Mám možnosť používať dva bicykle na dennej báze.
Mestský bicykel Dema s Bafangom v zadnom náboji a horský so shimanom e8000.
Jazdím každý deň okolo 40km. Bagang je o dosť použivateľsky komplikovanejší. Nezaberá prirodzene a treba rozmýšľať kedy prestať šľapať, do kopca je podstatne slabší. Shimano je neskutočne intuitívne. Rozdiel v cene je jasný. Demu mám ledva dva mesiace a budem rád ak bude po dvoch rokoch ešte pojazdný. Shimano sa tvári zatiaľ okej. Plánujem domov kúpiť ešte jeden mestský no vidím to na bosch/shimano. Uživateľsky prijatelnejšie, silnejšie a lepší pocit z jazdy.
Brzdy hydrauliky sú pri váhe ebiku podľa mňa nutnosť, v brake doštičky miznú ako divé. Z doplnkov sa mi na ňom nepáčili blatníky a osvetlenie. Nechcelo sa mi to dávať dole no prišiel dážď a skoré stmievanie a sú to výborné doplnky.

Ak to plánuješ aj čipovať hľadal by som niečo silnejšie a overené.Skúsil by som pohľadat niečo z výpredaja z minulého roku, zvyknú byť zaujímavé modely. Mňa napríklad oslovil Kellys E Carson.
31.12.2020 - 17:10:38
01
Ja nie som odborník na tie motory ale na cestných ebajkoch tie motory v zadnom kolese používajú aj svetoví výrobcovia. Ten jeho bicykel by bol využívaný ako cesťák. A naopak pri výmene zadného kolesa to môže byť aj výhoda, že nahodí koleso bez motora, vyhodí baterku a má klasický bicykel. Pri stredovom motore, nech si PR výrobcu hovorí čo chce, ten odpor motora vždy treba prekonávať, pokiaľ to nie je FAZUA.
31.12.2020 - 17:25:13
00
:) no vidis. je to dost subjektivne. ja to vidim ako nevyhodu, ty a mozno on ako vyhodu. Kazda minca ma dve strany.

rozlicne nazory tu uz dostal, on to bude platit. Nech sa rozhodne.
31.12.2020 - 17:31:28
00
jj.. ja motor v zadnom naboji vnímam ako miernu vyhodu ( preto som sem dal aj jednu tu 29" )...

Trápi ma ale možnosť ( teda skor nemoznost ) vyskusat si bajk. Vacsinou cross co som pisal nikde skladom.. ze objednaju. Teda a co ak sa mi nebude pacit.

Este ba teda zaujala
https://eshop.merida.sk/espresso-200-matny-ocelovo-modry-strieborny-_d26951.html#prettyPhoto

Sucastou je dokonca aj osvetlenie a zamok.

Celkom slusna hmotnost Shimano E5000.
Ani som nevedel ze je do 1500€ tolko moznosti ...

Skoda ze mnohe starsie prispevky kde ludia ziadaju o radu a aj nieco kupili v lacnejsej triede skoncili bez hodnotenia .. tj. ludia napisali ze kupili a ziadny dalsi prispevok. ( zas to mozno znamena ze su spokojny .. keby nesluzilo mozno by sa prisli stazovat ).

Inak pekny silvester :)
31.12.2020 - 21:48:34
00
Shimano motor si vieš jednoducho cez zakúpenú app tretej strany nastaviť na US región, vypínanie motora pri 32kmh + je tam kopec ďaľších možností nastavenia, ktoré originál app E-tube nemá
https://www.stunlocker.com/

⚡ nech vás energia poháňa plnou šťavou vpred, AM/EN! ⚡

01.01.2021 - 12:00:18
00
Uz mam par kandidátov, napisal som par miestnym predajcom... snad sa podarí do 2 tyzdnov nieco vyskusat/otestovat ... tato doba zrovna nie je idealna na nakup biku ( max eshop a vracat ak nesadne ).
Ale snad sa podari.., kedze sezonu so uz na klasickom biku zahajil :) .. a priznam sa ze som ratak ze najneskor februar uz budem chodit na ebiku... ( teda zrejme nie do prace, ale priprava ).
03.01.2021 - 21:13:05
00
Dnes som sa bol pozriet na eSPRESSO 200 ... co som spominal vyssie.
Ako pekne plne vybaveny bike... ( vlastne okrem blatnikov ma vsetko zakladne uz osadene... svetla, zakladnu zamku, stojan aj moznost pouzit 1ks flase... ).
Ale na zivo take totalne nezaujimave, matna farba ... take trochu az hrackarske. Zaskocila hmotnost necelych 22kg... na zivo to rozhodne nie je take hrozne. Jedine co trochu chyba je display ..., ma len tlacitka. ( treba pouzit na zobrazenie udajov telefon ).
Tento model vsak urcite nie je pre mna ... :(
21.01.2021 - 19:52:19
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up