kotle a ake ATB si to dostal? Obecalp?
12.01.2021 - 13:20:14
00
Hosť napísal:
tak tu je moja skúsenosť ako to chodí u nás..Ochorel som na covid a asi na 30x som sa dovolal k doktorke..na 10 dní ma vypísala a vraj potom môžem ísť do práce..po treťom dni sa mi stav zhoršil a teploty boli skoro na 40..nedali sa dlhodobo zraziť, len studená sprcha pomáhala na hodinu..zimnice, telo sa vôbec nepotilo, dusivý kašel..doktorke sa nedalo dovolať..vyšetrenie v nemocni a záver lekára, paralen a kludový režim, veľa tekutín...vybavil som si ATB a po troch dňoch som začal veriť že to prežijem..Moja obvodná to mala samozrejme na háku, vôbec ju nezaujímalo ako sa mám, či niečo potrebujem keď som sa k nej dovolal po týždni..poznám xy ľudí, ktorí si zháňali ATB ako len vedeli lebo ich obvodný lekár im ich nepredpísal..a každému zabrali a ich zdravotný stav sa otočil k lepšiemu..a ešte taká perlička, keď si kamoš vybavoval ATB tak mu doktor povedal, že teraz je prísny dohľad nad tým komu a za akých okolností sú predpisované...aby náhodou nepadli štatistiky..čo by to bolo za ochorenie keby neboli vážne prípady, ktorým by stačilo pár tabletiek..


Zvlasne ja mam skusenost, ze kazdemu preventivne vnucuju ATB, mnohokrat to robi problem neskor zase s plesnami na plucach, ale tak sa to teraz robi...
12.01.2021 - 13:23:44
01
milos21 napísal:
K Rusku, neviem si predstaviť každý deň chodiť ku každému chorému a “chorému” dieťaťu naprieč NO a TS okresu. To je taký argument ako, kamoška mojej kamošky povedala... Tak v Rusku sú počtom lekárov si zahojený.

Lenze takto by podla mna malo zdravotnictvo vyzerat. Aku logiku to ma, ked musi ist clovek, ktory je chory do nemocnice za lekarom? A keby len to, on tam ten dotycny musi este sediet (v lepsom pripade len) par desiatok minut medzi ostatnymi v cakarni. O detoch ani nehovorim. Teraz samozrejme nemyslim len COVIDakov. Nieco ako rodinny lekar, ktory sa stara o celu rodinu, vie detailne celu rodinnu anamnezu a vie prist podla potreby je asi iba z rise snov.
12.01.2021 - 13:33:57
01
foobar amoksiklav či jak sa to volalo..Kenai kiež by to tak bolo aj mojom prípade, mohlo mi to ušetriť pár dní pekla..
12.01.2021 - 13:35:03
00
foobar napísal:
je uplne jedno co nasleduje za domenou hlavnespravy. sk

Co to s tym ma spolocne?. Kludne sem dam aj odkaz na zem a vek ak bude v nom video od Krcmeryho.
To ze je na hs kopec hluposti neznamena, ze ked tam je clanok, kde mi ide o to, aby ste si vybrali z neho len cast od urcitej osoby, ktora nema nic spolocne z hs ani nieje za lsns.
12.01.2021 - 13:39:27
03
clxno1 ale ved tak to aj vyzera ak mas zopar milionov na ucte a sukromneho doktora. Snad si nemyslis ze taketo sluzby pokryju tvoje zdravotne odvody :D
12.01.2021 - 13:44:32
02
a co je lepsie a bude mat hladsi priebeh? ked sa bude 200 ludi v jeden den pokusat dovolat jednemu lakarovi alebo ked jeden lekar postupne obvola 200 ludi? mozu si za ten bordel sami a nie len teraz - nedokazu si nacasovat ludi, nic. len cisty chaos a panika.
mna pred niekolkymi rokmi nechali "behat" po svete so zapalom pluc tyzden - bol som na rontgene, dostal som atb a mal som prist na kontrolu o tyzden - ked som prisiel vypocul som si vetu ktoru si pamatam dodnes - clovece vy kde ste? ved vy mate zapal pluc. ziaden telefonat, nic.
12.01.2021 - 13:45:53
00
Vuk ten tvoj link na HS uz nefunguje. Mozno to bol vymysel. Mozno sa len ozval ten dotycny neurolog z kosickej fakultnej nemocnice, ze nic take nepovedal. A preto HS ako zdroj informacii nikdy neberieme :)
12.01.2021 - 13:51:51
05
Bajkonur Netvrdim ze HS su hodnoverne informacie, to ani nahodou. Ale kazda palica ma dva konce. Mnoho informacii si proste tak zvane mainstreem media nedovolia z politickych dovodov uverejnit. Obcas ako skoncis tak, ze jediny kto je ochotny publikovat tovje tvrdenia su media ako HS, alebo mozes zacat pisat blog, ked ta skor zabanuju ako to vobec par ludi stihne precitat. Ak je to len trocha mozne treba sa riadit obsahom a urobit si vlastny usudok, nie zdrojom. Este stale najdes plne knizky toho ako Kolumbus objavil ameriku a ako priniesol pokrok domordocom. I ked vsetci vieme ze to bolo "troska" inak. Dokonca za to co spachal skoncil vo vazeni. Ale to uz v knizkach nenajdes, proste to nei je popularne tvrdenie a media, ktore nechu prist o policku podporu nikdy nic nepopularne von nepustia, bez ohladu na to ci je to pravda alebo nie.


