A tiež tie vysoké dosahy nedosahujú 110kg parobci :p ale.jw 0rabda ze ja napr niesom štandardný cyklista :)
15.01.2021 - 13:18:43
00
Presne valecek. Ale ved to je o tom, ze kazdy si kupi co chce. ked sa niekomu pozdava koncept light emtb tak si ho kupi napr. v podobe Orbea Rise. Ma to este lahsie ako standardny eMTB s >500Wh bateriou. Mne je to uplne putna co si kto kupi a ako to pouziva. Ale zase sa niekto stara do ostatnych - keby ste pouzivali tak ako ja poviem, keby ste robili to co si ja predstavujem... furt dokolecka rovnaka pesnicka.

Ked niekto chce viac ako 500Wh bateriu, tak nech si ju kupi. Ja pri mojej hmotnosti a fyzionomii 700g odpruzenych hmot rozhodne nespoznam. Nie nespoznam. To je u mna otazka 1 vydatnych ranajok. Skor ocenim vacsiu kapacitu baterie. Len dodam, ze bezne behavam 7km a kludne kopcovity teren, pre pripad ze by sa chcel do mna niekto navazat.
15.01.2021 - 13:27:11
01
https://youtu.be/RvFD0Q909ZY
Jazda na tom skladanom cinskom karbonaku
15.01.2021 - 20:17:05
00
Uz som si ho pozrel asi 3x.. farbu zvolil brutálnu
15.01.2021 - 21:24:20
00
ja mu celkom fandim a farbu a lak striekal v "domácich podmienkach" zo spreja. Ten bajk postavil za velmi zaujimave prachy.
15.01.2021 - 22:05:50
01
Zubesuch napísal:
sorry, ale co je toto za argumentaciu? to ako keby si argumentoval, ze co mate za problem s 45litrovou nadrzou v aute, ze mas overene, ze na to prejdes 550km. Ono sa nam na Slovensku rozmohol a už celkom dávno sledujem taký nešvár - že väčšina ľudí má ten pocit, že "ak to nepotrebujem ja, ak to nepotrebuje nikto". Pritom, tu nejde o to, že by sme mali problém, tu ide o to, že pri všetkých ostatných rovnakých podmienkach platí, že väčšia kapacita batéria = lepšie.

Dokonca by som povedal, že pri batériách sú výhody kapacity umocnené tym, že ked 500wh bateria bude už uplne na nule, tak 630wh bateria bude mat stale 20% kapacity. Skus hadat, ktora bateria pri takomto rezime, trvajucom čojaviem 1rok bude v lepšej kondícii? Samozrejme všetky ostatné podmienky konštantné.


Cela ta argumentacia suvisi so sancou najst dobry bajk (rozumej geometria, vybavenie a cena) - to je ako ta klasicka trojica ze robim bud rychlo a kvalitne (ale draho), alebo rychlo, lacno (ale nekvalitne) atd.. ked pozeram ake bajky sa tu za posledne stranky premleli tak je to vsetko len spekulovanie. Tiez som za ebajk nedal 5 korun tak viem co to znaci vyberat a vahat ale niektore uvahy mi pridu uz uplne zbytocne, nic idealne neexistuje.. A na margo tvojho nesvaru ja badam zase taky, ze ludia len spekuluju a kecaju ale nepouzivaju zdravy rozum a neradia sa nim casto..

A o baterku by som sa nebal, kazdy kto vie ako ebajk funguje a ako jeho potencial vyuzit najlepsie a najefektivnejsie jej urcite neublizi.. Moja baterka po roku a stvrt a takmer 1900km a je na 98% a to jazdim aj v zime.. Ked das .eb..ovi co nevie pouzivat prevody a programy aj 1000ku baterku tak ju dokaze znicit.. Drvivej vacsine ludi ta baterka staci hlavne z toho dovodu, ze nejazdievaju take dlhocizne trasy, daleko skorej ju znicia ked budu jazdit ako hovada (v zmysle spravania sa k ustrojenstvu) nez ked budu jej kapacitu tlacit k nule..
15.01.2021 - 22:09:59
01
Nazgul, nebo kdo jel, jak vyjde srovnání nova Yamaha, ideálně v Giantu vs Bosch Gen 4 ?
16.01.2021 - 17:00:01
00
ďalší adept do úvahy-bol som v piatok u kamoša na predajni,má tam tento Giant,čím viac sa pozerám na cenu,osadenie a geometiu,tým viac sa mi pozdáva:
https://www.giant-bicycles.com/sk/trance-x-eplus-pro-29-2
16.01.2021 - 20:08:39
00
co je na tej geometrii take špeciálne ak sa mozem spytat? Dost dlha zadna stavba a 66 stupnovy uhol hlavovej truby tiez neni nic specialne. osobne by som za tu cenu ktora je uvedena na stranke kupil asi nieco ine. Ale ohadzany je velmi dobre.
16.01.2021 - 20:15:25
00
Ten hrb dole caka uz len kedy praskne a rozutekaju sa z neho malé nestvúry :-)
16.01.2021 - 20:16:01
00
tiez rozmyslam co to tam je za masivnu ochranu motora :)
16.01.2021 - 20:22:35
00
Naživo to vyzerá ovela lepšie ako na fotke-tá geometria-áno,zadná stavba je hodne dlhá,nebude to nič moc v nejakých uzavretých točkách,naopak v strmých rozbitých výjazdoch výhoda,položený hlavový uhol-v zjazde poletí ako tank,skoky,dropy z prstom v nose-netvrdím,že je to pre každého,najlepšie vyskúšať.
Fajn vec možnosť zmeny uhlov,ten ich systém Flip Chip je super:
https://www.youtube.com/watch?v=q9bG8GgG8Kk
Ešte k cene-pri kúpe v kamennom obchode som vždy dostal zľavu,myslím že ten bike sa oplatí,a hlavne je aj reálne dostupný ;)
16.01.2021 - 20:53:36
01
právě kvůli Giantu se taky ptám na porovnání motorů jejich Yamahy a Gen4 od Bosch. Gianty mně totiž taky vychází (mimo menší značky z DE) nejlepší poměr cena výkon. Nebo jsem aspoň nenašel další na Foxu 36 i se zbytkem dobrého osazení do 5000euro. Ale též se mně moc nelíbí vzhledově. Navíc by asi stačil i model E+3 a tam je slabší místo asi ty brzdy? A tam bych se s cenou dostal pod 4000euro.
16.01.2021 - 21:33:43
00
Do 4500 cennikovych je pre mna top stereo hybrid hpc 140 sl co ma fox 34, xt prehadzku a xt brzdy. Maloco ma tento pomer cena vykon. Mozno focus jam2 ak chce clovek alu ram. Tie mt420 na E+3, to je take nic moc. Skorej to nic jak to moc.
16.01.2021 - 22:10:51
00
A co ta vidlice 34mm, stačí to na poradny ježdění? Giant má Fox 36. Na Giant jde domluvit slušná sleva, na Cube nevím jak moc zajímavá. Na Focus taky koukám, ale tam bych nevěděl jestli mne staci Jam 6.8 (prave Fox 34mm) a nebo 6.9 ale ......
17.01.2021 - 08:04:50
00
keyboard_arrow_up