Asi Vidnava nie? Tá má celkom pekné námestie aj keď kopec budov ešte bude treba zrekonštruovať. Inak kým sme boli mladší, tak sme podobné tour de bar robievali, občas aj nejaké to "oregano" k tomu. Na druhý deň potom ťažké vstávanie a hľadanie, či vôbec človek dotrepal bike domov. A jasné, že meeting, kde sa skladali dokopy spomienky, kde všade sme boli, kto sa koľko krát vydrbal a pod. Teraz si síce zopár dáme stále, ale už sa moc nestáva, že by som netušil ako som sa dostal domov a musel hľadať bicykel a spomienky :D

Mne osobne sa cyklistikou chudnúť moc nedarí, akurát sa udržovať na tej svoje hmotnosti. Asi to bude tiež tým, že si rád počas aj po nejaké to pivko vypijem.

piny fixska má od chlapca ďaleko :D
05.01.2021 - 13:22:30
10
ten príspevok som nemyslela ;)
05.01.2021 - 13:24:15
00
ty si tiež dievča? :D vlastne hej, viď profil ... no ale lepšia debata o pive ako o h****, lebo na to sa zväčša vždy všetko zvrhne :) keď som bývala v BA, chodila som do práce na biku, víkendy furt na biku, to som vládala a mala 50 kilo, dlho ma to držalo ale odkedy som odišla do iného mesta tak jazdím málo km a ide to dole vodou. Samé kopce a žiadna krčma v lese, robím z domu. Nemám motiváciu, viac ma bavili Karpaty, veľa km v relatívne málo strmom teréne. A to som vtedy nejakú stravu a príjem kalórií neriešila, peniaze som odkladala na bikové veci nie na kvalitné jedlo, pche ...
Myslím si, že je jedno či ideš na MTB alebo na ceste, dôležitý je profil trate, aké máš pulzy, či ideš na biku dlho v miernom tempe alebo hore dole, kde ti to lieta a tlačíš to silou ale všeobecne fakt platí príjem mínus výdaj. Na mňa platí, že viac schudnem keď chodím pomaly a dlho ako krátko a do kopcov lebo to skôr vylepšujem kondičku ako líniu. Určite zaberá posilňovanie a najmä drepovanie so záťažou, to páli mega veľa kalórií. Tiež bežecké intervaly, nie sa šmochtať 3km okolo sídliska ale skôr krátke šprinty do kopca. Je to rýchle, nie je to nuda a je to efektívne.
Nie je problém cvičiť ani dobre jesť, problém je chcieť a vytrvať :D
05.01.2021 - 13:35:18
04
3km beh je moc či málo? 50km bajk je moc či málo?
Ale kalórie začneš páliť až po určitom čase pod záťažou, nie?
05.01.2021 - 14:03:01
00
Spraviť hrubý odhad je pomerne jednoduché, no zavádzajúce. Kalórie páliš už len tým, že žiješ, to je bazálny metabolizmus :) To, koľko kalórií spáliš počas aktivity a počas oddychu/regenerácie, závisí od viacerých faktorov: hmotnosti, pohlavia, stavby tela (svaly spaľujú kalórie, tuk nie), množstva spánku, hormónov, metabolizmu a, samozrejme, aj miery každodenného stresu. Už len z toho je dostatočne zrejmé, že kalorický výdaj je veľmi individuálna záležitosť a že medzi dvomi ľuďmi môžu byť naozaj obrovské rozdiely. Preto sa pýtať, či MTB alebo cesta je už básnická otázka, ktorá aj tak skĺzne k podstate chudnutia.
05.01.2021 - 14:11:37
02
Svaly pália ATP (Adenosine triphosphat) :!: .. kaloria je len fyzikalna velicina , praca. Tuk sa vie menit na ATP za ucasti kyslika a neviem coho este, ale trva to. Inak Piny neni dievča, je to laň :angel: , to už zadefinoval minule Ivan :lol:
Inak organizmus rozklada alkohol za pomoci cukrov :) Pivo neni problem, problem je nieco k pivu :D
05.01.2021 - 18:45:48
10
Som normálne musela zmeniť profilovú fotku za bežeckú :lol: , lebo moje svalnaté lýtka na biku asi vyľakali fixsku, keď si myslela, že som chlap :D ;)
05.01.2021 - 18:52:01
02
Vieš čo ja na tých profilovkách aj tak nič nevidím keď som na mobile, skôr ma zmiatlo sklonivanie 😁 Tie piny (na platformové pedále) ten pin rovná sa chlap 😂 pardon ale tiež mám hrubé lýtka až mi kolega závidí, ruku na to 🤘
05.01.2021 - 19:27:55
02
lto napísal:
Svaly pália ATP (Adenosine triphosphat) :!: .. kaloria je len fyzikalna velicina , praca. Tuk sa vie menit na ATP za ucasti kyslika a neviem coho este, ale trva to. Inak Piny neni dievča, je to laň :angel: , to už zadefinoval minule Ivan :lol:
Inak organizmus rozklada alkohol za pomoci cukrov :) Pivo neni problem, problem je nieco k pivu :D

Kalória je jednotka energie, nie práca. A aj to pivo samotné má kalórie takže ak sa snažíš zvýšiť rozdiel medzi príjmom a výdajom znížením príjmu kalórií tak eliminácia samotného piva pomôže lebo ak vypijes večer tri pivá to je cca 650 kcal, a to, že z toho máš na niečo chuť je už druhá vec a zas len ďalšie navyšovanie kalorického príjmu. Keď chceš taký informačný základ do chudnutia tak to základné vysvetlenie ti stačí. Hlavne si treba spraviť analýzu toho, koľko toho zhruba zješ lebo keď si píšeš všetko do aplikácie tak len potom zistíš, že ako si na tom naozaj. A mnohí sú šokovaní z toho koľko kalórií denne zožerú a aj vypijú a potom si merajú výdaj a je jasné prečo nechudnú. Ale to veľmi všeobecne vravím.
05.01.2021 - 19:38:49
00
fixska: 1 Cal = 4184 J
1 joule je definovaný ako práca, ktorú koná sila veľkosti 1 N pôsobiaca po dráhe 1 m.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Energia
05.01.2021 - 20:12:06
00
https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Kal%C3%B3ria
05.01.2021 - 20:14:03
00
https://www.protein.sk/co-su-kalorie-a-ako-ich-ustriehnut-aj-bez-kalkulacky-488-clanok
05.01.2021 - 20:15:58
10
fixska: no a tam mas https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Joule ;) .. Joule je jednotka energie, alebo prace, podla toho, co zvolis. Uznavam, ze v tomto kontexte je slovo praca blbe, ale to ostatne zostava.
05.01.2021 - 20:18:07
00
Veď práve kontext 😉 jedlo síce pracuje na dráhe ústa črevo ale tak lepšie sa mi hodí energia ale nič v zlom. Inak v tom, článku čo dala Piny je ten pojem prázdna kalória čo je ten alkohol. Niekto mi to vysvetlil tak, že telo počas chlastania prijíma kalórie ale nie živiny a je z toho zmagorene tak vysiela signály, že treba aj živiny a to je tá žravka keď chlastáš. Ježiš, tie sedliacke ričmeny na šafku po záťahu v meste, mňam 😁🍻🤘a potom pešo domov k Polusu
05.01.2021 - 20:24:33
01
Ricmeny neboli na kamennom?
05.01.2021 - 20:26:14
00
keyboard_arrow_up