nemas za co :D vzdy rad pomozem :lol:
02.05.2013 - 08:42:37
00
Oživím túto tému. Chcel by som si poskladať commute/bikepacking/zimák mtb bajk. Ponuka rámov je v tejto dobe dosť biedna. Našiel som https://www.bike-discount.de/en/buy/thompson-xc-7000-27.5-frame-1003805 , ale nemá závity na nosič(a je 27,5?). Existujú nejaké nosiče s objímkami, no neviem to nájsť. Viete mi poradiť? (Prípadne nájsť mtb ht rám, pref. 29er, tapered hlava, stred nie pressfit, okolo 150e) ďakujem
09.01.2021 - 10:37:17
00
pri biku s thru-axle na zadnom kole a bez navarok mas +- nasledovne moznosti, pretoze potrebujes zriesit oba uchyty (horny aj dolny) nosica:

1) nosic na sposob Thule Tour Rack - nosic je polozeny len na seatstay. Co som cital par rokov dozadu, tak ludia s tym mali OK skusenosti, ale treba pozriet aktualne skusenosti. Pri typickom biku by snad nemal byt problem, pri lahuckych ramoch s minimalizovanymi seatstay to nemusi byt zrovna ideal kedze seatstay zatazujes na miestach a sposobom s ktorymi sa nepocitalo

2) spodny uchyt: zohnat si adapter na thru axle, na ktory sa potom davaju adaptery na nosic. Pozri tu alebo tu (je to to iste), alebo zohnat niekoho kto ti taky nejaky adapter spravi na osku co pasuje do tvojho ramu, coz najskorej znamena aj vyrobu osky samotnej
horny uchyt: bud cez svorky obalene gumou, ake zozenies snad v kazdom zeleziarstve tu, alebo sedlovu objimku s uchytom na nosic, ale asi niesu na kazdy rozmer sedlovej trubky tu tu. A k tomu "kompatibilny nosic", coz tiez nemusi byt zrovna vyhra zhanat, pretoze nie kazdy nosic je dost velky a pevny na 29" kolesa

    09.01.2021 - 16:57:16
    10
    Tak asi som zabudol napísať, že nosič len na sedlovku už nepripadá do úvahy. Veľmi zlá skúsenosť ?
    Ten spodný úchyt, resp. adaptér na os by vyšiel dosť draho, takže to pre mňa nie je prijateľné.
    Asi mi ostáva len nájsť rám s návarkami.
    Každopádne ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď ?
    09.01.2021 - 17:19:47
    00
    ehm, o nosici na sedlovku som nikde nepisal, pozri co som poslal lepsejsie a ked tak napis co si myslis ze je nosic na sedlovku. Ta objimka je na to, aby si mal kam upnut horne "lyziny" normalneho nosica - upnes ich do sedlovej objimky.
    09.01.2021 - 17:30:07
    00
    Máš pravdu, myslel som si, že ten thule tour rack sa upína len na sedlovku (ako napr https://www.fitshop.sk/detail-produktu/-AT15203125/author-acr-160-alu-cierny/?gclid=CjwKCAiAxeX_BRASEiwAc1QdkdHrH3ha-g4ZS2awrHe2KaricsdgPlxi-0hb9u5mbjfsNGaBkDMYuRoCeD0QAvD_BwE) . Zle som prečítal.
    Thule tour rack má nosnosť len 10kg, čo je málo.
    09.01.2021 - 17:40:02
    00
    keyboard_arrow_up