fixska: jj, mas pravdu, slovo praca je tuna nevhodne :D .. nevadi. Holt, kontext je dolezity.
Inak , ako pises dalej .. s tym alkoholom to vobec nie je take jednoduche, ze napr. ak ma pivo 650kCal, tak staci ked 30 minut budem behat a som win-win. Vobec nie :(. Alkohol narusa v peceni vsetky procesy, likviduje glykogen, vznika acetat, ktory brzdi spalovanie tuku. Cize tazko to pocitat na kalorie. Tiez vacsina alkoholu ide rovno do krvi. Ostatne zlozky piva neviem, nehadam sa, reagoval som len na alkohol :lol:

Potom aj to, zealkohol sam o sebe moze byt zdroj energie, cize sa jazdi na alkohol, nie na tuk, ci sacharidy /no upne nie samozrejme/ .. som nasiel toto:
-----------xx
Primárnou úlohou vašej pečene je pôsobiť ako filter pre akékoľvek cudzie látky, ktoré vstupujú do vášho tela, ako sú škodlivé potraviny alebo práve alkohol. Pečeň tiež hrá rolu v metabolizme tukov, sacharidov a bielkovín. Nadmerná a prílišná konzumácia alkoholu môže viesť dokonca k tomu, čo je známe ako cirhóza, veľmi závažné ochorenie pečene. Veľká konzumácia alkoholu môže poškodiť pečeň, ovplyvniť spôsob, akým vaše telo metabolizuje a ukladá sacharidy a tuky. Zmeny v spôsobe, akým vaše telo ukladá energie z potravín, môžu spôsobiť stratu hmotnosti. Takže keď si alkohol odpustíte, bude telo brať energiu zo všetkého ostatného než z alkoholu. Keď vaše telo používa alkohol ako primárny zdroj energie, prebytok glukózy a lipidov skončí, bohužiaľ pre nás, ako tukové tkanivo alebo tuk. Keď je alkohol spotrebovaný, je spáleny ako zdroj paliva skôr, než vaše telo použije čokoľvek iné. To zahrňuje glukózu zo sacharidov alebo tukov z tukov. Alkohol sa používa ako primárny zdroj paliva.
https://spoznajmesa.sk/a/alkohol-a-ubytok-hmotnosti/
-----------xx

Chvilu som listoval informaciami o tomto az ma presla chut na pivo /az bude zas teplo/ tak s tym radsej prestanem :D :D .. ale pivne bufetove vyjazdy sposobuju jasne narast hmotnosti, ani nie tak kvoli pivu, ale kvoli tomu co alkohol robi.
No, cize netreba iontak, tycinky .. da sa jazdit na pivo. Len .. nie moc dlho, pecen to cloveku spocita, lebo ked je pecen pretazena, tak detoxikaciu preberaju aj oblicky a to je potom uz zle.
05.01.2021 - 20:29:55
01
lapaloma napísal:
Ricmeny neboli na kamennom?

Aj ale aj na Šafku, na Štúrovej vtedy tam bola aj zastávka eliny, tam cca oproti Dobrovicovej. 😁

Prílohy:

Screenshot_20210105-203515_Maps.jpg
Screenshot_20210105-203515_Maps.jpg 200.33 KiB thumb_up0thumb_down

