u susedov z celej rodiny chorobu najlepšie znáša 77 ročný onkologický pacient, lepšie ako jeho 50 ročný syn
13.01.2021 - 21:06:10
00
už sa písalo, že aj mladí môžu mať ťažší priebeh :D
13.01.2021 - 21:31:56
00
Nemci vyhlasili, ze budu radi, ked lockdown skonci na Velku noc... ;(
13.01.2021 - 23:38:29
00
https://www.postoj.sk/69553/v-bavorsku-budu-povinne-respiratory-ffp2-vo-verejnej-doprave-i-v-obchodoch
13.01.2021 - 23:42:27
10
Teraz som dopozeral debatu s Letanovskou, ako poslankyňa Za ľudí dôrazne odmieta Matovičove snahy o celoplošné testovanie a chce hovoriť s ich ministerkami, aby táto strana túto vec nepodporila. Premiér sa asi hodí o zem.
14.01.2021 - 00:46:13
01
Dudo napísal:
Nemci vyhlasili, ze budu radi, ked lockdown skonci na Velku noc... ;(

Bodaj by ale vedci sa boja toho ako rychlo dokaze virus mutovat. Mutaciu z Juznej Afriky teraz skumaju lebo ma byt imunna voci vakcine resp ucinnost vakciny bude znizovat.
To sme este na zaciatku vakcinacie.
Varianta moze byt aj niekolko rokov v izlolacii a miliony mrtvych. Ludia ten virus nadalej podcenuju a cim dlhsie trvaju olatrenia su nervoznejsi a menej dodrzuju pravidla. Najhorsi scenar bude ak sa bude musie vyvijt ina vakcina na novu mutaciu. Teraz vsetci vidia nadej vo vakcine a toto by mohlo polozit vela ludi aj ekonomiku. Zatial je prilis vela otaznikov aby sa mohlo povedat ze do normalu sa svet vrati v lete. Ono mozno planeta ma s nami uplne iny plan. Mozno 8mld ludi s tuzbami ako mat vlastny dom lietat si na dovolenky ist na party a podobne nekoresponduje s tym ako to vidi planeta.
Tieto nase tuzby ten virus prave rozniesli.
14.01.2021 - 01:13:24
05
Je isté že v lete sa bude chodit na dovovolenky. Len sa ešte presne nevie v ktorom. :D
14.01.2021 - 01:30:07
00
lto napísal:
triki: zdanlivo zdravi. Aj sportovcov je vela, co im nic nie je a zo dna na den ich trafi. Loteria to celkom isto nie je, ta pricina tam urcite je, len ju este (mozno) neodhalili. Ale aj keby aj, teraz to neprezradia, najprv treba predat vakciny. Biznis nepusti :)


Robia sa vyskumy ohladom genetickej predispozicie, ukazuje sa tam nejaky vzorec, zda sa ze cast populacie ma preste take geny ze smola. Nejak cast je zase "imunna"prekona to bez toho aby o tom vobec vedela. Cize +- ak nemas data je to loteria.
14.01.2021 - 01:51:52
00
lto napísal:
triki: nikto nie je zdravy, len zle vysetreny :P .. ale inak neustale horucky znamena, ze telo s niecim bojuje a nevie sa toho zbavit, akokolvek sa snazi. Napr. borelioza je taka. Telo sa toho zbavit nemoze, moze dvihat teplotu kolko chce .. lebo borelia nie je ani virus, ani bakteria /ale borelia nenapada cievy/. Co z toho plynie ? Treba preverit kazdy aspekt... nie, nemyslim tym boreliu, ale princip.

edit: este to mozes vziat z ineho pohladu. Nemysliet v krabici. Niekto je uplne zdravy, ale ma 2 tyzdne horucky ? No bud je to svina ten virus zakerny :lol: a loteria, alebo zdravy nie je /spusta starych ludi tym presla v pohode .. zvlastne nie ?/. A ak nie je zdravy, ale vysetrenia vsetky ma ok, tak nieco nenasli. Cize treba hladat dalej. Mas dve moznosti .. bud sa zmieris s myslienkou, ze zahadny virus si robi co chce, alebo ... takze tak :) A ja ti mozem povedat za seba, ze uz viackrat sa mi stalo, ze som z medicinskeho hladiska bol nacisto zdravy, dokonca som bol prehlaseny podla vysledkov aj s perfektnou kondickou. Realita ? No, pomlcim o tom radsej :lol:


