Zatial nik neodpovedal, ci je nutny nejaky kludovy rezim pred a po ockovani ...
Kedze sme na bike fore, otazka myslim dost relevantna
10.01.2021 - 16:37:23
01
will napísal:
Mozno som to prehliadol. Nevie niekto odovodnit, ako je to s tym, ze zaockovany jedinec moze sirit covid dalej ? Predpokladal som, ze ked som imunny, tak imunita zabezpeci, ze sa virus vo mne nenamnozi. Alebo namnozi, ale len trochu a imunita ho uprace. Alebo je to s mRNA vakcinou inak?


Ak chces fakt, tak nikto nevie. Ak chces hipotezy, tak urcite sa neda povedat, ze po tom co dostanes vakcinu sa nemozes nakazit ani nakazit niekoho dalsieho. Minimalne kym nedostanes obe davky to plati na 100% Potom moj nazor je, ze moznost, ze niekoho infikujes bude pretrvavat, ale mozem sa mylit. Kym sa na 100% nepreukaze opak bolo by mudre ratat radsej s tym, ze jednak mozem vyrius dalej sirit a jednak sa mozem aj sam nakazit a mozem mat nejake symptomy. Opatrnost nezaskodi a nebudem si musiet vycitat ze som z nevedomosti niekoho nakazil.
10.01.2021 - 16:49:27
00
Rozumiem. Skor mi ide o to, ze doteraz som bral vakcinu ako nieco co brani infekcii. A teda, ak Jozo dostal pred mesiacom vakcinu a dnes je imunny, tak sa s nim mozem stretnut a on ma nenakazi.
Ale ak by to bolo tak, ze Jozo siri virus, co nanho sadol v rovnakej miere ako keby nebol zockovany, tak musim upravit svoje spravanie a s Jozom si iba telefonovat az do doby, kym nebudem zaockovany aj ja.
Preto sa pytam a chcem si to dat vysvetlit.
10.01.2021 - 16:57:07
00
vlastoch napísal:
Zatial nik neodpovedal, ci je nutny nejaky kludovy rezim pred a po ockovani ...
Kedze sme na bike fore, otazka myslim dost relevantna

Všeobecne po každej vakcíne je vhodný kľud a nepiť alkohol (našťastie to sa detí poväčšine netýka :) ). Ja som na druhý deň dal len tak zľahka výjazd po okolí a dnes tak zťažka Roháče. Reakcia asi ako po chrípkovej vakcíne, pocit že sa v tele niečo deje a v mieste vpichu bolestivosť, čiže imunita pracovala, všetko očakávané rekcie.

will šíriť ďalej by si nemal, ale to jednoznačne nevie. Po každej vakcíne môžeš ochorieť a byť aj prenášačom, nikto dopredu nevie kto chytí čierneho petra u ktorého sa imunita vykašľala na nejaké očkovanie...
10.01.2021 - 17:38:44
11
Musím rozmýšlat kus pomalšie. Pri šiestom slove v tvojej druhej vete som si už predstavoval ako dávaš poldeci :D
10.01.2021 - 17:44:34
00
Hosť napísal:
Za posledne 2 mesiace je to vidiet oproti inym rokom. tych 2836 umrti je tam vidiet, napriek opatreniam. A to sa tolko nezabavalo, menej autonehod, opilcov, adrenalinovych sportov,
Celorocna statistika uz je. aj stvrtrocne. Za 4 kvartal 2020 umrelo 13979 ludi.

No tie celkové čísla nahrávajú popieračom. Minulí rok nebol na úmrtia nijako výnimočný. Dokonca ani štvrtý kvartál. To som zvedavý na podrobnú analýzu, či naozaj výrazne ubudlo iných úmrtí. Takto to naozaj vyzerá, že zomierajú v podstate ľudia, čo by aj tak zomreli.
10.01.2021 - 17:52:44
00
Tie čísla 13979 za posledný štvrtrok 2020 sú odhad. Oficiálne štatistiky ešte nie sú.


Naposledy upravil ivan dňa 10.01.2021 - 17:57:40, celkovo upravené 1 krát.

