TU sa to už riešilo, či to je legal, alebo nelegal...to že to je sakravelo, ešte neznamená že to je legal...
dopadlo to tak že každý ma svoju pravdu...proste bordel...
komu sa to nechce čítať celé naskrolujte si komunikáciu od 4.10.2020...dôležité je vyjadrenie hovorkyne letiska zo 6.10.2020 citujem: "...Na túto cestu je stále oficiálne zakázaný vjazd, ktorý platí nie len pre autá (s výnimkou tých, ktoré majú povolenie), ale aj pre cyklistov. Napriek tomu, že na časti cesty, ktorá patrí Slovenskému vodohospodárskemu podniku, je už vybudovaná cyklotrasa z/do Vrakune, či z/do Ivanky, ktorá na našu cestu nadväzuje, na našej časti cesty by cyklisti žiaľ byť nemali..."
31.12.2020 - 22:58:57
12
Kenai už len kratšie poznámky, aby sa tu niektorí nesťažovali, že musia veľa čítať :)
1) Štát môže vybudovať bike parky a podobne, prečo nie. Otázkou ostáva legislatíva (keďže nie všetky lesy patria štátu, či samosprávam, kto za to bude zodpovedný atď), peniaze (keďže to tiež nie je zrovna zadarmo) a niekto, kto by sa o to staral, keďže značná časť verejnosti si nič neváži, viď príklad, čo som uvádzal. S podobným prístupom sa stretávajú často aj pomerne známy youtuberi z Čiech, či Slovenska, ktorí na to upozorňujú, veľakrát to spomína aj Peter Kľučka, čo je národný cykloordinátor, že veľa vlastníkov je ochotných poskytnúť svoje lesy, či polia, aby tade mohla ísť cyklotrasa, len jediné čo požadujú je dodržiavanie pravidiel. Žiaľ realita je smutná ako spomína pán Kľučka a ťažko sa dá s majiteľmi dohodnúť, keď vidia, čo sa deje inde. Ak chcú cyklisti cyklotrasy (bavíme sa o lesných, či cezpoľných) aj v súkromných lesoch, musia si žiaľ vstúpiť cyklisti do svedomia a ísť príkladom. Ako párkrát spomenul, ak sa niekto správa ako rozmaznané decko a ničí svoje hračky, možno mu kúpite novú hračku s tým, že snáď sa polepší. Keď ju rozbije, dáte mu druhú šancu a opravíte ju. Ale keď ju znova rozbije, tak mu ju necháte rozbitú. Len na okraj, motoristi na daniach z palív ročne zaplatia do štátneho rozpočtu cca 2 miliardy € takže nejaké tie peniaze si na to vyzbierali a na stavbu či údržbu ciest nejde ani zďaleka celá vyzbieraná suma, ani polovica.
2) čo sa týka tých kontrol polície. Ani ja osobne nepovažujem za šťastné, že z 15 priestupkov je 12 priestupkov jazda na biku po chodníku, aj keď prázdnom, či pomalá. Ale minca má aj druhú stranu. Podľa zákona tam ten bike nemá čo robiť. Tebe osobne vadia chodci na cyklotrase, chodcom zase vadia cyklisti na chodníku. Ak povieme, že ok, tak teda cyklisti do rýchlosti 5km môžu jazdiť na chodníku, budeme to ticho tolerovať, to isté si môže povedať aj šofér auta, tak keď pôjdem do 5km tak som v suchu, keď môže bike, môžem aj ja. Lebo ak by autá boli pokutované, potom to pripomína situáciu, že krádež Horalky je tolerovaná, ale krádež vodky už nie. Pritom krádež je stále krádež. Tam by som sa nechcel dostať. Pravidlá platia pre všetkých. Buď sa upravia, lebo sú zlé, alebo sa budú dodržiavať.
31.12.2020 - 23:23:17
02
Jano1987 Opat suhlasim, len problem je hlavne, ze kradez horalky je postihnuta kradez niekolko milionov uz umyselne prehliadnuta. Preco? Llebo kradez horalky sa posihuje lachsie.
Ku verejnym / komunitnym bikeparkom, trasam. To co pises, ze si to ludia nevazia, je svata pravda. Da sa to ale riesit. Ak ide o statom vybudovanu zalaeitost, udrzba ide zo statneho rozpoctu a niet co riesit. Penazi by bolo dost, keby sa netopili kade tade. Ak ide o komunitne riesenie na sukromnom pozemku, Tam je nevyhnutne, aby ludia co tam jazdia to aj udrziavali. To sa koniec koncov deje vramci TBK celkom uspesne na slovenske pomery. Aj ja mam rozbehnuty mikroprojekt MTB skill parku tu u nas vo Vojke na pozemkoch komposesoratu. Samozrejme Covid zmenil priority, ale hadam buduci rok.... Ma to byt komunitky podnik, kto moze pomoze, kto nemoze prispeje. Udrzba svojpomocna. Budem to mat na starosti, ak nebudu peniaze na material techniku, kym sa nevyzbieraju, alebo niekto nepride pomoct nic sa realizovat nebuide.Urobim transparentny ucet a nebudu pochybnosti. Sme mala dedina, ale uz sme vybudovali komunitnu paz a je prevadzkovana 3 rok. Nnevidim dovod preco by to nemohlo fungovat aj vo velkom v ramci mesta. Mozno raz aj niekto z tohto fora, pride nieco trenovat do Vojky nad Dunajom (diery na rovine) :-)
31.12.2020 - 23:42:39
01
chlapi píšte si tie vaše litánie cez súkromné správy...alebo chodte spolu na pivo a tam sa vykecajte...
01.01.2021 - 00:19:43
05
luky64 To ze si lenivy nieco citat a napriek tomu lezies na forum mi neprekaza. Ale laskavo neposielaj ludi z fora, aby pisali inde. SS su na riesenie sukromnych veci, verim, ze poznas rozdiel. Ak mas problem s tym, ze tu vidis moje prispevky, alebo hocikoho ineho. mam pre teba jednoduche riesenie. https://www.mtbiker.sk/settings?i=zebra&mode=foes a pridat moj nick
Staci sa naucit pouzivat forum na 100% a nebudes mat problem.
A tiez si pozri svoje posledne prispevky v tejto teme. Az na jenen su sice strucne, ale ich prinos k problematike je 0. A hlavne bez tych nasich prispevkov, by si si nemal z coho utahovat uz druhy den, Tak bud za ne vdacny.
luky64 napísal:
frustrácia z brzdenia a následne strateného KOM-u musí byť neskutočná... :lol:

