Baterka na garmine dá 3 - 4 tréningy teraz v zime v pohode, lezyne dal viac. Presnosť gps a nástupných metrov neviem nejako exaktne porovnať, moc to neriešim, ale ani v jednom prípade som si nevšimol nejaké anomálie. Garmin však bleskovo nájde satelity, možno aj vďaka pripojenej domácej wifi a takisto je aj odoslanie ukončenej aktivity na gc a stravu bleskové. Na lezyne to trvalo a trvalo ?. Ďalej sa mi páči pri začiatku záznamu automatické skalibrovanie nadmorskej výšky podľa GPS.
12.01.2021 - 16:32:34
01
A cca asi ? Ten XL by mal mat 45h baterku, Garmin 20h, cize min. 2x viac. Inak tiez sa mi zda, ze tomu Lezyne trva dako dlho, to hladanie. Neviem to ale porovnat s Brytonom, lebo nejako som si nevsimol, kde to ukazuje, Lezyne, ked nema signal, tak nahodi dialog okno.

Kalibracia /Lezyne/ neviem, je tam, ze auto, ale ci je to auto kalibracia, to netusim :D .. ale to by mal mat kazdy pristroj, co ma barometer a gps. Dokonca si myslim, ze by mohol/mal robit rekalibraciu aj pocas vyjazdu (plus zapamatanie, ze to robil, aby npokazil nastupane), ak odchylka barometra a gps dosiahne povedzme 100m za urcity cas. Aj pocitanie vykonu by mohli robit v kopci, neni to problem priblizne pocitat, ak nie je ANT zariadenie. Ale to vsetko je effort, stoji to cas vyvoja.