Ked hovoris ostarych ludoch, Mam info z hospicov kde to ludia prekonali ale aj pozomierali. Zvlastne je ze velmi vela znich (drviva vacsina) zomrela na zhorsenie ich chronickych chorob, nie priamo na covid. Ti co to prekonali maju tiez vyrazne zhorsene povodne diagnozy. Zda sa, ze covid narusuje funkciu imunitneho sytemu a to ma, za nasledok rychle zhorsenie stavu u ludi ktori uz maju nejaku diagnozu. Predsa len nico spolocne s tym HIV asi mat bude.
14.01.2021 - 01:56:29
00
Ešte k letným dovolenkám. Aby sa zamedzilo velkému náporu rekreantov a šíreniu korony, tento rok pojdu len tí co ešte na dovolenke neboli. :D
14.01.2021 - 02:02:25
00
matt napísal:
Ivan, s tymto moc prave pri covid-e nesuhlasim. Co pozorujem ja v mojom okoli tak je to prave naopak...tazsie priebehy maju prave ludia co dlhe roky sportuju, v podstate zdrava zivotosprava, dobry zdravotny stav. Naopak ludia so zdravotnymi tazkostami, fajciari atd polezia dva-tri dni v posteli a vybavene. Samozrejme z mojich skusenosti nepausalizujem, ale skor mi to pride ze covid je ako loteria...proste dam to/nedam to.

rovnako ako príliš slabá imunita, aj príliš silná imunitná reakcia môže byť problém - spomínali to aj v dokumentoch k "Španielskej chrípke", že veľa obetí bolo mladých (a inak zdravých) a zabil ich "cytokine storm", teda príliš silná (a nepresná) reakcia ich vlastného imunitného systému

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fimmu.2020.01446/full
14.01.2021 - 06:50:38
01
double napísal:
Bodaj by ale vedci sa boja toho ako rychlo dokaze virus mutovat. Mutaciu z Juznej Afriky teraz skumaju lebo ma byt imunna voci vakcine resp ucinnost vakciny bude znizovat.
To sme este na zaciatku vakcinacie.
Varianta moze byt aj niekolko rokov v izlolacii a miliony mrtvych. Ludia ten virus nadalej podcenuju a cim dlhsie trvaju olatrenia su nervoznejsi a menej dodrzuju pravidla. Najhorsi scenar bude ak sa bude musie vyvijt ina vakcina na novu mutaciu. Teraz vsetci vidia nadej vo vakcine a toto by mohlo polozit vela ludi aj ekonomiku. Zatial je prilis vela otaznikov aby sa mohlo povedat ze do normalu sa svet vrati v lete. Ono mozno planeta ma s nami uplne iny plan. Mozno 8mld ludi s tuzbami ako mat vlastny dom lietat si na dovolenky ist na party a podobne nekoresponduje s tym ako to vidi planeta.
Tieto nase tuzby ten virus prave rozniesli.

8mld určite nie s takými nárokmi 🙃... Niekde sú radi ze ma čo zožrať ta chvoloc leniva.
14.01.2021 - 07:00:15
00
double napísal:
Bodaj by ale vedci sa boja toho ako rychlo dokaze virus mutovat. Mutaciu z Juznej Afriky teraz skumaju lebo ma byt imunna voci vakcine resp ucinnost vakciny bude znizovat.
To sme este na zaciatku vakcinacie.
Varianta moze byt aj niekolko rokov v izlolacii a miliony mrtvych. Ludia ten virus nadalej podcenuju a cim dlhsie trvaju olatrenia su nervoznejsi a menej dodrzuju pravidla. Najhorsi scenar bude ak sa bude musie vyvijt ina vakcina na novu mutaciu. Teraz vsetci vidia nadej vo vakcine a toto by mohlo polozit vela ludi aj ekonomiku. Zatial je prilis vela otaznikov aby sa mohlo povedat ze do normalu sa svet vrati v lete. Ono mozno planeta ma s nami uplne iny plan. Mozno 8mld ludi s tuzbami ako mat vlastny dom lietat si na dovolenky ist na party a podobne nekoresponduje s tym ako to vidi planeta.
Tieto nase tuzby ten virus prave rozniesli.



Žeby túžba vlastniť “ vlastný dom “ práve bola zodpovedná za nekontrolovane šírenie SarsCoV2, by som netvrdil ... sme “slabý “ vo všetkých atributach významu tohto slova . A preto je , ako je .
14.01.2021 - 07:18:43
00
Dom,zahrada,strom,dieta, zena .. to su normalne a prirodzene tuzby a kazdy by na to mal mat pravo. A obzvlast na slobodny pohyb /hlavne po lesoch, horach/, feudalizmus skoncil uz pred starociami, ale ocividne sa nejaki lenni pani vratili :lol:
Mesto je abnormalita a neprirodzena zalezitost.. Ludia v meste si ale ziju ako v bavlnke a potom ich napadaju rozne somariny ako party, dovolenka k moru lietadlom a tak :)
Zakazovat pohyb, prikazovat sediet doma, zakazovat stretnutia, to vsetko je totalitna praktika o ktorej nesnivalo ani STB. Casy sa menia a k hypotekarnemu otroctvu sa pridava este aj toto.
Ale ziadne nariadenia vlady, ani ziadne ockovanie, ani ziadni lekari ani vedci nevyriesia tieto problemy. Ludi treba vymenit, resp. prevychovat. No ale to nejde nasilu a taktiez je potrebne prijat a uznat vzor, podla ktoreho sa maju spravat.
14.01.2021 - 09:38:48
02
myslis takto? :-D bolo to niekde aj so slovenskymi titulkami no neviem to najst
14.01.2021 - 09:57:02
01
keyboard_arrow_up