fixska napísal:
A mám ešte jeden problém, ktorý musím riešiť ale nechcem robiť výmenu lyžiarok lebo sú super, sú mi pohodlné, dobre sa v nich lyžuje aj šliape a obídu mi moje mega hrubé lýtka. Lenže, mám strašne nízky priehlavok/nárt, takže aj po úplnom dotiahnutí spodnej časti na fest, že to viac fyzicky nie je možné mám medzi priehlavkom a lyžiarkou mega fugu. A to aj keď som dala pod pätu také gélové podložky a vložky navyše aby som si chodidlo zdvihla. AJ tak mám medzi priehlavkom a lyžiarkou viac ako centi na výšku :( Neodiera ma päta ani mi to nevadí pri zjazde lebo sa opieram do komínov ale pri šliapaní mi to vadí, lebo sa cítim ako v gumákoch po otcovi. Na dĺžku sú mi len tak tak, čiže veľkosť menšiu nepotrebujem, už sú aj tak menšia ako každé iné topánky, ktoré nosím. Robilo mi to aj v predchádzajúcich Scarpa Maestrale, spodné klipsy na poslednom zúbku zapnuté, micro nastavenie zakrútené na fest a stále málo. teraz mám Fischer Traverse s BOA a tie plasty skeletu sa už dotýkajú a viac to nejde.
Máte tip na nejakú výplň čo si nalepím na ponožku alebo dačo také? :D Ja ich zas ledva obujem, lebo sú mi fakt na šírku aj dĺžku tesné. Pre lepšiu predstavu prikladám nákres prierezu :D

Mozno skusit odstrihnut jazyk z nejakej starej topanky a prisit ho k jazyku vlozky lyziarky. Ak nebude sediet, vies jednoducho vymneit za iny. Nemalo by sa to ani drolit... Skejtove boty mali take masivne jazyky...
Tiez mam ten problem s nizkym nartom a treba trafit lyziarku jednoducho. Niektore su nizke a ine vysoke. Nizke a siroke su Dynafit Hoji Free. Skusala si aj tie? Mna cez nart dost tlacili, mozno by sadli. Ale kedze nechces investovat, zbytocne to pisem. Ja som poskusal tiez vela lyziarok a nakoniec som skoncil u Tecnica zero g. Tam mi stacila jedna vlozka naviac.
Kde si zohnala ten gelovy klin pod patu?
06.01.2021 - 11:50:20
00
Starý jazyk je super nápad, len nemám staré topánky, neuveríš 😄 ja celkovo nemám staré veci lebo často obmieňam, predávam alebo darujem rodine. Ale to niekde na bazosi za odvoz dačo splasim. Dik. Hoji som skúšala a sú pekelne tvrdé a úzky komín. Plus som sa vynervovala v predajni z toho ich dynafit zapínania s lankami. Celý Geosport som vyskúšala a aj už jedna skoro letela oknom a zo keď mám nervy v obchode, kde je teplo a nviem to pozapínať tak v snehu neviem 😁 ale každopádne tvrdé boli. Celkovo sú mi lepšie také ľahké subtilne modely, nie troj klips a stvorklips už vôbec. Ja by som si kúpila ale ty vole nemám 5 kíl :(
Konkrétne tie kliny som kúpila na tchibo.sk ale podobné majú aj tu https://www.inohy.sk/gelove-podpatenky/gelove-vlozky-na-paty/
Práve som ich vybrala a dala nad ten nart a funguje, len to ledva obujem. A mali by byť širšie aby viac obalili nohu lebo cítim kraje.
06.01.2021 - 12:36:02
00
Ahoj ja som si daval do korcul taketo gelove nalepky, dava sa to kolo clenka ak korcula rozbija nohu, len neviem aka velka je ta fuga, ktoru potrebujes vyplnit, toto ma asi pol cm na vysku.

