problémy z čoho?že jej zamestnanci nezrujnujú prevádzku?...letecké spoločnosti to budú rovnako požadovať tak nevidím problém u firiem.
09.01.2021 - 17:35:55
02
Triki ja by som si prial aby zavreli a vypli medzibankovy platobny styk alebo este lepsie, vypnut by sa vypol rovno swift. A potom by sa mohli vypnut internetovi provajderi a kludne aj telefonni operatori. Preco ostat len pri fabrikach. Ano viem prehanam a nie je to to iste. Ale uz mi fakt lezie na nervy cela tato korona. Keby si kazdy sam za seba dodrzoval opatrenia doststocne pre ochranu jeho a jeho blizkych tak nemusi vlada nic riesit a nemuseli by ste na nu tolko nadavat.
09.01.2021 - 17:38:15
28
99%na citlivost, vysledky za 10s
ale je to z Turecka :)
https://noizz.aktuality.sk/news/vedci-vytvorili-10-sekundovy-covid-test/95envt8

budu mat celosvetovy uspech, alebo si budeme musiet pockat na nieco podobne made in USA, alebo aspon Zapadna Europa?
09.01.2021 - 17:43:32
11
na nervy to lezie každému a ešte dlho bude.veliť môže vždy len jeden.
09.01.2021 - 17:46:16
00
hansol710 napísal:
will a co sa zmeni ked dostanes vakcionu? ak handru budes musiet nosit, nakazu sirit mozes.. tak co?
Triki neni to nahodou protiustavne? uz neplati moje telo moja volba, a ze teba hovno do toho co si dam pichnut? Keby toto zapotila nejak firma a na druhy den nepride 20% ludií rychlo by ich tieto fasisticke napady presli. lebo keby tak v LR bolo pozitivnych 30% uz vidim ako to zavru na 14 dni minimalne..


Hansol, zo sebeckeho pohladu - ze ak to chytim, nebudem mat pri mojom veku a znizenej imunite 2% sancu, ze skoncim pod drnom alebo este vyssiu, ze ostanem lezat v nemocnici s dalsimi nasledkami.
A budem sa moct stretnut aj so znamymi, ktori na vsetko seru, lebo este nespadli medzi tych 10% ludi na SK, co to chytilo.
Snazim sa byt zodpovedny voci sebe, rodine ale aj spolocnosti. Ale vsetko ma hranice.
Tak ostan pri svojej teorii, ze vakcina nepomaha. Je mi to jedno. Aspon sa skor dostane na mna a moju rodinu.
Mne blizkych ludi na vakcinu presvedcim a deti ju aj tak nedostavaju.
09.01.2021 - 17:55:09
04
ennio napísal:
99%na citlivost, vysledky za 10s
ale je to z Turecka :)
https://noizz.aktuality.sk/news/vedci-vytvorili-10-sekundovy-covid-test/95envt8

budu mat celosvetovy uspech, alebo si budeme musiet pockat na nieco podobne made in USA, alebo aspon Zapadna Europa?

urcite si budeme musiet pockat. Ak je to vsetko pravda a funguje to tak, ako pisu, bolo by to vyborne napr. na hromadne podujatia. Ale neda sa postavit cely system na niecom z Turecka, ktore je dost nevyspytatelne. Je to ako z ilegalnymi imigrantami. Turecko ich drzi u seba, ale vydiera aby dostalo viac penazi. Nie je dobre byt zavisli na takom nespolahlivom partnerovi. Chcelo by to viac firiem (statov) a potom si kludne vybrat aj tie turecke testy, no mat zalohu pre pripad. Okrem toho, "zazrakov" uz bolo, radsej si pockam az to budu realne pouzivat v praxi.
09.01.2021 - 18:01:31
01
lapaloma napísal:
Triki ja by som si prial aby zavreli a vypli medzibankovy platobny styk alebo este lepsie, vypnut by sa vypol rovno swift. A potom by sa mohli vypnut internetovi provajderi a kludne aj telefonni operatori. Preco ostat len pri fabrikach. Ano viem prehanam a nie je to to iste. Ale uz mi fakt lezie na nervy cela tato korona. Keby si kazdy sam za seba dodrzoval opatrenia doststocne pre ochranu jeho a jeho blizkych tak nemusi vlada nic riesit a nemuseli by ste na nu tolko nadavat.


Ja som nikde zo srandy niekomu povedal, riesenie na Coronu, kazdy nakazeny blokova pokuta 1000E alebo verejnoprospesne prace mesiac. Cim viac o tom rozmyslam, tym mam viac pocit, ze by to bolo riesenie. Keby si ludia davali pozor, presne ako vravis nebolo by treba opatrenia ani ockovanie. Je to ako s fajciarmi, kazdi veri ze on toho raka nedostane. Takto, keby mu to stiahli rovno z uctu uz by veril, ze je corona problem a urcite by sa choval inak.