edit: vlastne este otazka .. aky Garmin je taky, co je funkcne ako spominana 530tka, ale bez navigacie ?Aj ked .. asi to bude mat max. 12h baterku , pocitam.
12.01.2021 - 17:06:35
00
Tak dalsie postrehy z pouzivania Gusto0
- nahodil som novy fw .. pocitanie vyskovych sa nezmenilo. Je stale nahovno :D .. ale vyzera, ze systematicky :lol: Vysvetlim ..
Sledoval som ako nabiehaju vyskove .. na 3 tachometroch naraz. Bryton, aj Ciclomaster spravne (Bryton konzervativnejsie) namerali cca 10m cez hradzu az k Staremu mostu. Realne to je tak okolo, lebo to viem presne premerat nastupanie na par bodoch (napr. hradza asi 2m :D) .. a ostatne je prakticky rovina. Lezyne neustale naberal metre, az nabral asi 40-50. Na drhykrat este o nieco viac a ako bonus hned na zaciatku nabral 60 /na gps signal som cakal/, takze od zaciatku mal naviac 130-140m. Neskor uz meral dost podobne, aj ked v kopci mera menej ako Bryton aj CM. Na konci mera ako tak podobne tiez, aj ked .. aj tak ustreluje /na rovine/. Moj dohad je, ze to asi ma nejaky suvis s meranim teploty cidla, nez sa dostane na vonkajsiu teplotu. Ale tie druhe toto nerobia, len Lezyne.
- tlacitka su vazne zle .. za jazdy prepinat , hlavne v zimnej rukavici je opruz. Zato asi silne je uchyteny, inak by odpadol :D
- stale laborujem s podsvietenim, bez svetla je to slabo viditelne /neviem co nastavit, ci kontrast, alebo jas/, tam kde klasicky LCD je cisto a jasno viditelny, toto je nanic. Ale snad sa to da nastavit
- stahovanie cez BT je hrozne pomale, ale to je problem BT
- na vyrobenie map sa treba registrovat, neda sa myslim pouzit login z ineho zdroja, ako u Brytonu, ale zas appka funguje aj stahuje do mobilu vyjazdy bez nutnosti loginu /Bryton nevie do mobilu, a musi sa regnut. Ale cez OTGcko to pojde/
- mapa sa da stiahnut cez appku /inac ta je fajn urobena/, alebo pripnut cez kabel , cez web stiahnut a nahrat to tam
- FIT subory sa daju stiahnut kablom rovnako ako bryton, ale bryton ich ma pomenovane podla datumu a casu, tito si vymysleli daky hexa kod, podla ktoreho nejde triedit. Fail
- skusal som nahodit FIT so stravy (aj Brytonove), Strava zachova vyskove (zle), ale da sa tlacitkom prepocitat ich systemom, ktory to vrati do realnych cisel. Takze kto si dava vyjazdy na Stravu cez Lezyne a neaplikuje korekciu, tak ma tych vyskovych potom o dost viac :D
- pozeral som aj pocas jazdy tu mapku navigacnu, OSM je fajn, v meste je to super, v terene mi to pride ten vyrez maly, holt chce to asi vacsi display, alebo mozno zoom /neskusal som, mrzli mi prsty a prepinanie ide fakt tazko/. Okrem mapky to vie zobrazit 2 udaje naviac.
- mapa zerie vnutorny priestor na ukor FIT suborov /dal som si MK asi po Pezinsku a je to tak 2MB/ .. vnutorny priestor je cca asi ako u Brytonu /volne asi 27MB, presnejsie musim pozriet/, pricom Bryton pise 300h, Lezyne 800h, realita bude u oboch asi tak 200h pri 1sec intervale. Cize marketingove klamstvo, to plati pre smart recording, kde nevieme ako to robia. Napr. Bryton 15tka pisu 30h 1sec up to 120h pri smart. A to je seriozna informacia.
- bateria .. tak uz viem, preco mi to predbezne vydrzi tak 12-14h. Neni to kvoli mrazu /aj ked to ma tiez dost vplyv/. Ale jak Bryton (35h), tak Lezyne (28h) to uvadzaju bez vsetkych cidiel. Len cisto GPS a aj vypnute vsetko /asi/ a smart recording. Akonahle sa prida cidlo, vydrz ide zrejme rapidne dole. Na Lezyne mam pripnute 3 cidla. Pocitam, ze pri 1sec, 4 cidlach, a beznom pouzivani bez mapy to v lete vydrzi tak 18h max. Co je dost imho bieda. No a mam pocit, ze Garmin vydrz uvadza s cidlom. Tak ano, tak potom je vsetko inak.
- inak posledne 2 vyjazdy mi Bryton nevynuloval po stopnuti udaje, tak neviem :D
- autopauza .. jak Lezyne , tak Bryton mi tym piju krv, nez zacne resuming, tak mam krizovatku prejdenu :( .. Lezyne vypada , ze rychlejsie zobudi.
17.01.2021 - 21:11:49
20
mapku pocas navigovania si vies prizumovat, su tam 3 urovne ...

zvysok nekomentujem, pouzival som lezyne mexaXL 3/4 roka, a bol to jeden supermega dobry a presny cyklokomp ... pri citani mam pocit ze pises o niecom uplne inom, nic z toho co popisujes som za cely cas nezazil ...
17.01.2021 - 21:20:27
02
Ano, pocitam s tym, ze zoomovanie tam ma, minimalne mi o tom pise pri trasovani, ale fakt je tazko to v rukavici ovladat.
XL neviem posudit, len ukazovanie teploty a vysky u kamarata, ktory ho ma .. ukazovanie teploty naprd a vyskove casto ustreluju, aj ked tusim to ciastocne poriesil novsi fw. Takze obe veci som sa obaval, ze budu aj tu a su :D
Nezazil si, pretoze si nemal naraz 3 zariadenia naraz. Takze vidim, ako funguju a ako meraju, plus to viem overovat aj inak /vyskove aj teplotu/ .. z ineho zdroja. Co sa tyka vydrze, tak to pisu aj na inom fore, akonahle pridas cidlo, vydrz ide dole. To som napr. netusil.
Ale ak mas pocit, ze ten moj je vadny, tak ho mozem reklamovat :)
Napr. oba GPS tachace mi na vyjazde na 30km ukazu o cca 300m menej, aj ked maju to iste cidlo, ako CM, aj nastavenie obvodu kolesa. Kvoli autopaze, predpokladam.
17.01.2021 - 21:30:15
01
na brytone mam autopauzu zapnutu - pustim nahravanie a cely den neriesim. mozno to pri nizkej rychlosti skresli udaje ale asi nie moc, nikdy som to neriesil ani si nevsimol nejaky ulet. ked som ju na zaciatku pozoroval co robi zdala sa mi dobra. stacilo pokyvat s bikom a zacal ratat cas jazdy. opriet ho o stenu a po 2-3 sekundach cas zastal.
od lezyne mam nejake vyrobky doma a nepacia sa mi - na ich gps-ka su tiez zmiesane nazory. takze pre mna uz nieje lakava ani ta vydrz - nechce sa mi otravovat so zblbnutym zaznamom. chcem nieco spolahlive ked uz mam za to vyvalit € (treba si tie peniaze prepocitat na 4 roky - viac tie gps-ka aj tak nevydrzia alebo moralne zastaraju)

