Zipsik napísal:
Ohladne nitry.... je to kapanek pritiahnute za vlasy. Hlasia preplnene stavy mrtvol a kolabovanie pohrebnych sluzieb, ale cely problem je v tom ze nemocnica ma zaznluvnene len 3 pohrebky v nitre a ostatne nemaju co robit :D

Zvazaju chorych aj z okolia ale uz nevyuziju pomoc pohrebiek z okolia a dokonca ani ostatnych pohrebiek v nitre....

Fetak im to riadi, dobre sa na ťahal a zke vyspal a potom toto vymyslel. Mame známeho, kt. majiteľ pohreby v tomto meste a len sa diví co to v TV vysielajú
06.01.2021 - 10:16:47
00
Manzelka je magistra v nitrianskej lekarni :) maju zopar dss-iek na starost a ani tam to nieje az take hrozne ako media hovoria .....
06.01.2021 - 10:44:07
02
Zipsik napísal:
... Hlasia preplnene stavy mrtvol a kolabovanie pohrebnych sluzieb, ale cely problem je v tom ze nemocnica ma zaznluvnene len 3 pohrebky v nitre a ostatne nemaju co robit :D
Zvazaju chorych aj z okolia ale uz nevyuziju pomoc pohrebiek z okolia a dokonca ani ostatnych pohrebiek v nitre....


Len pre info - to, že rovnomerné zaťaženie pohrebných služieb závisí na zmluvných vzťahoch nemocnice je myslené celkom vážne? Dodnes som bol v tom, že poslednú rozlúčku zabezpečujú pozostalí a vzhľadom na konkurenciu to v prípade voľných termínov nie je žiadny problém ...
06.01.2021 - 10:49:56
04
Podrobnosti nepoznam, niesom lekar ani pohrebar... netusim ani ci su nejake rozdiely ak sa jedna o metvoli z nemocnice a nie o mrtvoly v domacnosti...

Taktiez neviem ci su nejake rozdieli ak sa jedna o mrtvoly s covidom...

Ale viem ze 3 pohrebky v nitre praskaju vo svykoch (ano to je pravda) ale ostatne pohrebky pomaly nemaju co robit....

Dost divne v situacii ked vsade vyhlasuju ako v nitre nieje kam zskladnovat mrtvolky....

Ehm... poslednu rozlucku zabezpecuju pozostali... ale telo zatial musi byt predsa niekde uskladnene.... ;)
06.01.2021 - 11:06:28
00
https://rizikavakcin.org/svetove-uznavany-expert-dr-bhakdi-rika-vakcina-proti-covid-19-je-nebezpecna-a-zbytecna/
06.01.2021 - 11:09:50
00
Zipsik napísal:
Ehm... poslednu rozlucku zabezpecuju pozostali... ale telo zatial musi byt predsa niekde uskladnene.... ;)


Áno, kiežby tak pohrebné služby alebo domy smútku v okolitých obciach mali chladiaci box alebo podobné zariadenie :tmi: Ja tiež nemám podrobnosti a preto sa pýtam - lebo scenár, že v službe A čakajú čo ja viem 5, v službe B 7, v službe C 10 dní a služby D až Z na pokyn vedenia nemocnice SBS Charon odháňajú z patológie s pokrikom „no pasaran! kadávery nedostanú!“ mi príde uletený aj na túto šialenú dobu ...
06.01.2021 - 11:16:31
00
Jasne ze si to zabezpecuje rodina, pohrebnictvo moze byt aj z druheho konca republiky. Mesto zabezpecuje pohreb tych, ktori rodinu nemaju. Nemocnica s tym nic nema.
A nejde az tak o mrazaky (aj ked uz tusim plnia aj ten kamionovy prives) ako o miesta v kremacnych peciach. Tie idu naplno, dokonca aj v BA presli na 24/7 a vozia tam aj z NR. Ale popieraci budu mliet svoje aj ked budu tie mrtvoly prekracovat.
06.01.2021 - 11:16:56
01
Kenai a nieje to tak ze ... (laicky pisane) po ockovani - ked niekde dostanes naloz virusu do tela - tvoja imunita ho zacne v kratkom case likvidovat. on sa nestihne rozmnozit do takej miery aby si ho roznasal dalej. aj bez ockovania niesi infekcny hned v ten den ked sa nakazis. trva 1-3 dni kym sa virus v tele rozmnozi a stane sa z teba prenasac.

ale zaujimalo by ma to skor pri ludoch co ochorenie prekonali a pridu znova do styku s virusom (co by malo byt +/- to iste ako ockovanie) - ci ich imunita ho uz zlikviduje a uz sa nestanu prenasacmi alebo nie? lebo to by mala byt ta kolektivna imunita. len som tu cital ine pribehy - ked to niekto dostal aj opakovane. cize kolektivna imunita by bola uplna blbost a vobec nefungovala.
06.01.2021 - 11:19:14
01
Zipsik napísal:
Ale viem ze 3 pohrebky v nitre praskaju vo svykoch (ano to je pravda) ale ostatne pohrebky pomaly nemaju co robit....

nie je to nahodou tym, ze len konkretne 3 zariadenia su urcene pre covidovych zosnulych?
06.01.2021 - 11:20:43
00
https://www.noviny.sk/koronavirus/578519-pohrebnicke-a-kremacne-sluzby-prijimaju-provizorne-riesenia-tiel-je-privela
06.01.2021 - 11:21:47
00
dellax napísal:


https://en.wikipedia.org/wiki/Sucharit_Bhakdi#Responses_to_Bhakdi%27s_criticisms

Ono nepovažujem zrovna za bonus, keď sa od názorov experta dištancuje univerzita, na ktorej pôsobil vyše 20 rokov ako profesor.
06.01.2021 - 11:23:26
51
Dudo napísal:
Kenai Odhaluju sa nedostatky zdravotnej a socialnej ochrany, nie len v nasej gubernii, okrem Svajciarska snad vsetky zapadne ekonomiky poodhalili predovsetkym personalne nedostatky (ci uz v nemocniciach alebo v zabezpeceni dochodcov).

Ani Švajčiarsko nie je veľký premiant. V počte úmrtí na milión obyvateľov sú na 22 mieste s 923. Lepšie sú na tom Švédsko, Rumunsko, Poľsko, Rakúsko aj Slovensko s 487 mŕtvymi na milion obyvateľov. (Zdroj: worldmeters.info)
06.01.2021 - 11:38:34
00
Ta stranka je stara 13 dni a uz sa objavi aj na tomto fore. Naviac jeho knihu predavaju len na kulturblogu. Co vieme ze su LSNS.
06.01.2021 - 11:41:37
01
uz nazov tej domeny hovori za vsetko
06.01.2021 - 11:42:21
05
či niečo údajný "feťák" niečo urobil alebo nie je jedna vec...druhá vec je ako sa správajú ľudia, bývam v tesnej blízkosti toho mesta a na našej ulici je už cca 50% ľudí premorených, jeden je aj na ventilácii...rodina (asi 7 ľudí, aj s dôchodcami), zatiaľ neotestovaní a väčšina má príznaky, potrebujú kúpiť chlieb, ponúklo sa viac ľudí, ale veď len zoberiem chlieb, aj tak bolo...ďalší prípad: volá známy, že potrebuje niečo preniesť, on mu na to, ale som chorý, možno mám kovid a ten mu na to, mne to nevadí, tak prenášali...o dva dni testy a všetci pozitívni, paráda nie?
06.01.2021 - 11:45:57
03
keyboard_arrow_up