luky64 napísal:
media.giphy.com

luky64 napísal:
toto bude na dlho...idem si urobiť pukance... :lol:

luky64 napísal:
už nedávaj nič, už teraz je to na dlho...

luky64 napísal:
chlapi píšte si tie vaše litánie cez súkromné správy...alebo chodte spolu na pivo a tam sa vykecajte...
01.01.2021 - 12:08:53
09
matvej11 napísal:
Pomaly otvaraju krizovatku pri Blumentalskom kostole. Cyklopruh bude trochu ohubu s uhlom kolajnic tak bacha...


Nastriekat v dostatočnej vzdialenosti pred touto pascou na zem výstražnú vodorovnú značku - zastavit a prejsť pešo okolo bicykla.
05.01.2021 - 01:10:53
00
Príloha:
jurava-kontrola.png
jurava-kontrola.png 538.66 KiB thumb_up0thumb_down

08.01.2021 - 11:24:31
07
Pokial blato moc nemusite, cyklotrase popri letisku sa na nejaky cas vyhybajte. V mieste kde dochadza k zatopeniu panelky je to aj v okoli dost rozmocene/blatiste.
09.01.2021 - 16:35:54
02
https://www.teraz.sk/slovensko/pozor-rakusko-pozastavi-prevadzku-dv/520043-clanok.html
13.01.2021 - 13:22:48
03
JuRaVa miestami poriadne zľadovatelá, na cesťáku by som to neodporúčal, ľad sa skrýva pod vrstvou snehu. Semafory pri Metre síce fungujú, ale zelenej pre chodcov / cyklistov sa nedočkáte... vyzerá, že tlačidlá na oboch stranách nefungujú... po stlačení žiadna reakcia, čakal som tam 5min v každom smere, až kým som to neprešiel nadrzo.... ľudí málo, len všade partie poľovníkov

Prílohy:

IMG_20210116_095252.jpg
IMG_20210116_095252.jpg 1.53 MiB thumb_up3thumb_down

16.01.2021 - 12:30:08
04
By ma zaujimalo ako vyzera v tychto dnoch hradza. Asi je v lepsom stave ako JuRaVa.
16.01.2021 - 15:22:05
00
Príloha:
20210116_102139.jpg
20210116_102139.jpg 622.36 KiB thumb_up0thumb_down

Takto: vrch relativne ok. Spodok lad pod nafukanym snehom.

Prílohy:

20210116_112302.jpg
20210116_112302.jpg 410.82 KiB thumb_up-1thumb_down

16.01.2021 - 18:29:28
22
Ake su vase dnesne skusenosti s rovinatymi trasami okolo BA? Planoval som vacsi vyjazd na zajtrajsok, ale trocha zacinam mat pochybnosti. Dnes som vyrazil na signalku medzi hranicnym prechodom Berg a Kopcianskou, kde je to zatial nebezpecne - hlavne prva polovica je ladova, a cast najblizsie k Bratskej dokonca stale pod zavejmi snehu (~30cm) s hlbokomi kolajami po aute...
20.01.2021 - 20:23:18
00
My sme boli na peso od slnecnic po bazanticu a zle, lad vsade, este to nie je dobre. Na hradzi to bude podobne ak to neposolili.
20.01.2021 - 20:24:37
00
Od štvrtka obeda sa má otepliť, v noci z štvrtka na piatok má byť že vraj 10 stupňov nad nulou, ak Aladin neklame, minimálne asfalt by sa mohol roztopiť.
20.01.2021 - 21:53:23
00
keyboard_arrow_up