zatial mam jedineho kandidata garmin 530 + nejaku powerbanku do batoha a kazdy vecer nabijat. senzory nepouzivam, v safemode by mozno aj 24hodinovku nalogoval. len som sa chcel zmestit do 2 stoviek. uvidim do leta ako budem s peniazmi na tom.
17.01.2021 - 21:45:12
00
lto napísal:
Ano, pocitam s tym, ze zoomovanie tam ma, minimalne mi o tom pise pri trasovani, ale fakt je tazko to v rukavici ovladat.
XL neviem posudit, len ukazovanie teploty a vysky u kamarata, ktory ho ma .. ukazovanie teploty naprd a vyskove casto ustreluju, aj ked tusim to ciastocne poriesil novsi fw. Takze obe veci som sa obaval, ze budu aj tu a su :D
Nezazil si, pretoze si nemal naraz 3 zariadenia naraz. Takze vidim, ako funguju a ako meraju, plus to viem overovat aj inak /vyskove aj teplotu/ .. z ineho zdroja. Co sa tyka vydrze, tak to pisu aj na inom fore, akonahle pridas cidlo, vydrz ide dole. To som napr. netusil.
Ale ak mas pocit, ze ten moj je vadny, tak ho mozem reklamovat :)
Napr. oba GPS tachace mi na vyjazde na 30km ukazu o cca 300m menej, aj ked maju to iste cidlo, ako CM, aj nastavenie obvodu kolesa. Kvoli autopaze, predpokladam.


nie nie, ked pisem o presnosti, je to z porovnania ... keby si poznal celu story, vedel by si ;) chodil som aj s 3 komputermi naraz, + porovnanie s ucastnikmi rovnakych vyjazdov ...
17.01.2021 - 21:46:17
01
lto napísal:
...
Ale ak mas pocit, ze ten moj je vadny, tak ho mozem reklamovat :)
...

s vlastoch sme sa v lete bavili o tych vyskovych metroch a mal som taku istu skusenost ako ty - len som nemal silu a cas venovat sa tomu tak podrobne ako ty :bow:
s tvojimi postrehmi a supisom vlastnosti mozem iba suhlasit
takze reklamovat by som musel aj ja ...
17.01.2021 - 23:33:48
01
vlastoch napísal:
nie nie, ked pisem o presnosti, je to z porovnania ... keby si poznal celu story, vedel by si ;) chodil som aj s 3 komputermi naraz, + porovnanie s ucastnikmi rovnakych vyjazdov ...