Naposledy upravil Kenai dňa 12.01.2021 - 14:10:35, celkovo upravené 1 krát.

12.01.2021 - 14:08:39
01
to je akoze nejaka novinka, co sme sa teraz dozvedeli. ze nase zdravotnitcvto je na tom zle napr. aj poctom lekarov? :)
12.01.2021 - 14:09:51
00
Mna skor fascinuje ako niekto napise ze "mainstreamove media" si nieco nedovolia zverejnit 2 roky po tom, ako mafian podporovany vladnucou stranou da zavrazdit investigativneho novinara lebo uz nevedel ako ho ma umlcat.
12.01.2021 - 14:18:03
09
Vazeni, sme zachraneni! Cibula pojde do prvej linie
https://domov.sme.sk/c/22571693/cibulkova-sa-kaja-chce-pomahat-v-prvej-linii.html?ref=trz
12.01.2021 - 14:23:09
02
foobar napísal:
clxno1 ale ved tak to aj vyzera ak mas zopar milionov na ucte a sukromneho doktora. Snad si nemyslis ze taketo sluzby pokryju tvoje zdravotne odvody :D

Moje urcite ano ;)
12.01.2021 - 14:23:44
00
iron.hide napísal:


Hej kaja. Chce čím skor druhú dávku. :D
12.01.2021 - 14:25:53
00
Hosť napísal:
milos21 robil som si crp test s výsledkom nad 30..inak len môj osobný stav kedy som umieral a po dvoch tabletkách, večer a ráno som cítil rozdiel..horúčky pretrvávali ale ustálili sa na 38,3...bez ATB som sa musel chladiť ventilátorom, zábalmi a sprchou a keď som sa chcel prikryť dekou tak za hodinu horúčka 40..ja len toľko, že tiež mohlo moja obvodná preventívne vypísať recept na ATB keby ich náhodou bolo treba..ATB som jedol 2x v živote, nepatrím k ľudom čo do seba hádžu tabletky keď si kýchnu alebo zakašlú..
PS na záver popieračom...nikomu neprajem nikdy nič zlé, ľudí mám rád, ale nechcite mať ťažký priebeh covidu..ja osobne keby mám toto ešte raz prežiť tak radšej budem na Mesiaci zametať prach..A ak niekto hádže rukou že má imunitu, tak ja som 25 rokov nemal horúčku..nejaké zakašlanie, nádcha to ano ale horúčku nad 37,5 nie..

Ja nikoho neobviňujem, ani nehodnotím či si mal alebo nemal užívať ATB. Ja predpisujem strašne málo ATB, snažím sa čo najracionálnejšie podľa kliniky, ak už áno, vôbec nesiaham po posledných generáciách. Aj obyčajný PNC je u nás veľmi efektívny. Potom máme veľa "alergii" na ATB, lebo doktorky ich dajú na každú virózu, ktorá sa nakoniec spája s exantémovitým prejavom kože, typicky exanthema subitum, ale aj iné virózy na 3-5 deň majú exantém a takto máme zbytočne falošné "alergie" na ATB. K tomu CRP, veľa viróz aj bakteriálne ochorenie s CRP 50, či 100mg/l neliečime ATB, lebo tam nemajú efekt. Ja neliečim laboratórne výsledky, ja liečim ochorenie, ktoré môže mať laboratórne rôzny prejav, aj nízke CRP, kedy môžu byť nutné ATB.
12.01.2021 - 14:58:14
21
keyboard_arrow_up