Do konca jan budu mrtvi z vianocnych nastev resp bublin. Potom to klesne. Ja by som chcel aby nic neotvarali ale vyzera to tak ze chcu.
Takze cakam koncom feb. Zase tvrdy lock:) Inde sa sprisnuje mi otvarame.
Inak rok trvalo EU aby robila opatrenia ako v cine az teraz zacinaju zatvarat hranice a vyzadovat testy jeden den stare.
24.01.2021 - 10:32:41
01
ohladom ivermectinu (cokupit??)
https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/575209-vedec-s-osvedcenym-liekom-by-sme-mohli-zachranit-tisicky-zivotov/
24.01.2021 - 11:03:39
01
Hazard napísal:
Tu možno vidieť aj aktuálne dáta z plošného testovania:

https://approvalbook.sk/COVID-19/Charts/dashboard


Vdaka za link.
Som prekvapeny ze BA je v tej lepsej polke, cakal som to tu urcite horsie. A pritom vsade okolo je cerveno, divne
24.01.2021 - 11:31:56
00
co je na tom divne? ved polovica pastekarov sa dala testovat na kopanicach kde maju chalupy a ta druha na vychode
24.01.2021 - 12:11:43
00
Hazard napísal:
Otázne je prečo to tak je? Fakt neschopnosť nemocníc liečiť pacientov (samozrejme nie vlastnou vinou, ale nedostatkom kvalifikovaný ľudí...)

O akej "neschopnosti liečiť" chorobu, na ktorú nie je špecifický liek, hovoríš?
Intenzivista s ventilačkou alebo mimotelákom iba dáva predposlednú alebo poslednú šancu, aby sa s tým orga(ni)zmus mal čas vyrovnať sám. A áno, ak zahltíš všetky ventilácie ktoré sú k dispozícii, tak niekto zdochne skôr alebo naviac.
Navyše žijeme v neolib kapiku karpatského typu, kde (ale samozrejme zďaleka nielen v ňom) je neekonomické mať ventilácií ako na top fázu pandémie, ktoré budú 99 % svojej životnosti stáť, bude na ne sadať prach a pri ďalšej pandémii pri zapnutí vypínača sa už ani nerozbehnú, lebo sa pri celom tom čakaní samozmažú PROM s firmwarom a spuchrejú tesnenia. Takisto je neekonomické mať 10x viac intenzivistov ako normálne treba (čo samozrejme zároveň znamená nemať iných ľudí). No a v neposlednom rade, tých ľudí nezhadzujú z Mesiaca na požiadanie a priamo na hlavu. Preto je nutné, aby obyvateľstvo regulovalo počet dezolátov a nesprávalo sa dezolátne. Rozdiely by som videl práve v prevalencii a manifestácii dezolácie.
24.01.2021 - 12:34:31
07
okres Revuca je v keli :D
24.01.2021 - 12:49:22
00
nickovw08 napísal:
co je na tom divne? ved polovica pastekarov sa dala testovat na kopanicach kde maju chalupy a ta druha na vychode

Si chybal v skole, ked sa ucili % ?
24.01.2021 - 12:59:58
00
Palo TT ja som ten link neotvaral tak neviem ake su tam cisla
24.01.2021 - 13:04:25
00
Ani ja :) . Len porovnavat sa zvykne v %.
24.01.2021 - 13:08:08
00
600 ks za 102€ !!! Kupujce bo nebudze 😜

€ 13,94 71% Off | 100 Pieces KN95 Mask CE FFP2 Facial Face Masks 5 Layers Filter Protective Health Care Masks 95% Respirator Mouth Mascarillas
https://a.aliexpress.com/_mrPVK09
24.01.2021 - 13:12:53
00
Ked polka na kopaniciach a druha polka na vychode, kto sa testoval tu? Ked sme chodili po prechadzkach tak sme videli ludi cakat na test. To bude asi ta tretia polka
24.01.2021 - 13:13:15
00
Ennio ku wundermedizin a inym wunderwaffen som od prirodzenia skepticky. Zname too good to be true.
Stacilo mi, ked neviem ktory expert splietal, ako je nasa komisia schvalujuca lieky platena Gileadom, zaroven tvrdil ze ivermektin pouziva polovica sveta vratane Rakuska a Francuzska. Tento zas propaguje uspechy v usa. Ale oficialne sa tym covid "nikde" nelieci - preco vlastne? Lebo sprisahanie? Lebo niekto nevie dat peciatku? Lebo Gilead podplatil cely svet? Sry, moje logicke bunky pri rieseni takychto srajd pachaju seppuku.
Pokojne moze na covid pomahat, mozno aj vodka s bromhexinom pomaha, ale momentalne to ma vsetky atributy internetoveho bullshitu.
24.01.2021 - 13:15:29
00
lapaloma napísal:
Ked polka na kopaniciach a druha polka na vychode, kto sa testoval tu? Ked sme chodili po prechadzkach tak sme videli ludi cakat na test. To bude asi ta tretia polka

no je to dost pravdepodobne, lebo auta sn BA, BL a BT stretam za kazdym rohom, tak ani boh nevie kolko vas tam je
24.01.2021 - 13:20:36
00
cokupit kľudne môžeš mať pravdu, ale nemôžeš poprieť že v tom prípade má tento bulšit oveľa silnejší mandát, ako keď vodku s bromexinom propagoval preceda Magián. Alebo nemáme veriť slovenským vedcom a lekárom, ktorý s týmto prišli, pričom priamo liečia covid pacientov a pri plucnej ventilacii nemajú úmrtnosť 90%, ale len 20%?

Sú to dohladatelní ľudia s praxou, vzdelaním, výsledkami a liečia covid pacientov s ťažkým priebehom, prečo by si vymýšľali?

A keď ma tu niekto označí za dezoláta má ppč!!
24.01.2021 - 13:24:06
00
vlastoch napísal:
gebula u mna by si ako statistik skoncil okamzite po tom prvom nezmyselnom porovnani ktore si urobil a na ktore som zareagoval .. kazde dalsie tvoje vyjadrenie to len zhorsuje, ved mas problem este aj s citanim s porozumenim ..


Ono človek, čo z mojich vyjadrení vydedukuje že som „štatistik“ by si na tému čítania s porozumením mal dať vážne pohov. A aj keď vynechám fakt, že mi je srdečne jedno u koho by som a prečo skončil, býva dobrým zvykom pri konfrontácii v tomto duchu poskytnúť výrazne viac argumentov, ako „porovnanie je nezmyselné (lebo som povedal, že je nezmyselné)“ ...
24.01.2021 - 13:29:14
00
keyboard_arrow_up