Tak super .. a porovnaval si aj na strave, ci nie ? Mne tam obvykle da menej, lebo v meste ked jazdim, aj CMko nabera niekedy .. posledne dva vyjazdy som pozeral presne v useku, kde sa ide po rovine a dole kopcom (asi tak 1m na kiometer :D) .. ze ako .. no a CM mi nabral asi 5, Lezyne asi 10m, Bryton uz neviem. Ale CMko ukazuje o kusok viac, ako predtym HAC4/HAC4Pro a uz sa mi min. raz stalo, ze pri burke ustrelil, co predtym tachace nerobili. Je to vec algoritmu, ale pri 30sec rec (CM93) to uz neni bohvieco, preratavat /robil som na to jednoduche pocitadlo/.
Ono , ja by som to neriesil az tak, ale chcel som nahradit tachac .. no a vidim, ze asi nie :(. Ale tak co, na bezne jazdenie mozem mat aj dva :lol: /len musim zohnat drziak dopredu/ .. aby som nemusel vozit 2 mobily.
Ale ta baterka ma hneva .. lebo na expedicne vyjazdy /ak este volajake budu :D/ som chcel nahradit sucasny tracker, ktory ma max. 16hodin vydrz,realne asi menej. A bez cidiel je asi skoda to pouzivat. Inak ale zacinam lutovat, ze som nekupil XLko, lebo sam mi zdalo moc velke :D
Ono totiz, na poslednych vyjazdoch, kde som pozeral ako meria prevysenie, tak ak odpocitam ten zaciatok /nabuduce skusim vychladit tacha pred startom :D/, tak odmeral menej ako ostatne tachace a asi by sedel voci Strave viac.

KinDo a mal si aj zle meranie teploty ? Inak ja by som na toto tiez nemal silu, ale teraz jazdim len tak, okolo domu, ako sa vravi, takze sa cisilkam mozem povenovat, kebyze je sezona, tak ma trafi slak , sa s tym jedovat :D .. vsak aj preto som to kupil pred koncom roka, akurat som to mal zhanat uz skor, v novembri.

Este k tym tlacidlam .. ked sa clovek trafi presne do stredu, tak sa to da, nejde to az tak zle, len trafit sa tam neni az tak intuitivne a v hrubej rukavice to ide tazko. Uchytenie Brytonu je tak, ze ak clovek zleti z bajku a trafi tachac, tak ho vypne /a potom ho hladat :D/ .. Lezyne to asi schyta, ale zas nema tak pevne gumicky.


Naposledy upravil lto dňa 18.01.2021 - 09:17:26, celkovo upravené 1 krát.

18.01.2021 - 09:12:06
00
to s tym zaciatkom moze byt aj problem v tom ze computeru chvilu trva kym si aktualizuje aktualnu vysku po zapnuti, a ty ked zapnes nahravanie skor, tak ti tam naskakuju metre podla toho ako "sa vyladzuje" na spravnu n.v. ... a u lezyne to chvilu trvalo, dlhsie ako pri garmine alebo sigme, ale zase kratsie ako pri wahoo napr. :-)
preto sa mi nikdy nechcelo cakat kym si automaticky nastavi vysku a povedal som mu "manualne" v akej vske je, a mohol som hned vyrazit ...
18.01.2021 - 09:16:44
01
vlastoch: to by mohol byt dovod , nevies detaily, akym sposobom to robi ? Z GPSka ? Vlastne to asi mozno zistim z FITka, ja som sa s tym nikdy nebabral, takze mi pociatocna vyska vzdy lietala od -50 do 300 :D /na povodnych tachacoch/ . Btw, ake dalsie si mal vtedy na porovnanie ? Mal si aj snimace? Ako dlho potom vydrzala baterka ?
18.01.2021 - 09:20:07
00
testoval som sigmu rox 12, rox 11, wahoo elmnt, mega XL, garmin 130, 530, teraz mam 830 ... :-)
pri megaXL bola neuvritelna baterka ... pri kazdom vyjazde sparovane 3 čidlá, ale aj po 6h vyjazde sa baterka vybila tak, ze nabita bola po par minutach co som si pozeral vyjazd na strave :-)
18.01.2021 - 09:37:41
02
Ma niekto odkaz na full manual Lezyne Super Pro ? Lebo na ich strankach su asi vsetky, okrem tohto :D /quick start nepocitam, ten nezmyselny zdrap je aj v krabici/
V manuale pre XL/Mega C som nasiel kapacitu baterky 1300mAh (zaujimave , rovnaka pre oba, ale XL ma 45h a C cko len 32, tolko snad nemoze byt rozdiel u farebneho display) a tiez tam pisu ze su IPX7 /1m pod vodou 30minut konkretne pisu/. Starsie Super ma deklarovane 850mAh a vydrz 32h.