10.01.2021 - 17:56:44
00
To uz Borisova vyhovorka s tou lekarnou je lepsia ako Cibulkovej :)
10.01.2021 - 17:57:24
00
ivan napísal:
Musím rozmýšlat kus pomalšie. Pri šiestom slove v tvojej druhej vete som si už predstavoval ako dávaš poldeci :D

Ja som rum, whisky aj nejaký cider stihol dopiť pred očkovaním, tak ma momentálne nič otvorené nedráždi :)
10.01.2021 - 18:00:03
01
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/iniciativa-chvipl-pes-demonstrace-staromestske-namesti-daniel-landa.A210110_122414_domaci_misl
10.01.2021 - 18:31:50
00
Česi sú na čele pelotónu a evidentne sa snažia o únik.
10.01.2021 - 18:37:37
02
Najhoršie je, že korona sa šíri tým viac čím viac je rozšírená. Pri rovnakej mobilite a debilite.
10.01.2021 - 18:51:02
10
Joe70 napísal:
No tie celkové čísla nahrávajú popieračom. Minulí rok nebol na úmrtia nijako výnimočný. Dokonca ani štvrtý kvartál. To som zvedavý na podrobnú analýzu, či naozaj výrazne ubudlo iných úmrtí. Takto to naozaj vyzerá, že zomierajú v podstate ľudia, čo by aj tak zomreli.

Ked to porovnam s inymi rokmi zomrelo niektore predchadzajuce aj o 3000 ludi menej.
A to boli tento rok opatrenia proti sireniu virusu.
Nieje to moc vidiet, lebo tu nemame 9 strankove nekrology v novinach a neumrelo nam tu 400 sestier a 150 lekarov ako v Taliansku v prvej vlne.
Z tych 2836 by niektori urcite umreli ale vela deti by urcite neostalo siroty ako sa nimi stavaju teraz. U nas dost dlho sa drzal pocet umrti na 72, lebo Pellegrini zavrel hranice a fabriky este pred rozsirenim. Tych 72 ludi nieje v statistike vobec vidiet, kedze staci zopar nehod autobusa, auta na priecesti, utopenych poziare, napadnutia urazy, chodci, bitky? atd.
Najviac je to vidiet za posledne 2 mesiace, ked umreli na are 4 ludia a tento rok za to iste obdobie 18 ludi. Nieje to ebola ale urcite sa nieco deje a horsie ako chripka pri ktorej sa nerobia opatrenia a ani tak sa tolko neumiera a tolko ludi naraz nepotrebuje kyslik.
My mame v rodine a u znamych uz 3 umrtia a bez inych vaznych diagnoz.

Anesteziolog Jakub Vallo rozdiel medzi chripkou a covidom
https://m.facebook.com/watch/?v=835538780548903&_rdr

V CR dnes protesty a bez rusok kvoli opatreniam.
Ja by som im projektorom premietol na stenu video z ara ze do mesiaca bude nejaka cast z nich takto na tych posteliach.
10.01.2021 - 19:19:31
00
Joe70 napísal:
No tie celkové čísla nahrávajú popieračom. Minulí rok nebol na úmrtia nijako výnimočný. Dokonca ani štvrtý kvartál.


S týmto bilancovaním by som počkal do marca, keď budú oficiálne čísla. Zatiaľ sú dostupné len pre prvé 3 kvartály a aj podľa okolitých krajín stojí predpoklad "zomreli by aj tak, len s inou diagnózou, takže v podstate žiadna zmena" dosť na vode...
10.01.2021 - 19:36:37
01
will napísal:
Rozumiem. Skor mi ide o to, ze doteraz som bral vakcinu ako nieco co brani infekcii. A teda, ak Jozo dostal pred mesiacom vakcinu a dnes je imunny, tak sa s nim mozem stretnut a on ma nenakazi.
Ale ak by to bolo tak, ze Jozo siri virus, co nanho sadol v rovnakej miere ako keby nebol zockovany, tak musim upravit svoje spravanie a s Jozom si iba telefonovat az do doby, kym nebudem zaockovany aj ja.
Preto sa pytam a chcem si to dat vysvetlit.


Jasne rozumiem ja uvazujem podobne. Skratene, kym nebude vykonana hodnoverna studia, kde overia, ze Jozko ma nemoze nakazit po tom co je zaockvany si s nim ja budem len telefonovat. A este lepsie by bolo keby si Jozko uvedomil, ze do vypustenia hodnovernej studie ma aj on len vsetkym telefonovat. Lebo nie kazdy sa nad tym zamysla a tak Jozko zo sameho nadsenia, ze je "chranany" nakazi dalsich n ludi.
10.01.2021 - 19:41:54
01
keyboard_arrow_up