double ak ma planeta s nami ine plany, nakoniec prezije bez ujmi len Severna Korea


Naposledy upravil Hosť dňa 14.01.2021 - 10:27:01, celkovo upravené 2 krát.

14.01.2021 - 10:17:18
00
Planeta nema inteligenciu, tazko moze mat plany :) .. rovnako ani priroda.
14.01.2021 - 10:20:46
02
lto dom zahrada zena dieta je tuzba ale nie pravo. Ak ti to Pan Boh nenadeli, ked ma s tebou ine plany tak nemozeme si svoje tuzby vynucovat nasilim.
Ak sa narodi niekto chory, neschopny mat dieta...
14.01.2021 - 10:27:13
00
netáraj, vždy si všetko vynucujeme, či už násilím alebo aspoň snahou .... nič ti nepadne do huby samé, nič a nikdy ...
14.01.2021 - 10:31:02
00
Prave preto ze si to vynucujeme nasilim alebo snahou, kvoli zakonu akcia reakcia, sa niekedy vytvori aj problem, ktory nechcu, alebo bude problem trapit ich suseda.
14.01.2021 - 10:44:50
01
Hosť napísal:
lto dom zahrada zena dieta je tuzba ale nie pravo. Ak ti to Pan Boh nenadeli, ked ma s tebou ine plany tak nemozeme si svoje tuzby vynucovat nasilim.
Ak sa narodi niekto chory, neschopny mat dieta...

Ti hrabe? Co tu o akom bohovi trepes? Myslíš ze všetci sú svatuskari?
14.01.2021 - 10:47:23
01
"pan Boh nenadelil" je ustalene slovne spojenie, znamena ze si sa s niecim nenarodil, nesuvisi s tvojou vierou.
14.01.2021 - 10:56:59
05
Gusto0 napísal:
myslis takto? :-D bolo to niekde aj so slovenskymi titulkami no neviem to najst


Tam veru spejeme 1984 by George Orwell by malo byt velmi rychlo povinne citanie. A mal by sa nad tym zamysliet kazdy konspirater co bojuje proti "cipovaniu". Mina totiz energiu uplne nespravnym smerom. A aj vsetci ovcania co hovoria mne na ochrane mojho sukromia nezalazi ja nic zle nerobim. :puke:

Rychlo zaviest do ustavy SR nieco podla vzoru 2. dodatku ustavy USA.
14.01.2021 - 11:06:50
01
lto napísal:
Planeta nema inteligenciu, tazko moze mat plany :) .. rovnako ani priroda.


To predomnou, ako panteiztom ani nevyslovuj :!:
14.01.2021 - 11:10:10
00
myslel som to tak že naša spotreba teda spotreba ludí v planéte je stále čoraz viac energeticky náročnejšia. Je tu nejaký vedecký pokrok ale spotreba rastie ovela viac. Jedina Eu sa snaži ako tak mysliet čo bude o 30 rokov ale je nás len 300mil taká Čína ma takmer 5 krát viac obývatelov. Kto si myslím,že pestujú len ryžu tak sa velmi míli. 21storočie bude a už aj patrí Čine. Akurat som pozeral technologický výstavu CES proste ich produkty začínajú predbiehat západ. Vela komponentov je výrabaných v číne a teraz sa začínaju presadzovat čoraz viac v hotových produktoch. Mne už začínaju doma pribudat produkty made in china. Mobil Tv a podobne. Esteze auta nemaju na takej urovni ale to príde tiež. Tu spotrebu môžem prirovnat napr s rokom 2000. Kolko ste mali bicyklov a ako často ste ich menili. Jeden a každy 7 až 10 rokov? teraz 2 a možno aj viac a výmena každe 4 roky možno aj menej? Nerecyklovatelný carbon? Toto bude sa musiet riesit a ekonomika bude musiet byt cyklicka takže vyrobene veci musia vydrzat 5 a viac rokov a musia byt z velkej casti recyklovatelne. Taktiež si zoberete autá. 90% času stoja nevyuzite pred domom predávaju sa ked nemaju ani 20% svojej životnosti. Toto by mohli vyuzit prave autonomne auta ktoré si zavolaš pred dom a odvezu ta tam kde budeš potrebovat. Taktiež cestovanie možno bude vo virtualnej realite bude lacnejšie riešenie. Ludia si stazuju ako sa tazi drevo. Pozrite si kolko obchodýzch domov s nabytkom sa postavilo za poslednýc 10 rokov a ako casto ludia menia obývacie steny. Taka ste má byt viacgeneracna. Ako takúto spotrebu má zvládnut planetá? Bud nás musí byt menej alebo jednoducho svoje potreby a tužby znížime pokial nebude dostatočný technologicky pokrok. Myslím,že ten vírus môže byt reakcia na počet ludí a spôsob života aký vedú. Nakoniec je vela dokumentov ako končia niektoré druhy čo sa premnožía a maju velku spotrebu.
14.01.2021 - 11:17:34
06
The wealthiest 1% of the world’s population were responsible for the emission of more than twice as much carbon dioxide as the poorer half of the world from 1990 to 2015, according to new research.
https://www.theguardian.com/environment/2020/sep/21/worlds-richest-1-cause-double-co2-emissions-of-poorest-50-says-oxfam
A plati to aj pre vsetko ostatne
14.01.2021 - 11:33:33
01
Švagriná je Viera, opýtam sa jej :)
14.01.2021 - 11:36:55
01
Kenai napísal:
Tam veru spejeme 1984 by George Orwell by malo byt velmi rychlo povinne citanie. A mal by sa nad tym zamysliet kazdy konspirater co bojuje proti "cipovaniu". Mina totiz energiu uplne nespravnym smerom. A aj vsetci ovcania co hovoria mne na ochrane mojho sukromia nezalazi ja nic zle nerobim. :puke:
Rychlo zaviest do ustavy SR nieco podla vzoru 2. dodatku ustavy USA.