Inak dalej .. vydrz deklarovane 28h (niekde 24h), realita cca 11h .. Pri jazdeni tak niekde od -2 po 4 stupne, 3 cidla, 1sec rec, asi aj zapnuty BT (neviem, to neukazuje, sparovane s mobilom je, tak asi ano), bez nejakeho zapinania podsvietenia ale navigaciu som pouzival na poslednych troch vyjazdoch celkom dost, resp. stale bezala na obr. /co urcite dost pozralo baterku si myslim/.

Navigacia , pouzivam obcas v meste pri jazde po kdejakych temnych ulickach, kde som nebol :lol: ... zoom ano, funguje, ale prakticke pouzitie .. eh.. nema to zoom-out,zoom-in /az teda na to neni figel/, len preklikavat asi 4 rozne urovne, pricom vzdy treba podrzat a chvilu to trva. Co aj vzhladom na tlacidla .. velmi tazko pouzitelne /pre mna/ pri jazde. Ale ako navigacia pre odbocky mi pride vyborne, ziadne lagovanie, ze odbocka je davno v kybli :D .. ale obrazovka by sa asi hodila vacsia.
Display .. stale ho neviem nastavit, aby bol pouzitelny :( /bez podsvietenia/.

Vyskove .. prepol som na smart recording, ale je to to iste .. na zaciatku po zapnuti naberie tych 50 /nabuduce skusim neskor zapnut, alebo napevno nastavim startovaciu vysku - co je ale neprakticke na to, co chcem/ a potom po rovine dalsich asi 20-30, postupne to postraca niekde, az zostane cca rozdiel z toho zaciatku.

Dalsi test spravim bez cidiel, bez BT, bez navi .. cisto len GPS, som zvedavy, kolko vydrzi. Lebo fakt som sa domnieval, ze tych 28h je cas bezneho pouzita, ktore zahrna aj aspon jedno cidlo a nejake zakladne pouzivania. Este ak by slo nastavit len GPS /bez Glonas, Galielo/ .. to neviem kde /v app?/

A este jedna vec .. zrazu mi nahodilo, ze slaba bateria 15%, ci chcem resume. V zjazde pri 40-50km/h :D . No to je veru skvela funkcionalita. Bryton toto myslim nerobi, len pipne a vypisuje, ze baterka je slaba. Bryton ma este pekne to, ze rychlost sa nastavi velkym fontom, u Lezyne som to nevidel /?/.

edit: jazda bez cidiel .. dost casto zastavoval recording/vypadavala rychlost, aj som pozeral co satelity /nie vsade opodstatne vypadky/, ale mal tak 8-10 .. to vypada, ze ma daky lacny mediatek gps chip, alebo co .. a vlastne ked nad tym uvazujem, tak najpravdepodobnejsi to bude tak, ze XL a Mega C ma kvalitnejsu elektroniku, lebo len baterka (a farebny display) ten cenovy rozdiel nemoze tvorit a nemyslim, ze by robili na nich zamerne marze. Co mu by zodpovedala aj vydrz baterie u XL, kvalitnejsi cip a mensi odber. Ale .. je to len hypotera, na potvrdenie by sa museli rozobrat :D
21.01.2021 - 18:52:58
00
Pozeram ze je novy update zo vcera pre Mega XL/Mega C/Macro PLUS/Super PRO:Updater Version: 14.48 Release date 21-Jan-2021.
22.01.2021 - 18:39:40
01
Tak moja LEZYNE MEGA XL asi umrela.....Asi 2 tyzdne som nebol na biku a dnes som sa ju snazil nastartovat a nic. A ked ju dam na nabijacku, tiez nic....Ach jaj..Umrela velmi mlada, nemala ani rok :(
25.01.2021 - 18:26:46
00
keyboard_arrow_up