05.01.2021 - 20:36:32
01
Ito diky to vyzerá zaujímavo, idem si otvoriť pivo a prečítam si :) ale príjem si ešte cca dokážeš akk tak zapisovať ale výdaj en ergie neni ľahké merať. Musíš si dobre nastaviť profil v hodinkách, zóny pulzu nastaviť ideálne po odmerani hodnôt v zaťaží u športového lekára a mať dobrý pulzomer,plus ideálne si nastaviť v hodinkách aj priamo aktivitu ktorú robíš lebo to má iné prepoctove vzorce ale stále si myslím, že lidia6chudli aj keď neboli aplikácie a internety. Stačí menej žrať a viac sa hýbať alebo teda primerane svojim cieľom 😉 hawgh
05.01.2021 - 20:48:21
00
Najlepšie je to zmerať presne u športového lekára alebo v ZA v Metflexe. Viem, kedy moje telo ide na tuky a kedy na cukry, aj to pri akých tepoch najefektívnejšie spaľujem tuky, aký mám metabolický výdaj, koľko a kde svalovej hmoty, či dýcham správne atď.. Je tam toho veľa 😉 Naozaj je to skvelá vec
05.01.2021 - 20:57:33
00
Netreba nič rátať. Hlavne pridať bielkoviny do stravy. Koľko? Koľko sa len dá. Napr tvaroh a vajcia.
05.01.2021 - 21:40:18
00
Viete ale, ze po asi 4h /cca/ stalej zatazi zacina telo spalovat svaly, to neni len o tukoch a cukroch, ale aj o bielkovinach. Telo si berie energiu z kadecoho .. kdesi som mal celkom fajn o tom pdf-ko z netu, neviem kde ho mam. Uz som aj pozabudal tie veci z toho, nevadi. Kedysi tabulky neboli a bol pokoj. Dnes je to sama Garmin hodinka a nic :D

Najdolezitejsie je eliminovat stres, zly spanok, potom spravna strava (tj nepchat do seba bezcennu potravu napchanu chemikaliami , ako hnusny /nedopeceny napr./ biely chlieb, rajciny z plantazi, vacsina parkov, "mucne" maso, atd.) Alkohol len velmi s mierou. Pohyb na cerstvom vzduchu. No a prestat starnut :lol:
05.01.2021 - 22:21:02
03
Keď prestaneš starnúť, bude ti už všetko jedno 🤭
05.01.2021 - 22:36:15
01
corsair napísal:
Keď prestaneš starnúť, bude ti už všetko jedno 🤭


Len potom prídu starosti 😉
05.01.2021 - 22:41:38
00
Na druhej strane, kedysi (pravek) mali ľudia problém zohnať čosi pod zub a výdaj energie nebol problém. Dnes opačne 😂😂😂
06.01.2021 - 12:16:11
00
preto sa mnohi nedozivali ani 30 rokov
06.01.2021 - 13:51:07
01
lto napísal:
No a prestat starnut :lol:


Veď to. Pozerám, že sme rovesníci... V istých veciach panuje elementárna spravodlivosť, plynutie času sa nedá oklamať, dá sa to športom/stravou/spánkom/elimináciou stresu oddialiť, ale mladosť, zdravie a láska sa kúpiť nedá, zatiaľ čo smrť a staroba sa zasa nedá podplatiť. Ale nič, to zo mňa hovorí len nasratosť, že som minulý rok kvôli rôznym zdravotným patáliám prvé a posledné dva mesiace roka športoval len veľmi striedmo, a musel som skrátka prvý krát otvorene pripustiť dopad plynutia času na moju biednu existenciu :D

Ako mi s trochou nadsázky vo februári povedal jeden starší príjemný lekár v Ružinove po ruptúre bicepsu : športujete ?, nepijete ? nefajčíte ? vyhýbate sa sa stresu ? Tak to ste potom vážny kandidát na seriózny problém :D

Inak plynutie času sa dá odsledovať aj tým, že človek prestane považovať vetu : “a hlavne veľa zdravia” za obyčajnú floskulu a klišé.
06.01.2021 - 14:00:00
02
Pouziva tu niekto pivo ako palivo na vyjazdoch, resp. chodi na pivne vyjazdy? Co spalim to hned aj dolejem a vaha neklesa, no ale aspon postava sa spevnuje a vraj cim viac svalov, tak tym viac energie spalia aj v klude
19.03.2021 - 06:08:08
00
Podľa mňa nedokážeš toľko doliať. Možno tvrdým... Ak máš vydrž... Alebo ak chodíš na pivo len pár km ("pár" je pre každého niečo iné). Keď chceš schudnúť nežer. A to začni v obchode. Len sa rozhodnúť...
19.03.2021 - 06:29:11
00
Sobi_20 napísal:
vraj cim viac svalov, tak tym viac energie spalia aj v klude


Je to tak
19.03.2021 - 19:30:44
00
A cim viac piva vypijest tym viac mas svalov?
19.03.2021 - 19:34:27
00
keyboard_arrow_up