K 1984 od Orwella isto nespejeme. To tvrdi akurat tak Kotleba, ked sa trasie na sude a presviedca o tom svojich ucenikov. Skor spejeme k svetu, ktory opisal Aldous Huxley v romane Prekrasny Novy Svet. Orwell v 1984 varoval, ze v buducnosti bude svet ovladany mocnymi muzmi, ktori nam znemoznia pristup k informaciam a budu nam zatajovat pravdu. Vies co tvrdil Huxley? Ze v buducnosti nas media zahltia takym mnozstvom informacii, ze nebude mozne rozpoznat, co je pravda a loz. Alebo: Orwell v 1984 predpokladal, ze v buducnosti nebudeme mat pristup ku kniham. Huxley si myslel, ze na trhu bude more knih a nikto ich nebude citat. Teraz kto mal pravdu :) ? Orwell si myslel, ze majitelia masinerie na kontrolu myslenia budu odporcov vaznit a mucit. Huxley tvrdil, ze nas v buducnosti utopia v smiechu v slastiach a rozkosiach (#orgy-porgy). Ale hlavne, nie Big Brother sleduje ludi, ale ludia sleduju Big Brother a uplne dobrovolne :)
Akurat Severna Korea pri dizajne toho brutalistickeho hotela v tvare pyramidy, vsadepritomnych xichtov kim ir sena a kim cong ila a mnozstva dalsich detailov prostredia istotne zobrala 1984 ako doslovny manual.
14.01.2021 - 11:47:05
28
Izrael ma zaockovanej 67% populacie starsej ako 60 rokov. Zatial im cisla nakazenych a mrtvych stale stupaju. Tak uvidime kedy/ci im to zacne klesat. Spravili si z krajiny trosku pokusneho kralika, ale ak to bude fungovat, tak vyhrali. Ale spustili aj prisny lockdow, cize to dost skresli vakcinaciu.
14.01.2021 - 11:53:52
01
double napísal:
myslel som to tak že naša spotreba teda spotreba ludí v planéte je stále čoraz viac energeticky náročnejšia. Je tu nejaký vedecký pokrok ale spotreba rastie ovela viac. Jedina Eu sa snaži ako tak mysliet čo bude o 30 rokov ale je nás len 300mil taká Čína ma takmer 5 krát viac obývatelov. Kto si myslím,že pestujú len ryžu tak sa velmi míli. 21storočie bude a už aj patrí Čine. Akurat som pozeral technologický výstavu CES proste ich produkty začínajú predbiehat západ. Vela komponentov je výrabaných v číne a teraz sa začínaju presadzovat čoraz viac v hotových produktoch. Mne už začínaju doma pribudat produkty made in china. Mobil Tv a podobne. Esteze auta nemaju na takej urovni ale to príde tiež. Tu spotrebu môžem prirovnat napr s rokom 2000. Kolko ste mali bicyklov a ako často ste ich menili. Jeden a každy 7 až 10 rokov? teraz 2 a možno aj viac a výmena každe 4 roky možno aj menej? Nerecyklovatelný carbon? Toto bude sa musiet riesit a ekonomika bude musiet byt cyklicka takže vyrobene veci musia vydrzat 5 a viac rokov a musia byt z velkej casti recyklovatelne. Taktiež si zoberete autá. 90% času stoja nevyuzite pred domom predávaju sa ked nemaju ani 20% svojej životnosti. Toto by mohli vyuzit prave autonomne auta ktoré si zavolaš pred dom a odvezu ta tam kde budeš potrebovat. Taktiež cestovanie možno bude vo virtualnej realite bude lacnejšie riešenie. Ludia si stazuju ako sa tazi drevo. Pozrite si kolko obchodýzch domov s nabytkom sa postavilo za poslednýc 10 rokov a ako casto ludia menia obývacie steny. Taka ste má byt viacgeneracna. Ako takúto spotrebu má zvládnut planetá? Bud nás musí byt menej alebo jednoducho svoje potreby a tužby znížime pokial nebude dostatočný technologicky pokrok. Myslím,že ten vírus môže byt reakcia na počet ludí a spôsob života aký vedú. Nakoniec je vela dokumentov ako končia niektoré druhy čo sa premnožía a maju velku spotrebu.


Dost pekna analyza. Ano tak by to malo byt.
Lenze ti co vyrabaju a predavaju seru na to a ich jedina mantra je neustaly rast a zisk.
Preto robia zo vsetkeho rychloobratkovy tovar. Umelo samozrejme.
Nic sa neopravuje. Vela veci sa ani uz opravit neda.
Vymyslaju sa "nove" standardy spetne nekompatibilne z "dovodu zvysovania pokroku".
Do vyrobkov sa pridavaju rozne "kazítka" ktore drzia vyrobok funkcny len po dobu zaruky.

Ovplyvnit to mozu v prvom rade spotrebitelia, vyrobcovia a predajcovia to robit nebudu.
Ale vela krat clovek nema na vyber. A tlak marketingu na ludi je obrovsky.
14.01.2021 - 12:00:17
05
keyboard_arrow_up