A miesto deficitu by statny rozpocet este narastol, poskodenych by bolo z choho odskodnit, ekomika by sa este roztacala.


Naposledy upravil Kenai dňa 09.01.2021 - 18:35:06, celkovo upravené 1 krát.

09.01.2021 - 18:03:15
10
https://www.startitup.sk/vakcina-nezabera-hned-7-dni-po-zaockovani-mali-silne-protilatky-len-2-ludia-zo-100
09.01.2021 - 19:10:15
10
ale 50% po 2 tyzdnoch (teda este pred druhou davkou) je dobra sprava
09.01.2021 - 19:16:39
00
zaockovanost je u nas 19 727 ludi. 3 vazne vedlajsie ucinky anaflyktiky sok, 17 slabe, horucka, zimnica, malatnost, ktori mozno museli 3 hodiny cestovat z tyzdnovky autobusom domov na pnku a v autobuse odpadli a este sa tam nakazili a ockovanie ich nezachranilo.
Dnes sme sa rozpravali o tom. Bolo mi povedane, ze ak by 19tisic ludi ustipla vcela, 10 ludi bude musiet vyhladat lekarsku pomoc a ze vyzvat na ockovanie 19tisic ludi je ako povedat im ze 10 ludi z vas 100% bude musiet naspat k lekarovi a mozu mat aj trvale nasledky, ak uz boli nakazeni. ak im to udrie na nejaky organ a imunitu im oslabi este aj vakcina. Kdezto riskovat ze sa nakazia nieje 100%, oproti tomu, ze tych 10 co ustipne vcela. Tam je tych 10 uz zajednanych na problem u smrtaka na carborundum sequestrum. Mozu len trpnut, ci na nich vyjde ta gulka v ruskej rulete, ktoru videli, ze ju tam nabijac skutocne vlozil do bubienka.
Aj taketo diskusie pocuvam.
09.01.2021 - 19:44:14
10
triki napísal:
problémy z čoho?že jej zamestnanci nezrujnujú prevádzku?...letecké spoločnosti to budú rovnako požadovať tak nevidím problém u firiem.

porovnanie s let. spolocnostami kríva ... jednak zatial to prezentuju len verbalne, jednak ty s nimi nemas ziaden vztah, mozu si urcit podmienky poskytnutia sluzby, ty ich sluzby mozes nevyuzit ...

kdezto zamestnavatel je v inej pozicii ... pokial ockovanie nie je nariadene zakonom alebo inym sposobom vynucovane STATOM, zamestnavatel ti ockovanie NEMOZE prikazat ... cize akakolvek vypoved z jeho strany kvoli tomu by bola neplatna a vysudil by si kopec penazi ...
a nakoniec, zamestnavatel ti nemoze prikazat testy na tvoje vlastne naklady ... akakolvek povinnost ktoru ti zamestnavatel ulozi a ktora jemu ani tebe nevyplyva z legislatívy, ti musi uhradit ... cize zamestnavatel ti moze nariadit kazdy treti den test, ale musi ho preplatit ...
09.01.2021 - 19:58:44
01
samozrejme,že ťa môže nútiť je to otázka nešírenia vysoko infekčného ochorenia ktoré môže celú firmu zlikvidovať.samozrejme môže to zavrieť a ľudia pôjdu na pracák a tam sa potom môžu sťažovať na súde.Buď si istý že so zamestnávatelom sa nikto za prsty ťahať nebude.
Na druhej strane čím viac antivaxerov o to skôr sa druhí dostanú k vakcíne.Ja sa už neviem dočkať.
09.01.2021 - 20:15:41
02
kopec peňazí = ušlá mzda
09.01.2021 - 20:18:08
00
triki: zaockovanie ale nezamedzi sireniu /tj. zaockovany to prenasat moze/, jedine co ma ockovanie robit je, ze zaockovany by mal mat bud relativnu imunitu, alebo vyrazne lahsi priebeh ochorenia a tak sa zamedzi zahlcovaniu zdravotnictva a umrtiam.A az potom dojde k poklesu. Ci to tak bude, sa uvidi casom /medzitym bude 10 dalsich mutacii :)/. Ak ockovaneho pustia /bez testu/ a nezaockovaneho nie, tak je potom chyba v matrixe :)
09.01.2021 - 20:23:41
03
Hosť napísal:
Coho sa tu bojime? Trapneho virsusu ktory keby nemal medialnu pozornost mozno ani nezistime ze tu je?? Vsetci ste sa zblaznili? Milion ludi to tu malo a v menocini par ludi a mrvcych este menej?

"v Zlatých Moravciach. Bežne tam bývajú dve, maximálne tri smútočné oznámenia a dnes to vypadá takto".
https://www.facebook.com/nekrmtenasodpadom/photos/a.604314989664452/3600928656669722/
09.01.2021 - 20:25:40
00
keyboard_arrow_up