Prílohy:

838F5D4F-D1D3-4445-B514-C1ABDDDFFC3B.jpeg
838F5D4F-D1D3-4445-B514-C1ABDDDFFC3B.jpeg 816.3 KiB thumb_up0thumb_down

CCA4D305-AE52-4113-898A-BBB7778C13F9.jpeg
CCA4D305-AE52-4113-898A-BBB7778C13F9.jpeg 1022.7 KiB thumb_up0thumb_down

06.01.2021 - 12:55:37
00
Daj tam kus krkovice. Po výšľape obalíš ani naklepať nebude treba 😛 😂
06.01.2021 - 12:56:01
06
Zdar mladez. Vyberám komplet novú vystroj. Momentálne mám skitrab stelvio/diamir fr+/ garmont argon cca 12 rokov starú. Kým jazdim meksi terén tak sa to dá. Akonáhle dám čo i len ľadový Chopok dole ide mi urvat stehná a dosť často oddychujem . Po tom čo má do hora začali prebiehať už aj dievčence nastal čas sa zamyslieť a chce to po toľkých rokoch vymeniť . Najprv začnem lyzami ,asi najviac ma zaujali black crows orb freebird. Dokážu si takéto lyže poradiť aj s tvrdým povrchom ? Šírku chcem cca 90mm čo sa mi zdá najviac univerzálna. Lyžiarky musím najprv vyskúšať kvôli širšej nohe
10.01.2021 - 21:09:40
00
neni zlá lyža, kolega ju má odmin roka a pochvaluje, taká univerzálka na všetko. na to nejake ATKčko R12 a k tomu lyžiarky čo ti sadnú, moherove pasy a fičíš :)
pri tej šírke si ale už trošku pomalší do kopca ( cm2 koberca už je cítiť)a rýchly z kopca,
ak chceš byť rýchlejší do kopca tak do 80mm pod patou a rýchle pomoca race pasy. šírka ešťe v pohode aj na volnejší sneh.
samozrejme záleží aj od typu lyžiaky....dobrá pohyblivosť komín anízka hmotnosť len prispieva k dobrej supavosti
10.01.2021 - 21:17:47
01
85-90 je limit ktorý som si dal , z toho vyberania mi už hrabe tak som si určil rozmedzie. To je len jeden kandidát, ešte počkám na akcie,možno vyskočí niečo vyhodnejsie. Kým nemám lyžiarky nemám kde ponahlat. Do hora to bude len lepšie , nižšia váha , ohybnejsie lyžiarky a aj klzavejsie pásy.
10.01.2021 - 21:57:48
01
napr takyto set : K2 wayback 88, Dynafit tlt superlite, Dynafit TLT / Hoji, pasy pomoca
niektore ATK viazania zvykli prasknut pri pinoch.
11.01.2021 - 17:43:13
01
len tie superlite s brzdou, aTLT lyžiarky su pomerne uzke a komím sa malo hýbe... mal som TLT3ky aj TLT6ky :)
11.01.2021 - 17:47:53
00
Keby si ja ešte raz kupujem výstroj, tak by som dbala na jedinú vec a to aby sa viazko zo šliapania na zjazd neprepínalo otočením pätky ale nejak jednoduchšie :) mám Dynafit superlite 2.0 a je úžasné, najlepšie, spokojná som ale kus nepraktické keď ti mrznú ruky :D
11.01.2021 - 17:54:56
00
Aj tak ti treba pásy zložiť, pritom ruky viac zamrznú....
11.01.2021 - 18:00:55
00
Na pásy ti netreba takú silu v prstoch ... nevieš o čom hovorím, kým to nevyskúšaš, na Krížnej, zamrznuté od snehu, ..kým neotočíš, nejdeš dole.
11.01.2021 - 18:10:14
02
fixska napísal:
Keby si ja ešte raz kupujem výstroj, tak by som dbala na jedinú vec a to aby sa viazko zo šliapania na zjazd neprepínalo otočením pätky ale nejak jednoduchšie :) mám Dynafit superlite 2.0 a je úžasné, najlepšie, spokojná som ale kus nepraktické keď ti mrznú ruky :D

a to si nevieš otočiť v rukaviciach? :D
aj pasy dávam dolu v rukaviciach aj lyžiarky v nich pozapínam :D
11.01.2021 - 18:15:04
00
Baby to maju ináč. :lol:
Tej mojej tiež musím pätku otáčať ja. :D
11.01.2021 - 18:27:44
01
Ivka tak negramar a vrat sa k vipecu :D alebo daj raceove a nic neotacaj len klopka abo piny
11.01.2021 - 18:30:31
00
keyboard_arrow_up