt vhodný na účel použitia je už druhá vec alebo áno, po hodinovej prednáške o bundach keď som dostala otázku, že a niečo viac mi k tomu nepoviete som prevrátila oči ale nie, že tak sa nebicykluj. Bodka k tomu ujovi 😊 K veci... Však vidíš z nakresu, že už tam mam dve vložky plus asu centimetrovy klin pod patami. 2 mm mi nepomôžu, mne tam lieta niha o ceni až dva a vďaka tým vložkam už mám prsty vpredu hore dosť oprete o papuče a tam už nie je miesto.
05.01.2021 - 18:30:01
00
tak maš velke lyžiarky a tenučku hnatu :D to nebdeš v žiadnych spokojná. najužšie bývali dynafitky damske , tie aj mojej boli uzke , ale zas ked nemáš nart tak ti bude všetko lietať, jedine dať na jazyk papuče z vonku centimeter hrubý molitan pod jazyk lyžiarky na nart
05.01.2021 - 19:16:17
01
Počuj, nemám veľké lyžiarky, mám 26.0 mondo a to mám tretry 42, shimano 43 :) ale mám široké chodidlo. To keď som bola na 3d meraní Retul na Specialized tretry tak mi to vypočítalo, že mám mať 43,5 ? že mám fakt širokú nohu pod prstami. Sranda no. A kukaj čo mám v lyžiarke teraz. Mne sú super celé ako sú len vyfugovať nad nartom sondujem či a čím to je celé ?

Prílohy:

20210105_194153.jpg
20210105_194153.jpg 314.37 KiB thumb_up1thumb_down

20210105_194112.jpg
20210105_194112.jpg 362.15 KiB thumb_up0thumb_down

20210105_194055.jpg
20210105_194055.jpg 425.88 KiB thumb_up0thumb_down

05.01.2021 - 19:47:46
00
no nič vystrihni si z nejakej hrubej vložky tvar podla jazyka na papuči na to miesto kde potrebuješ to daj z hora. a uvidíš ked to utiahneš doma ako...
05.01.2021 - 19:54:22
01
Obuť a zapeniť montážnou penou :D . To bolo prvé čo mi napadlo. Ale na druhej strane, keby sa taká pena aplikovala do vnútra, kde potrebuješ, samozrejme ju oddeliť nejakým sáčkom od papuče a skeletu bolo by to úplne na mieru. Len či by v tom sáčku vytuhla. Prepáčte, ja viem že píšem kraviny. Už som ticho a idem si radšej kľaknúť do kúta :tmi: Asi by som to riešil, ako píšu chalani. Nájsť vhodný materiál a vytvarovať podľa potreby.
05.01.2021 - 20:09:36
10
Náhodou ma to vcelku zaujalo. Teraz dosť komplikuje situáciu, že nemôžem ísť zháňať matroš do predajne ale pena do sáčku je dobrý nápad, dá sa spraviť guča a orezať podľa potreby. Ale to nie je pružné. Hm pohram sa s tým lebo to zdvihnutie má nevýhodu, že mám naklonené nihy vpred čo mi pri rovinatom teréne nevyhovuje nakoľko aj vjazko mám pod pätou fixne podložené a nedá sa mi dať nulová poloha v rovine takže po trase Smrekovica Borisov čo je mega rovina mi sfialovel od nárazov necht na palci. Ďakujem krásne všetkým za pomoc. Dám vedieť ako som dopadla.
05.01.2021 - 20:31:20
00
keyboard_arrow_up