Montazna pena sa ti podla mna vydroli.
05.01.2021 - 20:38:49
00
A čo tak tá mäkká pena z matraca. To keby si vystrihla podľa tvaru a dala dnu? Možno by to držalo a dá sa to aj prať.
05.01.2021 - 20:47:59
00
fixska guču z peny spravíš mimo lyžiarky na hocijakom kartóne, nepotrebuješ sáček. skôr si myslím že uzavretá v sáčku by nevytvrdla, alebo by jej to trvalo véééľmi dlho (potrebuje vzdušnú vlhkosť). A ako píše mamator, asi bude mať tendenciu sa droliť. Ja by som asi skúsil použiť tú šedú izoláciu čo sa používa na potrubie kúrenia, vody... Existuje to aj v plochej forme (nie len tie hadice) a v rôznych hrúbkach. A je to také ani nie moc mäkké ani tvrdé.
05.01.2021 - 21:23:40
00
hruba eva-matka/fitness podlozka (nie "bezna" penova, bo ta tolko nevydrzi), pripadne viac vrstiev polozenych na seba zlepenych nejakym lepom na boty/outdoor. Zvysok karimatky sa da potom normalne pouzit, len bude o 10cm kratsia, pripadne rozrezat na podritnik :D
inak sa potom daju zohnat aj rozne 2-zlozkove peny co by si tam naliala, tie expandovali a vytvrdli, a tak, ale....
05.01.2021 - 21:36:48
00
Zajdi si do calunnictva tam maju panu do sedaciek na haldy vsade sa im tam valaju odrezky ak sa pekne usmejes a povies na co ti to je mas to zadara ja takto beriem z casu na cas molitan na dlane do fitka proti mozoliam... maju rozne tvrosti nakoniec si mkzes sama vybrat aka hustota by ti vyhovovala v topanke. Druhu moznost je ist do Obi a zobrat tu penu myslim ze ju predavaju ako zvukovu izolaciu ci tak nejak.
05.01.2021 - 21:49:57
00
Inak viete o tom, že teraz sú obchody zavreté? 😁😁
05.01.2021 - 22:11:09
01
naš nieje :D ale penu nemáme :D
05.01.2021 - 22:11:53
00
Mám doma len Lego, vlnu na strikovanie a izoláciu tých vodárenských rúr :) trochu som to skúšala a chce to dobrý tvar, taký hrubý oblý klin :)
05.01.2021 - 22:21:20
00
Tak zobrať ihlice do rúk a uštrikovať fusakle a nad priehlavkom zdvojiť vlnu nech sú tam hrubšie :D :tmi:
05.01.2021 - 22:31:08
01
A zbytok vysypať Legom, nech trochu utrpenia predsa len zostane.
05.01.2021 - 22:34:35
02
Mňa napadli pukance. Tie kúpi. Potraviny sú otvorené. A v prípade hlaďáku môže ujedať :D .
05.01.2021 - 22:37:32
00
ak hruby obly klin tak skus odrezat z niecoho takeho https://www.majstrik.sk/detska-plavajuca-penova-tyc-160x6cm-mix-farieb
05.01.2021 - 23:06:56
00
Ešte ma napadlo, čo tak obuť a voľné miesto vyplniť sádrou, alebo niečím podobným, samozrejme do sáčku, potom vyzuť a budeš vedieť cca presný tvar aký potrebuješ. A môžeš rezať, tvarovať (možno o voľačo väčšie, hrubšie kvôli stlačeniu) . Nemusela by si triafať naslepo. A hotovú výplň prilepiť na skelet nad papuču obojstrannou lepiacou páskou. V prípade potreby odstrániš a neostane tam ani stopa po zásahu.
05.01.2021 - 23:22:05
00
Ty si dáko vsadený na tie sáčky 😁 preto ma zaujala montazna pena v sáčku, lebo by sa dal spraviť sadrovy odliatok a z toho forma ale gél/silikón kde zoženiem netuším, no zábavka na dlhé a hlavne vôbec nie zimné večery. Tie gélové kliny pod pätu sú totiž super len úzke a málo hrubé ale presne taký matros by mohol byť pohodlný, mäkký ale nie stlacitelny.
Začnem s vyrezávaním penovej tyče :)
05.01.2021 - 23:44:11
00
Nie som :D. Ale nejaká separačná vrstva musí byť. Naliala by si do vnútra nejaký sajrajt tak zababreš, zalepíš celú lyžiarku :D. Keď spomínaš gél/silikón, skús pozrieť toto: https://www.lucebni.cz/cs/lukopren-n/39-silikonovy-kaucuk-lukopren-n-1522.html ja som voľakedy z toho robil formu na rúčku noža. Neprilepilo sa to ani na model rúčky ani na pixlu do ktorej som to lial. Len už nepamätám ako rýchlo to tvrdlo. To by mohol byť materiál aký požaduješ. Je to pružná guma, o voľačo tvrdšia ako silikón, slačiteľná, ale nie ako pena a dať to medzi papuču a korpus. Vyplní priestor a papuča spraví pohodlie.
Ale asi bude najlepšie najskôr pozisťovať možnosti, ako písali chalani v predajniach kde sa venujú tomu prispôsobovaniu a domáce modelovanie nechať ako poslednú možnosť. Ešte zistíš že ťa to baví, vykašleš sa na skialpy a začneš modelovať lietadielka :D
No akurát pozerám technický list, vulkanizuje 12-24 h. Tak asi len spraviť model - formu a odliať mimo bagandžu pokiaľ by si nechcela spať v lyžiarkach :D. Zdĺhavé, komplikované. Kašli na to čo som napísal a keď píšeš že si nervak... :D
06.01.2021 - 07:36:41
00
keyboard_arrow_up