ahojte, skúste poradiť ako dať dole "zakusnutú" kazetu do orecha, ideálne bez fyzickej a psychickej ujmy :)
skúšal som väčšiu páku, wdčko, no bez úspechu
už mi napadá jedine nahriatie kazety, resp. okolia...
máte nejaké iné tipy? poraďte :)
17.01.2021 - 21:20:20
00
Prave vcera som si vyrabal pripravok.
Do hrubsieho dreva (hrubka 3cm+) vyvrtat kruhovy otvor (priemer aby sa tam zmestil orech - podla typu, na moj stacilo cca. 4cm). Potom orech zhora cez dalsie drevo vyklepnut.
17.01.2021 - 21:30:47
00
neviem ci sa chapeme - ale kazeta - teda pastorky ktore su samostatne sa trosku zarezu do orecha (v smere zaberu). daj si rukavice nech sa nedorezes, jednou rukou chyt kazetu a drudou tlac na pastorok proti smeru zameru - on povoli, potom ho das dole. postupne kazdy dalsi.
17.01.2021 - 22:13:46
12
A co spravit, ked je viac samostatnych pastorkov znitovanych dokopy? Take sa tiez zarezavaju.
17.01.2021 - 22:18:57
00
ma napadli v rychlosti 2 bice - kazdy opacnym smerom - jeden na jednych pastorkoch druhy na druhych

daval som dole kazetu z oceloveho orecha a bolo to na nezaplatenie, povolil maticu a zosuchol kazetu dole - no problem. ale 11sp. shimano kym dam dole z hlinikoveho orecha to je ako za trest. pred nahadzovanim novej este treba pilnikom trosku zbrusit tie vystupky lebo potom je aj nahadzovanie dost otravne.
17.01.2021 - 22:37:48
00
vitaj v klube schmeter :)
treba si na to najst cas a byt trpezlivy - ono to pojde ...

Palo TT
kyval som s nimi dovtedy, kym som ich nevybral
rukavice, pripadne navyse jemne poklepkavanie (ruckou srobovaka / niecim) ...
nikdy som nesiel hrubou silou a slo to

a ako pise gusto - pred novym nahodenim zbrusit vystupky
17.01.2021 - 22:40:24
10
Gusto0 napísal:
ma napadli v rychlosti 2 bice - kazdy opacnym smerom - jeden na jednych pastorkoch druhy na druhych

daval som dole kazetu z oceloveho orecha a bolo to na nezaplatenie, povolil maticu a zosuchol kazetu dole - no problem. ale 11sp. shimano kym dam dole z hlinikoveho orecha to je ako za trest. pred nahadzovanim novej este treba pilnikom trosku zbrusit tie vystupky lebo potom je aj nahadzovanie dost otravne.



bud 2 biče , alebo retaz a bič
17.01.2021 - 22:51:03
00
KinDo napísal:
kyval som s nimi dovtedy, kym som ich nevybral
rukavice, pripadne navyse jemne poklepkavanie (ruckou srobovaka / niecim) ...
nikdy som nesiel hrubou silou a slo to

Tak na vyklepnutie nebolo treba nejaku extra hrubu silu, stacilo jemne. Ale je pravda, ze to moze byt aj viac kusnute.

V domacich podmienkach asi najefektivnejsie bude, ked mierne povolis a odsrobujes maticu a das koleso naspat na bike. Potom mozes kontrovat klukami pri zaradenom najtazsom prevode a pastorky povolovat bicom. Zacat asi najvacsim pastorkom a postupne vyskusat aj ostatne.
Pripadne pred nahodenym spat vybrat aj 2 najmensi pastorok. Ten by mal byt asi este samostatny.
18.01.2021 - 07:07:27
01
vďaka za nápady, bojovať budem znova cez víkend, tak verím, že s úspešným koncom :)
18.01.2021 - 09:34:46
01
operácia bola úspešná, no nakoniec som musel dať dole osku z náboja a kazetu z orecha vyklepnúť
je takýto orech ešte ok na ďalšie použitie? hranky samozrejme zabrúsim

Prílohy:

20210201_200550.jpg
20210201_200550.jpg 1.06 MiB thumb_up0thumb_down

01.02.2021 - 20:09:27
00
nic tomu nieje - mam to a videl som horsie - problem je az ked pretocis pastorok cez tie vystupky :-D len to z hora trosku zbrus aby sla kazeta lahsie nahodit.
cim viac dotiahnes kazetu (max. moment je fakt dost velky) tym menej sa zahryzne - len potom sa moze stat ze ju budes povolovat metrovou tycou - znicis bic a vylames par zubov :lol:
01.02.2021 - 22:42:19
10
jo, dik, aj som si myslel, ale reku radšej sa opýtam skúsenejších :)
kým nevyláme svoje zuby, tak je všetko v poriadku :D
01.02.2021 - 23:07:56
00
Keď to je zakusnuté, tak po povolení kazety, držím kazetu bičom za najväčší pastorok a od najmenšieho pastorka tie zakusnuté postupne uvoľňujem blickami.
Ide to úplne ľahko, netreba sa báť, že sa pritom poškodia zuby.
Predtým som to tiež vyklepával alebo používal dva biče, ale s tými blickami v pravej ruke je to najkomfortnejšie.

Schmeter skontroluj aj ložiská v orechu a v náboji, lebo na tom orechu sú otlačené hrany západkového krúžku.


Naposledy upravil dodiken dňa 02.02.2021 - 10:04:40, celkovo upravené 1 krát.

02.02.2021 - 06:16:08
03
Hej hej, týchto Mavic orechoch som už videl niekoľko domrvených ložísk.

Gusto0 napísal:
cim viac dotiahnes kazetu (max. moment je fakt dost velky) tym menej sa zahryzne - len potom sa moze stat ze ju budes povolovat metrovou tycou - znicis bic a vylames par zubov :lol:


Neviem či väčší uťahovací moment ako doporučený je lepší pre hliníkový orech, možno tak na strhnutie závitu. Viac by podľa mňa proti zahryznutiu pomohla kazeta s hliníkovým pavúkom.
02.02.2021 - 07:22:58
00
jasne ze nie vacsi ako je max povoleny - no kto dotahuje kazetu momentakom a dokonca na max? to uz potrebujes trosku sily - hlavne potom pri jej povoleni
02.02.2021 - 09:49:38
00
keyboard_arrow_up